The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 23-09-2014
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Додо, това което си показал, и аз го забелязах на 5-тата минута от огледа ми след майсторите и отбелязах още в първия си пост. Но то нищо не значи, вземи няколко кибритени кутийки и ги нареди по окръжност - ще получиш същия ефект, е значи ли че са криви кутийките??? Първия ред се оказа нареден по дъга, макар и с огромен радиус. Опъвайки канапче дълго 3.5м по границата между 4-тия и 5-тия ред по средата има отклонение 1.5мм в посока първия ред. Не мога да измеря правотата на първия ред, понеже е затиснат с гардероб. И си мисля, че тия триъгълни фуги хич не са случайни, защото са точно в посока да компенсират тая дъга. Към края редовете са вече прави, ламината сам е успял да се изправи оставяйки по една малка триъгълна фугичка тук-таме. Мисля да преместя гардероба в края, където редовете са вече прави и със скоба с множество леки почуквания по "шкембето" (първия ред) да го изправя. Дали ще се получи, все пак става дума за доста дъски?
Отговори с цитат
  #22  
Стар 23-09-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Хайде вземай едно хартиено тиксо и ги почвай - маркирай ги с А1, А2, А3.... Б1, Б2, Б3... и т.н. внимателно разглобявай и после сглобявай но вече правилно - ред по ред, с 10 мм отстояние от стената и т.н. Имай предвид, че ще има начупени шлици - трябва да се почистят.
__________________
Отговори с цитат
  #23  
Стар 23-09-2014
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Да снима цялата стая като гардероба се падне в горната част на кадъра и да отбележи на снимката къде се падат точно 10-те "кендза" и да постне снимката тука!(по възможност с голяма резолюция)
След това ще го светнем какво да направи!Трябва да разглобява от последният сложен ред като трябва да маха цял ред наведнъж и после да отделя ламелите!(може да се наложи помощ от втори човек)Също така е възможно и да не се разглобява до края , но това ще е ясно след снимката!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 23-09-2014
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Exclamation

Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
Додо, това което си показал, и аз го забелязах на 5-тата минута от огледа ми след майсторите и отбелязах още в първия си пост. Но то нищо не значи, вземи няколко кибритени кутийки и ги нареди по окръжност - ще получиш същия ефект, е значи ли че са криви кутийките??? Първия ред се оказа нареден по дъга, макар и с огромен радиус. Опъвайки канапче дълго 3.5м по границата между 4-тия и 5-тия ред по средата има отклонение 1.5мм в посока първия ред. Не мога да измеря правотата на първия ред, понеже е затиснат с гардероб. И си мисля, че тия триъгълни фуги хич не са случайни, защото са точно в посока да компенсират тая дъга. Към края редовете са вече прави, ламината сам е успял да се изправи оставяйки по една малка триъгълна фугичка тук-таме. Мисля да преместя гардероба в края, където редовете са вече прави и със скоба с множество леки почуквания по "шкембето" (първия ред) да го изправя. Дали ще се получи, все пак става дума за доста дъски?
Е къде си споменал, че паркетините са огъвани по дъга? Това не се допуска. И майсторът ти разбира от геометрия, колкото тебе. Намери истински такъв, който да ти монтира нов паркет, както трябва. Този го занеси в някоя детска градина, за да забавлява децата. Не може повече да се използва. И да провери, дали паркетините не са дефектни (огънати)!
Успех!
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg 2.jpg (60.3 КБ, 50 разглеждания)

Последно редактирано от dodo_pv : 23-09-2014 на 19:34
Отговори с цитат
  #25  
Стар 23-09-2014
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Додо, ми нали за това питам, щото и аз до вчера не знаех, как да ти го кажа. Пък и снимки пратих, нали по тях трябваше да си проличи. И не са огънати, ами наредени по дъга. Едва ли има надежда да се огънат, тогава биха се позатворили фугите.

Дженто, не се събира цялата стая в кадър, но огледах късите снадки - навсякъде фугите са триъгълни, просто на някои места са по-големи и с повдигнато ъгълче, мисля че ъгълчето е повдигнато, защото се закача на предишната дъска. "Кендзовете" рисуват нещо като бедрата на трапец, при първите редове е по-дългата му страна. Не ми се раздига последния ред, понеже нещо стената е калпава и направиха перваза на решето докато намерят здраво място къде да го захванат.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 23-09-2014
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
огледах късите снадки - навсякъде фугите са триъгълни
-ако това е вярно твърдение - махаш всичко и почваш наново!!!
-а за первазите - вече никой не ги "кове" , лепят се с "химически пирон" дори и стените да не са съвсем прави!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 24-09-2014
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

