The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Кошче

Кошче Служебен

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 20-12-2013
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Та честотата на процесорите няма как да се повишава до безкрайност, проста физическа зависимост. Най-просто казано, няма нужната технология за охлаждане на самите процесори, защото колкото е по-висока честотата, толкова повече енергия е нужна, а енергията отделя топлина. Затова производителите на процесори гледат хем да направят по-енергопестящи процесорите, хем да имат по-голяма производителност, при същата работна честота.
Докато четях повтарящите се постове на пусналия темата в главата ми се надигна точно това обяснение, което е много вярно. Както са вярно казани и предните мнения. Голямата честота иска голямо охлаждане, но то пък без течен азот не минава. Хладилна система на течен азот, едва ли ще се пъхне в телефон или лаптоп. Другото твърдение за ядрата също е вярно. Пример: Дай на един човек да нацепи един кубик дърва - той ще се справи за 1 час примерно. Ако обаче дадем един кубик дърва на двама души да ги нацепят, времето за изпълнение на задачата, ще е два пъти по-бързо. Така се получава и при ядрата на процесорите. Да ама в космоса имало апаратура дето работела на 40GHZ. Може и да има, но там с охлаждането няма никакъв проблем. Станциите са големи а и температурата в космоса е доста ниска. Но от многото постове на пусналия темата, които по същество са еднакви в две трети от обясненията и от това, че доста хора се опитаха да обяснят за какво иде реч разбрах само едно - че пусналия темата не иска да се научи. Едно знае баба едно бае. Не го бъркало дали ще е в този форум или не. Като е така има лесно. Бутона Изход се намира най-горе в дясно.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ivo за този полезен пост :
Кермит (20-12-2013)
  #42  
Стар 20-12-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Юли Костов Вижте мненията
И това ми било МОДЕРАТОР. Колега и аз съм модератор /Администратор/ в друг форум, пак за компютри, това работя и професионално, но не съм виждал никъде МОДЕРАТОР НА ФОРУМ да обижда така и да ругае членовете на форума си. Това е немислимо, и не ти прави чест. Даже не изчетох всичко. Ако беше в моя форум бих те изгонил на часа. Нищо лично, но като модератор трябва да си за пример във форума, който Админ ти е поверил! Просто нямам думи! Човек отговорен за форум, който трябва да е за пример, да се излага така и да обижда. Дори и да не е прав колега, да е допуснал да си изпусне нервите, то си има начини за предупреждения и т.н. но задължително по културния начин и правилата на форума! Можеш да изтриеш това, но ти за мен не си колега!

