The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 19-03-2013
klm klm не е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 163
Благодари: 10
Получил благодарност:
67 пъти в 43 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Спомням си, че в зората на плазмите имаше нещо като 28 - 29 инчови телевизорчета. Тогава казваха, че това било абсолютния минимум на технологията.

И най-хубавото LCD си е малко куцо, съпоставено с плазмата
Отговори с цитат
  #22  
Стар 19-03-2013
БатеГойко БатеГойко е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Индианските степи
Мнения: 1,564
Благодари: 327
Получил благодарност:
513 пъти в 301 поста
Сваляния: 82
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мойта ЛЕД Тошиба 42" с тестова таблица,генерирана със специална програма си дава черно,по-черно от Иван Костов на тъмно.Динамичните картини са перфектни.Единствения недостатък е леко сивеене на картината при гледане под голям ъгъл.Но предпочитам по-нечерна картина отколкото да плащам всеки месец на ЧЕЗ повече пари заради "екстрата черно" на плазмата.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 19-03-2013
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Smile

Толкова много глупости, събрани на едно място, отдавна не бях чел. От още по-отдавна, LED технологията отдавна прати плазмената в небитието. Ама нали пишещите тук са по-големи специалисти от онези в Панасоник? . Нито черният цвят, нито бързите сцени, нито пък бавните са проблем за новите LED телевизори. Който се съмнява, да си седне на задника и да разгледа. Писал съм много отдавна за какво точно става въпрос и защо това е така.
Поздрави на всички заблудени фенове на плазмената технология! Не твърдя, че тя е лоша. Твърдя, че е стара и вече не достатъчно добра. LED технологията в момента е по-добра.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 19-03-2013
klm klm не е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 163
Благодари: 10
Получил благодарност:
67 пъти в 43 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от БатеГойко Вижте мненията
Мойта ЛЕД Тошиба 42" с тестова таблица,генерирана със специална програма си дава черно,по-черно от Иван Костов на тъмно.Динамичните картини са перфектни.Единствения недостатък е леко сивеене на картината при гледане под голям ъгъл.Но предпочитам по-нечерна картина отколкото да плащам всеки месец на ЧЕЗ повече пари заради "екстрата черно" на плазмата.
Какъв парадокс!
"Абсолютната чернота" харчи повече ток от нещо, което така или иначе винаги свети
Факт!

А колкото до динамичния контраст не-знам-си-колко-милиона (ако за това става въпрос), си е пълна измишльотина на маркетинговите отдели. Не знам да има измерен реален повече от няколко хиляди. Е, освен ако напоследък не е излязло нещо ново.

Между другото, последните IPS матрици, именно заради технологията, имат нисък контраст "по диагонал". То и затова на някои модели с големи размери им са "лошави" ъглите.

А бе "ефтения"
Отговори с цитат
  #25  
Стар 19-03-2013
klm klm не е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 163
Благодари: 10
Получил благодарност:
67 пъти в 43 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
...Нито черният цвят, нито бързите сцени, нито пък бавните са проблем за новите LED телевизори...
Да де, ама струват колкото 5 плазми
Пък за евтините - по-горе.

То както и да го "врътим", пълно щастие няма!

Последно редактирано от klm : 19-03-2013 на 10:03
Отговори с цитат
  #26  
Стар 19-03-2013
themaster301 themaster301 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,006 пъти в 774 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

http://www.youtube.com/watch?v=JcRJnHrsXdw
Отговори с цитат
  #27  
Стар 19-03-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
Толкова много глупости, събрани на едно място, отдавна не бях чел. От още по-отдавна, LED технологията отдавна прати плазмената в небитието. Ама нали пишещите тук са по-големи специалисти от онези в Панасоник? . Нито черният цвят, нито бързите сцени, нито пък бавните са проблем за новите LED телевизори. Който се съмнява, да си седне на задника и да разгледа. Писал съм много отдавна за какво точно става въпрос и защо това е така.
Поздрави на всички заблудени фенове на плазмената технология! Не твърдя, че тя е лоша. Твърдя, че е стара и вече не достатъчно добра. LED технологията в момента е по-добра.
Поздрави и на теб. Толкова много думи, толкова малко истина, толкова никакви доказателства. Това за чистото черно просто не е вярно и няма как да е вярно.

