The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 06-03-2019
ИванАК ИванАК не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2016
Мнения: 11
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 21
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от фокус Вижте мненията
Мене ли ме питаш?Ако ме питаш мене то обърни внимание на постове #25 и 26.
Първоначално написано от НЕДЕЛЯ Вижте мненията
Работят в тв Samsung
Извинявай не питам теб.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 06-03-2019
НЕДЕЛЯ НЕДЕЛЯ не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2019
Местоположение: UK
Мнения: 45
Благодари: 6
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kaizera82 Вижте мненията
Здравей, последно с кой имидж е приемника? Ето линк за сваляне на плъгина https://dox.abv.bg/download?id=1f65a49c3a
През ftp влизаш в приемника и слагаш плъгина (softcam-feed-universal_3.0_all.ipk) в папка tmp. След това натискаш синия бутон на дистанционното -> плъгини-> ipk инсталатор -> памет/tmp избираш и инсталираш плъгина. Рестарт наприемника.

Здравей,
В момента съм с OpenPli v.7 Имам свалени OpenATV v.6.1 ,OpenVix v.5.2 ,
VTI v.14-0-1.

Този линк ме праща в сайт на АБВ но аз нямам АБВ акаунт.
Няма проблем.По важно е друго-този плъгин: enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_4.0-r0_all.ipk го намерих на няколко места и мога да го сваля.Въпросът е след като го декомпресирам какво ще ми се покаже?
След това трябва да го инсталирам от лаптопа на приемника-втори въпрос-това с Dreambox Command Centre ли се прави или с DreamboxEDIT или по друг начин?
Всички файлове ли прехвърляш в една папка-КОЯ или файловете се прехвърлят в различни папки-КОИ ?

Извинявай за това но нямам този софтуер в нормален за разглеждане вид и затова питам.

Не успях да потърся информация за това-този плъгин: enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_4.0-r0_all.ipk както и следващите му версии, дали са само за имидж OpenATV ли е или те могат да се ползуват и в други имиджи?

Понеже съм нов в тази група ще попитам и това- ти си написал-През ftp влизаш в приемника и слагаш плъгина (softcam-feed-universal_3.0_all.ipk) в папка tmp.

Това друг плъгин ли е или това се вижда след декомпресиране на
Zip файла на enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_4.0-r0_all.ipk?

Засега чао и благодаря за отзивчивостта.

Последно редактирано от НЕДЕЛЯ : 06-03-2019 на 17:49
Отговори с цитат
  #43  
Стар 06-03-2019
НЕДЕЛЯ НЕДЕЛЯ не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2019
Местоположение: UK
Мнения: 45
Благодари: 6
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ИванАК Вижте мненията
Когато им се обади получаваше ли съобщение че картата не е разпозната беше ли инсталирал гореспоменатия плъгин?
Когато им се обадих нямах инсталиран този плъгин.Още не съм го направил защото чакам обаждане от kaizera82 за следните уточнения



В момента съм с OpenPli v.7 Имам свалени OpenATV v.6.1 ,OpenVix v.5.2 ,
VTI v.14-0-1.

Този линк ме праща в сайт на АБВ но аз нямам АБВ акаунт.
Няма проблем.По важно е друго-този плъгин: enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_4.0-r0_all.ipk го намерих на няколко места и мога да го сваля.Въпросът е след като го декомпресирам какво ще ми се покаже?
След това трябва да го инсталирам от лаптопа на приемника-втори въпрос-това с Dreambox Command Centre ли се прави или с DreamboxEDIT или по друг начин?
Всички файлове ли прехвърляш в една папка-КОЯ или файловете се прехвърлят в различни папки-КОИ ?

Извинявай за това но нямам този софтуер в нормален за разглеждане вид и затова питам.

Не успях да потърся информация за това-този плъгин: enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_4.0-r0_all.ipk както и следващите му версии, дали са само за имидж OpenATV ли е или те могат да се ползуват и в други имиджи?
Отговори с цитат
  #44  
Стар 06-03-2019
НЕДЕЛЯ НЕДЕЛЯ не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2019
Местоположение: UK
Мнения: 45
Благодари: 6
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ИванАК Вижте мненията
Пробвал ли си тв Самсунг или си прочел някъде че работи?

