The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 06-05-2018
искрен.димов искрен.димов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2018
Мнения: 14
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря на всички които се включиха да нищят проблема ми.

Иначе най - просто казано, до едно физическо място в апартамента стига само 1 кабел, и целта е този кабел да може да захрани със сигнал и IPTV приемник и други мои устройства с гигабитов нет.

Доколкото разбирам умен суич, като че ли (поне на теория) би ми свършил работа. Те дори и от съпорта на Виваком споменаха, че може би ще стане, но разбира се не се ангажираха да ми помогнат.

Иначе това което тествах беше, че първо пускам IPTV приемника (зад суич-а) , има ТВ. След това рестартирам устройството което е след въпросния към момента "неумен" суич, той си взема някакво IP, има нет, но прецаква IPTV примника и ТВ-то спира.

P.S. Друг е въпроса, че аз хубаво съм си нагласил мрежата да е гигабитова, но сега видях, че рутера който са ми дали поддържа само 10/100 Mbps, така че трябва да измисля вариант да разкарам техния рутер и да ползвам само моя.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 06-05-2018
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,382
Благодари: 1,023
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Skyfire Вижте мненията
Ще дам пример с мен у дома, как са нещата...

Идва до мен оптичен кабел, влиза в ONT Alcatel и излиза меден кабел, този меден кабел влиза в 8 портов TPLINK суич на първия му порт, на втория си закачам рутера на хуавей, на трети порт първият си приемник за IPTV, на четвърти порт втория си приемник и на пети порт третия си приемник.
И тука ме загуби.
Как по един кабел да прекарам на компютъра и на иптв приемника в другия край на жилището?

По лесно е да дигнеш влан на компютъра на лан картата
в който ще е интернета а телевизията ще е в останалата част.

какви ядове само и само щото приемника им не може да дига тунел
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 06-05-2018
Skyfire Skyfire не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Местоположение: Варна
Мнения: 130
Благодари: 18
Получил благодарност:
13 пъти в 10 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от искрен.димов Вижте мненията
Благодаря на всички които се включиха да нищят проблема ми.

Иначе най - просто казано, до едно физическо място в апартамента стига само 1 кабел, и целта е този кабел да може да захрани със сигнал и IPTV приемник и други мои устройства с гигабитов нет.

Доколкото разбирам умен суич, като че ли (поне на теория) би ми свършил работа. Те дори и от съпорта на Виваком споменаха, че може би ще стане, но разбира се не се ангажираха да ми помогнат.

Иначе това което тествах беше, че първо пускам IPTV приемника (зад суич-а) , има ТВ. След това рестартирам устройството което е след въпросния към момента "неумен" суич, той си взема някакво IP, има нет, но прецаква IPTV примника и ТВ-то спира.

P.S. Друг е въпроса, че аз хубаво съм си нагласил мрежата да е гигабитова, но сега видях, че рутера който са ми дали поддържа само 10/100 Mbps, така че трябва да измисля вариант да разкарам техния рутер и да ползвам само моя.
А пробва ли схемата моята която ти казах?
Доставчик, тъп суич, и от тъпия суич връзваш всички останали неща, рутер, приемници?

С тъпия суич посрещаш целия трафик на порт 1 и го разпръскваш на останалите 7 порта, например на порт 2 включаш рутера, на всички останали 6 порта включваш приемниците си.

А нета ти е по WIFI след рутера, жично можеш да закачиш компютри на свободните 4 порта на рутера, ако ще закачаш повече неща ще стане ако след рутера си пуснеш още един суич, обаче съм го играл тоя мач, и след хуавей рутер суич, мрежата е много нестабилна, за това ако ще увеличаваш компютрите жично, добавяш втори суич за първия суич, и чак след това добавяш още един рутер.
Не е много яко, но ще е ефективно.
Аз не вярвам че ще връзваш 10 или 20 компютъра, така че това с увеличаването на възможността за свързване на жични устройства към нет въобще не ти е нужно.


