The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Уроците на Nikec

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 27-10-2010
Аватара на nikec
nikec nikec не е на линия
В пенсия
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Разград
Мнения: 729
Благодари: 18
Получил благодарност:
815 пъти в 101 поста
Сваляния: 78
Ъплоуди: 2
По подразбиране 3 в 1 :) емулатори

Инсталация и едновременна работа на повече от един емулатор в Дриймбокс (Набило имейдж)

При мен работи перфектно, та реших да напиша, моля специалистите да не коментират освен ако нямат да допълнят нещо смислено.
Видях ги колко разбират и когато хората имат нужда от помощ колко са отзивчиви!

1. Инстлирайте си newcs_1.65 от сървъра на имейджа с който сте в приемника.
2. Инстлирайте си CCcam_2.1.1 от сървъра на имейджа с който сте в приемника.
3. Инстлирайте си Mbox6_10 от сървъра на имейджа с който сте в приемника.
4. Инсталирайте си Тотал Командер на компютъра, ако нямате изтеглете го от ТУК
5. Направете си една папка на декстопа на компютъра с име "cams"
6. Влезте с помоща на тотал командер в приемника и отидете в директория /var/etc и файла smartcam го копирайте от приемника в папката на компютъра ви.


ВАЖНО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Направете си още една папка някъде и копирайте въпросния файл от приемника отново в тази папка, това се прави за да имате нещо като бекъп и ако нещо не работи след промените по урока да можете да го върнете в приемника..... възможно е ако не го направите да се наложи пълна преинсталация на вашият софтуеър на приемника.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

7. Отидете в папката на компютъра "cams" и отворете въпросния файл "smartcam" с някакъв текстови редактор, аз препоръчвам да го отваряте с програмата EditPad Lite
8. Напишете следното нещо на "osd-name 2" редовете:

osd-name 2= Mbox6_10+NewCS1.65 --> може да пишете каквото си искате тук
emulator 2= Mbox6_10NewCS1.65 --> може да пишете каквото си искате тук
camd 2=
daemon 2= newcs_1.65;mbox.ppc;CCcam_2.1.1
kill 2=
sleep 2= 8
zap-sleep 2= 1

Като цяло файла ви трябва да изглежда по следния начин:


Обърнете внимание на предпоследният ред, аз съм си написал на osd cam name 2 да ми бачкат и трите кама следователно на предпоследния ред трябва да е "defaultSoftCam = 2" (без кавичките), вие ако сте писали под 1 да ви бачкат трите значи там трябва вместо 2 да поставите 1.
Запазете промените и затворете файла.
9. Върнете файла "smartcam" от папката "cams" от компа в директория /var/etc на приемника.
10. Натиснете син бутон на дистанционното и рестартирайте кама.
11. Ако знаете как да се логнете от компа в приемника през телнет конзолата може да проверите дали и трите кама действат едновременно.
Логвате се и пишете "top", трябва да видите подобна на моята картина:



Трите ми кама си бачкат доволно вече 7 месеца, понякога newcs се килва сам но това се получава когато работи и сам така че не е проблема в това че работят три кама едновременно.
Та каква е ситуацията при мен Newcs ми чете картата към него като клиенти съм вързал другите два емулатора които работят на същия приемник CCcam и Mbox, Мbox с подходящите настройки прави така че клиентите които адвате към него да ви виждат че имате локална карта която се чете от Мбокс което не е точно така но на кой му пука..... нямате загуба на ЕЦМ и клиентите на Мбокс не се сърдят а вие си събирате юзери, CCam с онова магическо 256 накрая на линията също така кара потребителите ви да ви виждат се едно имате локална карта която се чете от ЦЦкам... тук също нямате загуба на ЕЦМ така че и тук събирате хора за по-добър сървър, освен че чете картата Newcs e прекрасен сървър в който можете да адвате юзери и да им давате N линии а те да ви дават линии за различните емулатори N за Newcs, G за Mbox, C за CCcam.
И така малко по-малко събирате доста народ.
Имайте впредвид че трябва да клокнете картата в Newcs за да работи по бързо и да не се усеща много че мамите по един или друг начин
Също така не прекалявайте с юзерите които поставяте в трите кама при мен в нюцс имам 12 човека в ццкам 19 човека а в мбокс 22
Всички камове ползват картата ми постоянно което значи че всичко работи така че имам три кама на компа и гледам от този който е по бърз ецм-а.
За Джемини е подобна конфигурацията.
Най важното е да запазите всички файлове а най добре да имате един бекъп на имейджа си че не се знае кой какво ще омота
Камовете са примерни може да се прави с каквито си искате.

Та кой не вярва да види картинките дето се вика.

Разбирачите да мълчат (те си знаят кои са, аз може и да ме нямаше много време но не забравям)!
__________________
forum.ludogorec.com

Отговори с цитат
Следните потребители (14) благодарят на nikec за този полезен пост
aiiinur (17-01-2011), Leoni (09-10-2021), okmes (22-12-2010), opti (06-08-2012), Rabin (21-12-2011), satco (23-03-2011), yvor (12-12-2010), астрабг (13-05-2023), бачи кико (02-07-2011), ДЯНКОБГ (04-12-2011), зарев (23-02-2012), Олимпус (24-04-2020), пумукал (16-03-2015), томи (05-12-2010)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
емулатори


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Пакет емулатори за Merlin-2.Excalibur thunderstorm6 DREAMBOX 0 05-02-2011 16:32
Правила на раздела за шеринг и емулатори АДМИН Правила на раздела за шеринг и емулатори 1 30-11-2010 12:16
Адонс сървър на EDG Nemesis за емулатори thunderstorm6 DREAMBOX 0 06-11-2010 05:33
Нов раздел за шеринг и емулатори АДМИН Новини и мнения 0 15-07-2009 23:41
7025+ и емулатори mano DREAMBOX 5 31-01-2009 13:52


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:39.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.