The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > HDTV - телевизия с висока резолюция (High Definition) > HDTV дискусии

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 23-05-2011
Галина Галина не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 5
Благодари: 8
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря на всички - ще изпробвам някои от сайтовете.

Като доуточнение искам да вметна, че не разчитам да гледам 3Д телевизия, то HD-то е мисия невъзможна (за БГ канали), а пък за 3Д и не мечтая.

Искам само от време на време да гледам някой филм, а пък ако може да го изтегля без да плащам - ще е повече от супер

Свалях от замунда.нет и thepiratbay разни .mkv-та, но когато в началото на филма попита за режима на гледане и кликна на 3Д, ми казва че няма вързан 3Д приемник и продължава да излъчва в 2Д. (ТВ-то е свързано с лаптопа чрез HDMI, а плеъра на компа е Power DVD 11) Аз мога да натисна 3Д бутона на ТВ-то, но започва имитираното 3Д, което е "да, благодаря"!!!
Освен това съм сваляла и SBS-филми (ако не се лъжа съкращение от side-by-side). Те са две паралелни картини една до друга - при мен на плеъра на компа и на ТВ-то си ми излизат точно по същия начин - 2 паралелни картини, което ме наведе на мисълта, че не точно този тип 3Д филми трябва да свалям, пък и някъде четох, че Самсунг "борави" с този тип.
Може би аз не правя нещата както трябва, но ТВ-то е купено от Техномаркет, където за съжаление консултантите не можаха да ни кажат нищо повече. Все пак си казах, че ще чета инструкцията, но и тя е доста бозавичка.
Та това, което step by step правя е:
1. Свалям филма - примерно от thepiratbay;
2. Връзвам РС с ТВ чрез HDMI и започвам да ползвам ТВ като монитор;
3. Стартирам филма посредством: Power DVD 11 на РС и ... очаквам да видя нещо "добро".
4. Забравих да кажа, че вадя очилата от калъфа, включвам ги и се моля да излезе образ, който да оправдае сумата, изсипана в Техномаркет.
Е, до момента полза от молбите - няма. МОЛЯ, помагайте!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 23-05-2011
Галина Галина не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 5
Благодари: 8
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Забравих да кажа, че ако изключим 3Д-то, телевизора е НЕВЕРОЯТЕН!!!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 23-05-2011
Аватара на archibal
archibal archibal не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Русе
Мнения: 1,532
Благодари: 114
Получил благодарност:
707 пъти в 421 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 4
По подразбиране

ти хубаво вързваш PC-то с телевизора, само да уточня вързваш видеокартата на РС-то с телевизора по HDMI, но задаваш ли се въпроса видеокартата възпроизвежда ли 3D картина . Все още са много малко тези видео карти. За да стане номера тя трябва да поддържа 3D HDTV и съответно телевизора (монитора) също
Отговори с цитат
  #14  
Стар 23-05-2011
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране 4D

Точно 3D SBS ти трябва.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 23-05-2011
Аватара на Дедал
Дедал Дедал не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,934
Благодари: 3,692
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Самия плейър ,който ползва трябва да има 3Д поддръжка ,видеокартата е за истинските 3Д -та .Виж тук http://forum.setcombg.com/index.php/board,59.0.html има доста неща обяснени ,а и други потребители с такива ТВ.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 23-05-2011
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране 4D

Когато се гледат 3D SBS няма нужда от плеър. Използва се плеъра на телевизора. Ако все пак се ползва друг, то той си плейва SBS, а телевизора го конвертира в 3Д
Отговори с цитат
  #17  
Стар 23-05-2011
Галина Галина не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 5
Благодари: 8
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от archibal Вижте мненията
ти хубаво вързваш PC-то с телевизора, само да уточня вързваш видеокартата на РС-то с телевизора по HDMI, но задаваш ли се въпроса видеокартата възпроизвежда ли 3D картина . Все още са много малко тези видео карти. За да стане номера тя трябва да поддържа 3D HDTV и съответно телевизора (монитора) също
Мина ми през акъла точно това нещо - по този повод се замислих за Плейстейшън 3, ама пък при него ще се наложи имитиране на оригинални блу-рей дискове. Все пак си мисля, че най-изгодно ще ми излезе да си взема NVidia с 3Д подръжка, отколкото PS3 или Blu ray. Ще мисля по въпроса и ще пиша, щом нещата имат развитие!
Отново благодаря на всички. Форума е страхотен!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 23-05-2011
Аватара на toi35
toi35 toi35 не е на линия
професор-климатизатор
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: London
Мнения: 34
Благодари: 1
Получил благодарност:
4 пъти в 2 поста
Сваляния: 182
Ъплоуди: 0
По подразбиране ...

мултимедийния плеър трябва да подържа HDMI 1.4...
__________________
DM 800 SE
Отговори с цитат
  #19  
Стар 23-05-2011
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Галина Вижте мненията
Все пак си мисля, че най-изгодно ще ми излезе да си взема NVidia с 3Д подръжка, отколкото PS3 или Blu ray. Ще мисля по въпроса и ще пиша, щом нещата имат развитие!
Нищо подобно! Само ти трябва медиен сървър на компа, за да можеш да гледаш въобще филми. 3Д СБС не се различават по нищо от обикновен .MKV файл. http://www.avguide.bg/forum/index.ph...sg3205#msg3205
Това са сървърите. След като подкараш някой си пусни филм. След това си пусни 3Д СБС филм. От опциите на телевизора активирай 3Д-то. Това е.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 23-05-2011
Аватара на PayNera
PayNera PayNera не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 712
Благодари: 102
Получил благодарност:
193 пъти в 130 поста
Сваляния: 131
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Когато си пуснеш 3д-филм на тв-то трябва да ти го дава 2-картини на екрана след което трябва да стартираш функцията за 3д от телевизора да ти слее образа и тогава , ще получиш желаното 3д-изживяване.
__________________
60% от българите живеят в стрес. Останалите 40% живеят в Англия, Германия, Щатите, Испания, Франция....
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
3d, bravia, kdl40hx800, sony, tv


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
И SONY.... Виктор GSM мобилни комуникации 0 26-04-2011 14:46
Мнение за Sony KDL-26EX320 емка22 ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 0 17-04-2011 23:05
Проблем с Sony KDL-32W5500 Kamikadze ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 3 04-01-2011 22:02
Проблем с телевизор Sony Bravia LCD Манчев ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 0 14-12-2010 19:33
SONY BRAVIA 40W4000 - Евроком кабел - Kартината прескача vazmutenuser Кабелни [DVB-C] оператори в България 9 01-09-2009 15:24


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:04.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.