Да и работи.Само че четох в един руски сайт като този тук че и при тях се получава точно същото-модулът с картата работят в телевизор но не и в сателитен приемник и това е поради липса на плъгини които имат драйвъри за CI+ модули.При това положение няма как модулът да работи и да разчете картата.

Според VU VU+Solo2 НЕ поддържа CI+ модули-явно нямали са драйвери за тях или ако са имали-не вършат работа и затова са създадени плъгини които съдържат драйвери за CI+ модули.

Само че както е редно-не всеки имидж е съвместим с тях или за конкретен имидж + версия има съответен плъгин+версия.Т.е. майката му е да намериш правилната комбинация.Да не забравяме че CI имат три или вече четири поколения- от 1.1 до 1.3 или 1.4.

Това съм го прочел и не твърдя че е на 100% вярно.

Последно редактирано от НЕДЕЛЯ : 06-03-2019 на 18:21
Отговори с цитат
  #45  
Стар 06-03-2019
ИванАК ИванАК не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2016
Мнения: 11
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 21
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от НЕДЕЛЯ Вижте мненията
Да и работи.Само че четох в един руски сайт като този тук че и при тях се получава точно същото-модулът с картата работят в телевизор но не и в сателитен приемник и това е поради липса на плъгини които имат драйвъри за CI+ модули.При това положение няма как модулът да работи и да разчете картата
При мен без плъгина не тръгваше, само черен екран, модула се опознаваше, но не получавах никакви съобщения.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 06-03-2019
НЕДЕЛЯ НЕДЕЛЯ не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2019
Местоположение: UK
Мнения: 45
Благодари: 6
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ИванАК Вижте мненията
При мен без плъгина не тръгваше, само черен екран, модула се опознаваше, но не получавах никакви съобщения.
При мен с OpenPli ( в момента ) в настройките за CI трябва да активираш функцията - съобщения от CI.Черният екран за CI е по подразбиране и това е нормално.
Между другото ти с какъв приемник,имидж и плугин за модула работиш?
Отговори с цитат
  #47  
Стар 06-03-2019
НЕДЕЛЯ НЕДЕЛЯ не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2019
Местоположение: UK
Мнения: 45
Благодари: 6
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Wink

Цитирай:
Първоначално написано от ROCCO Вижте мненията
При изключен приемник сложи модула, после включваш и поставяш картата, дано да стане. Този проблем го имах с телевизор Panasonic и това реши проблема.
И тава съм пробвал но явно в соло-то няма драйвери за CI+ модули.

Виж това-http://www.vuplus-community.net/board/threads/vu-solo-se-v2-ci-support.33503/#post-232997

В новите телевизори-не всички марки-имат драйвери за тези модули -Phillips,Sony,Samsung,LG и т.н. защото пазара на доставчиците на телевизионни програми по кабел или сателит е голям и това е част от функциите на телевизорите които интересуват купувачите;

Последно редактирано от НЕДЕЛЯ : 06-03-2019 на 20:05
Отговори с цитат
  #48  
Стар 06-03-2019
НЕДЕЛЯ НЕДЕЛЯ не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2019
Местоположение: UK
Мнения: 45
Благодари: 6
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от НЕДЕЛЯ Вижте мненията
Да и работи.Само че четох в един руски сайт като този тук че и при тях се получава точно същото-модулът с картата работят в телевизор но не и в сателитен приемник и това е поради липса на плъгини които имат драйвъри за CI+ модули.При това положение няма как модулът да работи и да разчете картата.

Според VU VU+Solo2 НЕ поддържа CI+ Виж това-http://www.vuplus-community.net/board/threads/vu-solo-se-v2-ci-support.33503/#post-232997

затова са създадени плъгини които съдържат драйвери за CI+ модули.

Само че както е редно-не всеки имидж е съвместим с тях или за конкретен имидж + версия има съответен плъгин+версия.Т.е. майката му е да намериш правилната комбинация.Да не забравяме че CI имат три или вече четири поколения- от 1.1 до 1.3 или 1.4.

