The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 07-11-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Че кога са пуснали дисека, беше забранен? Явно имаме някаква новина.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 07-11-2010
alexi alexi не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: София
Мнения: 191
Благодари: 47
Получил благодарност:
44 пъти в 23 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Че кога са пуснали дисека, беше забранен? Явно имаме някаква новина.
ми забранен си е, има не съвсем...аз от месец гледам и съвсем случайно открих как става, даже бях написал тук за за знаят хората
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на alexi за този полезен пост
hajduk (08-11-2010), Джак (07-11-2010), Питагор (07-11-2010), Чък Норис (07-11-2010)
  #13  
Стар 07-11-2010
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alexi Вижте мненията
ми забранен си е, има не съвсем...аз от месец гледам и съвсем случайно открих как става, даже бях написал тук за за знаят хората
-написал си това:
Цитирай:
Оказа се, че след ъпдейта дайсека работи, но втората антена трябва да е предварително настроена, освен това в настройките за сателит трябва да се направи така че основната настройка на виваком си е стандартната а као цънеш брой LNB -2 да показва, сателит-none, дайсек-B.
След това се отива на свободни програми и там-сателит-none,трансподер-user, въвеждаш трансподерите ръчно и тръгва. Странното е, че например на 16Е тръгват около 70% от програмите останалите не ги намира. Вивакомската антена трябва да е на порт-А на дайсека !!!
-ама само ти можеш да си разбереш какво точно си написал! *************** ****************
Мод. Джак: Без обиди и тънки намеци към останалите потребители във форума!

п.п. - виноват ,никога повече!!!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!

Последно редактирано от gentu : 07-11-2010 на 21:09
Отговори с цитат
  #14  
Стар 07-11-2010
alexi alexi не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: София
Мнения: 191
Благодари: 47
Получил благодарност:
44 пъти в 23 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
-написал си това:
-ама само ти можеш да си разбереш какво точно си написал!
Написал съм си го точно както трябва, ако имаш вивакомски приемник и ти се занимава да подкараш дайсек в най-лошия случай на четвъртия опит ще успееш да го направиш. Ако някой го интересува мога да му отговоря на лично, ти какво искаш да обясня на всеослушание къде е грешката в софтуера на Виваком та да могат да си я оправят и хората да не могат да гледат други спътници????
А на теб да не би детската мечта да ти е била да се заяждаш с хората по форумите?????

Вместо да се ядеш с мен да беше помогнал, все пак темата е за мултифийд на TriaxTD 78 е мултифийд на 13,16 и 19Е с неоргинален държач и четворни конвертори GT Sat
Отговори с цитат
  #15  
Стар 07-11-2010
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Точно така, до 4 антенки можеш си закачиш на вивакомския приемник.
Друг е въпроса, че повечето хубави ХД са кодирани/ще отпушат опцията за хд в приемника, има си меню за смяна, което не работи/.
Аз лично мултифийд не правя, не обичам да ме гложди, че може и по добре.Ако имаш място всеки сателит на отделна антенка, няма да сбъркаш.
__________________
Умният човек ще се съгласи с умния, глупавия обикновено не се съгласява нито с умните, нито с глупавите.

Последно редактирано от Хиена : 07-11-2010 на 22:05
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Хиена за този полезен пост
alexi (07-11-2010), бебезавър (07-11-2010)
  #16  
Стар 07-11-2010
Аватара на kostading
kostading kostading не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Своге, София
Мнения: 663
Благодари: 109
Получил благодарност:
239 пъти в 140 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@alexi

За 13,16 и 19 аз ги вадех със стандартна паница на вайтиви и троен държач пак техен и конвертори alps.
Ето го: http://koce.dynalias.net/tmp1/ITV1/DSC_0676.jpg

Както ти казаха колегите по горе конверторите трябва да са alps или sharp.

С триакса би следвало да имаш доста по добри нива от мен.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на kostading за този полезен пост :
alexi (07-11-2010)
  #17  
Стар 07-11-2010
alexi alexi не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: София
Мнения: 191
Благодари: 47
Получил благодарност:
44 пъти в 23 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kostading Вижте мненията
@alexi

За 13,16 и 19 аз ги вадех със стандартна паница на вайтиви и троен държач пак техен и конвертори alps.
Ето го: http://koce.dynalias.net/tmp1/ITV1/DSC_0676.jpg

Както ти казаха колегите по горе конверторите трябва да са alps или sharp.