С какво по-точно се лепят первазите и до колко метода допуска последващ демонтаж и монтаж?
Отговори с цитат
  #28  
Стар 24-09-2014
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не виждам EDIT, така че... Май съм пример за приказката 100 пъти мери - един път режи. Нещо не ми се връзва настоящата геометрия. Правих си едно жалко подобие на симулация, и виждам, че фуги трябва да се отварят и на други места, по-точно там където се събира триъгълната, перпендикулярната на нея и тя би трябвало да е отворена. Но сякаш си седят плътно, единствено и другите ъгълчета гледам изпитват малко напрежение, в посока от към късата снадка, но почти не са навдигнати. После ми хрумна, че може наистина дъските да са извити фабрично, но с какво ли не мерих фирата - еми прави ми се виждат. Ако дъските са прави (което е сигнал, че нещо може да се направи) защо няма фуги на други места? По-сръчните нека ми влязат в положението, не ме бива да се заниамвам с такива неща.

Отговори с цитат
  #29  
Стар 24-09-2014
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Exclamation

Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
Не виждам EDIT, така че... Май съм пример за приказката 100 пъти мери - един път режи. Нещо не ми се връзва настоящата геометрия. Правих си едно жалко подобие на симулация, и виждам, че фуги трябва да се отварят и на други места, по-точно там където се събира триъгълната, перпендикулярната на нея и тя би трябвало да е отворена. Но сякаш си седят плътно, единствено и другите ъгълчета гледам изпитват малко напрежение, в посока от към късата снадка, но почти не са навдигнати. После ми хрумна, че може наистина дъските да са извити фабрично, но с какво ли не мерих фирата - еми прави ми се виждат. Ако дъските са прави (което е сигнал, че нещо може да се направи) защо няма фуги на други места? По-сръчните нека ми влязат в положението, не ме бива да се заниамвам с такива неща.

Глупости, на търкалета! Паркетините ти са с дъгообразна форма, както на снимката долу. На дългата си страна си лягат без фуга, такава се образува само на късата страна, след сглобяване от човек, който не го е очаквал и не е замерил с канап отклонението от линейност, нареждайки първия ред. Фугата става триъгълна, на късата страна, когато се опиташ да "изправиш" дъгообразните паркетини с усилие, без да са притиснани достатъчно силно странично. На практика не е възможно да се изправят при монтаж. Вероятно, във фабриката каналът е фрезован, когато материала е бил влажен. След изсъхване са се изкривили. Щом ти е хрумнало, че дъските наистина можеда са извити фабрично, значи не ми четеш постовете! Там пише също така, че няма как да го замериш. Констатира се с канап, след като се наредят десетина паркетини на един ред. По-сръчни могат да ти влязат в положение, като ти наредят нов ламинат. За изхвърлянето на този не е необходима такава.
Карай нататък и успех! Темата е изчерпана.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg 2.JPG (93.3 КБ, 32 разглеждания)

Последно редактирано от dodo_pv : 24-09-2014 на 08:14
Отговори с цитат
  #30  
Стар 24-09-2014
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Начина по който мерих за дъгообразност на дъските наистина може да не е най-точния, за това ще го споделя. Взех двете най-дълги парчета от фирата, те са с еднакъв клик, т.е. би трябвало изкривяването да е в една посока. Опрях един СРЕЩУ друг тия два клика, за да увелича двойно чувствителността на метода си. Погледнах срещу светлина - еми проблясваха отделни точки тук-таме, но като цяло не видях някъде да свети повече, нито по средата, нито по краищата (както всъщност очаквах, в такава посока би трябвало да е изкривяването). Какво мислите за метода ми, струва ли?

Иначе още едно откритие - опитах се да наредя фирата, та да видя какво точно става на това проблемно ъгълче. И естествено, хванах последните изрезки на майстора, да са ми първи на мен. Колко учуден бях, че насреща ми стои не клика от упътването, а другия. Не само, че не е свъзвал цели редове да закопчава, а го е редил и в обратна посока. То всъщност, като го реди наопаки, не знам как ще се получи номера със закопчаването на цял предварително нареден ред. А иначе, за съжаление във фирата го няма това проблемното ъгълче, така че не можах да видя дали евентуално има някакви мустачки там ламината, които може да подпират. Тъй че, ако тръгна да го разглабям, поне ще почна от неговия първи ред (който по инструкция трябва да е последен) и който е най-крив. С малко късмет може да се получи и без да го разглобявам целия. Така или иначе ме интересува само зоната в средата, където ще се ходи.

Нещо "симулацията" по-горе не ми се вижда, като се изтегли и отвори с програма за гледане на картинки се вижда - ЦЪК
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
защо, ламинат, на, Повдигнати, ъгълчета


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Защо? Пакостник Дъра-Бъра 18 04-06-2011 18:20
Защо mmsf67 Кошче 1 08-05-2011 15:36
Защо? Пакостник Кошче 3 10-01-2011 19:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:28.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.