The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 30-11-2012
sladkija sladkija не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Мнения: 35
Благодари: 10
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем със субтитрите на телевизор Philips 32PFL4007

Добър вечер имам следното питане относно 32PFL4007 и другите телевизори Philips. Работя в магазин за техника и забелязах,че на всичките телевизори Philips,на който пробвах да подкарам през USB филм със субтитри, менюто за език на субтитри е неактивно.Когато подкарам субтитри излизат на маимуница, все едно не е кирилизиран фаела.Не разпознава български субтитри.Днес писах на Philips на поддръжката и те ми отговориха,че субтитри като отделен фаел не вървят, а трябва да ги вграждам във филма. Някои подкарвал ли е бг субтитри и на какви модели телевизори Philips. Има ли някакъв неофициален фримлер, който да е решил този проблем.Някакви съвети да дадете ако сте се сблъсквали със същия проблем и сте го решили. Благодаря предварително.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30-11-2012
d.ivanov d.ivanov не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 1,751
Благодари: 888
Получил благодарност:
507 пъти в 335 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако работиш като консултант тряба да знаеш само отговорите иначе...

При тазгодишните модели на филипс, на някои вървят на други - не, специално на този модел не съм пробвал, но мисля, че няма начин да се подкарат, все пак опитай да промениш файла със субтитрите на UTF-8 , при някои филипси върши работа, иначе това което са ти казали от съпорта са пълни глупости... Няма да ти изреждам моделите на които стават и на които не, но само ще кажа, че не са обвързани със серии... на 3007,3017,4307 и т.н стават без грижа, с прекодиране в UTF8 нямам идея кои стават, не съм тетсвал...


edit: Файлът се променя на UTF-8 като цъкнеш с десен бутон и запазиш има едно падащо меню където вероятно ще пише ANSI

Последно редактирано от d.ivanov : 30-11-2012 на 20:34
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на d.ivanov за този полезен пост :
sladkija (30-11-2012)
  #3  
Стар 30-11-2012
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Сладък , я кажи къде точно трудиш , та да знаем да не минаваме от там?
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 30-11-2012
sladkija sladkija не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Мнения: 35
Благодари: 10
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
Сладък , я кажи къде точно трудиш , та да знаем да не минаваме от там?
Все тая, питам за помощ, а не за спам, не съм вещ по всички теми, надявах се да има по вещи от мен ама явно спама трябва да е на ниво.Не е важно аз каде се трудя, ама маи маи и тези във съпорта на саита на philips и те не знаят къде се трудят. Ето и отговора им като ги попитах същото нещо което и вас питам
"Уважаеми Господине,
Вашият ТВ не притежава възможността да възпроизвежда субтитри през USB входа. Ако сваления файл има надписи върху самия филм ( не като самостоятелен текстови файл) то само тогава ще можете да гледате филм с бълг. субтитри от USB порта.
Център за обслужване на клиента
Фирма Philips"
Отговори с цитат
  #5  
Стар 30-11-2012
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
Сладък , я кажи къде точно трудиш , та да знаем да не минаваме от там?
Бат Генту, човека не знае, но ето опитва се да разбере. Много хора не си правят и тоя труд и казват "Ми ни можи", а ето той се опитва да намери решение. Не така грубо.
По темата - съвета на дидо е най-правилен - прекодиране на субтитрите в друг формат, да стиска палци и ако стане - идеално.
А и името на файла на филма и файла на субтитрите да е едно и също, но това предполагам се знае.

Последно редактирано от koko_varna : 30-11-2012 на 22:02
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на за този полезен пост :
sladkija (30-11-2012)
  #6  
Стар 13-01-2013
иван атанасофф иван атанасофф не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При мен вървят като ги кодирам на unicode Philips 40PFL5606H
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13-01-2013
Valkov Valkov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 121
Благодари: 7
Получил благодарност:
40 пъти в 30 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране субтитри

На времето ползвах едно програмче за вграждане на субтитри в AVI контейнера - ето линк към него: http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php Вграждането ставаше за 2-3 минути. С него пусках титрите на DVD-плеари които четяха DivX / xvid но нямаха кирилица, включително и такива на Филипс. Не съм сигурен дали ще помогне и за телевизорите, но си струва да се опита.

Последно редактирано от Valkov : 13-01-2013 на 18:35
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
32pfl4007, philips, на, проблем, субтитрите, със, Телевизор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем при телевизор PHILIPS 22PFL5403D/10 Няма картина Цъфтилов Домашен майстор 17 11-10-2012 21:40
купувам LCD 3d LED телевизор на Philips от 46' на горе геор ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 2 03-08-2012 20:39
Проблем с 3D телевизор на Philips:( Tosheva ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 7 08-07-2012 18:17
продавам3D телевизор PHILIPS 42PFL7696K 02 sunaikasabov ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 23 10-01-2012 08:24
Съвет относно телевизор Philips русалка Уроци и съвети за начинаещи 12 15-07-2011 12:02


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:27.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.