The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 06-01-2015
антена антена не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 1,112
Благодари: 7
Получил благодарност:
118 пъти в 70 поста
Сваляния: 186
Ъплоуди: 4
Cool "Виваком" се срина

"Виваком" се срина

Varnautre.bg








Абонати във Варна разказват, че са нямали достъп до услугугите на телекома поне три часа

Повече от два часа интернет услугите на "Виваком" са недостъпни. Блокирала е страницата на мобилния оператор, няма връзка "поради технически причини" и с телефон 123.
Във Варна услугите на телекома са липсвали над три часа, съобщиха абонати. Проблемите започнали около 16 часа. В последния половин час в морската столица вече има интернет на "Виваком".
Всички клиенти на "Виваком" се оплакват, че не могат да гледат цифрова телевизия, нямат интернет, а мобилните телефони, поддържани от компанията, започнали да дават смущения. Профилът на оператора във Facebook моментално бе засипан с оплаквания.
"Няма нет, няма телевизия, сайта ви не се отваря, какво става?", "Защо нямам интернет, следователно и телевизия? За капак на това не мога да се свържа с вас!" "Какво се случва с мобилната ви мрежа?", питат гневните потребители. "Надяваме се на обяснение и на компенсация за това, че абсолютно ни блокирахте работата", пише друг абонат на телекома.
От "Виваком" са потвърдили, че изпитват технически затруднения с мрежата си. Екипи работят по отстраняване на повредата, като от оператора се надяват тя да бъде отстранена във възможно най-кратък срок.
Заради токов удар се е сринала мрежата на "Виваком", съобщават от компанията. Макар електрозахранването да е било възстановено веднага, дълго време нямаше връзка с мобилни и със стационарни номера на телекома, без интернет и телевизия останаха множество негови клиенти.
Продължават проблемите със зареждането на интернет страницата на телекома. Около 17 часа започна частичното възстановяване на мобилните и фиксираните връзки на оператора.
"Има опасност "Виваком" да претърпи големи загуби, защото компанията сключва с големите фирми договори за гарантиран интернет достъп. В случай на срив компанията ще дължи неустойки на всички пострадали. При такъв проблем на национално ниво тази сума би била голяма", заявиха пред Нова ТВ експерти от мобилния оператор.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 06-01-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Преувеличено както винаги
Самата информация си противоречи.
"Във Варна услугите на телекома са липсвали над три часа, съобщиха абонати. Проблемите започнали около 16 часа."
"Около 17 часа започна частичното възстановяване на мобилните и фиксираните връзки на оператора."
А сега де .. 17 - 16 = 1
Всъщност започнаха около 15:05 и към 16 бяха относително ОК. В 17 всички услуги които ползвам в офиса и у дома бяха ОК. Колкото разбира се може да бъде нещо ОК във Виваком Не искам да бъда разбиран погрешно. Може би съм голям техен антифен, предвид че ги ползвам над 10 години, но ... надежността на връзките им е добра... За тези години един път ми изчезна нета за 1 седмица миналата година, когато в квартала мангалите краднаха 100 чифтов кабел ...През това време ми дадоха смешния 3G модем като заменяща услуга. Но поне направиха нещо. Ползвал съм доста оператори преди и по време на ползването на техните услуги. Няма по-сигурна връзка. Лятото в наводненята давах от тънкия ми ADSL на комшии абонати на Булсат, Мтел, Близу и прочее нещастници останали без нет поради повредени "инфраструктури", разбирайте кабели по дърветата на други оператори. Не не хваля Виваком. Зле са.. тежки са.. но не мога да се съглася като се казва на сивото черно. А тия корпоративните клиенти дето си загубили гарантирания достъп, да си уволнят ИТ и комуникационните шефове, които очевидно не знаят че гарантиран може да бъде само дублирания достъп и то през независим оператор. Такива у нас не са много ... във Варна половината бекъпи през Мтел се вози през трасета на Виваком например. Та така... изненадан съм наистина, че драмата е станала точно заради електрозахранване... малко несериозно и смешно е ама.. знае ли човек. Власите се давят накрая на Дунав..
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 06-01-2015
Плам71ен Плам71ен не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 45
Благодари: 34
Получил благодарност:
9 пъти в 6 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Съгласен съм.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 06-01-2015
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз не съм съгласен...
Сметката показва от 15:40 до 20:30 айде колегата ом да сметне колко часа е това?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 06-01-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Моите наблюдения са различни Ако човек преди да почне да се заяжда прочете внимателно какво съм написал, ще забележи че коментарът ми засяга услугата във Варна. И за да няма спекулации относно дупката след 16 часа - бях в офиса си когато засичах трапа.. там към 15:55 приключи тоталната липса, а картинката е от смоукпинг статистиката на сървъра у нас, който е пуснат именно за да следи драмите на Виваком и да им буча и ръмжа аргументирано. Това последното за всички недоразбрали, че не съм особен фен на оператора. Но ... фактите са си факти. Услугата е приемлива - лагът е голям, ама то щото много мултиплексираме... Ако някой познава сиво-черните следи около зелено-синия слой ще разбере какво говоря.Ако не .. не е болка и не се умира от това Споделям го защото предишната зеленикава картинка показва липса на трафик в една доста по-малка зона от цитираната. После до 20:00 показва нисък трафик - причините милион може да бъдат и една от тях може да е просто, че не е ползван нет Моята картинка говори сама. За всички, които имат очи и нещо зад тях да я схванат.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.