Така да си поговорим за гигабитовите връзки.


Твоят доставчик ти предлага скорост от типа на 50 до 100 мегабита.
Дава ти и оборудване за 100 мегабита.
Рутерът ти е 100 мегабитов.
Тъпите съичове, които се продават са по 100 мегабита.

Така дори да си купуш гигабитов рутер...
Доставчика ти като ти дава 100 мегавитов, за кво ти е гигабитов?

Запази си окабеляването за гигабит, както си е за в бъдеще, когато децата ти ще ползват гигабитски нет, те нещата до тогава толкова ще се променят, че в стаите не мед ще се пуска ами оптика, и не гигабит ще имаш ами десетки гигабити.....


Ако искаш гигабит скорост само в локалната си мрежа, например на Layer 2 switching, достатъчно е да си купиш гигабитски суич, и да си вържеш компютрите жично към този суич и на Layer 2 ще са на скорост гигабит по между си, можеш и гигабитов рутер да си сложиш стига да има свободни портове за твоите компютри, без да имаш нужда от гигабитов суич.

Но това с гигабитовите връзки ще са ти в рамките на локалната мрежа у вас, а за навън ще си излизаш с не повече от 100 мегабита!

Дори да си на 50 от доставчика, можеш най много да си вдигнеш скороста на 100, защото до дома ти идва не гигабит а 100 мегабита.
Мисля че до разпределителните им котии идва гигабитов нет и от там се разделя на по 100 към всеки.

Зависи от ситуацията, ако в един блок има много клиенти, ипримерно всеки иска по 100, занчи ако е гигабит до блока, ще имат капацитет да пуснат нет по 100 на 10 клиента, но в блока са 20, ще трябва да докарат до блока 2 гигабита и да го разпределят по 100 на всеки абонат и сметките излизат.

Не виждам за кво ти е гигабит дори в локалната ти мрежа, какъв трафик ще правиш ти пък във вътршната си локална мрежа?

Аз със 100 съм си вдигнал в LAN-а тестова ИТ екосистема от ИТ услуги и ми стига.



Има смисъл да си вземеш друг рутер само ако искаш по добър мениджмънт и файърлолинг и VPN услуги, както и по богати функции за мениджмънт на локалната ти мрежа, един достъпен микротик би отговорил на тези неща.

То те и приемниците ти получават 100 мегабита максимум, макар че ползват много по малко от 100.

Скоро правех тест, и установих че през рутера излизам с 50, в същият момент през IPTV излизам със 100, това означава че по физическият линк, оптичен идващ до дома ми реално мога да излизам с 150 мегабита.

И си го обяснявам с това че просто с това че на рутера съм ограничен до 50 мегабита, а на IPTV съм ограничен до 100 мегабита.

А как излизам със 150 общ трафик ако натоваря и двете, защото са в два VLAN-а, едновременно от единя излизам с 50 и от другия със 150!
И излизат през Alcatel Lucient ONT което е гигабитово и е в дома ми.

Но при теб не идва директно оптика а мед само, значи си ограничен на 100 както писах по горе.


Не ми стана пак ясно за структурното кабелно окабеляване у вас.

Един меден кабел идва до стая 1 от виваком!
В тази стая 1 имаш ли розетки отиващи към стая 2, стая 3, стая 4, стая 5?
В стая 1 имаш ли 4 розетки отиващи по отделно във всички останали стаи?

Ако отговорът е да правиш си нещата по моята схема!

Последно редактирано от Skyfire : 06-05-2018 на 14:02
Отговори с цитат
  #14  
Стар 06-05-2018
искрен.димов искрен.димов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2018
Мнения: 14
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Skyfire Вижте мненията

Не ми стана пак ясно за структурното кабелно окабеляване у вас.

Един меден кабел идва до стая 1 от виваком!
В тази стая 1 имаш ли розетки отиващи към стая 2, стая 3, стая 4, стая 5?
В стая 1 имаш ли 4 розетки отиващи по отделно във всички останали стаи?

