The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 27-08-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Нормално е да е имало растителност на Антарктида, контитентите и сега бавно се преместват заради тектоничната активност, а такова преместване на 4000-5000 километра е процес на стотици милиони години, достатъчно време растителността да изгние в нефт.

Аз също с интерес и увлечение чета разните хипотези за 2012 година, но искам да погледнем от малко по-критична преспектива върху вероятностите.

Знаеш ли, че в Слънчевата система Слънцето заема 99,86% от общата маса на всички тела, включително планети, луни, астероиди, метеориди и прах в космическото пространство? Представи си неговата гравитация каква е спрямо гравитацията на всички останали обекти. И какво като се подредят на една линия? Няма да се усети от Земята, която е "прегърната" от мощната гравитация на Слънцето. Може би ако го нямаше Слънцето то тогава гравитацията на останалите планети щеше да се усети по-осезаемо от планетата ни.

А луната е твърде близо до Земята, за да се съпоставя нейната гравитация и гравитацията на останалите далечни космически тела. Да си чул за приливи и отливи получени заради Марс? Или заради Сатурн или дори планетата-гигант Юпитер, чийто обем е 1300 пъти повече от земния?

Всъщност Луната е тази, която подържа въртенето на земята около оста й стабилно с много малки вариации, но само защото двете космични тела са на много близко растояние едно до друго. Ако я нямаше Луната то оста на земята щеше да е нестабилна, да се върти хаотично и да не е възможно да се образува сравнително постоянен климат, който е толкова необходимо условие за възникването на живота. А виждаш, че живота на Земята се развива от стотици милиони, дори милиарди години - следователно тази връзка Земя-Луна работи стабилно вече толкова отдавна. През това време колко такива подреждания на планетите е имало? Сигурно десетки или стотици хиляди пъти, пък живота си тече с пълна сила, доколкото ние хората не му пречим!

Относно подреждането на планетите, това ще е рядко космическо събитие, което с интерес ще бъде проследено от всички астрономи, но едва ли ще доведе до катаклизъм. Преди няколко стотин години в средновековието са насирали гащи от слънчевите затъмнения, пък нищо няма. Избърсвали са се след това отзад и са продължавали напред. Нещо такова ще се случи и през 2012 г.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #32  
Стар 27-08-2009
naskol77 naskol77 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 55
Благодари: 4
Получил благодарност:
11 пъти в 9 поста
Сваляния: 244
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Напълно съм съгласен.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 27-08-2009
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,075
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jack Вижте мненията
И какво като се подредят на една линия? Няма да се усети от Земята, която е "прегърната" от мощната гравитация на Слънцето. Може би ако го нямаше Слънцето то тогава гравитацията на останалите планети щеше да се усети по-осезаемо от планетата ни.

А луната е твърде близо до Земята, за да се съпоставя нейната гравитация и гравитацията на останалите далечни космически тела. Да си чул за приливи и отливи получени заради Марс? Или заради Сатурн или дори планетата-гигант Юпитер, чийто обем е 1300 пъти повече от земния?
Пропусна да отбележиш, че за разлика от предишните подреждания, които се случват на няколко века веднъж, то сега в една линия ще се включи и Луната! И не по Слънцето ще е равнението, а по центъра на Млечния път - нашата галактика! Този център е една черна дупка с огромна гравитация!Луната като най-близкото тяло ще бъде основния причинител на изменение на магнитното поле, само че десетки пъти по-силно от сегашното й влияние! Нещо като да й сложиш чисто нови батерии в замяна на изтощените стари!
Това подреждане, за което аз говоря е веднъж на 26 000 години!

Ето едно клипче със субтитри на български:



http://vbox7.com/play:f2bffe12
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
  #34  
Стар 27-08-2009
Аватара на ROCCO
ROCCO ROCCO не е на линия
сат-тв-колегата
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Мнения: 867
Благодари: 240
Получил благодарност:
518 пъти в 236 поста
Сваляния: 122
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Това подреждане, за което аз говоря е веднъж на 26 000 години!
Ето едно клипче със субтитри на български:
http://vbox7.com/play:f2bffe12
Яж, пий , пей, и си носи новите дрей!Че идва края на света,дали е истина ,или лъжа,и кво от туй като го разбереш,нали кат стане,също ще умреш!!!

