The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 17-09-2010
Аватара на kabel
kabel kabel не е на линия
Балкантурист
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 620
Благодари: 485
Получил благодарност:
132 пъти в 88 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 20
По подразбиране Срив в системата на М-Тел за ЧРД

Системата за обслужване на клиенти на М-тел се срина навръх 15-тата годишнина на мобилния оператор. Масово не могат да се плащат сметки, смяната на тарифен план и всякакви клиентски справки също не са възможни, сигнализираха читатели на news.bg.Един от тях е студентът Т., който на 2 септември закупил пакет за активиране на Loop от магазин в столицата, където подписал и договор. Когато се прибрал, той установил, че SIM картата няма отличителните знаци на младежката мрежа. В последствие се оказва, че номерът, който е получил, започва с използвания от М-тел код 0884, който не е съвместим с Loop (0883).
Т. се върнал в магазина, откъдето закупил пакета за активиране. Там го очаквала изненада - договорът му липсвал в системата. Консултантите го посъветвали да се обърне към технически център на М-Тел.
От мобилния оператор първо му се скарали, че е подписал договор в партньорски магазин, а не при тях. След проверка на данните на Т. дошла нова изненада - името му въобще не фигурирало в базата данни на мобилния оператор, въпреки че е регистрирал своята предплатена карта в края на миналата година. Служителите на М-Тел обяснили, че системата им в момента се „подобрява" и може би заради това информацията не е видима. При проверка на конкретния номер станало ясно, че Т. безпроблемно може да осъществява обаждания, въпреки че SIM картата не би трябвало да е активна.
Докато той чакал служителите от техническия център да намерят решение на ситуацията, дошли и други хора. На една жена била отказана информация за М-Тел Club точките, които е събрала поради същия компютърен проблем. След около половин час казали на Т. да отиде обратно в магазина, където е сключил договора си. На въпроса дали е проблем, че SIM картата му няма никакви означения на Loop служителите отговорили, че „по принцип има, но в момента - не".
В магазина, докато проверявали повторно номера на Т., на друга клиентка била отказана смяна на тарифния план поради „подобренията". Същевременно, от магазина приели парите за нейната месечна фактура.
В крайна сметка Т. Получил съвет да изчака още няколко дни и успокоение, че проведените от него разговори със злополучната карта ще бъдат таксувани според актуалната тарифа на Loop. Нито дума за това колко ще струва на приятелите му да говорят с него.
След множество перипетии и близо седмица чакане, Т. най-накрая получил нов номер.
По думите му, разправиите сериозно са разклатили доверието в мобилния оператор. В договора му обаче никъде няма точка, даваща право на потребителя да прекрати отношенията си с М-Тел, ако не му се предостави очакваната услуга. От друга страна, потребителите подлежат на солена глоба, ако едностранно прекратят договора си.
За подобни проблеми с почти всички функции на системата за обслужване на клиенти сигнализират други читатели. Според тях към момента е почти невъзможно да се направи справка в техническите центрове на мобилния оператор, а даже проверката на сметката понякога не функционира.
Т., който изучава информатика в Софийския университет, е на мнение, че проблемът може да е дошъл от опит за спестяване на време или пари от техническия отдел на М-Тел. Само по този начин той си обяснява пускането на „подобрената" система без задължителните тестове, при които подобни неуредици обикновено се изчистват.
От М-Тел признаха за проблема и се извиниха на абонатите си. В официално съобщение от компанията съобщават, че от 6 септември функционира нова клиентска платформа, разработена от международната компания Amdocs с опит в 60 държави по света. Целта на промяната според телекома е да се подобри връзката с клиентите и да се улесни достъпа им до разнообразна информация.
Представители на М-Тел заявиха, че всички рискове при преминаването на новата платформа са били анализирани и са били взети всички мерки да се избегнат проблеми с обслужването на клиенти. Въпреки това, определен брой от тях е възможно да изпитат „временни неудобства" до пълното пускане на системата след около месец. Засегнати са информационните и административни функции, възможно е и изместване на сроковете за фактуриране и плащане.
От мобилния оператор увериха, че основните функции на мрежата (пренос на глас и данни) не са засегнати и правят всичко необходимо, за да решат възникналите проблеми възможно най-скоро.


news.bg
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17-09-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Още месец мъки за клиентите на М-Тел
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17-09-2010
малборо малборо не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 84
Благодари: 9
Получил благодарност:
6 пъти в 5 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

