The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #81  
Стар 05-07-2011
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Batko_dani Вижте мненията
Колеги, този мотор ако е стронг това със въртенето до край е софтуерен проблем и го има при всички мотори от този тип. Случва се понякога, когато мотора е ползван като дисек 1.2 и после се опитваме да го пуснем като usals. Тоест на мотора почти съм сигурен на 99% че му няма нищо, а хората които са се опитвали да го монтират не са запознати със тази особеност.
Пълни глупости!
Имам Strong DM2100 на 3 години въртял е и по Disec и по Usals и в момента върти по Usals и няма никакви проблеми спира си винаги където трябва!
Като цяло е един добър за парите си мотор, друг е въпроса дали е взет читав или повреден!
Пък и му се чудя на колегата, един такъв мотор чисто нов е 90 лв ако не се лъжа той е взел втора ръка за 40 + 10 eконт 50 лв.
Нямало е смисъл просто не е чак толкова скъп този мотор, по добре ново в случая! А и такива неща винаги ако се купуват втора ръка само след тест и ако работи коректно, тогава взимай!
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #82  
Стар 05-07-2011
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от д.е.м.т Вижте мненията
Обаче ,тези негови приятели,защо не го посъветваха,да си купи нов.Ясно е ,че за толкова въртене и стоене на дъжд и слънце...
Ходи пий едно диазипамче.
Първо дъжд, вода и слънце не плашат мотор, ако е така то на всички щеше да пише да се използват на закрито или по-точно в хола
Второ какво да го съветват?!Стоки втора употреба се продават като това не означава че са боклуци а просто собственика няма да ги ползва или ще ъпгрейдва.
Просто на Мишо това му е първия житейски урок с какви хора ще може да се сблъсква в бъдеще.Явно че жизнения му опит до сега не му е предлагал такива изненади но пък винаги си има първи път.
Сега благодарение на такива лайнарчета като оня търговишки селяк допълнително се скапва търговията с части и джаджи втора ръка защото всеки прочел тази тема ще си има едно на ум и ще се замисли дали няма да попадне на някой такъв шмиргел.Продават се дриймове 500S, рутери и какво ли не в "битака" и то защото вече не са им нужни на собствениците.Защо човек да не си вземе 500S или 54GL за 50 кинта втора ръка като е читав и си работи и му върши работа, защо да си купува нов?
Гео, мисли малко преди да кажеш нещо.
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Въйко за този полезен пост
sarivano (05-07-2011), Халил (07-07-2011)
  #83  
Стар 05-07-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
...
Гео, мисли малко ...
Това нЕкав нов виц ли е?
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Чък Норис за този полезен пост
gentu (05-07-2011), sarivano (05-07-2011), Цец0 (05-07-2011)
  #84  
Стар 05-07-2011
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 736
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от д.е.м.т Вижте мненията
Обаче ,тези негови приятели,защо не го посъветваха,да си купи нов.
Гео, омръзна ми от твоите глупости. Първото, което казах на Мишо, като ми показа мотора, беше: "Защо не си купи нов мотор? Дал си 50 лв, нов се намира от 75 лв нагоре." Все пак щеше да върти 80-90 см антена.

А пък самия мотор беше някакъв словашки, досега не бях виждал такъв. Мотор като мотор все пак.
Въобще не включихме USALS режима, направо на 1.2 стартирахме. Първо с приемник Волтел, после и с Еспекта. Моторът тръгваше всеки път на изток, без да можем да го спрем. Излизаше от зъбчатката, мисля, че и подминаваше крайните изключватели дори, което много ме изненада, смятах, че поне те трябва да го спрат. Оставаше там, двигателя продължаваше да се върти. За да го върнем обратно, трябваше да ми обърна кабелите на двигателя и да натисна хобота на запад, за да захапе зъбчатката.
Не се имам за голям специалист, тук има хора, на които шапка им свалям и много да ги черпя, но колкото разбирам от двигатели и електроника - моторът беше повреден. Дали е бил така, дали при транспорта нещо се е прекъснало - не знам, нямаше видими скъсани кабели или нещо по платката.
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1

Последно редактирано от pgi : 05-07-2011 на 17:02
Отговори с цитат
  #85  
Стар 05-07-2011
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
Така и не става ясно защо трябва да се чака 16 дни, за да се възстановят 40 лева? Тука има нещо...
Нищо гнило няма. 16 дена по 2 лева, събота и неделя по два сеанса, че от повече ще го боли дупарата.
Отговори с цитат
  #86  
Стар 05-07-2011
Аватара на Боксер
Боксер Боксер не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 579
Благодари: 40
Получил благодарност:
99 пъти в 74 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pgi Вижте мненията
Гео, омръзна ми от твоите глупости. Първото, което казах на Мишо, като ми показа мотора, беше: "Защо не си купи нов мотор? Дал си 50 лв, нов се намира от 75 лв нагоре." Все пак щеше да върти 80-90 см антена.

