The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 19-12-2017
Unabomber Unabomber не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Мнения: 41
Благодари: 9
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Стайната антена не хваща никакви канали

Телевизорът е Samsung 43" Full HD Smart TV M5502 - http://www.samsung.com/bg/tvs/fhdtv-...E43M5502AKXXH/
Антената е Strong SRT ANT 30 - https://www.strong.tv/bg/products/dvbt-antenna/srtant30
Въпросът е защо не хващам нищо след като свържа антената към телевизора? Живея в Бургас, на първи етаж, среден апартамент в 8-етажен панелен блок, пред мен има доста дървета, трафопост и друг блок. Изложението е югозападно, а май предавателя е някъде към Слънчака, точно в противоположната посока. Възможно ли е апартамента ми да е толкова забутан, че да не мога да хвана нищо с тази антена, или повредата е в самата антена? Въртях я във всевъзможни посоки, но все пак кабела е 1-1.5м. без резултат.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19-12-2017
Аватара на косама
косама косама не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Мнения: 247
Благодари: 17
Получил благодарност:
19 пъти в 18 поста
Сваляния: 146
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Smart TV----каква антена
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19-12-2017
Unabomber Unabomber не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Мнения: 41
Благодари: 9
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нали ми трябва антена, за да хващам няколкото ефирни канала? Телевизора го използвам основно за филми и чат пат си пускам стрийм на някоя телевизия от сайта ѝ, но искам да хващам и ефирните без да подписвам договори.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19-12-2017
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,153
Благодари: 78
Получил благодарност:
352 пъти в 235 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не го слушай косъм-а. Трябва ти антена разбира се. Според информацията в цифроним (не е много актуална) предавателя е на връх Еделвайс.
http://www.cifronim.com/%d0%b8%d0%b7...%b0%d1%81.html
Опитай да изкараш някакъв сигнал на 42-ри и 49-ти канал.
Възможно е сигнала да е слаб, въпреки антената.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19-12-2017
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,065
Благодари: 243
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Привет,
Антената е активна и докато не и се подадат 5 волта няма да се случат нещата:
"Съвместима с DVB-T/T2 приемници, поддържащи изход за активна антена (5 V)* *В случай че 5 V не се поддържат от приемника, е необходим захранващ адаптер."

Виж в настройките за антена на телевизора ти дали е пуснато захранване 5 волта и ако не е пусни, та чак тогава връткай насам-натам.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19-12-2017
Unabomber Unabomber не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Мнения: 41
Благодари: 9
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Как да изкарам сигнал на 42-ри и 49-ти канал като при сканиране телевизора не намира нищо. Антената съм я включил и в електрическата мрежа с адаптера, така че би трябвало да си има необходимото захранване. Относно настройките за подаване на захранване от телевизора доколкото разбрах такива има само ако използваш отделен цифров декодер, а телевизорите с вграден такъв, нямат подобна опция. И действително не открих такава никъде из менютата. Мисля си че дори апартамента ми да е на супер забутано място, все щеше половин канал да изкара за една секунда, колкото да се убедя че антената работи. А при мен не изкарва абсолютно нищо. При сканиране няма никаква разлика дали антената е включена или не. Навсякъде нули.

Ето така изглежда телевизора след сканиране на каналите с включена антена: https://my.pcloud.com/publink/show?c...aQCtLQsB4c7h6X

Е това че телевизора разпознава антената означава ли че проблемът не е в нея? https://my.pcloud.com/publink/show?c...HsdHD9nRdRXJ5X

Последно редактирано от Unabomber : 19-12-2017 на 16:35
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19-12-2017
ogibo ogibo не е на линия
Тракторист
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Местоположение: Свиленград
Мнения: 815
Благодари: 311
Получил благодарност:
183 пъти в 131 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Панелките са малко като фарадеев кафез. Ако имаш възможност изкарай антената до прозорец или пробвай при някой комшия от горните етажи.
Това са предавателите за Бургас. РРС Бургас, 1 kW + РПЦ „Дева Бродкаст“ - вр. Чиплака, 1 kW + Слънчев бряг, РРТС Еделвайс, 1 kW
Отговори с цитат
  #8  
Стар 19-12-2017
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,153
Благодари: 78
Получил благодарност:
352 пъти в 235 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Unabomber Вижте мненията
Как да изкарам сигнал на 42-ри и 49-ти канал като при сканиране телевизора не намира нищо. Антената съм я включил и в електрическата мрежа с адаптера, така че би трябвало да си има необходимото захранване. Относно настройките за подаване на захранване от телевизора доколкото разбрах такива има само ако използваш отделен цифров декодер, а телевизорите с вграден такъв, нямат подобна опция. И действително не открих такава никъде из менютата. Мисля си че дори апартамента ми да е на супер забутано място, все щеше половин канал да изкара за една секунда, колкото да се убедя че антената работи. А при мен не изкарва абсолютно нищо. При сканиране няма никаква разлика дали антената е включена или не. Навсякъде нули.

Е това че телевизора разпознава антената означава ли че проблемът не е в нея?
Да уточним малко понятията: Антената ти е активна. Щом си я включил в ел. мрежа значи от там и се подава захранване.
В менютата на телевизора може да има настройка за активна антена. Това обаче няма нищо общо с "отделен цифров декодер". Ако намериш такова меню постави го на изключено положение.

Антената я постави изправена (като на втората снимка от линка от първия ти пост). След това потърси ръчно сканиране и там търси на посочените по-горе канали сигнал.
Ако се съмняваш в изправноста на антената може да опиташ и с парче обикновена жица/кабел с около метър дължина.
Ако с парчето жица изкараш сигнал, после може да включиш антената.

Във всеки случай прочети из ръководството как се сканира ръчно.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 19-12-2017
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

някой в блока хваща ли ефирна
Отговори с цитат
  #10  
Стар 19-12-2017
Unabomber Unabomber не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Мнения: 41
Благодари: 9
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нямам представа комшиите дали ловят ефирна телевизия но предполагам че има такива. Все пак става дума за Бургас, а не за някое село в Родопите. Предполагам че само в моя квартал ще има хиляди хора със стайни антени. Ако наистина панелките са като фарадеев кафев, имайки предвид че половината българи живеят в такива, то форумите щяха да преливат от теми за проблеми със стайните антени.

Както казах опция за захранване на антена в самия телевизор няма. С ръчното намиране на канали на 42 и 49 нищо не излиза - https://imgur.com/a/aqEX4

Както казах в първия пост, антената я въртях хоризонтално, вертикално, перпендикулярно, секуларно, успоредно, диагонално, сингулярно и прочие

Тази обикновена жица която да пъхна в телевизора каква по-точно трябва да е. Нямам жици удома, но имам кабели.

Между другото виждате ли снимките които качвам или да ги кача на друг хост?

Последно редактирано от Unabomber : 19-12-2017 на 17:21
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, Канали, НЕ, никакви, Стайната, Хваща


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Сателитна антена за турски канали? еркаму САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 13-12-2016 09:47
На 16° какво се хваща астра Български програми на останалите спътници 9 12-08-2014 20:23
28Е HD канали в североизточна БГ-факт и с малка антена! BMW320i Дъра-Бъра 22 29-08-2012 17:03
Astra 1H - с каква антена се хваща от BG Стоян САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 155 20-11-2011 10:56


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:15.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.