The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Кошче

Кошче Служебен

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 25-10-2023
Аватара на digimp
digimp digimp не е на линия
Шматката
 

Дата на присъединяване: Jun 2017
Местоположение: London, UK
Мнения: 245
Благодари: 1,644
Получил благодарност:
73 пъти в 44 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Смяна на масло на каляската - моля за съвет

Здравейте,
имам си страхотен автомобилен механик със златни ръце на 320 километра от мен в едната посока.

Преди години го бях видял как си сменя маслото на неговите коли и от тогава всеки път искам и на моите да спазва същата процедура.

Лекият проблем е, че в момента не мога да отделя тези пари за да отида до него и да платя работата му. £120 за бензин и храна и още около £120 за смяна на маслото.

Така че в момента съм принуден да си сменя маслото сам. Моля ви нека ви обясня каква е процедурата и след това ще ви споделя и моите притеснения.

Процедура:
1. Сипва се едно от тези или подобно - може да е всеки един бранд, не е задължително това което съм линкнал: STP Engine Flush

2.Оставя се колата да работи на място към 20 минути и след това се излива цялото масло и се маха и масленият филтър

3. Оставя се маслото да капе поне около 20-30 минути

4. Слага се нов филтър и се завива пробката.

5. Долива се около 1 литър от това или нещо подобно - може да е всеки един бранд, не е задължително това което съм линкнал: Lucas Heavy Duty Oil Stabilizer

6. Долива се масло според нуждите и спесификациите.

Това е!


В спесификациите на Пежо изрично е упоменато да не се слагат никакви добавки в маслото. От друга страна последните 8 години всичките ми коли са с масло сменяно по гореописаната процедура и мога да потвърдя, че наистина стават по-тихи, пробега се удвоява и можеш да ги тормозиш в най-страшните горещини без да се притесняваш за двигателя.

Притесненията ми в момента са следните:
1. Масло без допълнителни външни добавки ме притеснява, че за 5000 километра ще се превърне в бистра водичка. Така че ми се иска да сложа добавка както обичайно.

2. Тази година в Англия застудя необичайно бързо и рязко и имам ирационалният страх, че сегашната зимата ще е по-студена от всичките през последните 10 години. И ако е така (???) тогава е по-добре да няма добавки, а да си е само масло.

Ако ви се занимава - моля дайте ми съвет да намеря баланса между горепосочените съждения?


Много благодаря.
__________________

Triax88+4x Inverto, E:13-19-23-28
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26-10-2023
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от digimp Вижте мненията
Здравейте,
имам си страхотен автомобилен механик със златни ръце на 320 километра от мен в едната посока.
Това е!


В спесификациите на Пежо изрично е упоменато да не се слагат никакви добавки в маслото. От друга страна последните 8 години всичките ми коли са с масло сменяно по гореописаната процедура и мога да потвърдя, че наистина стават по-тихи, пробега се удвоява и можеш да ги тормозиш в най-страшните горещини без да се притесняваш за двигателя.

Притесненията ми в момента са следните:
1. Масло без допълнителни външни добавки ме притеснява, че за 5000 километра ще се превърне в бистра водичка. Така че ми се иска да сложа добавка както обичайно.

2. Тази година в Англия застудя необичайно бързо и рязко и имам ирационалният страх, че сегашната зимата ще е по-студена от всичките през последните 10 години. И ако е така (???) тогава е по-добре да няма добавки, а да си е само масло.

Ако ви се занимава - моля дайте ми съвет да намеря баланса между горепосочените съждения?


Много благодаря.
https://www.autodoc.co.uk/car-parts/...es%5B3%5D=1862

https://www.buycarparts.co.uk/peugeo...olume%5B%5D=5l


Виж си изискванията за конкретния двигател и не се занимавай с глупости, особено ако иде реч за Peugeot 407 2.0 SE, EW10J4 RFN Petrol, 138bhp. от подписа ти!

Car oil for PEUGEOT 407 SW 2.0 Flex – the best products as chosen by customers:
https://www.buycarparts.co.uk/mobil/9030246

Как ще стане "водичка" ако е Synthetic Oil

Последно редактирано от yavor1 : 26-10-2023 на 00:14
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26-10-2023
ogibo ogibo е на линия
Тракторист
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Местоположение: Свиленград
Мнения: 825
Благодари: 314
Получил благодарност:
188 пъти в 135 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Коя година е това Пежо та ще му слагаш добавки? И ако е сравнително ново, не се притеснявай че след 5 000 километра маслото ще стане вода, а го смени между 5 и 7 хиляди километра. Карам Хонда Акорт 2008 година с масло 0W30 без каквито и добавки да се слагат. След 7 000 + километра почва да го бара и 11 000 компютъра докладва за ниско ниво на маслото. Малко се бях улисал в карането.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ogibo за този полезен пост :
digimp (27-10-2023)
  #4  
Стар 26-10-2023
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,231
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Като го сменяш на 5000 км, карай лятото с 15W-40, а зимата с 10W-40.
Защо зорлем си трошите двигателите с тая синтетична гняс!

П.С. Номера е само да изчакаш да ти загрее маслото(6км- лятото;15км- зимата) преди да започнеш със спортното каране!
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc

Последно редактирано от Вас : 26-10-2023 на 15:33
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Вас за този полезен пост :
digimp (27-10-2023)
  #5  
Стар 26-10-2023
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,399
Благодари: 190
Получил благодарност:
351 пъти в 245 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Като го сменяш на 5000 км, карай лятото с 15W-40, а зимата с 10W-40.
Защо зорлем си трошите двигателите с тая синтетична гняс!

