The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > DVD и BLURAY плеъри

DVD и BLURAY плеъри Цифрово кино у дома

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 09-07-2008
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

5-6 години малко ли са? За технологиите това е далечното бъдеще.

За мен налагане на стандарта би означавало домашен Блу-рей плеър - 200 лв, записвачка Блу-рей за компютър - 100$, Блу-рей филм в магазина - 15-20 лв, празен еднослоен Блу-рей диск - 5 лв.
Дотогава този формат ще бъде екзотика за голямата част от населението. И то не само в България.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 09-07-2008
dman dman не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 379
Благодари: 80
Получил благодарност:
102 пъти в 43 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Blu-Ray

Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18
5-6 години малко ли са? За технологиите това е далечното бъдеще.

За мен налагане на стандарта би означавало домашен Блу-рей плеър - 200 лв, записвачка Блу-рей за компютър - 100$, Блу-рей филм в магазина - 15-20 лв, празен еднослоен Блу-рей диск - 5 лв.
Дотогава този формат ще бъде екзотика за голямата част от населението. И то не само в България.
Аз със тези цени не съм съгласен! Докато не стане Блу-рей плеър - 100 лв, записвачка Блу-рей за компютър - 50$, Блу-рей филм в магазина - 5 лв, празен еднослоен Блу-рей диск - 0.5 лв стандарта да си гледа работата !
Ама като се знам че нямам DVD плеър.... и не мисля да си купувам изпитвам МНООГО сериозни съмнения че дори и Блу-рей плеъра да стане 50 лв. както сега са DVD плеърите пак няма да си взема! Ама аз имам бърз нет и нещо по принцип се услушвам по въпроса за дисковите носители.
Виж за компа Блу-рей записвачка може и да се замисля ако паднат към 50$ ...
Отговори с цитат
  #23  
Стар 09-07-2008
dman dman не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 379
Благодари: 80
Получил благодарност:
102 пъти в 43 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Blu-Ray

Цитирай:
Първоначално написано от hank87
относно 1вото- да,прав си! до скоро не бях виждал друга карта освен 8800 сериите на nVidia.
за второто обаче сигурно не си ме разбрал. Със SPDIF не можеш да разк..дираш HD аудио к..деците ( Dolby TrueHD, DTS HD, DTS HD MA). Иначе и аз ползвам оптичен кабел и си слушам Dolby Digital и DTS
Мдаа прав си - наистина имало някакви "изродски" формати, чиято цел май е главно да приберат парите на хората - кофти. Честно казано малко се чудя дали са нещо много по добре от "обикновенния" DTS.
Защо си мисля че май Blu -Rаy по принцип има и стандартен DTS или нещо се заблуждавам?
Отговори с цитат
  #24  
Стар 09-07-2008
hank87 hank87 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18
5-6 години малко ли са? За технологиите това е далечното бъдеще.

За мен налагане на стандарта би означавало домашен Блу-рей плеър - 200 лв, записвачка Блу-рей за компютър - 100$, Блу-рей филм в магазина - 15-20 лв, празен еднослоен Блу-рей диск - 5 лв.
Дотогава този формат ще бъде екзотика за голямата част от населението. И то не само в България.
Най-евтиния плейър в момента е $300. Magnavox се казва,има го в Wal Mart. Някои от филмите и сега са по $15. Има празни дискове на Панасоник 100 броя по $10/бройката. А аз казвам че след 5-6 год ще е напълно влязъл в Българските домакинства формат. Не виждам защо отричаш формата. Пък и не те карам да си купуваш. Както виждаш и аз съм казал че все още е малко рано за България, но след една година всеки работещ човек с нормална заплата ще може да си го позволи.
__________________
When there's a will, there's a way
Отговори с цитат
  #25  
Стар 09-07-2008
hank87 hank87 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Цитирай:
Първоначално написано от dman
Цитирай:
Първоначално написано от hank87
относно 1вото- да,прав си! до скоро не бях виждал друга карта освен 8800 сериите на nVidia.
за второто обаче сигурно не си ме разбрал. Със SPDIF не можеш да разк..дираш HD аудио к..деците ( Dolby TrueHD, DTS HD, DTS HD MA). Иначе и аз ползвам оптичен кабел и си слушам Dolby Digital и DTS
Мдаа прав си - наистина имало някакви "изродски" формати, чиято цел май е главно да приберат парите на хората - кофти. Честно казано малко се чудя дали са нещо много по добре от "обикновенния" DTS.
Защо си мисля че май Blu -Rаy по принцип има и стандартен DTS или нещо се заблуждавам?
За последното може и да си прав. То и моето разбиране е че "успоредно" с DTS HD върви обикновения DTS, i Dolby Digital успоредно с Dolby TrueHD ,но не мога да гарантирам
__________________
When there's a will, there's a way
Отговори с цитат
  #26  
Стар 09-07-2008
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Цитирай:
Първоначално написано от hank87
Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18
5-6 години малко ли са? За технологиите това е далечното бъдеще.

