The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 23-02-2015
владимир83 владимир83 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране настройки на катина Samsung smart tv

Здравейте,тъсих из интернет,но не успях да открия оптимално добри настройки за моя телевизор,модела е Samsung ue40h6240awxxh,понеже не съм много на ясно с всичките му неща,може ли някой да ми даде съвет как да настроя картината по най-добрия начин ,ако има значение ползвам IPTV на com net ,както и дали е по-добре видео изхода на устройството да бъде 720p или да е на 1080i ,благодаря предварително
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23-02-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от владимир83 Вижте мненията
Здравейте,тъсих из интернет,но не успях да открия оптимално добри настройки за моя телевизор,модела е Samsung ue40h6240awxxh,понеже не съм много на ясно с всичките му неща,може ли някой да ми даде съвет как да настроя картината по най-добрия начин ,ако има значение ползвам IPTV на com net ,както и дали е по-добре видео изхода на устройството да бъде 720p или да е на 1080i ,благодаря предварително
Радвам се, че поне "Р"-то на клавиатурата Ви се е оправило. А по същество, ако си говорим за 720 или 1080, термините видео изход се забравят и започва да се ползва HDMI. Телевизорът го има. Остава и STB да има и да се инвестира в кабел, ако разбира се няма такъв в комплекта.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23-02-2015
турбо турбо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 310
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Даскале стига будалка човека с граматичните си нападки и празноглавите ти догатки. След като човека пита за 720 или 1080, познай от веднъж дали няма подходящ кабел.

Цитирай:
Първоначално написано от владимир83 Вижте мненията
Здравейте,тъсих из интернет,но не успях да открия оптимално добри настройки за моя телевизор,модела е Samsung ue40h6240awxxh,понеже не съм много на ясно с всичките му неща,може ли някой да ми даде съвет как да настроя картината по най-добрия начин ,ако има значение ползвам IPTV на com net ,както и дали е по-добре видео изхода на устройството да бъде 720p или да е на 1080i ,благодаря предварително
Ако имаш настройка на приемника за 1080i , настрой го на нея. Относно настройката на картината остави го на някой HD канал и променяй настройките докато ти не ти допадне картината. Няма специална формула, ръководи се от личният ти вкус.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23-02-2015
Аватара на dsc
dsc dsc не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 2,062
Благодари: 1,862
Получил благодарност:
3,507 пъти в 1,148 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 3
По подразбиране

__________________
Triax 110 - GiGaBlue HD Quad
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dsc за този полезен пост :
турбо (23-02-2015)
  #5  
Стар 24-02-2015
владимир83 владимир83 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
Радвам се, че поне "Р"-то на клавиатурата Ви се е оправило. А по същество, ако си говорим за 720 или 1080, термините видео изход се забравят и започва да се ползва HDMI. Телевизорът го има. Остава и STB да има и да се инвестира в кабел, ако разбира се няма такъв в комплекта.
Това за P-то не го схванах,а според вас дали не съм с HDMI кабел ,който влиза във входа на телевизора STB? Въпроса ми беше за специфична настройка на менюто на телевизора откъм картина
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24-02-2015
турбо турбо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 310
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Въпросният колега се слави като виден даскал по Български и литература. Намерил ти е правописни грешки и трябва ти напише забележка веднага. Това е за р-то. Не че правописа не е важен, но докато се разбира и е на кирилица няма проблем спрямо правилата.

Относно настройките от горното видео съветват да са 720p има логика в това. Макар че и при 1080i не би видял разлика. Пробвай и виж коя от двете ти харесва повече. Както писах субективният фактор е водещият.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24-02-2015
владимир83 владимир83 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от турбо Вижте мненията
Въпросният колега се слави като виден даскал по Български и литература. Намерил ти е правописни грешки и трябва ти напише забележка веднага. Това е за р-то. Не че правописа не е важен, но докато се разбира и е на кирилица няма проблем спрямо правилата.

Относно настройките от горното видео съветват да са 720p има логика в това. Макар че и при 1080i не би видял разлика. Пробвай и виж коя от двете ти харесва повече. Както писах субективният фактор е водещият.
Да и аз на 720 p го оставих,HD каналите са с добро качество,но другите малко размазват на моменти,може би просто това е максимума ,който предлага comnet като качество и най-вероятно ще трябва да се ориентирам към друг оператор

Последно редактирано от владимир83 : 24-02-2015 на 10:40
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24-02-2015
Аватара на Kosme
Kosme Kosme е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Местоположение: Нowhere City
Мнения: 253
Благодари: 126
Получил благодарност:
40 пъти в 33 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от владимир83 Вижте мненията
Здравейте,тъсих из интернет,но не успях да открия оптимално добри настройки за моя телевизор,модела е Samsung ue40h6240awxxh,понеже не съм много на ясно с всичките му неща,може ли някой да ми даде съвет как да настроя картината по най-добрия начин ,ако има значение ползвам IPTV на com net ,както и дали е по-добре видео изхода на устройството да бъде 720p или да е на 1080i ,благодаря предварително
Колега, ако става въпрос за цветова настройка на Самсунга, погледни тук:
http://reviews.lcdtvbuyingguide.com/...-settings.html
това е настройка с апаратура за Н6400 аз настроих моя Н6410 и нещата се получиха прекрасно.
Разгледай из сайта има и настройки за другите модели на Самсунг от 2014 г.
Поздрави!
__________________
Offset-120 см., LNB Hirschmann 0.3db, Amiko DM3800, Golden Interstar XPEED LX1, TV Samsung 55H6410, LG 42LM620s
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Kosme за този полезен пост :
egalov (25-02-2015)
  #9  
Стар 24-02-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от турбо Вижте мненията
догатки.
Явно се налага
Цитирай:
Първоначално написано от владимир83 Вижте мненията
Това за P-то не го схванах,а според вас дали не съм с HDMI кабел ,който влиза във входа на телевизора STB? Въпроса ми беше за специфична настройка на менюто на телевизора откъм картина
Някои хора наричат неработещите, клавиши - правописни грешки
А щом съм писал за HDMI кабела, очевидно аз не съм схванал Вашето обяснение. Просто възразих срещу практиката HDMI интерфейса да се нарича видео изход или видео вход. Щото е повече. Моля да ме извините за прекаленото буквоядство.

Цитирай:
Първоначално написано от турбо Вижте мненията
Не че правописа не е важен, .
напълно подкрепям и бих добавил - въпрос на самоуважение е.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24-02-2015
турбо турбо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 310
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

За теб да за мен не, не можеш да налагаш твоето мислене върху другите. Ако теб попитам как се пише нещо е едно, но ти да се навираш и да правиш офтопик и то персонално насочен е друго. Пълнолетни сме и сами можем да преценим кое е въпрос на самоуважение и кое не.

.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
samsung, smart, tv, катина, на, настройки


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Онлайн ТВ за Samsung Smart TV Valebo ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 66 01-10-2019 16:36
Шеринг сървър за Samsung Smart TV Valebo ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 242 27-07-2017 23:20
SAMSUNG UE46F6670 smart hub липсващи компоненти еркаму ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 7 03-01-2015 17:37
SAMSUNG UE55H6670 Smart 3D 55" LED TV Jo ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 1 29-11-2014 00:39
помощ за настройки na d-smart.modul+card kiripdoken Модули 4 26-06-2013 21:11


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:53.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.