The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > HDTV - телевизия с висока резолюция (High Definition) > HDTV дискусии

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 01-06-2010
Кокал Кокал не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Световното по Футбол 2010 HD?

Здравейте всички,
Аз съм от Русе и в нашия град все още няма кабелна с висока резолюция, а световното вече чука на вратата. Затова реших да се регистрирам тук и да потърся решение със сателитна телевизия.
Някога преди да навлязат кабеларките моето семейство имаше аналогова сателитна система и с умиление си спомням как гледахме мачовете от калчото и „а” група тогава на Испания по държавните телевизии без кодиране. После дойдоха кодовете и футболистите станаха милионери да не говорим за капиталистите, а футбола се разми в безкрайна шампионска лига, която остава мираж за българските отбори.
От онези времена ми е останала една чиния 1,2 метра мога ли да я комплектовам с нещо за да гледам мачовете от световното на Ейч Ди според википедията това са TF1 ORF ZDF MTV, Sky Italia, NOS, RTV Slovenia, Al Jazeera Sports и т.н.
От днес съм тук и вече попаднах на някакви разгорещени спорове между фенове на „дриим бокс” и „АйПи бокс”.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 01-06-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Оф какви странни индивиди се появяват
След като си в РусИ, значи знаеш, че можеш да хванеш няколко румънски канала от наземната им цифрова платформа и по-конкректно TVR HD. Емми, аз не разбирам какъв ти е проблема да гледаш световното как трябва и то безплатно и без големи капиталовложения?
А ако незнаеш, че можеш да гледаш румънците прочети тук http://www.dtv-bg.com/showpost.php?p=37736&postcount=24
Отговори с цитат
  #3  
Стар 01-06-2010
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
Thumbs up

Щом ще гледаш HDTV, значи имаш или плазма или LCD. Тогава провери дали тунерът на телевизора ти поддържа DVB-T MPEG4, ако е така една хубава външна ЕФИРНА антена, насочена към Букурещ и си на линия. Капиталовложенията ти в този случай ще клонят към нула. Ако все пак си решил да гледаш сателитна ХД телевизия, мисля, че с по-малко от 500 лева капиталовложение няма да минеш.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 01-06-2010
martinakis martinakis не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 571
Благодари: 78
Получил благодарност:
62 пъти в 42 поста
Сваляния: 170
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Има и по евтин варянт за гледане на световното с хд качество.Взимаш един хд приемник homecast,на договор(ако ги има в наличност)взимаш един мотор или пък насочваш антената към 19.2 и намираш каналите zdf hd и ard hd.Мисля че и със стандартна антена на булсат трябва да ги хванеш,поне така бяха писали други колеги.Тукhttp://liveonsat.com/LJsport_foot_fifa_WC2010.php можеш да видиш кои мачове ще дават по ard hd и zdf hd.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 01-06-2010
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

И като си плати и абонамент 35,80 на месец /или нещо подобно беше/ за периода на договора много евтино ще му дойде, спор няма

Последно редактирано от koko_varna : 01-06-2010 на 14:47
Отговори с цитат
  #6  
Стар 01-06-2010
martinakis martinakis не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 571
Благодари: 78
Получил благодарност:
62 пъти в 42 поста
Сваляния: 170
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Аз си плащам само премиум пакет.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 01-06-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

@martinakis
Сори майкъл но си се объркал, най-евтиния вариант не е да му набуташ на човека хоумкаст, който после да си го бие в главата. Ако целта му е само световното, няма смисъл от излишни набутвации, ако иска да гледа в по-късен етап английско, испанско, италиянско и к'вот си иска, има цял форум който трябва да прочете.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 01-06-2010
Кокал Кокал не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ха, глей ти неочаквах в гръб да ми дойде сигнала. Едно време Румънската телевизия доста години беше черно бяла, и в Русе се говореше, че се хващала на пържола.
Все още нямам ейч ди телевизор и няма да имам докато не му подсигуря някакъв сигнал.
Балкона ми гледа на югозапад, покрива е пристрояван и се опасявам да не хлътна в някой луксозен мезонет докато търся румънската тв кула на хоризонта.
Така, че като за начало отправям поглед в диапазона 13-19Е, да си призная, не знам от какво са тези 13 или 19 градуса, но така с просто око от моя балкон тия сателити хотбърд и астра трябва да са на почти на юг т.е. около 190 градуса азимут, стига гугъл мапс да е верен де.
Звъннах на един мой човек от тв кулата и той ми каза, че до месец кулата щяла да излъчва около осем програми, колкото до румънците да съм ги търсил на 5 градуса, обаче някъде там почва един „небостъргач” така, че.. ще трябва да се бъркан повечко.
Питах го и за приемник, той ми препоръча нещо голден, дето не го запомних, а тук гледам че всички говорят за „дриим бокс”. Кратка справка във википедията ми излезна 15 фърмуеъра! и 24! плъгина.
Като се замисля аз с един фубар трудно се оправям ... та тук и под линукс.
Както и да е вече си насрочих час за катерач да погледне как е изгледа от балкона ми и твърдо реших ще сложа една чиния.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 01-06-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Кокал Вижте мненията
Ха, глей ти неочаквах в гръб да ми дойде сигнала. Едно време Румънската телевизия доста години беше черно бяла, и в Русе се говореше, че се хващала на пържола.
Сега и да тичаме с/у румънците не може да ги хванеме.
Отивай си вземи първо ТВ като гледаш задължително да е с dvb-t/mpeg4 тунер и ще гледаш световното как трябва, пък за другото си иска и доста четене.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 01-06-2010
Аватара на borgy
borgy borgy не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2008
Местоположение: София
Мнения: 59
Благодари: 46
Получил благодарност:
32 пъти в 11 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Кокал Вижте мненията
... безкрайна шампионска лига, която остава мираж за българските отбори...
за твоя може да е мираж все още...
за моя - не е!

та за кои отбори говориш по-точно ?...

Didier Drogba of Chelsea gets tackled by Daniel Borimirov of Levski Sofia during their
UEFA Champions League group A match against Levski Sofia at Stamford Bridge on December 05, 2006 in London



Последно редактирано от borgy : 01-06-2010 на 16:55
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на borgy за този полезен пост :
tonibg (01-06-2010)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
2010, hd, ПО, световното, Футбол


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
RTL HD ще покаже Формула 1 и световното по футбол в HD формат ТИНТИН Новини 7 24-07-2010 00:18
Купата по футбол 2010 - една измама nordligvind СПОРТ 347 19-07-2010 10:44
Бисери от Световното по футбол 2010 dsc СПОРТ 16 13-07-2010 16:24
Световното по футбол-къде... koscom ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 7 13-06-2010 10:43
RING.BG и bTV представят: грандиозен портал за Световното 2010! ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 4 03-06-2010 10:48


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:01.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.