The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 28-01-2021
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,868
Благодари: 356
Получил благодарност:
561 пъти в 383 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Тъй като обмислям през лятото пълно преобразяване на кухнята, нагревателния плот вече няма да е на същото място и следователно тръбите за абсорбатора трябва да преминат през 3 метра шкафове над мивката, което е глупост за мен, или да ги включа към комина (което също не ми се ще, тъй като вероятно ще се просмуква миризма към горните 2 етажа).

Чудя се, ако взема хубав абсорбатор, който да го включа да работи в режим на рециркулация на въздуха, ще има ли някаква файда? Някой ползва ли рециркулиращи абсорбатори и доколко са ефективни? Смяната/чистенето на филтрите досадно по-честа ли е?

Друг вариант, за който мисля е, просто да сложа един вентилатор в дупката в стената, в която в момента е свързан въздухоотвода и да изсмуква въздуха от кухнята, без абсорбатор (балканска, но може би гениална идея - няма филтри за чистене и един свободен шкаф над плота в повече).
Над шкафовете нямаш ли място? Защото има едни "плоски" плавоъгълни въздуховоди, които не би трябвало да се виждат
Отговори с цитат
  #22  
Стар 28-01-2021
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ogibo Вижте мненията
В този ред на мисли кое според вас е по-добро? Конвекторен или маслен радиатор?
Определено маслен. Конвекторите правят същото като климатика - затоплят и въртят въздуха, само че без да шумят. И бързо го изсушават. Събуждал съм се с пресъхнало гърло от конвектор. Адакс, Мадакс, все тая - на един и същи принцип работят.

Цитирай:
Първоначално написано от oldgraf Вижте мненията
Над шкафовете нямаш ли място? Защото има едни "плоски" плавоъгълни въздуховоди, които не би трябвало да се виждат
Мястото над шкафовете ще е не повече от 10-тина см. Но това с плоските тръби не е лоша идея. Засега всичко е на идеен етап - до лятото.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Светия Дух за този полезен пост :
ogibo (28-01-2021)
  #23  
Стар 28-01-2021
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Та за отоплението... Вкъщи сме на газ. Ако някой предприеме подобна инвестиция, задължително да слага кондензен котел. На хартия ги дават с до 98% енергийна ефективност, а wiessmann предлагат много добри двуконтурни котли със отделен кръг за топлата вода. Та не се налага да слагаш допълнителен бойлер, загрява водата на принципа на проточен бойлер.

А парното - средно голяма къща със общо седем стаи (две от които доста големи), две бани и три етажа кородори, общо 14 радиатора (алуминиеви), като в баните са лири, само веднъж миналата зима сметката е била около 450 лева и то през януари - най-студения месец. Иначе върви между 150 и 300 само за парно, без топла вода. Вкъщи е прилично топло, държа го на 21 градуса в най-студената стая, в останалите си намалят радиаторите до желаната температура. А топлото започва да се усеща около пет минути след като пусна парното (ако е спирано по една или друга причина).

Но има значение също, че къщата е с добра външна изолация и дограма, което оказва голямо влияние.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #24  
Стар 28-01-2021
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Вкъщи е прилично топло, държа го на 21 градуса в най-студената стая, в останалите си намалят радиаторите до желаната температура.
На мен 21 гр. ми се струва хладно...Че чак пък и да си намалят радиаторите в останалите стаи...

Вкъщи температурите са 25-27 градуса в обитаемите стаи. Ходя по фанелка с къс ръкав. Ако ги подържах 21 градуса, сметките ми щяха да са около 50% надолу сигурно... И да сме навлечени с пуловери.

Ето какво е положението в момента:



( измерено с дигитален термометър Xiaomi с електронно мастило )
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Светия Дух за този полезен пост :
komar1 (28-01-2021)
  #25  
Стар 28-01-2021
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
На мен 21 гр. ми се струва хладно...Че чак пък и да си намалят радиаторите в останалите стаи...
Това е в спалнята където спим с жената. Там е най-студената стая. А в хола при нас редовно достига до 25. Баща ми все реве, че му е жега, затова си ги намалят. А и термостата е на последния етаж при мен, където се затопля най-бавно и това е стаята която последна се затопля. Затова термостата е там. Вечер като спим е жега. Долу при майка ми и баща ми не ме интересува, ако им е топло могат да го намалят, ако им е студено мрънкат.
А при 27 градуса не ми се вярва сметките да са ти по 2. Все пак веднъж като загрееш цялата къща и водата в инсталацията, ако не спираш парното излиза по-евтино само да поддържа постоянна температура (според мен).

За топла вода, един съсед е засичал и е правил сравнение. Лятото плащал по 30 лева газ само за топла вода, един месец решил да топли на ток, за сравнение. Сметката за тока скочила с 60 лева по негови думи.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #26  
Стар 28-01-2021
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,868
Благодари: 356
Получил благодарност:
561 пъти в 383 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

За къща смятам, че едноконтурен и стоящ бойлер с по-голяма серпентина е по-добрият вариант. Иначе на газ наистина лятото водата и котлоните са без пари- от 12 до 30 лв на месец. Иначе в Европа и у нас не се продават некондензни котли отдавна
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на oldgraf за този полезен пост :
vasilstf (28-01-2021)
  #27  
Стар 28-01-2021
ogibo ogibo е на линия
Тракторист
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Местоположение: Свиленград
Мнения: 815
Благодари: 311
Получил благодарност:
183 пъти в 131 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В Свиленград пък хората се свързват към централната газ, и на следващата година врътват кранчето. Идва скъпо че гъста я возят с камиони.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 28-01-2021
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,868
Благодари: 356
Получил благодарност:
561 пъти в 383 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Монтирай си цистерна и си я пълни с другата газ, няма акциз за домашна употреба!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 28-01-2021
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Яка темичка,криволичи от кухни до парнокитайците де ги
Едит:имаше и сандали и хрупкаво пиле цезар
__________________
На похлупака му намерих глупака!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 28-01-2021
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,385
Благодари: 1,026
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от oldgraf Вижте мненията
Монтирай си цистерна и си я пълни с другата газ, няма акциз за домашна употреба!
12к за домашна цистерна по норматива, ай мерси.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
впечатления, идеи, НЕ, Само, Шопинг


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
S912 - идеи? painkillerbg IPTV (Internet Protocol Television) 4 09-01-2020 18:24
Идеи космо_мосмо Въпроси и отговори 11 14-03-2018 13:21
Идеи за Булсат и Астра 2 на 28.2Е Хадел Монтаж и настройка на антени 3 04-01-2011 01:09


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:59.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.