The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #91  
Стар 12-01-2013
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Пак колегите четат като дявола евангелието
__________________
Умният човек ще се съгласи с умния, глупавия обикновено не се съгласява нито с умните, нито с глупавите.
  #92  
Стар 12-01-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,938
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от klapana Вижте мненията
бюрека са шашна, чуди се къде е копчето.
Най вероятно му треперят ръчичките, защото до сега и да го е гледал някой, повече никой няма да се сети за него
  #93  
Стар 12-01-2013
kometata kometata не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: София
Мнения: 15
Благодари: 8
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пичове не мога да разбера каква кауза се защитава като се "подкрепя" Булсатком при положение, че в крайна сметка проблемите първо сега са за наша сметка, чак ми е смешно?
Да ви кажа, мен не ме грее, кой ще ги гуши тези пари... защо трябва да защитавам Пешо, който му дават 41мил евро и става 4-ти ГСМ оператор, вместо Гошо...един дол дренки..

Значи ясно беше и писахме тук, че играта е голяма, но фатални грешки направиха Була и не виждам как ще им се размине фалита:

1) 10 дини не се носят под една мишница. Правиш приемници, интернет, телевизия, канали свои, ГСМ, да не забравя и за спътника хаха.. Е няма как да стане. До какво води това. Води до това, че хората стават луди заради тях. Например на мен ми гръмна приемника точно преди европейското и ако не беше тук един съфорумец...щях да го гледам ХД друг път. Да не говорим, че то изобщо не беше и никога не е ясно какво как кога и защо ще пускат Булсатком..

2) Трябваше да предвидят тези неща и отговора да им е адекватен! В момента е тотално неадекватен за мен, но това за мен. Като потребител мен ме интересува да гледам нещо ако ще да струва 2 пъти скъпо, а не нищо за два пъти по-евтино. Можеха спокойно да вдигнат с няколко лева (5-6..смях) таксата и да затулят скандала за момента. Те обаче решават да гонят тези, които не си представяме лесно на кабел да минем и по-странното тези с футбола. От Була обаче това го знаят и знаят, че такива като мен са ги загубили в миг и са си направили сметката. Те явно ще бъдат оператора на народа, но в днешно време не вярвам да има вече някой, който за няколко лева да предпочете да не гледа НИЩО! Бил съм дълги години в чужбина и като се появиха Булсат и АйТв въпроса беше кой какво предлага като канали. Знаете какво стана с вторите...Аз съм абсолютно убеден, че тези в чужбина искат да гледат БГ тв, а не Мезо тв и ги пиши и тях бегали Може да се разчита на тези по селата, но и те в миг ще се ориентират към Виваком или кабеларки. Следователно май Булсат не ги интересува и не мислят да имат голям пазарен дял що се отнася до телевизията, а не ГСМ-ите. Но ако е така какво да кажем за кредита, ще хлъзгат Булбанк ? Има два варианта:

А) Тези неща дето всеки може да ги съобрази добре са си ги пресметнали уж в Булсат, но не виждам как ще им излезе сметката или второто и по-вероятното, като ги гледам по пресконференциите и господари на ефира:

Б) От шефа им до Змея просто трябва да си сменят дилъра)
(извинявам се)
Следните потребители (2) благодарят на kometata за този полезен пост
painkillerbg (13-01-2013), Чобан (12-01-2013)
  #94  
Стар 12-01-2013
Аватара на BULLET
BULLET BULLET е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: https://t.me/pump_upp
Мнения: 2,070
Благодари: 503
Получил благодарност:
543 пъти в 350 поста
Сваляния: 171
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сега ако съм на мястото на була дарпам аз шалтера вместо да им излъчвам посланията
__________________
OCTAGON SF8008, VU+ SOLO SE V2 , Diseq 10X1 + 13.0Е,16.0Е,19.2E,23.5E,39.0E,45.0E,1.9E + 2X200 sm 43.0w <->90.0e Lg47la690 + Philips 55PUS7906
  #95  
Стар 12-01-2013
Аватара на Дедал
Дедал Дедал не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,934
Благодари: 3,692
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Че имат кусури - имат , ама ти имаш ли представа колко са 5-6 лв за човек със 150 лв пенсия ?

п.п. Нещо гледам НВО ми тръгнало пък не съм заявявал "промоциите" - да не са го пуснали пак "компенсаторно" ?

Последно редактирано от Дедал : 12-01-2013 на 01:03
  #96  
Стар 12-01-2013
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от пешето Вижте мненията
Не е спирало , моя грешка.Бях пуснал на PIP и съм натиснал нещо друго.
спря за 10-ина секунди
  #97  
Стар 12-01-2013
Аватара на BULLET
BULLET BULLET е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: https://t.me/pump_upp
Мнения: 2,070
Благодари: 503
Получил благодарност:
543 пъти в 350 поста
Сваляния: 171
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Обаче коментарите на сайта са направо трепач
__________________
OCTAGON SF8008, VU+ SOLO SE V2 , Diseq 10X1 + 13.0Е,16.0Е,19.2E,23.5E,39.0E,45.0E,1.9E + 2X200 sm 43.0w <->90.0e Lg47la690 + Philips 55PUS7906
  #98  
Стар 12-01-2013
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТИНТИН Вижте мненията
Значи какво излиза от това ако е вярно:
Цитат
""Кабелни и сателитни оператори задържат за себе си повече от 80% от приходите си от абонати, вместо да ги насочат към производството и купуването на нови български сериали, предавания, холивудска продукция, спортни събития и други. Според данни на членовете на АБРО, платформени оператори отделят за телевизиите под 20% от месечните такси на зрителите, за разлика от Европа и САЩ, където доставчиците стигат до 50 на сто", пише в позицията на АБРО."