П.С. Номера е само да изчакаш да ти загрее маслото(6км- лятото;15км- зимата) преди да започнеш със спортното каране!
Като караш кола с годините на дядо ми каквото и масло да и налееш по-нова няма да стани. Сигурно и с оловен ниско октанов бензин я караш
__________________
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26-10-2023
ogibo ogibo е на линия
Тракторист
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Местоположение: Свиленград
Мнения: 825
Благодари: 314
Получил благодарност:
188 пъти в 135 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Защото по спецификация и дават да върви с такива масла. Важни са и едни други цифрички и буквички в спецификацията на маслото. Има ли разлика и всичко излиза през ауспуха. Хонда са малко капризни от към масло.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26-10-2023
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,231
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
Като караш кола с годините на дядо ми каквото и масло да и налееш по-нова няма да стани. Сигурно и с оловен ниско октанов бензин я караш
Интересно как тия коли("от годините на дядо ми") издържаха по 500-600 хиляди километра, карани точно с тия масла и с оловен бензин, а дизелите с нафта за отопление?
Съвременните возила я добутат до 150 хиляди, я не. Защо ли?




Цитирай:
Първоначално написано от ogibo Вижте мненията
Защото по спецификация и дават да върви с такива масла. Важни са и едни други цифрички и буквички в спецификацията на маслото. Има ли разлика и всичко излиза през ауспуха. Хонда са малко капризни от към масло.

Като говорим за спецификации случайно да си погледнал Хонда със същият двигател извън ЕС и САЩ с какви масла върви?
А забравих - Екологията, сапуненият мехур, който скоро ще се пръсне.
В България т.нар. "Екостикери" ги лепят съгласно годината на производство.

Не е ли абсурдно 15 години по-нова технологично кола да и дават същата категория(най-ниската), като на една от моите коли.
Да уточня, че карам само "антики", без особена пазарна стойност.
При това положение, че ни приравняват "Екокатегориите", какъв е смисълът да купувате прескъпите масла, още повече че откровено те са главната причина за потрошените мотори.
Нямам обяснение!
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Вас за този полезен пост
111111 (26-10-2023), digimp (27-10-2023)
  #8  
Стар 26-10-2023
ГДС11 ГДС11 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2017
Мнения: 71
Благодари: 0
Получил благодарност:
10 пъти в 9 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

[QUOTE=Вас;592439]Интересно как тия коли("от годините на дядо ми") издържаха по 500-600 хиляди километра, карани точно с тия масла и с оловен бензин, а дизелите с нафта за отопление?
Съвременните возила я добутат до 150 хиляди, я не. Защо ли?




https://www.youtube.com/watch?v=m6_N...dokumentalni21

ето защо,но така е с всичко произведено през този век.особено последните 10-15г.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ГДС11 за този полезен пост :
Вас (26-10-2023)
  #9  
Стар 26-10-2023
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,152
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,134 пъти в 2,552 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Аре стига разводнявахте темата на човека, ако знаете дайте съвет, иначе лакърдии бол...
Аз лично, до ден днешен съм карал колите си с маслото, което го препоръчва производителя, демек брандирано със съответната марка. Специално за турбинираните двигатели е силно препоръчително това. Познавам няколко всезнайковци, собственици на ВАГ дизеляци, които се вързаха на думите на родните супер-дупер монтьори, да сипват 10w40, вместо 5w30 както е по книжка. Защото им се досвидя 900гр харчене на масло на 10к км пак както е по книжка (заради турбината) и всичките правиха турбини преди 100к км пробег...
Секи сам си преценЯ...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на дрим за този полезен пост
digimp (27-10-2023), manqka (30-10-2023), ogibo (27-10-2023), Дедал (30-10-2023)
  #10  
Стар 26-10-2023
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,231
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Турбините не се скапват от маслото, а от завишените обороти на които са настроени да работят и пак се трошат, карани с "верното" масло.
Защо турбините от 90-те не се трошеха, като двигателите работеха с по-гъстите масла, ама това производителя няма да ти го каже.
Колко от вас, каращи "съвременни" автомобили с директно впръскване, без значение бензин-дизел правят почистване на горивното пространство на 50 хиляди......съмнявам се, че и 10% са и чували за това.
Дъвката е ръгай добавки и колкото, толкова.

Относно човека с пежото......иди до първият сервиз на две преки от вас и просто си смени маслото!


П.С. Не лошо да се изгледа видеото. В него всичко е обяснено, поне за тоя, който иска да чуе истината.
П.С.2 Един тест.....капнете една капка от "супер-маслото" с което карате върху стърчащ пирон забит в дъска и след 24 часа го пипнете с пръст, да видим дали ще се омажете?
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc

Последно редактирано от Вас : 26-10-2023 на 21:15
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Вас за този полезен пост :
digimp (27-10-2023)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, каляската, масло, моля, на, смяна, съвет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Oscam смяна на бин живков MPCS/OScam 8 30-03-2016 12:58
смяна на софтуер stefchi74 FERGUSON 11 26-11-2013 15:40
смяна на pass ? ВКВ Уроци по Dreambox 6 14-08-2013 23:13
Смяна на емулатор при смяна на провайдер аптекар Емулатори 6 01-08-2011 15:45
Смяна на пакета fockers ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 8 24-03-2011 20:07


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:35.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.