Това съм го прочел и не твърдя че е на 100% вярно.
Виж това-http://www.vuplus-community.net/board/threads/vu-solo-se-v2-ci-support.33503/#post-232997

Последно редактирано от НЕДЕЛЯ : 06-03-2019 на 20:10
Отговори с цитат
  #49  
Стар 06-03-2019
Аватара на kaizera82
kaizera82 kaizera82 е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Провадия
Мнения: 335
Благодари: 134
Получил благодарност:
60 пъти в 33 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 0
Wink

Цитирай:
Първоначално написано от НЕДЕЛЯ Вижте мненията
Здравей,
В момента съм с OpenPli v.7 Имам свалени OpenATV v.6.1 ,OpenVix v.5.2 ,
VTI v.14-0-1.

Този линк ме праща в сайт на АБВ но аз нямам АБВ акаунт.
Няма проблем.По важно е друго-този плъгин: enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_4.0-r0_all.ipk го намерих на няколко места и мога да го сваля.Въпросът е след като го декомпресирам какво ще ми се покаже?
След това трябва да го инсталирам от лаптопа на приемника-втори въпрос-това с Dreambox Command Centre ли се прави или с DreamboxEDIT или по друг начин?
Всички файлове ли прехвърляш в една папка-КОЯ или файловете се прехвърлят в различни папки-КОИ ?

Извинявай за това но нямам този софтуер в нормален за разглеждане вид и затова питам.

Не успях да потърся информация за това-този плъгин: enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_4.0-r0_all.ipk както и следващите му версии, дали са само за имидж OpenATV ли е или те могат да се ползуват и в други имиджи?

Понеже съм нов в тази група ще попитам и това- ти си написал-През ftp влизаш в приемника и слагаш плъгина (softcam-feed-universal_3.0_all.ipk) в папка tmp.

Това друг плъгин ли е или това се вижда след декомпресиране на
Zip файла на enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_4.0-r0_all.ipk?

Засега чао и благодаря за отзивчивостта.
1 Въпрос. Отговор: След като разархивираш ще ти покаже enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_4.0-r0_all.ipk.
2 Въпрос. Отговор: не съм ползвал изброените от теб програми дриймбокс команд и дрийм едит. Ползвам totalcommander и др.
3. Въпрос. Отговор: Кои всички файлове имаш предвид (да всички с разширение .ipk се слагат в папка tmp)? Файла в твоя случай е един: enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_4.0-r0_all.ipk - слагаш в папка tmp. Другия плъгин: (softcam-feed-universal_3.0_all.ipk) е за друго.
4. Въпрос. Отговор: Плъгина става и за други имиджи не само за
Атв.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на kaizera82 за този полезен пост :
НЕДЕЛЯ (06-03-2019)
  #50  
Стар 06-03-2019
НЕДЕЛЯ НЕДЕЛЯ не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2019
Местоположение: UK
Мнения: 45
Благодари: 6
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kaizera82 Вижте мненията
1 Въпрос. Отговор: След като разархивираш ще ти покаже enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_4.0-r0_all.ipk.
2 Въпрос. Отговор: не съм ползвал изброените от теб програми дриймбокс команд и дрийм едит. Ползвам totalcommander и др.
3. Въпрос. Отговор: Кои всички файлове имаш предвид (да всички с разширение .ipk се слагат в папка tmp)? Файла в твоя случай е един: enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_4.0-r0_all.ipk - слагаш в папка tmp. Другия плъгин: (softcam-feed-universal_3.0_all.ipk) е за друго.
4. Въпрос. Отговор: Плъгина става и за други имиджи не само за
Атв.

Благодаря за това важно уточнение.Ще го сваля и ще го инсталирам към
OpenPli първо.Ако не тръгне ще инсталирам OpenATV и ще видя докъде ще ме доведе.Обикновено при мен нещата никога не се получават от първия път и затова си имам едно на ум.

Ще те държа в течение на събитията.

Благодаря още веднъж.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на НЕДЕЛЯ за този полезен пост :
kaizera82 (06-03-2019)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ci, виваком, Модул


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
CI Модул Виваком КСГ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 34 10-02-2017 20:37
Купувам CI модул на Виваком евросат CA МОДУЛИ 6 06-01-2016 15:26
Продавам модул за сателитната ТВ на Виваком БАМБУЧА ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 2 22-12-2015 21:49
Ariva 200 кам модул Виваком КСГ САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 1 28-09-2015 11:10
Търся отче от Виваком за да ожени карта за СА модул z.dedov ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 16 21-11-2013 00:00


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:49.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.