С триакса би следвало да имаш доста по добри нива от мен.
Alps-овете са проблем.....четворните са към 75 лв бройката :-(
Така както си имам конвертори излиза че ще излезе по-евтино, а и по-качествено като гледам мнението на Хиената да си взема още две 60 см антени за 13Е и 19Е и да си накича терасата докрай Или да изчакам да успеят да качат друга щайга най-сетне на 16 Е за да мога да направя мултифийд на Триакса за 16 и 13 градуса с този държач http://satshop.bg/product.php?id_product=110 и да сложа отделна антена за 19Е.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 07-11-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Сложи 2 GT-та на този триакс за 13 и 19, нека 19 да ти е централен, а на 16 му е*и мам*та и чакай по-добри времена.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
alexi (07-11-2010)
  #19  
Стар 08-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,757 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
Не си струва заради 15 лв разлика да експериментираш с неоригинален държач.
Смея ли да попитам защо пък да не си струва ?
Аз сложих преди 2 дена такъв неоригинален държач на TD88, ти си с оригинален държач на триакс на твоята TD88.
Аз сложих 2 шота на които се вижда приемането на каналсат франсе хд на 1Н, ти каза, че ще провериш тази вечер дали ловиш франсетата, но виждам, че в другата тема не си писал няма и снимки.
Та исках да те попитам: не си имал време да провериш или аз с неоригиналния държач постигам по-добър резултат отколкото ти с оригиналния ?
Очаквам с нетърпение отговора ти, също така смятам, че това ще е полезно за всеки който реши да си прави мултифийд. С други думи от моя и твоя пост ще зависи накъде ще насочим хората при избора им на държач.
Не на последно място искам да кажа, че цената е определяща (стига да има добър ефект с неоригиналния държач) както се вижда в мнението на човека пуснал темата.
Двойно по-евтино никак не е малка разлика защото ако избера оригинален с 4 бр. държачи за конв. ще ми струва 39лв. А за 36лв ще взема два неоригинални държача всеки с по 3 бр. държачи за конв. и ще имам 6 за същите пари .
Както е написал Продуцентът ползвай си твоите конв. на неоригинален държач и забрави за 16Е, може да сложиш конв. и на 23,5Е като забравиш за астра 3А с тая малка антена и мултифийд.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 08-11-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Смея ли да попитам защо пък да не си струва ?
Аз сложих преди 2 дена такъв неоригинален държач на TD88, ти си с оригинален държач на триакс на твоята TD88.
Аз сложих 2 шота на които се вижда приемането на каналсат франсе хд на 1Н, ти каза, че ще провериш тази вечер дали ловиш франсетата, но виждам, че в другата тема не си писал няма и снимки.
Та исках да те попитам: не си имал време да провериш или аз с неоригиналния държач постигам по-добър резултат отколкото ти с оригиналния ?
1. Оригиналния държач е изчислен точно според геометрията на конкретната антена и с оригинален държач мултифийда следва да работи оптимално.

2. Снощи съвсем ми изкочи от главата да сканирам и да правя скрийншотове, а ти изкарваш едва ли не че се спотайвам. Тази вечер ще се опитам да направя по времето по което и ти си правил своите - 2 ч. през нощта и ще пиша за резултатите.

3. Дори направено по едно и също време сравнението няма да е коректно, защото твоя конвертор на 19Е е близо до центъра на рейката, а моя конвертор е по-встрани. За слабия сигнал на 1H, това е от огромно значение. Преди време когато конфигурацията на конверторите ми бе различна и 19Е беше по-към центъра с няколко сантиметра също съм изкарвал за няколко часа около полунощ някои от френските HD-та. Плюс това аз съм "изцедил" антената си за 28Е и за 39Е , който е краен конвертор, а не за 19Е.

4. Не смятам да местя 19Е към средата на рейката и да си пренареждам мултифийда от 6 конвертора, за да си мера пишката с някой (съжалявам за израза, но в такава стилистика ти е написан поста).
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
13, 16, 19Е, td78, Мултифийд, питанеtriax


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
triax td 110 ? martinakis САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 10 19-02-2011 20:49
TRIAX - история sarivano САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 3 13-12-2010 12:29
Какъв мотор ще ми препоръчате за Triax TD78? Момчил-Търговище МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 2 10-04-2010 18:42
Triax TD88 fox САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 22 04-05-2009 21:49
Triax TD78 vs GLOBO Click-Clack 85 см. ppet САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 28-04-2008 11:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:57.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.