The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 09-12-2013
Петър Пенев Петър Пенев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Sony Проблем с телевизор

Здравейте имам едно запитване ,купих SONY KDL-32R420A ,телевизорът издава странен звук като е намален звукът до-край се чува едно леко (свистене или жужене),и друго ми направи впечатление ,че (препуква) ако мога така да го опиша,притеснен съм ако е възможно нека компетентни лица да пишат. Благодаря предварително.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 09-12-2013
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Не се притеснявай, много импулсни захранвания издават тоя звук. Това е нещо нормално, стига да не свисти много в смисъл да не се чува из цялата стая, а иначе ако искаш да го чуеш ще го чуеш, като го намалиш и се приближиш до него. Горното не важи, ако свистенето се чува от говорителите.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 09-12-2013
Петър Пенев Петър Пенев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Петър Пенев Вижте мненията
Здравейте имам едно запитване ,купих SONY KDL-32R420A ,телевизорът издава странен звук като е намален звукът до-край се чува едно леко (свистене или жужене),и друго ми направи впечатление ,че (препуква) ако мога така да го опиша,притеснен съм ако е възможно нека компетентни лица да пишат. Благодаря предварително.
а това "препукване" за което споделих нормално ли е?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 09-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Разбира се че не е нормално това "препукване". По принцип всякакви шумове от импулсни захранвания говорят за две положения . Ако е ново - лоша направа . Ако е вече на години - смяна на електролити или генераторна верига на ШИМ-а(ако има и капацитета е електролитен и той) . Гледам R серия . От кога е телевизора ? Поне година има ли ? Би трябвало да има ако не и повече
Отговори с цитат
  #5  
Стар 09-12-2013
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,410
Благодари: 194
Получил благодарност:
353 пъти в 247 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вързваш една домашна уредба и при хубави децибели нищо излишно няма да чуеш. Добре че, не са ти показали 2 или 4 кадър при хоризонтално бързо движение на обект и тогава разочарованието ще е по-пълно.
__________________
Отговори с цитат
  #6  
Стар 09-12-2013
Петър Пенев Петър Пенев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
Вързваш една домашна уредба и при хубави децибели нищо излишно няма да чуеш. Добре че, не са ти показали 2 или 4 кадър при хоризонтално бързо движение на обект и тогава разочарованието ще е по-пълно.
Телевизора е закупен преди два дена модела мисля ,че е от 2013.....а за препукването ми прави впечатление ,когато не е работил е по-изразено един познат каза ,че било нормално ,но той не е смециалист.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 09-12-2013
Стефанов.М Стефанов.М не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Местоположение: Бургас
Мнения: 13
Благодари: 6
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Петър Пенев Вижте мненията
Телевизора е закупен преди два дена модела мисля ,че е от 2013.....а за препукването ми прави впечатление ,когато не е работил е по-изразено един познат каза ,че било нормално ,но той не е смециалист.
А от къде идва това препукване ? От говорителите, от някъде вътре в телевизора или от самата пластмаса (рамката на телевизора). Ако е от пластмасата и се случва в първите няколко часа след включването на телевизора е нормално. Но ако е от друг източник може би има някакъв проблем с хардуера.

Ако телевизора е в студена стая, и след включване започва да пука пластмасата първите няколко часа няма защо да се притесняваш. Студената пластмаса след загряване се разширява и започва така да се каже да се намества.
На моят телевизор се случва и в обратен ред. След като го изключа и в стаята е студено започва да пропуква.

Последно редактирано от Стефанов.М : 09-12-2013 на 22:04
Отговори с цитат
  #8  
Стар 09-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това което казва Стефанов е вярно... И аз очаквам отговор къде е пукането ( от колоните ли, от като е изключен ли , от захранването ли се чува нещо наподобяващо "пукане" ?). Но конкретно добре направено импулсно нищо не се чува от него дори и близо да стоиш . Примери много - дори и компютърни такива. Свистенета , бъзззз-кания не говорят добре за захранването особенно като е ново!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 09-12-2013
Петър Пенев Петър Пенев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Това което казва Стефанов е вярно... И аз очаквам отговор къде е пукането ( от колоните ли, от като е изключен ли , от захранването ли се чува нещо наподобяващо "пукане" ?). Но конкретно добре направено импулсно нищо не се чува от него дори и близо да стоиш . Примери много - дори и компютърни такива. Свистенета , бъзззз-кания не говорят добре за захранването особенно като е ново!
Пукането мисля ,че идва от рамката която е пластмасова ,но има и свистене което замлъква при превклучване на каналите вече не знам какво да мисля
Отговори с цитат
  #10  
Стар 09-12-2013
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Щом като е на два три дни телевизора, значи е нов и няма нужда от притеснение. Все пак е в гаранция и има минимум 2 години да даде дефект. Но не получихме отговор, на това от къде иде пукането. Ако е от говорителите, което при изключен телевизор, нормално не е добре да се чува, тъй като захранването на НЧУ на звука е спряно - не е добре работата. Ако е от кутията няма място за притеснения. Ако е от захранването - в много марки телевизори се чува свистене, дори като нови. Причината е че в БГ се внасят по-евтини бройки и няма как това онова да не е орязано. Но ако се даде телевизора в гаранционния сервиз и се премери всяко изходящо напрежение се прави протокол, че това явление е нормално и не влияе на работата на уреда. Друго явление е че доста хора, имат по-чуствителен слух и такива неща, които едвам се чуват ги дразнят, но и нов уред да им дадът е същата работа. Например, преди 3 месеца купих ново LG. 1 месец миришеше на пластмаса, който мирис някои хора биха сравнили с мириса на бакелит и биха го дали за рекламация. Аз като техник на гаранционна техника, обаче не се притесних и го оставих да работи денонощно. Ето вече на нищо не мирише. Така че вариянти много. Щом е в гаранция и е толкова нов е хубаво да се изчака известно време да се "улегнат" нещата.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
sony, проблем, Телевизор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с телевизор Sony Манчев ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 14 18-12-2012 13:15
Проблем със телевизор SONY KDL-32W4000... жоро23 КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 11 14-05-2012 11:58
Продавам телевизор SONY-KV-C2721D dimkostadinov Приключили продажби 6 16-02-2012 01:45
Продавам Телевизор SONY KDL-40EX710 petko74 Приключили продажби 15 07-09-2011 17:19
Проблем с телевизор Sony Bravia LCD Манчев ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 0 14-12-2010 19:33


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:20.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.