The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #91  
Стар 15-10-2012
Аватара на НАА
НАА НАА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Местоположение: Varna, BG
Мнения: 499
Благодари: 506
Получил благодарност:
185 пъти в 104 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от DON Джолан Вижте мненията
Що се отнася до чистата наука, аз съм против това компании да я спонсорират. Науката трябва да се прави с идеална, а не с комерсиална цел. Спонсорирана от правителствата, с пари от моите и твоите данъци.
Че защо пък от твоите и моите данъци... Намерили си спонсор хората, нищо лошо няма. Изгледах си с кеф 3-часовото излъчване на Bulgaria On Air, без прекъсване за нито една реклама. Това че се виждало някъде логото на Red Bull въобще не ми попречи, нито пък ще ме накара да го пия повече.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на НАА за този полезен пост :
  #92  
Стар 15-10-2012
yavor1 yavor1 не е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,804
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от DON Джолан Вижте мненията
Този скок беше една 6 часова реклама на Red Bul. Къде е научната му стойност? Чупене на рекорди, Red Bul дава крила, ала-бала... и за параван сложили науката. Аз виждам в този скок най-прецизният и хитър маркетингов ход. Само за 50 милиона евро рекламата достигна до 2 МИЛИАРДА души от цял свят и то само по време на живото предаване. Със шумотевиците по вестниците около събитието, тази аудитория нараства още повече.

Освен най-добре режисираната, макар и с риска да бъде заплатена с цената на човешки живот, това е най-евтината реклама във финансово отношение, имайки предвид аудиторията до която достигна, срещу скромната сума. За компании от световен мащаб, това са нищо пари. За сравнение, само за 2010 г. рекламният бюджет на Coca-Cola, която е конкурент на Red Bul е 2.9 млрд. долара...

Що се отнася до чистата наука, аз съм против това компании да я спонсорират. Науката трябва да се прави с идеална, а не с комерсиална цел. Спонсорирана от правителствата, с пари от моите и твоите данъци. Не бих искал някой учен от ЦЕРН да обяви откриването на Божествената частица с думите "Буши буши баден" (от едноименната реклама по тв). Нито пък ще ме зарадва ако някоя компания открие в своите лаборатории как да печели повече от мен, правейки ме още по-зависим от нейните продукти.
прав си , но има едно голямо НО, наясно ли си с научно-технологичната мафия?
не е възможно да пробиеш, защото си никой.
явно човека е намерил единствения начин да си реализира мечтата и да покаже на света, че е възможно и с по-малко средства да се реализира една идея.
мислиш ли че накой ще отпусне средства за студен термоядрен синтез? - забрави , няма как да се разбие енергийната мафия. то само на един симпозиум да присъстващ , ще ти стане ясно за какво иде реч.

p.s. гледах по нета, може би директно

Последно редактирано от yavor1 : 15-10-2012 на 23:58
Отговори с цитат
  #93  
Стар 16-10-2012
Аватара на tchefo
tchefo tchefo не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 324
Благодари: 9
Получил благодарност:
99 пъти в 53 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от DON Джолан Вижте мненията
Само за 50 милиона евро рекламата достигна до 2 МИЛИАРДА души от цял свят и то само по време на живото предаване. Със шумотевиците по вестниците около събитието, тази аудитория нараства още повече.
Къде ги видя тези 2 млрд зрители, в Youtube са го гледали директно 8 млн. Международните новинарски канали не излъчваха нищо пряко, само родната му тв на Баумгартнер Servus излъчваше и само те имаха екип в Розуел. Като кацна цъфнаха още един екип и той даде интервю първо на тях сигурно редбул си правят някакъв документален филм който ще се появи по дискавъритата
Отговори с цитат
  #94  
Стар 16-10-2012
Аватара на DON Джолан
DON Джолан DON Джолан не е на линия
благороден спамер
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Службата за въртенето на Земята
Мнения: 1,099
Благодари: 70
Получил благодарност:
267 пъти в 163 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от НАА Вижте мненията
Че защо пък от твоите и моите данъци... Намерили си спонсор хората, нищо лошо няма.
Едни хора, които искат да печелят пари, намерили да ги спонсорират други хора, които искат да печелят пари. Всичко с комерсиална цел.
С моите и твоите данъци, защото компаниите мислят преди всичко за себе си и своите печалби. Затова още тровиме земята с нефтени продукти или боледуваме от болести, за които "няма" лечение, а само облекчаване на симптомите. Дори напротив - фармацевтичните гиганти създават нови щамове в лабораторни условия, за да си продават апчетата и увеличават печалбите.
Може би съм много наивен като мисля, че щом чистата наука не бъде спонсорирана от частни компании, то тя няма да бъде опорочена, защото големите корпорации управляват правителствата, но ми се вижда грозно да започнат да си слагат логата и върху научните достижения.




Цитирай:
Първоначално написано от tchefo Вижте мненията
Къде ги видя тези 2 млрд зрители, в Youtube са го гледали директно 8 млн. Международните новинарски канали не излъчваха нищо пряко, само родната му тв на Баумгартнер Servus излъчваше и само те имаха екип в Розуел. Като кацна цъфнаха още един екип и той даде интервю първо на тях сигурно редбул си правят някакъв документален филм който ще се появи по дискавъритата
Общо 2 милиарда човека са станали свидетели на постижението. Цифрата е достигнала впечатляващия размер, благодарение на над 200 телевизионни екипа, които предаваха скока. http://novini.dir.bg/news.php?id=12198568
PS. А онзи екип беше на BBC.

