The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 20-06-2019
Афганец Афганец не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Мнения: 13
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Въпрос за свързване на приемник

Здравейте !
Изтече ми договора с Виваком (пакет TV2L+ и Fiber Net 100)...
Имах включени 4 ТВ, сега ще се откажа от 2 от тях защото вече нямам нужда. Искам да ви покажа как са ме свързали, да ми кажете нормално ли е това, или е някакъв жмел. Два пъти ми идваха техници за смяна на приемници, и двата пъти ми казваха : Еййй, кой некадърник те е свързал така.
Всяко мръдване на приемника създава проблем или с ТВ или с НЕТ-а.

Светлосивия кабел идва от рутера и незнайно защо се разделя по този начин на ТВ и И-нет сигнал. HDMI кабела излиза от приемника и отива в ТВ-то. Тъмносивия кабел отива в РС-то ми.

Според скромните ми познания, кабела от рутера трябва да влезе в суича, а от него да тръгне захранването на ТВ и НЕТ-а. Не ми е ясно защо е свързано по този начин...
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg kabelVIVA-1.jpg (77.1 КБ, 138 разглеждания)
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20-06-2019
Аватара на BULLET
BULLET BULLET не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: https://t.me/pump_upp
Мнения: 2,070
Благодари: 503
Получил благодарност:
543 пъти в 350 поста
Сваляния: 171
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Афганец Вижте мненията
Здравейте !
Изтече ми договора с Виваком (пакет TV2L+ и Fiber Net 100)...
Имах включени 4 ТВ, сега ще се откажа от 2 от тях защото вече нямам нужда. Искам да ви покажа как са ме свързали, да ми кажете нормално ли е това, или е някакъв жмел. Два пъти ми идваха техници за смяна на приемници, и двата пъти ми казваха : Еййй, кой некадърник те е свързал така.
Всяко мръдване на приемника създава проблем или с ТВ или с НЕТ-а.

Светлосивия кабел идва от рутера и незнайно защо се разделя по този начин на ТВ и И-нет сигнал. HDMI кабела излиза от приемника и отива в ТВ-то. Тъмносивия кабел отива в РС-то ми.

Според скромните ми познания, кабела от рутера трябва да влезе в суича, а от него да тръгне захранването на ТВ и НЕТ-а. Не ми е ясно защо е свързано по този начин...
вързали са на 100 мбит по 4 жила разделили са кабела за да икономисат прекарване на втори кабел. ако не ти трябва гигабитова мрежа и не е дълго разстоянието не е проблем



Name Pin Cable Color Pin Name
TX+ 1 White/Orange 1 TX+
TX- 2 Orange 2 TX-
RX+ 3 White/Green 3 RX+
RX- 6 Green 6 RX-
__________________
OCTAGON SF8008, VU+ SOLO SE V2 , Diseq 10X1 + 13.0Е,16.0Е,19.2E,23.5E,39.0E,45.0E,1.9E + 2X200 sm 43.0w <->90.0e Lg47la690 + Philips 55PUS7906

Последно редактирано от BULLET : 20-06-2019 на 10:51
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20-06-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Точно така е - спестиха кабели и по един пуснаха 2 връзки.
Има само едно НО: при такъв подход 2 пъти по 100мб няма да работят. По-точно ще работят някак, но постоянно ще има проблеми.
Ако при такова разделяне се пускат 10 и 100мб или 2 пъти по 10мб - няма проблеми, но 2 по 100 винаги ще избозват нещо.
Карай ги да ти полагат втори кабел.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20-06-2019
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Афганец Вижте мненията
Здравейте !
Изтече ми договора с Виваком (пакет TV2L+ и Fiber Net 100)...
Имах включени 4 ТВ, сега ще се откажа от 2 от тях защото вече нямам нужда. Искам да ви покажа как са ме свързали, да ми кажете нормално ли е това, или е някакъв жмел. Два пъти ми идваха техници за смяна на приемници, и двата пъти ми казваха : Еййй, кой некадърник те е свързал така.
Всяко мръдване на приемника създава проблем или с ТВ или с НЕТ-а.

Светлосивия кабел идва от рутера и незнайно защо се разделя по този начин на ТВ и И-нет сигнал. HDMI кабела излиза от приемника и отива в ТВ-то. Тъмносивия кабел отива в РС-то ми.

Според скромните ми познания, кабела от рутера трябва да влезе в суича, а от него да тръгне захранването на ТВ и НЕТ-а. Не ми е ясно защо е свързано по този начин...
А тази кутийка каква е в която влиза и излиза интернет-а?


Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Точно така е - спестиха кабели и по един пуснаха 2 връзки.
Има само едно НО: при такъв подход 2 пъти по 100мб няма да работят. По-точно ще работят някак, но постоянно ще има проблеми.
Ако при такова разделяне се пускат 10 и 100мб или 2 пъти по 10мб - няма проблеми, но 2 по 100 винаги ще избозват нещо.
Карай ги да ти полагат втори кабел.
Няма такива филми, 100-те си работят без проблем на 4 жила, че и фул дуплекс. Кабелите са правилно избрани и са усукани 2-ки. Проблем ще има единствено на гигабит! Такива цепени кабели работят с години при мен, като има проблем с прекарване на кабели между етажите. Друг е въпроса, че не е издържано, и не ги сертифицират. Може собственика да иска да има само един кабел. Сигнала ти прекъсва, щото не са добре кримпнати, ако бяха изкарали поне педя кабелите, и да им бяха надянали други парченца, щеше да издлежда по-добре. Техниците се шашкат, щото не са им познати мрежите, те само конектори превключват. Бил съм 350 км. път, да оправя на тъщата нет-а, щото локалните техници по същния начин не могат да се оправят кое къде отива, а имам инсталирани и камери със захранване по УТП-то. Единия от техниците дори се учуди, че домашната мрежа може да е 10-та (192.168.10.х, а ако беше 10.х.х.х - сигурно щеше да припадне)
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__

Последно редактирано от Момчил Минков : 20-06-2019 на 11:07
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20-06-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране


Първо пишеш - работят, после споменаваш условия - ако
Е да, има доста АКО: категория на кабела, просто неговото качество, качество на рж-та, дори качество на клещите с които са кримпвани ...
При 5000 (5 хиляди) хоста в стопанството, стотици километри кабели и 30г блъскане накрая правиш извода - само 10+100 максимум издържа на всички тези АКО

Да спрат да шмекеруват и да му полагат втори кабел
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20-06-2019
Афганец Афганец не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Мнения: 13
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тая сивата кутийка, в която влиза и излиза Инет-а, мисля че се казва суич... без да съм сигурен.


Не е ли по-добре да си прекратя договора, така или иначе е изтекъл, да им върна 4-те приемника със захранванията, суичовете и дистанционните (рутера си е мой), и на другия ден да поискам да им стана абонат ?

Тъкмо ще разкарам всички кабели, да пускат всичко наново...
Голям автогол си вкарах навремето с тия 4 телевизора, рутера е над входната врата и изглежда така :
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg ruter-1.jpg (62.0 КБ, 122 разглеждания)
Тип файл: jpg ruter-2.jpg (53.0 КБ, 111 разглеждания)
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20-06-2019
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,800
Благодари: 1,285
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Пишеш,че си свързан на Fiber Net 100, аз оптика не виждам да има при теб
Оптичният кабел е бял с диаметър 2-3мм, при теб няма такова кино
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20-06-2019
Афганец Афганец не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Мнения: 13
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Такова нещо пише на договора ми или на анекса към него...
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg fiber.jpg (75.6 КБ, 63 разглеждания)
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20-06-2019
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,800
Благодари: 1,285
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Афганец Вижте мненията
Такова нещо пише на договора ми или на анекса към него...
Там не пише Fiber Net 100, а Fiber Net 30 !!!
Явно от рутер в мазата са ти пуснали ftp
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20-06-2019
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,408
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,360 пъти в 657 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Каквото и да са му пуснали, разцепването на кабела не е никакъв проблем. Щом е до 100 мегабита, всичко ще си работи. Можело е да се постараят малко повече с кримпването, ама все тая. Ако при разбутване нещо прекъсва, то по-скоро трябва да се кримпнат отново или да се направи с разцепени пач кабели. Така вкъщи работят всички ТВ-та и два телевизора. Тоест до всеки ТВ отива по 2 FTP, но на практика имам два бокса на едното място, както и един ТВ и няма как да ги разделя, освен ако не сложа суич. Та понеже не виждам смисъл от още едно активно устройство, ги рацепих. Отделно давам нет на двама комшии, които са тук от дъжд на вятъра, та едното от двете FTP, които отиват извън апартамента ми, също е разцепено и по едната четворка отива към единия, а по другата към другия. Това работи с години...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
въпрос, За, на, приемник, Свързване


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Свързване на HD приемник към ТВ с кинескоп dodo2000 Въпроси и отговори 10 24-01-2018 15:49
Свързване на USB приемник с телевизор direktor КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 3 10-09-2015 18:19
Въпрос за каскадно свързване на сат. приемници ЛюбомирР САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 2 21-07-2010 12:24
Въпрос за схема на свързване на 2 dual LNB SatLubitel Въпроси и отговори 1 19-02-2009 00:14
Въпрос относно свързване на DM500s Bobo-ID DREAMBOX 15 09-05-2008 14:21


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:51.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.