Ако отговорът е да правиш си нещата по моята схема!
Схемата е, че 1 кабел влиза в апартамента и стига до предавателна кутия. От тази кутия има 3 кабела, всеки от които стига до всяка една стая, които са вкопани в стените.

Реално нямам директна връзка от 1-та стая до другата, всичко минава през предавателната кутия, и в момента минава през техния рутер.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 06-05-2018
Skyfire Skyfire не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Местоположение: Варна
Мнения: 130
Благодари: 18
Получил благодарност:
13 пъти в 10 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от искрен.димов Вижте мненията
Схемата е, че 1 кабел влиза в апартамента и стига до предавателна кутия. От тази кутия има 3 кабела, всеки от които стига до всяка една стая, които са вкопани в стените.

Реално нямам директна връзка от 1-та стая до другата, всичко минава през предавателната кутия, и в момента минава през техния рутер.
Така, значи в тази разпределителна кутия имаш 3 инсерта или 3 розетки, тоест три женски RJ45! Това означава че имаш във всяка стая по една розетка, три стаи по една розетка тоест.

По просто казано имаш в разпределителна кутия 3 женски RJ45 които са вързани към други 3 женски RJ45.
Само че тези 3 женски RJ45 в разпределителната кутия са един до друг и се пръсват един по един във трите стаи.
Предполагам са обозначени и знаеш кой порт от разпределителната кутия в коя стая отива?
Ако не знаеш това, с лан тестер за 10 лв можеш да си ги идентифицираш и да си сложиш етикети, или да си ги научиш на изуст.

Аз бих пробвал седната схема в този случай.

Медният кабел нали ми идва до разпределителната кутия у дома от доставчика.
Веднага го пъхам в първия порт на 5 портов тъп суич и ми остават цели 4 свободни порта?
На порт две на суича закачам къс пач кабел и го връзвам към първият женски RJ45 в разпределителната кутия и знам че то отива например в стая 1, на порт три на суича връзвам второто женко RJ45 в разпределителната кутия и знам че отива в стая 2 и така до стая 3!
Пъхам суича вътре в кутията и приключвам работа там!

Така си закарал физически целият линк меден от доставчика си през разпределителната ти кутия до трите стаи.


Сега във всички стаи имаш по една розетка, които са захранени с физически линк до Vivacom!


И сега виждам следният проблем тук. Поне за стаята в която ще искаш да ти е рутера и там да имаш телевизор, в този случай една розетка с един порт не ти е достатъчен и ще ти трябват два, но можеш да направиш следната схема, само за тази стая в която искаш рутер и телевизионен приемник, да направиш следната схема която стандартно прави виваком!
Закачат рутера за тази розетка, примерно избрал си в стая 1 да имаш рутер и приемник, закачаш рутера за розетката, а приемника за рутера!
И ако е добре оставяш го така!
Ако не искаш та защото искаш телевизията да не ти зависи от рутера и или имаш ядове, купуваш си още един 5 портов суич и го връзваш за розетката в стаята, на порт две рутера, на порт 3 приемника, така ще са разделени и няма да зависи тиви от рутер!
Или към розетката пускаш пач кабел, и от другата страна го режеш и си препачваш към две мъжки RJ45 и разделя 8-те жички на по 4, тоест 4 за тв приемник и 4 за рутера, не знам дали ще се получи.

И си готов!

За другите стаи няма кво да го мислиш, там си готов, връзваш приемниците за розетките и те палят!


Така ще стане ли?

Как мислиш?