НАЗДРАВЕ!
__________________

Последно редактирано от ROCCO : 27-08-2009 на 19:47
Отговори с цитат
  #35  
Стар 27-08-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
Това подреждане, за което аз говоря е веднъж на 26 000 години!
Ето едно клипче със субтитри на български:
http://vbox7.com/play:f2bffe12
Грандиозно и впечатляващо обяснение с компютърна графика и добре съставена ТЕОРИЯ. Много хора ще изкарат пари от подобни материали. Има безброй теории за това което ще се случи през 2012-та година, но тази изглежда най-логична и подплатена с научни ХИПОТЕЗИ.

Хипотеза е, че галактическата плоскост има толкова голяма гравитационна сила. Никой не е тествал това. Може просто звездите да се въртят около центъра на галактиката увлечени от общата гравитация на съседните звезди по следната схема - Черна дупка завихря обкръжаващите я близки звезди, които увличат с гравитацията си околните и така до нашата звезда, която е в покрайнините на галактиката.

Доказано е, че галактиката се разширява, а не се свива към центъра си, засмукана от черна дупка (тук не говорим за разширяването на вселената). Пък и черните дупки имат хоризонт на събитията, извън който не оказват пагубно влияние на космическите тела. Ако това гравитационно поле в плоскостта на галактиката беше толкова силно за да обръща полюси на планети, то тогава би било и достатъчно силно за да ги засмуква към центъра на галактиката, а не тя да се разширява.

Моите уважения към маите, но техния календар сигурно може да се тълкува и напасва по нашия по стотици начини. Според мен те не са цивилизация просъществувала толкова дълго време (26000 или 52 000 години), за да "картотекират" тези тъмни времена през които земята пресича галактическата плоскост и изпитва разрушителни катаклизми. Няма доказателства за такъв дълъг период на съществуване на тяхната цивилизация. Аз се съмнявам, че те дори са подозирали какво е галактика, че да изчислят завъртането на Слънчевата система около нея и пресичането на гравитационната й плоскост.

Та маите са били толкова безсилни, че са давали ритуални жертви, а при последното сериозно засушаване, са изчезнали като цивилизация (преди 1000 години). От цивилизация, която може да отмерва периоди на космически, дори галактически катаклизми и вероятно да ги преживее за да знае какво става през "тъмните години", се очаква че може да преодолее едно засушаване. А останалите от тях, дори били толкова объркани, че смятали испанците за богове и не се съпротивлявали когато ги избивали... Та тия ли ще ми сметнат кога земята ще пресече галактическата гравитационна плоскост? Техния календар е апетитен материал за множество тълкувания и спекулации, които носят пари.

От научна гледна точка е много любопитно дали пресичането на тази геометрична плоскост на галактиката може да окаже осезаемо влияние. Все пак слънчевата система през цялото време се намира близо до тази галактическа равнина, както и всички останали звезди. Тяхната гравитация е действала към нашата звезда милиони години от една и съща посока. Едва ли тази лека вариация за пресичане на галактическата плоскост на 26 000 години ще усили толкова гравитационното влияние върху планетата, че да й преобърне чак полюсите.

Според мен Слънцето със своята голяма маса и гравитация защитава Земята от Теорията за разрушителното влияние на гравитационната плоскост на галактиката. Колкото по-малко е едно космическо тяло, толкова по-слабо се влияе от гравитацията на голямото. Представи си, ако това гравитационно влияние на плоскостта на галактиката бе толкова мощно за да окаже влияние на малко космическо тяло като планетата ни, то тази огромна гравитационна сила, какво би направила с милиони пъти по-голям обект като Слънцето? А то си върши своята работа милиарди години. С гравитацията си пази планетите от гравитационното влияние на съседните звезди. Ще опази Земята и от 2012 година и от апокалитичните предсказания на стотици бестселъри по темата.

За апокаликтичен край аз приемам друга дата. Която ще се падне след 2 000 000 000 (два милиарда) години! Това е научно доказан апокалиптичен край не на слънчевата система, а на цялата ни галактика! Тогава, 2 милиарда години преди да свърши живота на нашата звезда (според учените тя има още 4 милиарда години живот), две галактики ще се срещнат в космическия простор. За съжаление едната от тях ще e нашата, а другата - съседната галактика Андромеда. Хаосът, който ще настъпи при пресичането на тези две галактики ще е грандиозен. Това ще е космическото събитие в този край на вселената, а ако има интелигентен живот на съседните галактики, то те с увлечение и интерес ще наблюдават този космически катаклизъм, след който нищо няма да е на мястото си. И това не са хипотези изградени върху календара на маите, а научни изследвания и модели. Ето подобен сблъсък (какво ни очаква).