и при виваком имаще проблем,на жената бе спрян телефона заради неплащане .....Като плати и го пуснаха след седмица,но получи кмпенсация половин такса
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17-09-2010
skysat skysat не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 243
Благодари: 145
Получил благодарност:
50 пъти в 36 поста
Сваляния: 65
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вчера отидох в офис на Мтел да мина на новия тарифен план Active+ който стартира от 15-ти септември,но ми отказаха тъй като имали срив в системата и не можело да се правят никакви плащания на карти или смяна на тарифен план.Аз тъкмо бях решил да пренасям номера си към Виваком,но тази промоция(Active+) ме устройва затова реших да преподпиша за още година,но ако следващия път отново ме върнат,направо отивам в офис на Виваком.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17-09-2010
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Много им стана. Повечето ми познати минаха, кой на Глобул, кой на Вивател. Явно са доста некоректни.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17-09-2010
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Иначе като има се оплаках през уеб сайта на 2 пъти на другия ден се скъсаха да ми звънят от 088133 и да ми се извиняват, и като и викам че чакам 5 мин да ми вдигнат от *88 ми вика че наистина са били заети операторите, и аз и викам да си назначат още хора, смешници. Затова мои приятели от нашта група заминаха към вива, и тук се поражда въпроса, след като досега сме били на безплатни разговори, договор на фирма с тези 2-ма, и сега те са на вива със същите номера (мтелски), кой покрива разходите по мтел-виваком? Аз или мтел? Щото се получава следното, аз примерно имам 40 безплатни минути към Мтел, и ми дават мтелски номер на приятел, аз звъня, а се оказва че той е на вива, и аз надявайки се че съм на безплатни, ако профукам всичките 40 мин на 1 път и хоп, дойде фактурата, после каквоп правиме? Ще се съдиме ли с мтел? След като не спазват договора.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17-09-2010
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,761
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,660 пъти в 2,344 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BOBIKAT Вижте мненията
Щото се получава следното, аз примерно имам 40 безплатни минути към Мтел, и ми дават мтелски номер на приятел, аз звъня, а се оказва че той е на вива, и аз надявайки се че съм на безплатни, ако профукам всичките 40 мин на 1 път и хоп, дойде фактурата, после каквоп правиме? Ще се съдиме ли с мтел? След като не спазват договора.
Хахаха, какво ти е виновен тук оператора не мога да се сетя? Проблема си е изключително в теб, колкото и да е грубо казано. Първо когато позвъняваш на уж Мтелски номер се чуваше съобщение като слънце, че номера е пренесен, но заради вивакомското лоби в някои скъпи комисии това беше променено със звуков сигнал. Това, че евентуално не си обърнал внимание на този сигнал не е проблем на нито един оператор С какво не спазва тук оператора договора ще ми е много интересно да ми кажеш. В такава ситуация се сърди на този, който е измислил преносимостта

@skysat, прати ми номера си ако имаш желание на лично. Ще го погледна и ще ти кажа какво може да направиш.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17-09-2010
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

А-аааааа, Цецо, може и да съм глух, ама сигнала го разпознавам, имам чувството че съм на някоя автогара и всеки момент ще обяват разписанието. Що се отнася до договора, аз не съм длъжен да знам, че въпросния сигнал е от мрежата на виваком, и мислейки си че набирам мтелски номер да ме изненадат неприятно. А, и отделно им взеха по 10 лв че прекратяват договора, който така или иначе им изтичаше, и по справката, направена от сайта на мтел май трябваше да ги глобят с 6 лв, или се бъркам, както и да е. Засега единствено ме спира това, че на фирмата договора е малко, казвам МАЛКО по изгоден ако съм на вива. Но... до 6-ти Октомври има още време.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17-09-2010
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,761
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,660 пъти в 2,344 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Боби, този сигнал не е измислен от операторите. И той не е на някой, а просто ти показва, че въпросния номер вече не е на мрежата, на която е префикса. Неустойка ти се начислява, ако не си бил в последните си 30 дни на договора. При всички други положения се начислява. За това глобяване с 6 лева нещо не те разбрах какво имаш впредвид, ама както и да е. Разберете го един път завинаги, че безплатен обяд на този свят няма. Ако разговорите на някой са уж по-евтини, то ще те натоварят и заробят с други неща. И пак ще ти вземат паричките, който уж ще спестиш от разговори в един момент. Всички оператори са акционерни, а не благотворителни дружества. А едва ли има акционер, който да иска неговата фирма да е на загуба
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17-09-2010
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

АААААА, има безплатен обяд, ама е до време, докат си изхарча минутите към трите оператори. 40 към мтел,глоб и вива, 80 към мтел бизнеса и групата е ясна...
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, Мтел, на, системата, срив, ЧРД


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Жена ми ми демонтира системата! лтрифонов Кошче 172 20-01-2011 20:16
Да се заключи ли темата "Жена ми ми демонтира системата!" MasterLee Кошче 28 20-01-2011 20:06
Тясно-специализирани въпроси за DVB-S системата ELvul Въпроси и отговори 12 15-07-2009 08:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:10.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.