The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени

Монтаж и настройка на антени Схеми, съвети и въпроси за монтаж и настройка на сателитни антени

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 03-01-2015
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,172
Благодари: 576
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Помощ за мултифиид 4 сателита към 4 приемника

Здравейте,

С операторско оборудване съм на мтел, идеята ми е да направя мултифиид 9-13-16-19, като мисля да използвам техния моноблок през три градуса и два inverto slim. Искам да вържа и четири приемника, но не мога да намеря подходящ ключ, който да използвам. Сегашния моноблок е само за един приемник.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 03-01-2015
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,150
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,134 пъти в 2,552 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vt1bg Вижте мненията
Здравейте,

С операторско оборудване съм на мтел, идеята ми е да направя мултифиид 9-13-16-19, като мисля да използвам техния моноблок през три градуса и два inverto slim. Искам да вържа и четири приемника, но не мога да намеря подходящ ключ, който да използвам. Сегашния моноблок е само за един приемник.
Много сложна задача си си поставил особенно към четири приемника и замесен моноблок.
С наличното оборудване няма да стане с мултиключ.

Ето тук има примерна рисунка как да използваш моноблок с допълнителен конвертор, но за 4 приемника, освен моноблока да ти е четворен и да повториш упражнението към всеки приемник

Това е цялата тема
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
vasilstf (03-01-2015)
  #3  
Стар 03-01-2015
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,172
Благодари: 576
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Преди време видях тази тема и схемата, мислех да направя нещо подобно. но това е за един приемник. Ако съм те разбрал правилно, трябва да използвам четворни lnb-та и да вържа отделен дайсек за всеки приемник.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 03-01-2015
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,150
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,134 пъти в 2,552 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vt1bg Вижте мненията
Преди време видях тази тема и схемата, мислех да направя нещо подобно. но това е за един приемник. Ако съм те разбрал правилно, трябва да използвам четворни lnb-та и да вържа отделен дайсек за всеки приемник.
Да, така е.
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #5  
Стар 03-01-2015
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vt1bg Вижте мненията
Здравейте,

С операторско оборудване съм на мтел, идеята ми е да направя мултифиид 9-13-16-19, като мисля да използвам техния моноблок през три градуса и два inverto slim. Искам да вържа и четири приемника, но не мога да намеря подходящ ключ, който да използвам. Сегашния моноблок е само за един приемник.
Ето това не ти ли харесва ?

http://www.satechvision.com/lnb-quad...173100730.html

облъчвателят му май е по-широк от на инвертото.
И като го гледам, на последният ти на 19°E ще имаш място да си сложиш ЛНБ с по-широк облъчвател, до този от линка ми. Да си ловиш по-добре слабите транспондери.

...............................................................................

п.п.
ако си мислиш че някой е длъжен да я знае тоя мтелска чиния с какъв диаметър е ...
п.п.п.
не ви ли е студено сега бе ..., то си е играчка тая занимавка, да ти измръзнат пръстите от навиване на Ф конекторите.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 03-01-2015
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,172
Благодари: 576
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Антената е 80cm, базово я предлагат с моноблок според броя на телевизорите. Сега съм със единичен, но може да го сменят с четворен като заявя допълнителните приемници. Целта ми е освен пакета на мтел да гледам и съседните спътници с тяхното оборудване.
Що се отнася до lnb-то, реших да използвам inverto slim, защото са удобни и подходящи за мултифиид на близки орбити. Но по-големия проблем ми е как да разделя сигнала към четири приемника, а не какъв lnb да взема. Схемата която предложи Дрим я бях видял по-рано и щях да я приложа за мен, но и останалите вкъщи искат да гледат. Другия вариант е само аз да гледам четирите спътника, а за останалите телевизори да има два.

ПП: Сега на астра ми излизат всичките транспондери, липсват ми 3-4 на 16 и един на 13. Като първоначално антената беше на 16-19, но я завъртях на 13-16.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 03-01-2015
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,150
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,134 пъти в 2,552 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vt1bg Вижте мненията
Антената е 80cm, базово я предлагат с моноблок според броя на телевизорите. Сега съм със единичен, но може да го сменят с четворен като заявя допълнителните приемници. Целта ми е освен пакета на мтел да гледам и съседните спътници с тяхното оборудване.
Що се отнася до lnb-то, реших да използвам inverto slim, защото са удобни и подходящи за мултифиид на близки орбити. Но по-големия проблем ми е как да разделя сигнала към четири приемника, а не какъв lnb да взема. Схемата която предложи Дрим я бях видял по-рано и щях да я приложа за мен, но и останалите вкъщи искат да гледат. Другия вариант е само аз да гледам четирите спътника, а за останалите телевизори да има два.

ПП: Сега на астра ми излизат всичките транспондери, липсват ми 3-4 на 16 и един на 13. Като първоначално антената беше на 16-19, но я завъртях на 13-16.

Няма проблеми да реализираш схемата за всички телевизори
Купуваш/сменяш:
-четворен моноблок
-два допълнителни четворни конвертори
-четири броя двойни високочестотни сплитери (5-2400MHz)
-четири броя четворни дисеци

И си ти, демек мултиплицираш схемата за четирите приемника (х4), като едно малко пояснение, моноблика го закачаш на 1 и 2 на сплитера, така казаха колегите, че било по-безпроблемно (аз съм го правил веднъж и при мен беше както съм го нарисувал, но все пак да послушаме колегите, които са го реализирали повече от веднъж)
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
vasilstf (03-01-2015)
  #8  
Стар 03-01-2015
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,172
Благодари: 576
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Засега това остава като вариант. Макар че като се познавам, всеки един момент може да измисля нещо различно.

ПП: Иначе схемата не е кой знае колко сложна, само е малко в повече окабеляването.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 03-01-2015
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,150
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,134 пъти в 2,552 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vt1bg Вижте мненията
Засега това остава като вариант. Макар че като се познавам, всеки един момент може да измисля нещо различно.

ПП: Иначе схемата не е кой знае колко сложна, само е малко в повече окабеляването.
За да избегнеш окабеляването и двойните сплитери може да изтестваш съвета на Brian от гореспоменатата тема

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
Махаш капачката на един четворен дайсек ключ, пускаш едно кабелче 1-2 затваряш и си в джаза на 1- двойния, 3 и 4 по още един единичен. И пускаш приемника да повтаря командите. Аз съм го направил с управлението на ключетата ама там е малко по тънка работата и трябва да се преправя малко по професионално.
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
vasilstf (03-01-2015)
  #10  
Стар 03-01-2015
участник участник не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 216
Благодари: 78
Получил благодарност:
73 пъти в 32 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Направи го класически ,другите схеми са с много снадки и....


http://www.axing.com/download/Katalo.../BSP_17inX.pdf
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, Към, Мултифиид, Помощ, приемника, сателита


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
МУЛТИФИИД 42Е+39Е НА ДВА ПРИЕМНИКА еро ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 16 09-10-2014 23:03
Мултифиид 13Е + 19.2Е Пламен_Хасково Въпроси и отговори 13 19-04-2014 09:01
Как да си намеря BNT 2 на сателита Илиян В. EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа 15 09-06-2012 00:07
Как да си настроя сателита chano САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 47 18-01-2010 16:18


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:24.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.