The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 22-10-2018
Потребител-1 Потребител-1 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2018
Мнения: 5
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от искрен.димов Вижте мненията
Ако целта ти е само да разделиш услугите, би трябвало да стане, поне при мен това се получи и работеше с TL-SG105E.

Разбира се все още ще го имаш проблема, че жичните и безжични устройства ще са в различни мрежи, което в моя случай си беше проблем.
Здравей,

Благодаря ти за отговора!

И аз се надявам да стане, но причината да питам първо е че Вивакомското устройство е различно от твоето - на моето влиза оптика и второ, че от три дни звъня на съпорта на Виваком и трите дни ми дават различни отговори

Например вчера ми казаха, че няма да стане понеже Вивакомският рутер (ONT) гледа по мак адрес и пуска услугата спрямо МАК адреса на закаченото устройство - в което видях резон, понеже в момента когато вкл. лаптопа телевизията на STB-то ми умираше и обратното.

Днес се обадих пак и ги питах дали ако сложа суич или рутер който да може да менажира VLAN - вете ще се получи и те ми казаха че няма да има проблем.

В крайна сметка реших да се подсигуря и да попитам във форума - видях доста разбиращи потребители.

А за коментара ти за отделните мрежи мисля че няма да имам проблем, тъй като интернета ми все пак идва от Вивакомското у-во.

Ако има и други мнения ще съм благодарен да ги чуя.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 22-10-2018
мнн мнн е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 739
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Изключи DHCP на Asus-а и свържи TV+internet към него (правилно ли виждам, че там няма STB?). Дори мисля, че вместо към WAN порт, е по- добре да включиш кабелчето към Asus-а към LAN (при мен работи такава конфигурация).
Услугата дава право на 5 IP адреса (при макс. конфигурация 4 STB и 1 рутър - зад него по NAT)

Последно редактирано от мнн : 22-10-2018 на 18:37
Отговори с цитат
  #43  
Стар 24-10-2018
Потребител-1 Потребител-1 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2018
Мнения: 5
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мнн Вижте мненията
Изключи DHCP на Asus-а и свържи TV+internet към него (правилно ли виждам, че там няма STB?). Дори мисля, че вместо към WAN порт, е по- добре да включиш кабелчето към Asus-а към LAN (при мен работи такава конфигурация).
Услугата дава право на 5 IP адреса (при макс. конфигурация 4 STB и 1 рутър - зад него по NAT)
Здравей,

Благодаря за коментара!

Да правилно виждаш, към ASUS - а няма свързан STB, ползвам го само за хвърляне на интернет по 5 GHz и за VPN сървъри. Ако включа ASUS - а към LAN порта, ще изгубя възможността да ползвам VPN - те.

Единственият вариант който аз виждам е да преместя ASUS - a в стаята дето е лаптопа и единия телевизор с STB приемника и да пробвам да разделя VLAN - овете с помощта на следното меню (прикачената снимка) от ASUS настройките. Разбирасе все еще ще си свързвам кабела от вивакомсйият рутер към WAN порта на ASUS - a.

Може пък и да стане, само не знам какво да настроя в частта с DHCP и дали въобще трябва да се настрои нещо там?
Прикрепени изображения
Тип файл: png Capture.PNG (127.6 КБ, 56 разглеждания)

Последно редактирано от Потребител-1 : 24-10-2018 на 10:55
Отговори с цитат
  #44  
Стар 24-10-2018
респект респект не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2016
Мнения: 24
Благодари: 0
Получил благодарност:
4 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Устройството Нокия което ползваш е рутер не е само ПОН и няма как да разделиш интернета от телевизията повече отколкото е. Ако сложил суйч след нокията и свържеш там и декодер и твоя рутер ще ти върви само едното.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 25-10-2018
Underworld Underworld е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 636
Благодари: 126
Получил благодарност:
112 пъти в 91 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Няколко пъти четох темата ( може и да е при мен проблема), но не разбрах, защо се опитваш да разделиш ТВ и Интернет.
Какво се опитваш да постигнеш?
Отговори с цитат
  #46  
Стар 25-10-2018
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Потребител-1 Вижте мненията
Здравей,

Благодаря ти за отговора!

И аз се надявам да стане, но причината да питам първо е че Вивакомското устройство е различно от твоето - на моето влиза оптика и второ, че от три дни звъня на съпорта на Виваком и трите дни ми дават различни отговори

Например вчера ми казаха, че няма да стане понеже Вивакомският рутер (ONT) гледа по мак адрес и пуска услугата спрямо МАК адреса на закаченото устройство - в което видях резон, понеже в момента когато вкл. лаптопа телевизията на STB-то ми умираше и обратното.

Днес се обадих пак и ги питах дали ако сложа суич или рутер който да може да менажира VLAN - вете ще се получи и те ми казаха че няма да има проблем.

В крайна сметка реших да се подсигуря и да попитам във форума - видях доста разбиращи потребители.

А за коментара ти за отделните мрежи мисля че няма да имам проблем, тъй като интернета ми все пак идва от Вивакомското у-во.