Просто трябва за начало да вкараш медния кабел от виваком в разпределителната, като медният кабел на виваком прави връзка с разпределителната кутия чрез посредник суич!
Трябва да си пуснеш ток до разпределителната кутия за суича ако не са ти оставили ток там!
Ако нямаш ток и не ти се прекарва, взимаш си разклонител, и взимаш ток от най близкият контакт, монтираш си разклонителя на стената в близост до разпределителната кутия,с малки кабелни канали скриваш елегантно кабелите по стената на разклонителя, монтираш суича на стената в близост до кутията, или я криеш в кутията, порсто му прекарваш захранващият кабел от кабелния канал в кутията, начини много зависи как ще ти хареса.

И с това приключваш.


Просто когато са окабелявали структурно жилището ти, са предвидили само нет в трите стаи, не и IP тв което ще тече по същата жица.

Ако бяха го предвидили, щеше да имаш от разпределителната кутия до стаите по две розетки.

Последно редактирано от Skyfire : 06-05-2018 на 14:47
Отговори с цитат
  #16  
Стар 06-05-2018
Skyfire Skyfire не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Местоположение: Варна
Мнения: 130
Благодари: 18
Получил благодарност:
13 пъти в 10 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
И тука ме загуби.
Как по един кабел да прекарам на компютъра и на иптв приемника в другия край на жилището?

По лесно е да дигнеш влан на компютъра на лан картата
в който ще е интернета а телевизията ще е в останалата част.

какви ядове само и само щото приемника им не може да дига тунел
Не го разбирам това...

Разбирам те в общия случай но не и в този.
То реално по една медна жица след Алкател ONT ти текат и двата VLAN-a и за нет и за IPTV.


Разбирам те в този случай:
Примерно скоро бях на една локация пратен имам една розетка в помещението, което е вързано за суич някъде си дето не го знам, къде е но имам дистанционен достъп и мога да си го менажирам.
Проблемът е че в тази локация трябва да вържа още една система, но нямам розетка за него.....
Вариантите ми са пусна пач кабел към розетката и да го сцепя на две, но е грозно, да прекарам нов кабел от суича дето не го знам де е наврян до помещението, трудно и тромаво....играчка. и ми остана един много по елегантен избор, който е и малко скъп, но е добро решение, при положение че имаш суичове под ръка.

Грабваш един суич с магнитче и го залепяш за новата система в помещението.

Примерно малък 8 портов циско суич, на 8-мия му порт бодеш пач кабел от единствената розетка в помещението, така изграждаш линк между два суича.

Влизаш дистанционно в първия суич дето не знаеш къдее но знаеш на кой порт ти отива розетката и го правиш от аксес в трънк, и му пускаш три влана, един за мениджмънт, един за старата система дето си е била на розетката в помещението преди, и един за новата система и бинго!

Така в помещението вече ги имаш двата вилана на малкия осем портов циско суич прекарани само с един линк!
На порт 1 на този сицко суич пускаш аксес за старата система, на порт две пускаш аксес за новата система, за която не можех да намеря розетка по рано.


Тадам..


В този случай те разбирам с вланите.


Но с с домашният нет на виваком ми е каша........

Знам само че по DHCP от рутера съм във VLAN за нет.
По DHCP директно без рутер съм във IPTV мрежата.

Последно редактирано от Skyfire : 06-05-2018 на 15:17
Отговори с цитат
  #17  
Стар 06-05-2018
Skyfire Skyfire не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Местоположение: Варна
Мнения: 130
Благодари: 18
Получил благодарност:
13 пъти в 10 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Skyfire Вижте мненията
А пробва ли схемата моята която ти казах?
Доставчик, тъп суич, и от тъпия суич връзваш всички останали неща, рутер, приемници?

С тъпия суич посрещаш целия трафик на порт 1 и го разпръскваш на останалите 7 порта, например на порт 2 включаш рутера, на всички останали 6 порта включваш приемниците си.

А нета ти е по WIFI след рутера, жично можеш да закачиш компютри на свободните 4 порта на рутера, ако ще закачаш повече неща ще стане ако след рутера си пуснеш още един суич, обаче съм го играл тоя мач, и след хуавей рутер суич, мрежата е много нестабилна, за това ако ще увеличаваш компютрите жично, добавяш втори суич за първия суич, и чак след това добавяш още един рутер.
Не е много яко, но ще е ефективно.
Аз не вярвам че ще връзваш 10 или 20 компютъра, така че това с увеличаването на възможността за свързване на жични устройства към нет въобще не ти е нужно.


