The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 24-04-2019
Тони8602 Тони8602 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2019
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile Виваком интернет през TPLINK

Здравейте!

Накратко въпросът ми е: Възможно ли е да премахна рутера на ВИВАКОМ SmartCom и да използвам мой TPLINK рутер? Ако е възможно какви са настройките .. Dynamic IP или нещо друго

На който му се чете цялата драма:

Преди седмица техници на ВИВАКОМ ми поставиха рутер на Smartcom. Апартамента е нов и има разклонителна кутия до входа, в която идва 1 кабел отвън и излизат 3 кабела за всяка от стаите. Техниците са вързали външния кабел и кабела на розетката в хола, като по две двойки връщат 12V, които захранват техен си модем в общата кутия. Рутера на SmartCom е монтиран в хола, но така другите стаи остават без интернет в конзолите. Глупавия им рутер работи на 5V, и така имам 2 адаптера включени в контактите, 1 на 5V за рутера и 1 на 12V за външния им модем.

Обадих се на кол центъра им да ги запитам каква е тая простотия, но общ взето ми казаха, че ако искам интернет няма как да махна захранването на техния външен модем.

Малко е заплетено и дано съм го обяснил разбирамо, та въпроса и е:

Имам рутер TPLINK на 12V, мога да сменя захранването на външния им модем от 12V/1А, на 12V/2А и да набутам рутра на TPLINK в кутия, но възможно ли е да прескоча този SMARTCOM рутер и да използвам директно мой и как се настройва?

Целта ми е да разкарам единия адаптер на 5V, адругата и основна е да разпределя интерента във всички стаи.

Някой ако се е сблъсквал с подобна дилема и я е решил ще съм много благодарен ако помогне!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24-04-2019
ЗММ-111 ЗММ-111 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 180
Благодари: 15
Получил благодарност:
97 пъти в 62 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Схемата трябва да ти е такава. Рутер в който влиза оптиката може би е на sagem. От него влизаш в първи порт на суича 4 или 8 портов с ftp кабела, от суича влизаш в рутера tp-link във wan порта отново с ftp кабел. Останалите изходи от суича ги ползваш за IPTV приемника или приемниците които са ти дали. Влизаш преди да разкачиш всичко в smartcom рутера и си виждаш mac адреса. Записваш си го на хартийка. Включваш тплинка и го свързваш жично с някакъв компютър без значение към кой от четирите изхода. Пишеш му ip-to + admin/admin вкарваш вече записания на лист mac адрес оставаш го на dynamic даваш реню реуин и рутера ще си вземе IP адреса който са ти дали и е статичен. Запазваш промените. Рутера се рестартира и е почти готов. Безжичния нет ще си го настроиш сам.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 24-04-2019
Тони8602 Тони8602 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2019
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ!!!

И аз си мислех, че е нещо подобно /като за МАС адреса мислех да им звъня , но твоя начин е доста по лесен/, но 100 пъти мери веднъж режи Иначе е без IPTV и е само интернет, така че и без суич ще мина май, нали ? Кабела, който влиза в апартамента директно във WAN порта и от там към 3те конзоли по стаите ...

Благодаря отново!

Цитирай:
Първоначално написано от ЗММ-111 Вижте мненията
Схемата трябва да ти е такава. Рутер в който влиза оптиката може би е на sagem. От него влизаш в първи порт на суича 4 или 8 портов с ftp кабела, от суича влизаш в рутера tp-link във wan порта отново с ftp кабел. Останалите изходи от суича ги ползваш за IPTV приемника или приемниците които са ти дали. Влизаш преди да разкачиш всичко в smartcom рутера и си виждаш mac адреса. Записваш си го на хартийка. Включваш тплинка и го свързваш жично с някакъв компютър без значение към кой от четирите изхода. Пишеш му ip-to + admin/admin вкарваш вече записания на лист mac адрес оставаш го на dynamic даваш реню реуин и рутера ще си вземе IP адреса който са ти дали и е статичен. Запазваш промените. Рутера се рестартира и е почти готов. Безжичния нет ще си го настроиш сам.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24-04-2019
мнн мнн е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 739
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дистанционно са захранили ONT-то. Явно има предварително окабеляване на сградата с UTP. Така, че, не пипай 12В!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26-04-2019
Аватара на sleeper
sleeper sleeper не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 140
Благодари: 174
Получил благодарност:
21 пъти в 18 поста
Сваляния: 133
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тони , само интернет ли имаш ,или и телевизия ?
__________________
website
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
tplink, виваком, Интернет, през


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Разделяне на сигнал за ТВ/Интернет след рутер на Виваком искрен.димов ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 52 09-11-2018 13:11
Проблемен мобилен интернет от Виваком ivo ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 13 06-01-2015 22:05
Проблем с реал ай пи при виваком адсл интернет noirdeto ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 26 13-10-2012 15:46
виваком адсл интернет проблем uscxeu ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 60 10-10-2012 12:27
Мобилен интернет от Виваком toshepernik Дъра-Бъра 31 21-05-2012 20:02


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:42.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.