Все пак ми е интересно ти къде ще прекараш 21 декември 2012 год.?
Аз предпочитам да не се крия, ами да гледам фойеверките. ;;598
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #36  
Стар 28-08-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Ще си позволя да цитирам някои опровержения на тиражираното и стъкмено събитие за край на света през 2012 г.:

Цитирай:
Няма доказателства за края на света, просто диви спекулации. Има доказателство, опровергаващо някои от претенциите и нищо съществено в подкрепа на 2012.

Календарът на маите - просто край на един цикъл. Няма предсказание за края на света.

Галактическото подреждане - отнема 36 години до достигане на екватора на галактиката. През 2012 г. ще бъдем в позиция от 6 градуса до това подреждане. Това се случва на всеки 26 000 години. Земята го е изпитала 173 076 пъти, а хората 7 пъти.

Смяна на полюсите - Случва се през цялото време. Неотдавнашно проучване, завършено през 2001г. определи актуалната позиция на северния магнитен полюс и доказа, че се движи с 40км/година. Въпреки, че е по-бързо от възприетите геологични стандарти, обръщанията не се отразяват на човешките възприятия за време. Те отнемат грубо около 5000 години.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #37  
Стар 07-11-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Броя всеки ден до края на света. Колкото повече броя, толкова по-малко дни остават. ;;673
Премиерата на филма 2012 е на 12 ноември (поне за Русия съм сигурен че е тогава).

Вече има официален трейлър в HD-формат. За да го видите в HD отворете го в сайта на YouTube, натиснете червения бутон HD долу вдясно на филма а след това бутона за цял екран - http://www.youtube.com/watch?v=Hz86TsGx3fc

За непретенциозните в СД
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #38  
Стар 15-11-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Дългоочакваният филм 2012 вече е и по нашите кина.

2:20 часа отегчителна холивудска история, подплатена със скъпи но изтъркани ефекти. Всичко в този филм е толкова клиширано, че имах чувството, че съм го гледал 300 пъти.

Очаквах да се наблегне и да се спекулира повече с научната гледна точка за това което може да се случи през 2012 година, вместо някакъв баща два часа и половина да се прави на супермен опитвайки се да спаси семейството си.

Холивуд, паднахте ми в очите.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #39  
Стар 15-11-2009
Аватара на Веско
Веско Веско е на линия
МУШМУРОК
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 2,236
Благодари: 395
Получил благодарност:
625 пъти в 392 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Днес го гледах, нищо особено, щом два пъти излизах от киното!
И Аз мислех че ще е нещо съществено ,но уви не е така.
__________________
Octagon SF 8008

Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 01-12-2009
Аватара на ROCCO
ROCCO ROCCO не е на линия
сат-тв-колегата
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Мнения: 867
Благодари: 240
Получил благодарност:
518 пъти в 236 поста
Сваляния: 122
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
Аз не съм от тези "луди" дето вярват, че ще отидем в четвъртото измерение!
Аз съм от тези "луди", които вярват на учените астрофизици, които научно представят този катаклизъм! Самото нареждане на всички планети от слънцето в една линия към центъра на галактиката е достатъчно да се замислим какво ще стане с геомагнитното поле на Земята!
А представяш ли си ,ако Земята я удари Астероид, което все някога ,ще стане( дано да съм,все още жив), сигурно ,ще бъде много яко, ето вижте какво би се случило...!

__________________
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
2012, прозрението


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Междузвездни войни' на 3D през 2012 г. Bobo-ID Дъра-Бъра 1 29-09-2010 19:41
2012: апокалипсис за аналоговата ТВ ТИНТИН Новини 0 19-11-2009 10:24
ARD и ZDF прекратяват през 2012 аналоговото си предаване ТИНТИН Новини 0 20-10-2009 11:06
2012 Джак ФИЛМИ 2 08-10-2009 23:10
HD start for BBC World News in 2012 сат-инфо Новини 0 22-05-2009 12:50


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:33.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.