Така да си поговорим за гигабитовите връзки.


Твоят доставчик ти предлага скорост от типа на 50 до 100 мегабита.
Дава ти и оборудване за 100 мегабита.
Рутерът ти е 100 мегабитов.
Тъпите съичове, които се продават са по 100 мегабита.

Така дори да си купуш гигабитов рутер...
Доставчика ти като ти дава 100 мегавитов, за кво ти е гигабитов?

Запази си окабеляването за гигабит, както си е за в бъдеще, когато децата ти ще ползват гигабитски нет, те нещата до тогава толкова ще се променят, че в стаите не мед ще се пуска ами оптика, и не гигабит ще имаш ами десетки гигабити.....


Ако искаш гигабит скорост само в локалната си мрежа, например на Layer 2 switching, достатъчно е да си купиш гигабитски суич, и да си вържеш компютрите жично към този суич и на Layer 2 ще са на скорост гигабит по между си, можеш и гигабитов рутер да си сложиш стига да има свободни портове за твоите компютри, без да имаш нужда от гигабитов суич.

Но това с гигабитовите връзки ще са ти в рамките на локалната мрежа у вас, а за навън ще си излизаш с не повече от 100 мегабита!

Дори да си на 50 от доставчика, можеш най много да си вдигнеш скороста на 100, защото до дома ти идва не гигабит а 100 мегабита.
Мисля че до разпределителните им котии идва гигабитов нет и от там се разделя на по 100 към всеки.

Зависи от ситуацията, ако в един блок има много клиенти, ипримерно всеки иска по 100, занчи ако е гигабит до блока, ще имат капацитет да пуснат нет по 100 на 10 клиента, но в блока са 20, ще трябва да докарат до блока 2 гигабита и да го разпределят по 100 на всеки абонат и сметките излизат.

Не виждам за кво ти е гигабит дори в локалната ти мрежа, какъв трафик ще правиш ти пък във вътршната си локална мрежа?

Аз със 100 съм си вдигнал в LAN-а тестова ИТ екосистема от ИТ услуги и ми стига.



Има смисъл да си вземеш друг рутер само ако искаш по добър мениджмънт и файърлолинг и VPN услуги, както и по богати функции за мениджмънт на локалната ти мрежа, един достъпен микротик би отговорил на тези неща.

То те и приемниците ти получават 100 мегабита максимум, макар че ползват много по малко от 100.

Скоро правех тест, и установих че през рутера излизам с 50, в същият момент през IPTV излизам със 100, това означава че по физическият линк, оптичен идващ до дома ми реално мога да излизам с 150 мегабита.

И си го обяснявам с това че просто с това че на рутера съм ограничен до 50 мегабита, а на IPTV съм ограничен до 100 мегабита.

А как излизам със 150 общ трафик ако натоваря и двете, защото са в два VLAN-а, едновременно от единя излизам с 50 и от другия със 150!
И излизат през Alcatel Lucient ONT което е гигабитово и е в дома ми.

Но при теб не идва директно оптика а мед само, значи си ограничен на 100 както писах по горе.


Не ми стана пак ясно за структурното кабелно окабеляване у вас.

Един меден кабел идва до стая 1 от виваком!
В тази стая 1 имаш ли розетки отиващи към стая 2, стая 3, стая 4, стая 5?
В стая 1 имаш ли 4 розетки отиващи по отделно във всички останали стаи?

Ако отговорът е да правиш си нещата по моята схема!

Тук само да си поправя нещо:

"А как излизам със 150 общ трафик ако натоваря и двете, защото са в два VLAN-а, едновременно от единя излизам с 50 и от другия със 150!
И излизат през Alcatel Lucient ONT което е гигабитово и е в дома ми."


