The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 16-03-2021
Видински Видински не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2019
Мнения: 18
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Question Timeshift запис?

Здравейте,

Напоследък се разглезих с това IPTV (благодарение на потребителите тук ползвам платен листинг за руски, украински и разни международни, а за БГ съм си на InfiniTV на NET1 - телевизорите са Philips с AndroidTV и LG).
До мин. година бях на коаксиален и си записвах с едно АМИКО каквото ми е интересно и искам да съхраня за постоянно, но това си е доста работа - да запомниш да добавиш събитието, да следиш да не се напълни устройството за съхранение (флашка, хард) и т.н... отделно в MPEG2 всичко е доста голямо като размер.

Търся си вариант за най-добро качество за запис от и на компютър най-вече на българските канали (btv и nova групите) - да върна събитието, което искам и да го запиша (вкл. понякога и в реално време), а още по-добре ако директно прихване stream-а и записва от източника, както се rip-ват неща от Netflix, HBO, Prime Video и т.н. Предполагам, че може да стане с PotPlayer, VLC, ffmpeg и т.н., но не съм запознат в детайли и ми трябва малко помощ от приятел...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16-03-2021
lynx lynx не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 155
Благодари: 96
Получил благодарност:
81 пъти в 45 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не знам оператора как ти подава данните за абонамента, готова m3u листа ли е, като стокър портал с адреса на домейна и мак адрес, с юзър и пасуърд или друго. Опциите за запис не са много. VLC има директен бутон за запис, това което гледаш да започне да го записва сега и веднага, не е сложно. За стокър-портали доколкото знам най-доброто е ****Mate. Тази програма съм чел, че струвала 5 долара на година и си заслужавала всяка стотинка. Позволява да се въведе всякакъв вид доставчик от изброените по-горе и непрекъснато излизат ъпдейти с подобрения на функционалността. Из нета се намират два кракнати варианта на програмата, но при тях може да се плейват само m3u листи, останалите опции за друг вид акаунти, стокъри и прочие не са налични. Също доколкото знам, спецовете няма да кракват новите версии.
https://play.google.com/store/apps/d...tv&hl=en&gl=US
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16-03-2021
lynx lynx не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 155
Благодари: 96
Получил благодарност:
81 пъти в 45 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

P.S.
Упс, забравих да добавя и опциите за запис с компютър.
VLC e ясна работата, има само опция за директен запис в реално време.
Програмата, която приема всясакъв тип акаунти и има опция за запис е SFVip Player По-долу са версиите за 32 и 64 битови платформи:

https://epg.serbianforum.org/Alati/S...FVipPlayerx64/

https://epg.serbianforum.org/Alati/S...FVipPlayerx86/

За програмата често излизат ъпдейти. Като се инсталира, в папката с програмата се появява и файл ъпдейтър.екзе. Като се цъкне на него при изключена програма, модулите се обновяват до най-новата версия. Програмата е свободна и не се плаща. Има и опция в менюто на програмата, ъпдейтването да става автоматично при всяко стартиране на програмата се извършва проверка за по-нова версия и се ъпдейта се зарежда автоматично.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16-03-2021
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,391
Благодари: 1,032
Получил благодарност:
1,038 пъти в 679 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

https://borpas.info/iptvplayer
Тествай това и кажи дали те устройва.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16-03-2021
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,027
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,753 пъти в 981 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

flussonic на виртуалка, професионален софтуер за таймшифт
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16-03-2021
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,391
Благодари: 1,032
Получил благодарност:
1,038 пъти в 679 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
flussonic на виртуалка, професионален софтуер за таймшифт
срещу 120 еврака на месец или проблеми през 4 часа по втория начин.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16-03-2021
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,027
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,753 пъти в 981 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
срещу 120 еврака на месец или проблеми през 4 часа по втория начин.
Нямам такива драми
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17-03-2021
Видински Видински не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2019
Мнения: 18
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lynx Вижте мненията
Не знам оператора как ти подава данните за абонамента, готова m3u листа ли е, като стокър портал с адреса на домейна и мак адрес, с юзър и пасуърд или друго. Опциите за запис не са много. VLC има директен бутон за запис, това което гледаш да започне да го записва сега и веднага, не е сложно. За стокър-портали доколкото знам най-доброто е ****Mate. Тази програма съм чел, че струвала 5 долара на година и си заслужавала всяка стотинка. Позволява да се въведе всякакъв вид доставчик от изброените по-горе и непрекъснато излизат ъпдейти с подобрения на функционалността. Из нета се намират два кракнати варианта на програмата, но при тях може да се плейват само m3u листи, останалите опции за друг вид акаунти, стокъри и прочие не са налични. Също доколкото знам, спецовете няма да кракват новите версии.
https://play.google.com/store/apps/d...tv&hl=en&gl=US
НЕТ1 са с юзър и пас на техни собствени приложения за LG, Samsung, AndroidTV и Android смартфони и таблети, но на последното качеството е ограничено и доста канали липсват, иначе може да се гледа през емулатор като BlueStacks на PC. Отделно подобно на ТiVi предлагат STB UHD 4K TH100 rev.2 като алтернатива, но не знам дали и там са набили приложението и е 1:1 или се ползва интерфейса на устройството с вкарана листа... но и при двете няма опция за запис, но може би ще е по-лесно да се вземе информация за листите...

В другата листа гледам главно спорт и немски, и няма български канали, а мен ме интересува основно запис на големите БГ канали в най-доброто възможно качество...

Чудя се дали не мога да sniff-на трафика на НЕТ1, но вероятно всичко ще е криптирано и дори с юзър и пас надали ще мога да се логна, за да записвам през нещо ала streamlink...

Последно редактирано от Видински : 17-03-2021 на 08:35
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
timeshift, Запис


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Запис на HBO? ачакъров Кошче 8 15-08-2017 11:38
Запис на ТС TUISTERa ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 3 27-03-2017 13:24
Запис ТВ фат2000 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 3 09-01-2011 18:13
Запис на DVD veravera Уроци и съвети за начинаещи 2 22-02-2010 15:05
DM800 Nabilo 0.12 timeshift на USB флашка netizen DREAMBOX 2 21-01-2010 00:02


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:13.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.