Цитирай:
Първоначално написано от klm Вижте мненията
Какъв парадокс!
"Абсолютната чернота" харчи повече ток от нещо, което така или иначе винаги свети
Факт!
А колкото до динамичния контраст не-знам-си-колко-милиона (ако за това става въпрос), си е пълна измишльотина на маркетинговите отдели. Не знам да има измерен реален повече от няколко хиляди. Е, освен ако напоследък не е излязло нещо ново.
Между другото, последните IPS матрици, именно заради технологията, имат нисък контраст "по диагонал". То и затова на някои модели с големи размери им са "лошави" ъглите.
А бе "ефтения"
LCD монитора ми е нещо от порядъка на 20-тина вата. Каквото при плазма е абсурдно постижение. Харчат си. Като ги наредят един до друг в магазина - ефектът е като да седиш до радиатор. Знаем си им кусурите, за който иска брада си има гребен.

Цитирай:
Първоначално написано от Didko Вижте мненията
Тук хора накупили си плазми си защитават инвестицията - няма как да е иначе. Нищо, че ако го закачат на стената, ще трябва да искат разрешение от ДНСК, щото носещата конструкция на блокът може да не го издържи. В голяма заблуда сте, че плазмата е ненадмината и че течнокристалната технология не може да извади абсолютно черно. При фул лед телевизорите от има-няма 2 години се срещат модели, които контролират и подсветката, така че ако е необходимо черно в дадена област, направо се гасят диодите отзад.
Иначе, да - преди 10 години гледах една 42" плазма и цъках като часовник пред нея, но сега в никакъв случай...
Нямам плазма, ако намекваш в пристрастие.
Туй червеното. Нали монитора ми има такава технология. При по-тъмен екран просто намалява подсветката. Гадно е.

Последно редактирано от Rabin : 19-03-2013 на 10:17
Отговори с цитат
  #28  
Стар 19-03-2013
klm klm не е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 163
Благодари: 10
Получил благодарност:
67 пъти в 43 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е, тъй де, Рабин

Нямам плазма заради липсата на малки размери (здравни проблеми с големи екрани отблизо) и гледам само понякога, но пък работя на LCD монитори по-скъпи от телевизор.

Е ми, колкото и хиляди да са тези LCD - куца работа!

PVA, MVA, IPS ... AH-IPS, АЙ-ПИ-ЕС, АЙ-СИКТИР
Отговори с цитат
  #29  
Стар 19-03-2013
цвети цветанов цвети цветанов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 73
Благодари: 76
Получил благодарност:
35 пъти в 20 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 0
По подразбиране

http://www.novini.bg/news/126137-pan...%80%D0%B8.html
Отговори с цитат
  #30  
Стар 19-03-2013
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам познати, които се занимават с патентно дело в тази сфера. О тях знам, че преди 3-4 години все още се подаваха патентни заявки за някакви изобретения при плазмените екрани. Сега е пълна тишина и това техническо поле е почти мъртво. По отношение на патентите, плазмената технология още преди 2 години отиде при фото-хартията и грамофонните плочи. Това е ясен знак, че съответните развойни отдели при съответните фирми са се насочили в друго направление.
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ВалчоП за този полезен пост :
Iliyan N (19-03-2013)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Задава, краят, на, плазмените, се, Телевизори


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Въпрос отностно модели телевизори на 3D Телевизори PANASONIC whitesnake ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 17 03-03-2014 22:29
пречат ли ниските температури на плазмените ТВ вафла ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 11 02-02-2012 19:59
Задава се Ubuntu за смартфони и таблети ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 31-10-2011 19:36
Идва ли краят ...... миронсим Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 17 22-05-2011 20:07
Плазмените телевизори могат да бъдат забранени в Европа Крал Артур ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 25 03-02-2009 23:24


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:18.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.