За мен налагане на стандарта би означавало домашен Блу-рей плеър - 200 лв, записвачка Блу-рей за компютър - 100$, Блу-рей филм в магазина - 15-20 лв, празен еднослоен Блу-рей диск - 5 лв.
Дотогава този формат ще бъде екзотика за голямата част от населението. И то не само в България.
Най-евтиния плейър в момента е $300. Magnavox се казва,има го в Wal Mart. Някои от филмите и сега са по $15. Има празни дискове на Панасоник 100 броя по $10/бройката. А аз казвам че след 5-6 год ще е напълно влязъл в Българските домакинства формат. Не виждам защо отричаш формата. Пък и не те карам да си купуваш. Както виждаш и аз съм казал че все още е малко рано за България, но след една година всеки работещ човек с нормална заплата ще може да си го позволи.
Аз формата не го отричам. Преди няколко месеца си купих ДВД плеър за 800 лева така че в момента, в който мога да намеря повече от 5-6 филма на Блу-рей в България ще си купя такъв. Формата го отричат мнозинството потребители по света. Само забележи, че цените на плеърите не са паднали от 1 година. Гаранция, че дори и след една година няма да са паднали цените на плеърите, записвачките и носителите. Щом ми даваш за пример някакъв най-евтин плеър в Щатите за 300$ представи си колко ще струва в България устройство, от което се купуват единични бройки. Като знам какви са ТМ сигурно още 2 години ще ги продават по 800-1000 лева.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 09-07-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Blu-Ray

В началото винаги новите технологии са по-скъпи, а съдържанието за тях - по-малко.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #28  
Стар 09-07-2008
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Цитирай:
Първоначално написано от Момчи
В началото винаги новите технологии са по-скъпи, а съдържанието за тях - по-малко.

За да поевтинеят обаче трябва да има големи продажби, а ако няма интерес - няма продажби - няма ниски цени.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 09-07-2008
Аватара на goiko
goiko goiko не е на линия
зрител
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Мнения: 56
Благодари: 4
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Алтернативата на " Blu-Ray " мисля , че беше " HDDVD " ако не се лъжа . Скоро бях чел нещто по въпроса , за конкуренцита между двата стандарта и компаниите които се опитват да ги наложат .
" Blu-Ray " записвачка за PC в момента се харчи някъде окло 550 лв. ( цена за ценители ) !
До като стане 80 - 100 лв. ... ще излезе друг стандарт .
Отговори с цитат
  #30  
Стар 09-07-2008
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 784
Благодари: 52
Получил благодарност:
166 пъти в 97 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране Re: Blu-Ray

да ви имам проблемите,те са никакви в сравнение с това,че за да си дръпнете филм от торент 20гб примерно си трябва време.Ами после ъплоудването за коефициента? При това положение интернета ще почне да пуши от големия трафик.Иначе самия стандарт бързо ще се развие ама подобни "дреболийки" ще са пречка за всекидневното му ползване.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
bluray


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:46.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.