The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C]

КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] Кабелна Цифрова Телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 07-03-2019
Видински Видински не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2019
Мнения: 18
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Артефакти при двойно окабеляване - TV + приемник

Здравейте!

Имам телевизор LG 43UF6907, на който директно ползвам с вградения DVB-C тунер и CA модул кабелна телевизия от NET1 в София.

Наскоро си взех приемник Amiko Impulse T2/C, за да мога да ползвам функцията запис (по-скоро да прехвърлям файловете на компютър за съхранение, понеже LG-то шифрира всичко и няма как)

Отвън в дома влиза само един кабел до розетка с винт Schneider, от където продължава с парче кабел около 70см до телевизора.

След като взех приемника купих двоен сплитер 1х2 от Екском (5-1000mHz), модел XFP204. Направих още два кабела по около 50см и навързах заедно ТВ + приемник.

Проблемът е, че въпреки високия сигнал и качество (и ТВ, и приемник дават 97-98% на всичко) при Amiko-то някои HD канали имат прекъсване на картината (замръзва за 1-2 секунди периодично) или артефакти (пикселизация) - по-силно изразено при едни канали и по-слабо или отстъстващо при други. Проверил съм и трите кабела - при директно включени от розетка до Amiko накъсване липсва. При два кабела (през сплитер с един свободен изход) - много рядко може да се получи накъсване. При три кабела без работещ/включен телевизор (HDMI от Амико към компютърен екран) - малко по-често. При три кабела и включен телевизор - най-зле. При телевизора няма проблеми в никоя конфигурация. Смених сплитера и взех от един приятел изостанал Teleste DSS2 - пак същото.

Питанката е от какво е най-вероятно да се получава това накъсване, при все, че качество и сигнал са на 97-98%... от входящия сигнал, сплитера, къси кабели, лоши кабели (недобре екранирани?), лоши накрайници (надали) или... ? Благодаря на знаещите предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 07-03-2019
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,408
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,360 пъти в 657 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Нещо от изброените да е с шуко? Галваничен разделител имаш ли? На мен на такъв проблем ми прилича.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 07-03-2019
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,800
Благодари: 1,285
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Нещо от изброените да е с шуко? Галваничен разделител имаш ли? На мен на такъв проблем ми прилича.
Антената нали е заземена, така че шукото(заземяване/зануляване) само би помогнало за постигане на еквипотенциалност, която явно липсва
Отговори с цитат
  #4  
Стар 07-03-2019
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,063
Благодари: 242
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Привет,
Аз също исках да е красиво и сложих розетки във всички стаи, като на две места в кутии имам сплитери. Установих, че при далечните (от входния кабел) розетки сигналът пада драстично, като дори някои честоти не се сканираха, други играеха и т.н. Принудих се да пробия пластмасата, да изкарам кабела и директно с муфа - сигналът е ок навсякъде. При теб явно не е това, защото казваш показателите са ок при работещи и двете - тв и приемник.

Сложи един галваничен разделител за кабелна на входа на Амикото. Твърде възможно е то да връща някакви токове през буксата и да скапва сигнала.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Мартинския за този полезен пост :
Бернар (08-03-2019)
  #5  
Стар 07-03-2019
Видински Видински не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2019
Мнения: 18
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мерси, аз търсих още от началото галваничен разделител на Фломатик/Телесте, но не открих. Иначе всичката техника е включена в UPS.
В предишното жилище имах подобен проблем, но там беше Близу, а разстоянията - много по-големи (60 метра от улицата до сплитера, после по 20-ина до приемниците. Но реално при два включени приемника единият винаги играеше...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 07-03-2019
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 839
Благодари: 308
Получил благодарност:
266 пъти в 164 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Аз имах подобен проблем като вашия, при мен беше от розетките. Когато свързах кабела през муфа към телевизора сигнала се вдигна.

Преди години работех в кабелна телевизия, и бяхме установили че тогавашните розетки намалят сигнала средно с 4 dB.

В моята ситуация реално каналите на Нет1 като Auto Motor und Sport HD прекъсваха най-много понеже са на висока честота над 800 MHz.

Аз реших проблема като поставих след входния кабел домови усилвател 20 dB. Понеже това което гледам са само цифрови канали дори с малко вкарани изкривявания от него развалят само аналоговите канали (макар че и те се подобриха спрямо преди).
Отговори с цитат
  #7  
Стар 08-03-2019
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,408
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,360 пъти в 657 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ако има проблем с розетка, защо слагаш усилвател? Все ще може една муфа да се накатае в конзолата... Имаше едни розетки, които реално са муфи, тоест F-конектор от двата края. Потърсете такива.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 08-03-2019
Видински Видински не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2019
Мнения: 18
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Явно грешно съм написал розетка в първия ми пост, при мен е муфа:

Отговори с цитат
  #9  
Стар 14-03-2019
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Видински Вижте мненията
Явно грешно съм написал розетка в първия ми пост, при мен е муфа:

Добър ден!

Раздели галванично - Кабелната от телевизора. Аудио кабелите понякога създават също проблем.

НО,Но.....
Конзолната муфа никак не евтина, и самото изграждане на инсталация е за професионалисти. Сам разбирате, че има изискване за полагане на радио- мрежи и мрежи ниско напрежение. Използването на общи конзоли е възможно ако са подходящи и са спазени изискванията.
Осигурете сигнал сигнал на конзолите ,чрез допълнително усилване. Проверете муфите за честотни дупки. (муфите тип Щипка като се отвори муфата се вижда) можете да ги подмените.
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
tv, Артефакти, двойно, окабеляване, при, приемник


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Окабеляване valbg Въпроси и отговори 3 10-04-2018 23:24
Окабеляване на жилище oktay89 Домашен майстор 14 12-03-2018 13:18
Двойно екраниран scart кабел откъде? Българче Домашен майстор 19 22-01-2017 23:56
Заменям сат.антена Триакс с двойно ЛНБ за Конакс Смит Модул Досев САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 39 26-12-2012 20:31
Окабеляване?! gax Въпроси и отговори 6 16-06-2009 19:40


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:33.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.