Вярното е това:
"А как излизам със 150 общ трафик ако натоваря и двете, защото са в два VLAN-а, едновременно от единя излизам с 50 и от другия със 100!
И излизат през Alcatel Lucient ONT което е гигабитово и е в дома ми"
Отговори с цитат
  #18  
Стар 06-05-2018
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Skyfire Вижте мненията
Пиемниците са със статични айпи адреси и са в мрежата за IPTV и са във VLAN за IPTV. (статични са само по време на работа, при изключване изцяло тока на приемника и новото му пускане, при този процес може да си вземе други статични айпита до следващото спиране и пускане на приемника по мое наблюдение.
Това някакъв базик ли е или е ново виждане за мрежви архитектури. Твърдиш, ще не разбираш от ВиЛани, тагнати и нетагнати трафици, а споменаваш да трънк и аксес портове - Бъзикаш ли се нещо? Да ме извинява колегата създал темата, ама си мисля, че в главата му беше каша и ти я разбърка. Проблема му е, че са му пуснали пои един кабел в стая, а той държи да си запази гигабитовата връзка. Другия ми въпрос е , имаш рутер, а му бриджваш портовете
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #19  
Стар 06-05-2018
искрен.димов искрен.димов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2018
Мнения: 14
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да добавя на база на това което говорихме какво промених.

След WLAN кабела на Виваком който влиза в нас съм го свързал към гигабитов суич.
След него директно в предателната кутия съм сложил и рутера ми (имам си захранване там) и съм го свързал към един от портовете на суича.
На другите портове на сиуча свързах останалите стаи (с кабелите в стените).
По този начин, разкарах 10/100 Mbps рутера на Вивакомци от уравнението.

Разбира се, първоначалния проблем си остава. Мисля, да взема нещо като TL-SG105E, и да пробвам с него да разклоня трафика от някоя от розетките, за да мога да си свържа и IPTV приемника и други устройства с жичен нет.

И гигабитова връзка ми трябва, най - вече за локален стрийминг на медиа. Един 4К филм обикновенно е с около 50Mbps. Та ако пуска едновременно 2 такива и съм наникъде с 100Mbps.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 06-05-2018
Скай91 Скай91 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2018
Мнения: 11
Благодари: 2
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от искрен.димов Вижте мненията
Да добавя на база на това което говорихме какво промених.

След WLAN кабела на Виваком който влиза в нас съм го свързал към гигабитов суич.
След него директно в предателната кутия съм сложил и рутера ми (имам си захранване там) и съм го свързал към един от портовете на суича.
На другите портове на сиуча свързах останалите стаи (с кабелите в стените).
По този начин, разкарах 10/100 Mbps рутера на Вивакомци от уравнението.

Разбира се, първоначалния проблем си остава. Мисля, да взема нещо като TL-SG105E, и да пробвам с него да разклоня трафика от някоя от розетките, за да мога да си свържа и IPTV приемника и други устройства с жичен нет.

И гигабитова връзка ми трябва, най - вече за локален стрийминг на медиа. Един 4К филм обикновенно е с около 50Mbps. Та ако пуска едновременно 2 такива и съм наникъде с 100Mbps.
https://ibb.co/b3cEw7
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
виваком, За, на, разделяне, рутер, сигнал, След, суич, ТВ or Интернет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 5 (0 членове и 5 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Изгубих сигнал след фабрични настройки. НямамИме ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 42 07-09-2018 18:42
Виваком загубих сигнал ! tedo ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 21 29-11-2017 20:08
Разделяне на сигнал с рутер хуавей ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 4 25-02-2017 10:25
Рутер linksys120N след Вивакомски Huawei HG530 patzi Дъра-Бъра 33 04-12-2013 22:19
проблем със разделяне на сигнал на скаѝ атакали Въпроси и отговори 16 17-06-2012 20:37


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:29.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.