The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 13-02-2018
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 86
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това на промото ще му платя неустойката, не е проблем. Но поне да паднат другите 300лв.
Довечера съм насрочил среща със строителя да го видя какви ги е надробил.
Булсат-а не си дават оптичния кабел. С ВарнаЛАН стигнахме до някакво средно положение в преговорите.

Не съм предполагал като взимах апартамента, че може да съществуват такива тъпизми. Но явно строителя за да спести някой лев от кабел, пък да пише като екстра - розетки с оптика, лан и коаксиал по стаите в апартаментите е докарал нещата до това положение - новодомците да му мислят.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 13-02-2018
tonivet tonivet не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 708
Благодари: 336
Получил благодарност:
277 пъти в 158 поста
Сваляния: 39
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Що не им кажеш да ти покажат нотариален акт за собственост на тази кутия, ако не да си прибират кабелите.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 13-02-2018
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Чакай сега, в казуса ти има доста неясноти и подводни камъни! Мрежата в сградата вместо строителя са я инсталирали двете фирми, така ли е? Имам предвид цялата, заедно с кутиите и отклоненията във всеки апартамент. Или те са изградили отделна, тяхна частна мрежа, само съгласувана с инвеститора?
В цента на жилището трябва по закон да е включено окабеляването до всеки имот, което е задължително. Така, че ако имаш поне Акт 15, строителят трябва да ти осигури достъп до разпределителното табло на сградата. В този случай двете фирми нямат право да заключват достъпа до него. Дали строителят им е заплатил или не теб не те касае!
Обаче, ако са си направили тяхна собствена мрежа няма да те пуснат в нея. Единствената ти възможност е с разрешение на строител или домоуправител, общо събрание и т.н. другите оператори да си прокарват собствена/и мрежи. Което е идиотия!
И пак ти ще си трошиш нервите и е напълно възможно да си създадеш проблеми с комшиите.
Успех!
Отговори с цитат
  #34  
Стар 13-02-2018
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Щом е в общите части, няма ваше-наше, едно събрание на входа и ги гоните.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 13-02-2018
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това е при положение, че "частната" мрежа не е изградена по утвърден проект към общата документация за сградата. И без разрешение от строителя.

Влизаме в големи подробности вече.
Аз бих попитал конкретно на 123 какво точно се случва при това положение, дължи ли се неустойка и т.н. При условия, че проблемът е липса на инсталация и операторът не може да осигури услугата. Това би трябвало да е написано и в общите условия на договора. И оттам нататък ще решавам дали си заслужават похабените нерви, време и влошаване (евентуално) на отношенията с комшиите. Защото техниците за 1-2 часа ще свършат работата, а колегата ще трябва да живее в сградата доста по-дълго.

Още веднъж - успех!
Отговори с цитат
  #36  
Стар 13-02-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,800
Благодари: 1,285
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gena_Bs Вижте мненията
Това е при положение, че "частната" мрежа не е изградена по утвърден проект към общата документация за сградата. И без разрешение от строителя.
Не знам защо адвокатстваш на "частната" мрежа, няма как да има в проекта на сградата заложен монопол на който и да е доставчик на услуги, независимо от разрешението или договорката на строителя!
Може да има изградени линии, но да се заключват в кутия на определен доставчик, това е самоуправство с чужда собственост, защото когато е закупуван имота, не е подписван договор с доставчик на услуга за неопределено, на практика вечно задължение!
Актът за собственост се разпростира и върху всички комуникационни линии , които влизат в апартамента, така че е некоректно принудителното сключване на договор за доставка към единствен доставчик !

Към собственика:
Попитай строителя, който е и домоуправител, какво правим ако не можеш да се договориш с желан от теб доставчик, кой плаща неустойката и дали ще желае да се срещнете за което в съд за компенсиране на загубите и отстраняване на изкуствено създадения монопол! Определено няма да иска да се задълбочава въпроса, защото определено е настъпил закона на доста места....
Отговори с цитат
  #37  
Стар 14-02-2018
Ванси Ванси е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 371
Благодари: 3
Получил благодарност:
73 пъти в 65 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Инсталацията е на булсат, на варна лан ,ако има абонат на мсат и те ще си напяравят.... Просото виваком не сикат да инвестират, будалкат те.
Има ли желаещи за услуга всеки собственик си е в правото, всеки има обща част. Всеки доставчик може да ти прекара услуга стига ти да желаеш и да го пуснеш в дома си Но няма как по една оптика да се пусне сигнал на всеки доставчик, За това всеки си инвестира за бъдещи и настоящи абонати, просто някой са си пуснали по- раничко кабелчета. А и строителят не е задължен, да ти прекара мрежа за комуникации , наредбата е препоръчителна, а не задължителна.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 14-02-2018
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 86
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте момчета,
Сградата има акт 16 от лятото на миналата година. Аз съм си закупил апартамента на АКТ 16 (а всички съседи на 14).
Снощи успях да "хвана" строителя за 5 минути и да получа следното обяснение: "Свързах се с Виваком, Булсат, ВарнаЛАН докато още не бяхме затворили общите части и ги поканих ако желаят да си прекарат окабеляване за апартаментите. От Виваком не успяха да се натъкмят навреме и излязоха със становище, че просто им е тромава процедурата."
Чакал е, на никъде не са тръгнали нещата с Виваком и в крайна сметка е затворил каквото има там да се затваря с гипсокартоните и край.
Имало било откъде да се прекара, но не можа да ми каже откъде.
Не можа да ми каже и коя е кутията на Булсат, която се оказа, че е отделна.
Булсат категорично отказват достъп до тяхната кутия, както и по-нататъшно разискване по въпроса.