http://telehistoria.org/index.php?op...ENS/BFP280.PDF
А израза каквото повикало, такова се обадило чувал ли си?
Това, че си модератор или какъвто и да било не ти дава право да коментираш изявите на модераторите по други форуми, има го написано в правилата!
Можех просто да изтрия темата и потребителя, както правя по принцип, но реших да се позабавляваме всички на негов гръб. Кажи сега във вашият форум как бихте нарекли човек който твърди, че последните 3 поколения процесори на интел са ... цитирам:
Цитирай:
боклуци
И докато се чудиш защо съм постъпил по такъв начин и дали преценката ми е правилна, виж последно регистриралите се потребители.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 20-12-2013
Аватара на z.dedov
z.dedov z.dedov не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: София
Мнения: 465
Благодари: 572
Получил благодарност:
275 пъти в 132 поста
Сваляния: 152
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Колегата Йовчо от тез компютри май е поизтрещял лекинко
Дано не ме стигне и мен таз раата
__________________
Vu+ Solo 2, Dreambox 800HD SE, Dreambox 800HD - Triax110+Inverto Black Ultra+Strong SG2100 + 140 см. Парабола Пещера +Inverto Black Pro, multifeed -> Triax88,Triax78,Especta120,MicroSatex80 (13E,16E,19E,23.5E,28.2E,36E,39E) Diseq EMP CENTAURI S8 x2
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на z.dedov за този полезен пост :
  #44  
Стар 20-12-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от z.dedov Вижте мненията
Колегата Йовчо от тез компютри май е поизтрещял лекинко
Дано не ме стигне и мен таз раата
Обновявай периодично операционната система и всичко ще ти е наред, зациклиш ли лошо
Отговори с цитат
  #45  
Стар 20-12-2013
Стивт Стивт не е на линия
Дядо Мраз
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 640
Благодари: 29
Получил благодарност:
136 пъти в 96 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Чудя се още какво му обяснявате като тези причини за тактовата честота на процесорите са известни от доста години вече!!!....материали, температура, охлаждане, енергоемкост и др.... !!!
__________________
САТ-ТВ Гоце Делчев
0899 77 88 68
http://xcomputersbg.com
Отговори с цитат
  #46  
Стар 20-12-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Идеята въобще не беше да му обясняваме за честотите, а да научи за последните 3 генерации на процесорите на интел, какви са приликите и разликите и защо последните работят с по-добра производителност при по-ниска честота. Но "колегата" явно освен общи приказки друго не знае.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 20-12-2013
Аватара на AGT
AGT AGT е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: London/Пловдив
Мнения: 1,891
Благодари: 1,011
Получил благодарност:
700 пъти в 457 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Абе Жоро нищо не разбра значи. Той човека го каза.....Intel са меко казано измамници......ама хайде де ....ние глупаците купуваме ли купуваме
__________________
Всеки ден се ражда по един будала ...... важното е да го намериш !
Отговори с цитат
  #48  
Стар 20-12-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Хора, моя скромна милост - кога сме се лендзили с Продуцента - може и да не сте знаели тия тенекии на покрива за какво са.
Има свидетели, не говоря току тъй. И бан имам, ама не е заради това, ами заради един подобен на днешния случай, и аз не мога да дишам чак толкова безпросветност!
По принцип съм радетел за свободното слово, но не и на безпризорната агресивна неграмотност.
Оно работата отива на черпяла, не го знам Продуцента какво пие, но черпя яко!
Има си някаква граница на неграмотност, нагазихте я, до шия ама!

Последно редактирано от Rabin : 20-12-2013 на 21:44
Отговори с цитат
  #49  
Стар 20-12-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Не лъжи твоя бан беше заради слънцето и "радиацията от една антена" край Гоце Делчев!
Отговори с цитат
Стар 20-12-2013
krasix
Това съобщение е изтрито от Чък Норис. Причина: Мога да го напиша още няколко пъти ако искаш?
  #50  
Стар 20-12-2013
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,312
Благодари: 139
Получил благодарност:
464 пъти в 289 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Брее като чета постовете само капацитети събрани и се чувствам тъп.

Интел са ебати мошениците само вдигат броя на ядрата да лъжат хората как може? На всчкото отгоре ги правят и по малки, демек даваш пари за нещо дето не се събира в 2 шепи.
__________________
Рускиня 2,10 с Invacom ADF-120 и SNF-031 ; Tecatel 120см за 36е и 39е ; Paraclipce 180см легнал зимен сън

Последно редактирано от Ламерът : 20-12-2013 на 21:51
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
боклуци, всичките, Да, изброи, каква, които, между, обясни, Продуцента, разликата


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Каква е разликата между приемниците за сателитна и наземна телевизия ? Андрей Колев ДРУГИ 20 08-04-2013 17:57
Xtrend ET6000 каква е разликата с ET5000? myspam HDTV дискусии 3 05-02-2012 00:07
Разликата между мъжа и жената…под душа – така ли е наистина?! nurgyn Забавно 1 19-11-2011 11:20
Каква е разликата... aussie DREAMBOX 15 11-05-2009 22:37
Каква е разликата в тези DM500 netizen DREAMBOX 13 19-03-2009 16:57


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:09.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.