А пък самия мотор беше някакъв словашки, досега не бях виждал такъв. Мотор като мотор все пак.
Въобще не включихме USALS режима, направо на 1.2 стартирахме. Първо с приемник Волтел, после и с Еспекта. Моторът тръгваше всеки път на изток, без да можем да го спрем. Излизаше от зъбчатката, мисля, че и подминаваше крайните изключватели дори, което много ме изненада, смятах, че поне те трябва да го спрат. Оставаше там, двигателя продължаваше да се върти. За да го върнем обратно, трябваше да ми обърна кабелите на двигателя и да натисна хобота на запад, за да захапе зъбчатката.
Не се имам за голям специалист, тук има хора, на които шапка им свалям и много да ги черпя, но колкото разбирам от двигатели и електроника - моторът беше повреден. Дали е бил така, дали при транспорта нещо се е прекъснало - не знам, нямаше видими скъсани кабели или нещо по платката.
Този е със същият проблем - задълба след зъбчатката и само разглобяване го спаси. Сега си бачка и даже ограничителите не се дънят вече.
__________________
Dreambox DM 500-S, Opticum MultiRoom Satellite, TRIAX TD-110 OFF SET,Invacom NF 0.3 db., TRIMAX SM-2500, Ariva 100E, NEXT YE-18500 HD, ZHD-100(няма по-смотан приемник от този)
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Боксер за този полезен пост
BOBIKAT (05-07-2011), Чък Норис (05-07-2011)
  #87  
Стар 05-07-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Боксер Вижте мненията
Този е със същият проблем - задълба след зъбчатката и само разглобяване го спаси. Сега си бачка и даже ограничителите не се дънят вече.
Боксер, другия път като идваш надолу, вземи си повече грес да смажеш и моя.... мотор.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
  #88  
Стар 05-07-2011
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Мойто Стронг си бичи сумати му време на 1.2 и 1.3 едновременно за различни спътници.28.2Е ми е на 1.2 а 16Е ми е по 1.3.А върти една тежка паница мамата си джаса, скърцат шарнири, пукат биалетки но върти.Така, че не мога да се съглася за всички мотори е този дефект.
Всичко май опира до късмет, в тази тема всичко е до морал!
__________________
Умният човек ще се съгласи с умния, глупавия обикновено не се съгласява нито с умните, нито с глупавите.
Отговори с цитат
  #89  
Стар 05-07-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Моя пък умее да върти и паницата стронг 100/110 ,само че до към 45 изток и после връща без проблеми, но... падне ли по долу и после мъка, мъка... не може да го върне от бокса (дм500) и трябва ръчно от мотора, но с паницата 75-85 няма грижи.
П.С. Също съм имал проблеми с УКАС и 1.2 ама със Дм500, с дм800 не, и при двата режима понякога въртеше на запад, към 60 градуса, ама като го изтрих от листата със спътници спря да го прави този номер. После спасението беше или връщане от мотора, или с 300 зора от дм500.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...

Последно редактирано от BOBIKAT : 05-07-2011 на 20:11
Отговори с цитат
  #90  
Стар 05-07-2011
филасат филасат не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 386
Благодари: 153
Получил благодарност:
87 пъти в 56 поста
Сваляния: 221
Ъплоуди: 8
По подразбиране

На Красивия Измамник мотора върти парици а не паници.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
внимание, Във, Измамник, форума


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Предупреждение за измамник във форума martinakis Кошче 32 12-03-2011 23:53
внимание!!!! измамници-sattelite.bg DON Джолан Кошче 5 28-02-2011 22:15
ВНИМАНИЕ!!! ТЕХНИКА САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 10 14-08-2010 02:28
ВНИМАНИЕ, НЕ ВЛИЗАЙ С ОГЪН!!! Джак Забавно 18 15-01-2010 23:33
Внимание до всички с dreambox ТИНТИН Новини 18 09-06-2009 19:51


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:45.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.