The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 23-01-2019
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране VPN и OpenPli

Здравейте. Имам един въпрос - кой е най-добрия имидж за Vu+ Duo2, работещ безпроблемно с VPN. На тези, на които им се чете защо питам, по долу е обяснението. Не търся съвети по настройка, само отговор за имиджа. Благодаря.


Преди месец се наложи да сменя квартирата си и до момента карам само на IPTV, тъй като все още не съм монтирал антената. Всичко беше ОК, до преди десетина дни. От тогава, всяка вечер между 8 и 10 ч е невъзможно гледането на който и да е канал. Ужасно насичане.
Свързах се с доставчика на IPTV, който ме накара да се уверя, че с интернета нямам проблем - нямам и след това ми каза, че това е филтриране от доставчика на интернет. Да съм ползвал VPN. Преди да се пробвам, превключих приемника към моя мобилен интернет, чрез точка на достъп. Да, наистина всичко си беше ОК. Върнах стария интернет - къса, та се не трае.
Платих си за един месец VPN от ...изхвърча ми от главата в момента, но е един от най-популярните и надеждни, поне според гугъл.
Успешно конфигурирах Win 10, въпреки, че съм кръгла нула в мрежите.
Почнах с Vu-то. Цяла нощ борба - никакъв резултат. Свалих специален плъгин от сайта на доставчика на IPTV - дръжки. Коректен юзър, коректна парола - грешка, след грешка. Инсталирах и OpenVPN, пак грънци - даже самият плъгин не го виждам изобщо.
Накрая оня ме посъветва да сменя имиджа, тъй като OpenPli премахнали поддръжката на VPN. И се връщам на въпроса - OpenATV, BH или оригиналния на VU, или някой друг. Благодаря.
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23-01-2019
Аватара на marto
marto marto не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 418
Благодари: 50
Получил благодарност:
167 пъти в 120 поста
Сваляния: 47
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Wanderer Вижте мненията
Здравейте. Имам един въпрос - кой е най-добрия имидж за Vu+ Duo2, работещ безпроблемно с VPN. На тези, на които им се чете защо питам, по долу е обяснението. Не търся съвети по настройка, само отговор за имиджа. Благодаря.


Преди месец се наложи да сменя квартирата си и до момента карам само на IPTV, тъй като все още не съм монтирал антената. Всичко беше ОК, до преди десетина дни. От тогава, всяка вечер между 8 и 10 ч е невъзможно гледането на който и да е канал. Ужасно насичане.
Свързах се с доставчика на IPTV, който ме накара да се уверя, че с интернета нямам проблем - нямам и след това ми каза, че това е филтриране от доставчика на интернет. Да съм ползвал VPN. Преди да се пробвам, превключих приемника към моя мобилен интернет, чрез точка на достъп. Да, наистина всичко си беше ОК. Върнах стария интернет - къса, та се не трае.
Платих си за един месец VPN от ...изхвърча ми от главата в момента, но е един от най-популярните и надеждни, поне според гугъл.
Успешно конфигурирах Win 10, въпреки, че съм кръгла нула в мрежите.
Почнах с Vu-то. Цяла нощ борба - никакъв резултат. Свалих специален плъгин от сайта на доставчика на IPTV - дръжки. Коректен юзър, коректна парола - грешка, след грешка. Инсталирах и OpenVPN, пак грънци - даже самият плъгин не го виждам изобщо.
Накрая оня ме посъветва да сменя имиджа, тъй като OpenPli премахнали поддръжката на VPN. И се връщам на въпроса - OpenATV, BH или оригиналния на VU, или някой друг. Благодаря.
Не съм чел OpenPLi да са премахнали поддръжката на OpenVPN. При мен си е работил винаги без никакви проблеми. Щом си инсталирал OpenVPN от добавките, то да, плъгин меню не се появява но си работи коректно. Единственото което трябва да направиш е да си копираш файловете с ключа, сертификатите и конфига в папката openvpn и да стартираш плъгина през телнет. Предполагам, ти не си го стартирал и затова не е сработил.
Командата за стартиране е следната:
ln -s /etc/init.d/openvpn /etc/rc3.d/S23openvpn

След това при всеки рестарт на бокса, ще се стартира автоматично и openvpn.
__________________
VU+Ultimo 4K; ET9000; IPbox9000HD ; dm500s; Triax TD110; Invacom SNH-0.3dB; Samsung Q950TS 8K
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на marto за този полезен пост :
Wanderer (24-01-2019)
  #3  
Стар 24-01-2019
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marto Вижте мненията
Не съм чел OpenPLi да са премахнали поддръжката на OpenVPN. При мен си е работил винаги без никакви проблеми. Щом си инсталирал OpenVPN от добавките, то да, плъгин меню не се появява но си работи коректно. Единственото което трябва да направиш е да си копираш файловете с ключа, сертификатите и конфига в папката openvpn и да стартираш плъгина през телнет. Предполагам, ти не си го стартирал и затова не е сработил.
Командата за стартиране е следната:
ln -s /etc/init.d/openvpn /etc/rc3.d/S23openvpn

След това при всеки рестарт на бокса, ще се стартира автоматично и openvpn.
Прав си - нищо не съм стартирал, иначе файловете ги поставих в папката openvpn. Още довечера ще го пробвам. Много благодаря. Дано си спестя смяната на имиджа, че от настройките после брадясвам! Ще пиша утре какво е станало.
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16-02-2021
Аватара на росен08
росен08 росен08 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Италия
Мнения: 143
Благодари: 36
Получил благодарност:
14 пъти в 13 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да не отварям друга тема може ли да рботи Openvpn на дм800 hd se със опенпли4.От доста време се пробвам ама нищо дава ми свързан ама сам си със мойто ИП.
__________________
DM600PVR DM500S TP-LINK MULTIFID 13 16 19.2 PARABOLIC 80; 39 E PARABOLIC 60
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
openpli, vpn


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
OpenPLi bonbonko DREAMBOX 51 29-12-2020 11:01
OpenPli БониБо Дъра-Бъра 4 12-03-2018 15:33
OpenPLi stops with OpenPLi 3.0 images Veskop Общ раздел за MIPS-приемници 2 02-01-2014 20:19
Vu+ Solo2 4.0 NIGHTLY OPENPLI BUILDS (OPENPLI® Images) dragonaxe VU+ 8 05-09-2013 22:41
Openpli 3.0 Veskop Xtrend 91 08-01-2013 18:49


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:41.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.