Последно редактирано от om63 : 06-01-2015 на 23:49
Отговори с цитат
  #6  
Стар 07-01-2015
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Ползвам доста неща от този оператор. Ползвам мобилни телефони, ползвам интернет и домашен и мобилен, пуснал съм на нашите на село и цифрова телевизия. То голяма работа станало, че за 2 до три часа някъде някой останал без интернет, баба Станка не могла да гледа "Малката булка". Чак неустойки ще търсели вече. Това са системи, сривове стават в целия свят. Умрели хора да няма, другото се изтърпява. Няма смисъл от писъци на който и да е според мен. То големите бизнесмени вече, че останали без интернет и натрупали загуби, колкото БВП на Германия за един ден. Айде стига де. И аз нямах интернет и моя телефон спираше, но тати не ме е правил нито на интернет нито на телефон.
Отговори с цитат
Следните потребители (6) благодарят на ivo за този полезен пост
gggng (09-01-2015), moonstone (07-01-2015), polomski (07-01-2015), romulus (07-01-2015), Stam (07-01-2015), tiefighter (08-01-2015)
  #7  
Стар 07-01-2015
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Истината е че това е опорен оператор и на опорната час не е нормално да се случва толкова често.За миналата година три пъти за тази да не говорим.
__________________
Когато си умрял, не знаеш, че си мъртъв. Трудно е само за останалите.
Същото е и когато си тъп!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 07-01-2015
veselinalex1 veselinalex1 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Местоположение: Кърджали
Мнения: 133
Благодари: 33
Получил благодарност:
54 пъти в 24 поста
Сваляния: 57
Ъплоуди: 0
По подразбиране

това е графика от Кърджали 5 часа без услуга.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg btk.jpg (20.7 КБ, 103 разглеждания)
Отговори с цитат
  #9  
Стар 07-01-2015
Аватара на dragonaxe
dragonaxe dragonaxe не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 132
Благодари: 37
Получил благодарност:
19 пъти в 15 поста
Сваляния: 234
Ъплоуди: 0
Talking

А пък при нас откаднаха кабелите на виваком точно на 23.12.2014 вечерта и ги възтановиха на 05.01.2015 година. Сугурно сме за неустойки и то цяло село с поне 150 абоната най малко.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 07-01-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dragonaxe Вижте мненията
А пък при нас откаднаха кабелите на виваком точно на 23.12.2014 вечерта и ги възтановиха на 05.01.2015 година. Сугурно сме за неустойки и то цяло село с поне 150 абоната най малко.
Моят случай описан по-горе беше също по Коледа, но 2013-та. възстановяването се случи във втория работен ден след НГ. Нямаше обаче неустойки за мен, защото ми бяха дали 3G модем уж като заменяща услуга За сметка на това тази година лятото пусках жалба за некачествен нет с около 30 % загуби и след като една седмица мериха кабели, сменяха модеми и прочее взе че някак си се оправи. Но пък в крайна сметка ми анулираха цялата фактура 25,80 лв. за месеца. Което ми се видя интересно. Вярно, че услугата е 2 в 1 - стационарен телефон + нет, но пък през периода с влошен нет, телефонът си бачкаше съвсем ок Така че е възможно да Ви приспаднат нещо от цената.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
виваком, се, срина


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
"Макс Телеком", "Булсатком" и "4Джи Ком" получиха ефир за мобилни услуги ТИНТИН GSM мобилни комуникации 23 27-04-2015 22:06
"Хюлет-Пакард" България ще продава директно през "Технополис" и "Техномаркет" ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 4 01-01-2014 18:01
"Блокираните часове" отказаха "Нова" от "А" група Джак СПОРТ 6 02-08-2011 22:08
"мобилен портфейл" от "Виваком" ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 04-01-2011 12:59
Колеги,имам "Ехо"991,който върти "Triax 110" чрез мотор "Optikum 2800". ventsiguy ECHOSMART 5 06-09-2010 12:44


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:00.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.