The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 31-12-2015
Valkov Valkov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 121
Благодари: 7
Получил благодарност:
40 пъти в 30 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fox Вижте мненията
Използвах програмата на Самсунг за миграция от OCZ Vertex3 към Самсунг 850 EVO 500 GB , всичко мина без проблем но на на новото ssd в divice manager изписва името на старият модел ssd. Това може ли да бъде променено или трябва чиста преинсталация?
Това в девайс менажера, или в свойствата на диска? Ако е в свойствата - просто си смени името. Ако е в първото трябва да си обновиш драйвера, защото SSD-то е "захапало" със стария, и затова джама е решил да не го сменя. Аз мигрирах от стандартен 250 GB HDD, и нямаше как да остане стария драйвер. Освен програмата за мигриране има и още една в пакета - Samsung Magician. Зареди си я и я разгледай, защото в нея има опции специфични за конкретния модел диск. При мен ми предложи да задели 10% от края на диска за Over_Provisioning което по описание е служебно място използвано от контролера на драйва за подобряване на производителността и удължаване на живота. Другото което ми предложи е да включа RAPID mode режима. Не разбирам изцяло какво прави, но по описанието ускорява още работата, но може да се приложи само върху един SSD драйв от системата, ако има инсталирани повече разбира се.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 31-12-2015
fox fox е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 633
Благодари: 139
Получил благодарност:
188 пъти в 85 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Valkov Вижте мненията
Това в девайс менажера, или в свойствата на диска? Ако е в свойствата - просто си смени името. Ако е в първото трябва да си обновиш драйвера, защото SSD-то е "захапало" със стария, и затова джама е решил да не го сменя. Аз мигрирах от стандартен 250 GB HDD, и нямаше как да остане стария драйвер. Освен програмата за мигриране има и още една в пакета - Samsung Magician. Зареди си я и я разгледай, защото в нея има опции специфични за конкретния модел диск. При мен ми предложи да задели 10% от края на диска за Over_Provisioning което по описание е служебно място използвано от контролера на драйва за подобряване на производителността и удължаване на живота. Другото което ми предложи е да включа RAPID mode режима. Не разбирам изцяло какво прави, но по описанието ускорява още работата, но може да се приложи само върху един SSD драйв от системата, ако има инсталирани повече разбира се.
Обнових драйвера но не се променя името на старият диск в девайс менажера .В Samsung Magician съм настроил всичко и няма проблем , RAPID mode няма практически ефект само хаби повече памет.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 08-01-2016
mitko7 mitko7 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2015
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Иха, хубаво да видиш, колко може да направи един пост, че да раздвижи толкова хора, да си праснат по един SSD диск

Ма щото аз имам и няколко машини, потърсих HDD optimization - и намерих това. Може на някой да му е полезно.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 08-01-2016
пиратко пиратко не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 113
Благодари: 24
Получил благодарност:
15 пъти в 13 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Направо се родих със SSD в застаряващото Lenovo Y580!

Взех си един Самсунг ЕВО 850, твърдия диск замина в кади на мястото на оптиката и всичко заспа. Уиндовса се зарежда за 10 сек. до десктоп и още 3-4 секунди за сервизите - антивирусни, лан и т.н. Фотошопа се отваря преди да съм намислил какво ще правя като се отвори

Тва читав лаптоп да го мъчиш с некво HDD @5400 rpm е престъпление направо.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 13-02-2016
Valkov Valkov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 121
Благодари: 7
Получил благодарност:
40 пъти в 30 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Малко продължение на темата. След месец безпроблемна работа на системата реших да инсталирам натрупалите се ъпдейти на джама (WINDOWS 7 PRO 64 BIT) и получих изненада - след ъпдейта лаптопа не ще да стартира. Твърди че файла ntoskrnl.exe бил "корумпиран ", но всичките опити да го "подкупя" удариха на камък. Виндовса си е с редовен сериен номер а не пиратка. Като поставих стария диск от който мигрирах системата обновяването си мина без никакъв проблем. Странното е обаче че на SSD-то всички системни файлове се оказаха недостъпни за триене или промяна като заредя система от старото HDD. Не ме пуска даже и да сменя правата за достъп, макар че опитвам от администраторски профил.Ако някой има повече опит и има желание, да сподели какво е по добре да направя. Да инсталирам на чисто нов Windows, или да мигрирам още веднъж обновената система?
Отговори с цитат
  #46  
Стар 13-02-2016
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,395
Благодари: 1,035
Получил благодарност:
1,045 пъти в 683 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

пусни един "chkdsk /f /r" на корумпирания SSD
проблем от "бързи" гасения/рестарти е това и на харда става
аз съм вече 5-та година с SSD OCZ Vertex II 240Gb
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 14-02-2016
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

SSD е по надежден от 2.5" хард. Особено за лаптоп дето се размята навсякъде. Освен това си има алгоритъм по който се използва паметта. Има брояч на записите на всяка страница и изравнява използването им. Излишно е изключването на суап файла. Дори при линукс партишъните са условни, но не и твърдо фиксирани като физически страници на флаша. Това е и основната разлика между ССД и обикновенната усб флашка. Добре е обаче да не се пълни повече от 70%.
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Brian за този полезен пост
111111 (15-02-2016), bu12tras (14-02-2016)
  #48  
Стар 14-02-2016
Valkov Valkov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 121
Благодари: 7
Получил благодарност:
40 пъти в 30 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ЧекДиска също не помогна. В крайна сметка възстанових системата с повторно мигриране от стария HDD. Така се оказа най бързо - около час за мигрирането и донастройката. Оставих този път обаче SystemRestore включено, че не ми се боричка още веднъж с такъв проблем. Имаше натрупани още обновявания на Windows които този път минаха безпроблемно. По съвет на сисадмина във фирмата в която работя обаче след инсталиране не обновяванията не рестартирах а направих Shut Down за да има време да се запишат промените на SSD-то. Samsung за бързодействие кешират файловете в оперативната памет ако е инсталирано приложението им RAPID mode, и при рестарт кеша може и да не се запише изцяло...
Отговори с цитат
  #49  
Стар 20-03-2016
Аватара на erdinerdin872
erdinerdin872 erdinerdin872 не е на линия
НОВАК
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 262
Благодари: 18
Получил благодарност:
24 пъти в 21 поста
Сваляния: 30
Ъплоуди: 0
По подразбиране

да не пускам нова тема току що попаднах на това
http://www.ebay.com/itm/SanDisk-Ultr...sAAOSwoudW7YwD

гледам и не вярвам 480 gb за 18 долара
Отговори с цитат
  #50  
Стар 20-03-2016
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,477
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,160 пъти в 2,927 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами плащай го!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hdd, ssd, ssd vs hdd, мнения


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Няколко мнения за ТВ BULLET ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 17 25-11-2013 08:02
Мнения за VU+ DUO МИМО VU+ 32 09-11-2013 09:02
SpeedyNet мнения metody72 Дъра-Бъра 5 04-01-2013 14:26
Мнения за sab sky 4700 hd бахретин HDTV приемници 1 26-11-2012 15:03
Мнения за климатици Зелен Дъра-Бъра 66 28-08-2012 11:35


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:48.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.