Пак се връщаме на една тема от днес в която спорихме за тънката лайсна на операторите, и как трябва да се радваме на текущото заварено положение с локализираните канали че и тях ги има въобще, че можеше и без тях да сме.
Сега всеки да си извади изводите от 20 до 50 процента ако се вдигне да се плаща такса като в щатите то колко на брой и качество локализирани канали щяхме да имаме.
Значи могло, друг е въпроса че никой не иска да го направи от нашите оператори за своите клиенти.


И вярно да е, все тая.

1.) Това си е чиста проба заяждане или по-точно заглеждане в чуждата паничка.
Никой няма право да коментира ценовата политика на друга фирма.
Това се нарича свободен пазар.
Ако искат ще прибират 80%, ако искат могат да продават на крайния клиент на загуба.
Щом като имат клиенти значи търговската им политика е добра.
Никой не коментира как така ьтв са решили че трябва да им се плаща по 4500 лв за 30 сек. реклама в Шоуто на Слави и кой колко прибира.

2.) Не е работа на разпространителя да отделя пари за съдържание.
Неговата работа е да достави до крайния клиент съдържанието.
За създаването на български сериали, предавания и всякакви други полюции си има н-стотин на брой продуцентски къщи които се занимават с това.
Само че, точно ьтв бяха тези които отрязаха всички външни продуценти. Оставиха само тези които клекнаха пред К.Г. и му продадоха (подариха) част от компаниите си.
Доколкото помня думите на човек от ръководството на ьтв тогава бяха нещо от сорта на "Целта е до 5 години да не се дават пари за българска външна продукция и ние да си правим всичко."
Обаче господата си направиха сметката без кръчмаря.
Ние сме малка страна и като такава потенциала ни е ограничен. Можем да направим един или два удара но не можем да поддържаме постоянно ниво.
Точно това се случи и в ьтв. направиха няколко удара и им свършиха идеите. В комбинация с привършването на парите, положението става трагично.

3.) Днес хвърлих по едно око на темата за локализация но не съм задълбавал в нея по-подробно.

Най-общо казано, за да има локализирана версия на даден канал, трябва да има интерес към този канал.
И ако за Дискавъри, AXN и още един-два канала има интерес, то за повечето не си заслужава да се инвестира в локализация защото печалбата ще бъде никаква.
Идеята при локализацията на даден канал е да се печели от рекламите на рекламодателите. Дисни Чанел и Картуна са един добър пример за това как може да се печели от локализирана версия.
Абсолютно безумна идея е да се прави някаква коалиция между разпространителите за да се локализира някой канал, защото пак идваме до това че дейноста на разпространителя е да разпространява а не да произвежда контент.
Това зависи единствено от добрата воля на този който държи правата на канала. Ако прецени, че чрез локализация ще печели от реклами, ще го локализира веднага. Иначе си прибира всеки месец една определена сума от разпространителите и му дреме на к*ра и не се занимава с глупости.
Другия вариант са платените канали като ХБО.
И тук пак опираме до това че сме малка страна. Ако бяхме 20-на млн, колкото Румънците положението щеше да е коренно различно в много сфери.
Крайния потребител винаги плаща локализацията, но целта е да го направи чрез гледане на реклами а не чрез по-голяма такса.
Следните потребители (3) благодарят на kkrkk за този полезен пост
hector (12-01-2013), register (12-01-2013), Пламен Тачев (12-01-2013)
  #99  
Стар 12-01-2013
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

видяхте ли коментара на тв7? булсат излъчвал тв7 пиратски
  #100  
Стар 12-01-2013
Аватара на BULLET
BULLET BULLET е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: https://t.me/pump_upp
Мнения: 2,070
Благодари: 503
Получил благодарност:
543 пъти в 350 поста
Сваляния: 171
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Хахаха цирка няма край

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2
__________________
OCTAGON SF8008, VU+ SOLO SE V2 , Diseq 10X1 + 13.0Е,16.0Е,19.2E,23.5E,39.0E,45.0E,1.9E + 2X200 sm 43.0w <->90.0e Lg47la690 + Philips 55PUS7906
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Булсатком, Да, каналите, на, отделен, Пакет, предложи, разпространява, тв7


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
"Макс Телеком", "Булсатком" и "4Джи Ком" получиха ефир за мобилни услуги ТИНТИН GSM мобилни комуникации 23 27-04-2015 21:06
Да се отделят ли ьТВ каналите в отделен пакет? register ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 32 26-12-2012 10:25
Пакет от "облачни" услуги за бизнеса от "М-Тел" ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 27-06-2011 16:51
"Хану про" ще разпространява БНТ и БНР след 2012 г.! макс+ ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 1 19-07-2010 16:39


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:10.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.