Единствената прекарана оптика по апартаментите е тяхната.
ВарнаЛАН са пуснали ftp и коаксиален кабел.

Виваком са подвързали сградата на 1000mbps AON. Сега, предполагам няма да им е проблем на техниците да подвържат ftp кабела на ВарнаЛАН. Там ще платя таксата, нямам нерви повече да се занимавам с тях, но ще опитам с домоуправителя и на общо събрание да наложим осигуряване на достъп до свободните кабели по апартаментите.
Яд ме е, че ще трябва да спъвам скоростите с ftp-кабела, но няма как поне на този етап.

Звъннах на Виваком да ги попитам и уведомя докъде са стигнали нещата и дали ще е възможно да се ползва този кабел (може да имат някакви техни изисквания знам ли). Отговор не получих. Ако можело да осигуря достъп до кабела, пък на място екип щял да прецени.
Обясних, че за да получа достъп трябва да платя 100лв такса.
Отговора: Ами попитайте дали ще ви върнат парите ако не стане.
Питам пак: Кой може да ми каже ще стане ли или не? Съвсем ясно ви обяснявам - от общите части до апартамента ми има прекаран ftp кабел, във вашата кутия виждате какъв сигнал върви, кажете ми пречка ли е това или не да знам дали да ви осигурявам достъп до кабела, за което ме задължавате.
Отговор: Не мога да ви кажа господине. Вие сте длъжен да ни осигурите достъп до окабеляването до апартамента.
Аз: Добре, ако нямаше окабеляване към апартамента?
Виваком: Тогава щеше да е необходимо осигуряване възможност за окабеляване до апартамента.

Общо взето спор с радиото.

Питах за прекратяване: тъй като е местене на услуга, а те предоставят услугата на адреса по договор, то договора не може да се разтрогне по взаимно съгласие. Те си изпълнявали поетия по договор ангажимент.
Посочих и, че на адреса, на който предоставя услугата живеят вече други хора, апартамента е на друг собственик и се заинтересувах, какво ще стане ако новия собственик отиде в офис на виваком и поиска да ползва услугите им на същия адрес, за който аз плащам. Как ще предоставят една и съща услуга на двама човека за един адрес по един кабел?
Не получих отговор (но днес може да питам пак, че ми е интересно)

Трудно ми е да притисна строителя, тъй като фирмата му е базирана в Стара Загора, той си живее там и във Варна идва инцидентно. Естествено нито се обажда, нито пък като се уговориш с него си спазва уговорките.
За сметка на това с парите от моя апартамент си взе чисто нов Лексус преди 2 седмици.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 14-02-2018
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,408
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,360 пъти в 657 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Досега да съм изкъртил картона, да съм прекарал поне 3 кабела до моя апартамент и да съм го затворил пак. Строителят да си гледа работата.
Пак ти казвам - Виваком да дойдат с рейки и да изтеглят. Няма начин, да няма начин! Най-много да влезнат у вас с нова дупка, а не по слаботоковата в твоя апартамент, което вероятно ще преживееш. Въпросът е да се докопаш до гофрите, което надали е толкова трудно. Ако трябва малка дупка в картона или нещо такова. Искай от 123 да те свържат с отговорника на монтажниците и обясни на човека за какво става дума. ВИНАГИ има ПО-КАДЪРНИ монтажници, които за час ще ти свършат работа!
Какви FTP-та, какви 100лв., какви глупости ти се въртят в главата. Как ще им платиш 100лв.?!
Отговори с цитат
  #40  
Стар 14-02-2018
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 86
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Звънях на Виваком преди малко, помолих ги да изпратят по-подготвен екип вместо последните, които пратиха с един рутер и ми вдигаха рамене само насреща. Уж отбелязаха и уговорихме посещение за в петък.

Опитите ми днес да получа адекватен отговор от ВарнаЛан удрят на камък.

Мъките по окабелявания, прехвърляния и чудесии започнаха от 12-20 декември и вече съвсем ми писна. Не ми е проблем дори да платя таксата на варненската фирма, но искам вече да имам някаква услуга.

Като им казах на Вивакомци днес за екипа, който ми изпратиха и ги попитах как е възможно да ми искат 20лв такса за прекарване като ме задължават в случая поради липса на подготовка да платя 100лв такса прекарване на кабели от друга фирма, не можаха да ми дадат отговор. Не можаха и да отговорят на въпроса - "ами ако нямаше положени кабели за интернет в сградата до какво щеше да трябва да ви давам достъп?".

През 2002ра в една къща във Варна така се борих кварталния доставчик да ми прекара кабел и свърже със съседната (по диагонал се падаше съседа). Ставаше на въпрос за 30-40м кабел. Отне им 6 месеца. Офиса им беше на няма и 200 метра от къщата, а клиентите им бяха под 100 човека.

Виваком действат с подобна бързина и непукизъм.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
виваком, ВНИМАВАЙТЕ, Епопея, на, неадекватни, от, потрес, Преместване, развитие, услуги


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Монтажник за преместване на 2 фиксирани антени в София от един на друг адрес blinderix Кошче 46 29-01-2017 19:41
Преместване на антена байслав ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 39 10-01-2013 19:21
Мобилтел и Виваком пускат нови онлайн услуги ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 22-12-2011 18:20
ЕК се отказа от проект за развитие на Symbian ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 26-05-2011 14:05
Предложения за развитие на раздела за шеринг и емулатори АДМИН Новини и мнения 2 11-01-2010 17:08


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:16.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.