Последно редактирано от DON Джолан : 16-10-2012 на 00:37
Отговори с цитат
  #95  
Стар 16-10-2012
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Шо е маке - се е jунак
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
  #96  
Стар 17-10-2012
Аватара на DON Джолан
DON Джолан DON Джолан не е на линия
благороден спамер
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Службата за въртенето на Земята
Мнения: 1,099
Благодари: 70
Получил благодарност:
267 пъти в 163 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не случайно във Феликс видях нещо, което не ми хареса. Меркантилен комерсиален тип, крадец и мошеник. Който си залага живота за пари, не е много свестен.

Цитирай:
Австрия гърми: Феликс Баумгартен окраде българин, идеята за скок от Космоса е на Иван Трифонов!

Парашутистът преписал проекта от нашенеца по време на среща в Залцбург

Идеята да се скочи от Космоса с парашут не била на Феликс Баумгартен, а на българина Иван Трифонов, гръмна многотиражният австрийски вестник “Курир”. Нашенецът тренирал за подвига много по-рано от Феликс, но нямал пари да го реализира. “Радвам се на успеха на Феликс Баумгартен. Но това беше моят проект”, заявява пред "Курир" Иван Трифонов. “Нямах обаче финансовата сила на Red Bull, за да изпълня мечтата си. Сега трябваше да гледам как Феликс представя моя проект като свой”, допълни той.

Българинът тренирал за скок от ръба на Космоса години наред. Той възнамерявал да достигне височина от 50 километра - с 11 повече от Феликс, и оттам със скоростта на светлината да се скочи в бездната.
Трифонов нарекъл проекта си “Мисия Уран”. Обсъждал го с руски космонавти още през далечната 1992 година. Той се нуждаел от едва 6.5 млн. евро, за да реализира плана си - сума, която е многократно по-ниска от 50-те млн. евро, изхарчени за скока на Феликс Баумгартен.

“Три пъти се молих на Red Bull, последният път беше през 2002 година, но и трите пъти получих отказ”, разказва Трифонов. През 2005 година той влязъл в контакт с Феликс Баумгартнер. Срещнали се в Залцбург. Нашенецът носил със себе си всички необходими документи по проекта. “Феликс си преписа всичките ми изчисления и адреса ми. Условието беше да ме вземе като консултант”.

Двамата обаче не направили споразумението писмено. “Разчитах на честността му. Това обаче беше голяма грешка”, съжалява той. Скоро ще ти се обадя, казал Баумгартнер в края на разговора им. Но той не изпълнил обещанието си.

В края на годината му изпратил коледна картичка с въпроса кога ще реализират проекта. Австриецът обаче хладно му отвърнал, че няма нужда от него. По-късно Трифонов научил от медиите, че Феликс ще осъществи проекта.



http://www.blitz.bg/news/article/159900
Отговори с цитат
  #97  
Стар 17-10-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Нема начин да е Бугарин овој Иван. Со брзината на светлината само Македонец го може!
__________________
Отговори с цитат
  #98  
Стар 17-10-2012
силният силният не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 265
Благодари: 149
Получил благодарност:
210 пъти в 87 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от DON Джолан Вижте мненията
Не случайно във Феликс видях нещо, което не ми хареса. Меркантилен комерсиален тип, крадец и мошеник. Който си залага живота за пари, не е много свестен.
Феликс - на съд, а за Иван от "Курир" - тронът и лавровият венец...
И тези от "Ред Бул" да вземат да спрат да бъдат толкова меркантилни, комерсиални, нагли и нахални - шампиони в напитки, шампиони във Формула 1, сега на върха и с Феликс. Не - това не може да продължава така...
Отговори с цитат
  #99  
Стар 17-10-2012
Аватара на DON Джолан
DON Джолан DON Джолан не е на линия
благороден спамер
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Службата за въртенето на Земята
Мнения: 1,099
Благодари: 70
Получил благодарност:
267 пъти в 163 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не си много силен в иронизирането.
Отговори с цитат
  #100  
Стар 17-10-2012
Аватара на Димитров
Димитров Димитров не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 6
Благодари: 4
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пича си извърши подвиг, хубаво че има такива хора. Адмирации от мен за него и екипа му, лично мнение.

Последно редактирано от Димитров : 17-10-2012 на 15:16
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
000, 50, ЖИВО, За, на, СКОКА


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Red Bull Stratos - на живо! ХоХо СПОРТ 0 09-10-2012 15:39
„Rock am Ring“ на живо по SWR и EinsPlus Veskop ДИРЕКТНИ ИЗЛЪЧВАНИЯ 1 24-03-2012 08:43
62-ри НАГРАДИ „ЕМИ“ на живо по HBO ТИНТИН ДРУГИ 0 25-08-2010 14:17
ДАВАТ ЧЕРНОМОРЕЦ – АЕК НА ЖИВО ПО ТВ ТИНТИН СПОРТ 0 27-07-2009 18:24


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:14.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.