The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > DVD и BLURAY плеъри

DVD и BLURAY плеъри Цифрово кино у дома

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #201  
Стар 31-07-2014
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

'берито е една от най-добрите ми покупки за последните 2 години. Сглобих си брилятна хоум медия системка за никви пари:

- берито за плеър
- външен ДАК http://audioplatinum.com/%D0%BF%D1%8...b-dac-varna-ii
- дърта ямаха рх-450 (леко модната) - http://www.hifi-pictures.net/amplifi...a%20RX-450.jpg
- игли - http://www.diyaudio.com/forums/full-...d-w3-871s.html, изглеждат така, но без шпайкове - http://www.audiofil.net/data/upload/...01318_Sl-2.jpg

Всичкото това след като разкарах DIY колони за 2К, нова Ямаха за 1К, Пунканка и т.н. Иглите вече ми издишат и скоро ще посегна към нов проект, ама да поотраснат още малко децата, че каката вече ми мачка 3 пъти единия говорител

Последно редактирано от Didko : 31-07-2014 на 22:21
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Didko за този полезен пост :
dvelev (31-07-2014)
  #202  
Стар 05-08-2014
редспас редспас е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 101
Благодари: 50
Получил благодарност:
21 пъти в 18 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте! Ползвам малинката от доста време, като имам NAS и съм споделил няколко папки с мултимедия. Всичко си е ОК с openelec и raspbmc. Преди имах дм 500с и си споделях букетите и стрийминга си вървеше. От известно време имам тренд 4000, но не ми остана време да пробвам стрийминга. Вчера се заех, стоделих тренда като tuxbox client и си дава ОК, но само ХД каналите. Като пусна някой сд канал директно тръгва най-близкото хд в списъка. Вкарал съм мпег2 лиценза. Ще съм благодарен, ако някой помогне.
Отговори с цитат
  #203  
Стар 05-08-2014
редспас редспас е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 101
Благодари: 50
Получил благодарност:
21 пъти в 18 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от редспас Вижте мненията
Здравейте! Ползвам малинката от доста време, като имам NAS и съм споделил няколко папки с мултимедия. Всичко си е ОК с openelec и raspbmc. Преди имах дм 500с и си споделях букетите и стрийминга си вървеше. От известно време имам тренд 4000, но не ми остана време да пробвам стрийминга. Вчера се заех, стоделих тренда като tuxbox client и си дава ОК, но само ХД каналите. Като пусна някой сд канал директно тръгва най-близкото хд в списъка. Вкарал съм мпег2 лиценза. Ще съм благодарен, ако някой помогне.

Вече отваря сд каналите, явно не съм поставил лиценза както трябва. На дм500с със смяната на канала на расбърито се сменяше и канала на приемника дори въртеше мотора при избор на програма на друг спътник. На тренда като избера програма на 39Е, но на различен транспортер не мога да я отворя и се отваря последния гледан канал, като гледам и програмата на приемника не се променя и могат да се гледат два различни канала на xbmc и на тренда.
Може ли да се конфигурира така, че от xbmc да се сменят всички програми включително на други транспордери дори и да трябва да се гледа същата програма на приемника?
Отговори с цитат
  #204  
Стар 06-08-2014
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,161
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,140 пъти в 2,556 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от редспас Вижте мненията
Вече отваря сд каналите, явно не съм поставил лиценза както трябва. На дм500с със смяната на канала на расбърито се сменяше и канала на приемника дори въртеше мотора при избор на програма на друг спътник. На тренда като избера програма на 39Е, но на различен транспортер не мога да я отворя и се отваря последния гледан канал, като гледам и програмата на приемника не се променя и могат да се гледат два различни канала на xbmc и на тренда.
Може ли да се конфигурира така, че от xbmc да се сменят всички програми включително на други транспордери дори и да трябва да се гледа същата програма на приемника?
Отиваш в настройките на плъгина на xbmc-то и там му слагаш отметката на zap before stream

__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
редспас (06-08-2014)
  #205  
Стар 06-08-2014
редспас редспас е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 101
Благодари: 50
Получил благодарност:
21 пъти в 18 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Toзи плъгин на приемника ли се инсталира или на xbmc-to. Ще помоля, ако е на приемника да ми кажете кой е плъгина и как се инсталира. Благодаря за съдействието!

edit. в плъгините на приемника намерих xbmcaddons (5.0_r0).

Последно редактирано от редспас : 06-08-2014 на 18:39
Отговори с цитат
  #206  
Стар 06-08-2014
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,161
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,140 пъти в 2,556 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от редспас Вижте мненията
Toзи плъгин на приемника ли се инсталира или на xbmc-to. Ще помоля, ако е на приемника да ми кажете кой е плъгина и как се инсталира. Благодаря за съдействието!
Това е плъгина в xbmc, посредством който гледаш каналите от приемника на xbmc.


Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
редспас (06-08-2014)
  #207  
Стар 06-08-2014
Аватара на angeljorj
angeljorj angeljorj не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Лом
Мнения: 404
Благодари: 37
Получил благодарност:
56 пъти в 51 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 2
По подразбиране xbmc

Цитирай:
Първоначално написано от редспас Вижте мненията
Вече отваря сд каналите, явно не съм поставил лиценза както трябва. На дм500с със смяната на канала на расбърито се сменяше и канала на приемника дори въртеше мотора при избор на програма на друг спътник. На тренда като избера програма на 39Е, но на различен транспортер не мога да я отворя и се отваря последния гледан канал, като гледам и програмата на приемника не се променя и могат да се гледат два различни канала на xbmc и на тренда.
Може ли да се конфигурира така, че от xbmc да се сменят всички програми включително на други транспордери дори и да трябва да се гледа същата програма на приемника?
Това за лиценза не ми стана ясно но опитаи така както ти го пиша
Инсталираш ХБМС 12.3 да кажеме след това пускаш го и отиваш на Видео
там избираш адд източник или add source кликваш на None тук пишеш това
tuxbox://root:dreambox@192.68.1.105:80 това означава tuxbox://userassword@local ip na dreamboxa:порт сменяш ако се налага след това Done и име на Source да кажем Dreambox името не е от значение.След това си отиваш на Video там са ти букетите които предварително си направил.Ако искаш да гледаш отвън или да стреамваш на някои отвараш порт 8001 и 80 .Можеш да местиш по сателити не слагам никакъв лиценз а това zap before stream мисля че се слага акоизползваш Pvr adon e то ти и линк http://jmp.sh/v/RFb9kW0xe5focPI9CWFg
Отговори с цитат
  #208  
Стар 06-08-2014
Аватара на angeljorj
angeljorj angeljorj не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Лом
Мнения: 404
Благодари: 37
Получил благодарност:
56 пъти в 51 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 2
По подразбиране xbmc

Пиши на лични ако не можеш да се оправиш
Отговори с цитат
  #209  
Стар 06-08-2014
редспас редспас е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 101
Благодари: 50
Получил благодарност:
21 пъти в 18 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от angeljorj Вижте мненията
Това за лиценза не ми стана ясно но опитаи така както ти го пиша
Инсталираш ХБМС 12.3 да кажеме след това пускаш го и отиваш на Видео
там избираш адд източник или add source кликваш на None тук пишеш това
tuxbox://root:dreambox@192.68.1.105:80 това означава tuxbox://userassword@local ip na dreamboxa:порт сменяш ако се налага след това Done и име на Source да кажем Dreambox името не е от значение.След това си отиваш на Video там са ти букетите които предварително си направил.Ако искаш да гледаш отвън или да стреамваш на някои отвараш порт 8001 и 80 .Можеш да местиш по сателити не слагам никакъв лиценз а това zap before stream мисля че се слага акоизползваш Pvr adon e то ти и линк http://jmp.sh/v/RFb9kW0xe5focPI9CWFg

Здравей!
Благодаря за отговора!
Добавил съм сорса в такакакто ти си го написал. Лиценза е за сд кпрограмите, тъй като без него се отварят само мпег-4 и трябва да се добави един ред в конфиг файла. Програмите си дават, просто при дм500с, който имах каналите на приемника се сменяха в момента в който сменя канала в xbmc. Сега с тренда мога да гледам различни програми на xbmc и на тренда, но като пусна програма на друг транспордер на xbmc не я отваря, а ме връща на последната гледана.

Дрим, моля да ми кажеш как точно се казва плъгин-а и в приемника ли се инсталира или в xbmc-то на расбърито! Отметка zap before stream намерих само в уеб-интерфейса на приемника, но като я натиснах нещата не се промениха.
Отговори с цитат
  #210  
Стар 06-08-2014
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,161
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,140 пъти в 2,556 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Трябва да отидеш в PVR плъгини на XBMC-то, там намираш плъгина за VU+ и го настройваш (IP адрес, потребител, парола на тренда), след което активираш въпросния плъгин
<br>п.п. от настройките на въпросния плъгин маркираш zap before stream, за да може да гледаш всички програми, а не само на конкретния транспондер.
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
редспас (06-08-2014)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
xbmc, играчка, моята, НОВА


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Профилактика в Нова тв viktor EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа 6 29-10-2010 20:21
DM SAT на нова честота alexi НОВИ ЧЕСТОТИ 3 26-10-2010 23:43
“Нова” излъчва концерта на Георги Христов в НДК по Нова година ТИНТИН ДРУГИ 0 02-11-2009 16:37
Слави Трифонов ожени участници в „Моята голяма тв сватба” ТИНТИН ДРУГИ 0 20-07-2009 12:12
Нова Телевизия boyko70 ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 3 13-04-2009 19:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:04.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.