Ако има и други мнения ще съм благодарен да ги чуя.
Ще е нужно повече информация за вивакомското ону. Портовете разделени ли са на портове за телевизия и интернет или няма значение на кой порт какво ще закачиш? Ако портовете са разделени на тв и интернет както при ментел ще трябва да използваш умния суич да такнеш на ново портовете, защото те след онуто вече са ънтагнати и могат да се използват само за интернет или само за телевизия, т.е. трябва да пуснеш 2 от портовет от ону-то към суича, да сложиш съответните тагове, а след това в асуса да ги ънтагнеш, ако поддържа тази опция на wan-a.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 25-10-2018
Потребител-1 Потребител-1 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2018
Мнения: 5
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,

Ще се опитам да отговоря на всички въпроси в хронологичен ред:

@респект - да прав си устройството не е само ПОН но и рутер и то се грижи за това на кой порт, каква услуга да пуска, но си нямам и на идея по какъв начин го прави - дали следи маковете на устройствата, незнам.

@Underworld - идеята на цялата главоблъсканица е следната: имам само един FTP кабел влизащ на розетка в спалнята ми и от този един кабел искам физически да свържа посредством суич или рутер едно STB устройство и един лаптоп (прикаченат картинка - ожълтеното). Просто не искам да дърпам втори кабел от рутера в коридора и да загрозявам всичо.

@Чък Норис - Вивакомското устроство не е с разделени портове, т.е. няма значение на кой порт си вкарал STB - то, все си тръгва телевизията, същото е и за интернета, но и двете в обикновен суич и на един порт на Вивакомския рутер не работят. Работи или едното или другото в зависимост от това кое си стартирал последно, за това и купих неменажиран TP-Link SW TL-SG105, който поддържа IGMP Snooping, но и с него същият резултат.
Може би ще трябва да се разровя из нета да намеря някакво читаво ръководство за този вивакомски рутер дето са ми сложили.

Нещото което ме спира да си купя TP-SG105E (менажиран), е че не знам как точно работи Вивакомският рутер, дали засича свързаните към него устройства по MAC и от там пуска само единия VLAN по LAN порта - ако работи така, то какъвто и суич да купувам и както и да се опитвам да разделям VLAN-овете то нищо няма да се получи, та за това реших да пипитам преди да дам едни 50 лв за суич, който може и да ми бъде безполезен.
Прикрепени изображения
Тип файл: png Capture.PNG (230.7 КБ, 42 разглеждания)
Отговори с цитат
  #48  
Стар 25-10-2018
Ванси Ванси е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 371
Благодари: 3
Получил благодарност:
73 пъти в 65 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А защо просто не ползваш двата чифта на кабела. Единият за приемника, а другият за лаптопа. Цепни си кабела.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 25-10-2018
мнн мнн е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 739
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

като намери MAC на STB, бриджва порта.
STB към ONT директно, а Интернета - както си искаш.
Отговори с цитат
  #50  
Стар 27-10-2018
Underworld Underworld е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 636
Благодари: 126
Получил благодарност:
112 пъти в 91 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Потребител-1 Вижте мненията
Здравей,

Благодаря ти за отговора!

И аз се надявам да стане, но причината да питам първо е че Вивакомското устройство е различно от твоето - на моето влиза оптика и второ, че от три дни звъня на съпорта на Виваком и трите дни ми дават различни отговори

Например вчера ми казаха, че няма да стане понеже Вивакомският рутер (ONT) гледа по мак адрес и пуска услугата спрямо МАК адреса на закаченото устройство - в което видях резон, понеже в момента когато вкл. лаптопа телевизията на STB-то ми умираше и обратното.

Днес се обадих пак и ги питах дали ако сложа суич или рутер който да може да менажира VLAN - вете ще се получи и те ми казаха че няма да има проблем.

В крайна сметка реших да се подсигуря и да попитам във форума - видях доста разбиращи потребители.

А за коментара ти за отделните мрежи мисля че няма да имам проблем, тъй като интернета ми все пак идва от Вивакомското у-во.

Ако има и други мнения ще съм благодарен да ги чуя.
Моето мнение е следното (не съм имал мениджирън суич, но съм 99% сигурен), че ще действа по начина по който беше тръгнал да настройваш рутера ти, с ВЛАН и ИПТВ настройките (ползвам опенврт и е малко различно, но принципа е същия).
Ако работи с тези настройки, би трябвало да работи с тези на м. суича.
Тъй като МАК адреса ще бъде на рутера, а не на STB (както мнн спомена), и след него си разделил ВЛАНА и интернета - следователно ОНТто, не би трябвало да бриджне ВАНа на рутера. След това може да си тагва каквото иска на рутера ти - имаш порт за STB и друг за интернет.
Пробвай.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
виваком, За, на, разделяне, рутер, сигнал, След, суич, ТВ or Интернет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 5 (0 членове и 5 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Изгубих сигнал след фабрични настройки. НямамИме ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 42 07-09-2018 18:42
Виваком загубих сигнал ! tedo ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 21 29-11-2017 20:08
Разделяне на сигнал с рутер хуавей ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 4 25-02-2017 10:25
Рутер linksys120N след Вивакомски Huawei HG530 patzi Дъра-Бъра 33 04-12-2013 22:19
проблем със разделяне на сигнал на скаѝ атакали Въпроси и отговори 16 17-06-2012 20:37


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:27.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.