The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 24-08-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,804
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

#Дрим
Може азвидях Перник - 6, 160кс който бе настроен както описах
Отговори с цитат
  #32  
Стар 24-08-2016
jijo99 jijo99 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Местоположение: Plovdiv
Мнения: 125
Благодари: 16
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 1
По подразбиране

В бг внос на гориво от друга страна много рядко се случва. Има отграничение за 30 тона месечно внос. това е информация от приятели който търгуват с гориво и имат камиони за доставка.
100 октана реално ми се струва че е 95 със добавка --почти не намирам разлика в колата.

Това лято бях в турция да ви кажа там бензина беше 95--3,50 лири, а 96-98 беше 3,52 лири. 100 октанов нямаше --разбира се зареждах от по скъпия -- след известно време на борда ми изписа --бедна горивна смес--
в бг се върнах на светната лампа и заредих на 1 възможен Шел --20 км след това надписа изчезна, колата осезаемо си промени начина на работа.
Промяната беше че като карам със 100 на 6-та при подаване на газ --с тяхното гориво придърпва няколко пъти преди да ускори, при нашето гориво това го нямаше.

Така че и там горивата не са стока дори и при тези цени.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 24-08-2016
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Направи ми впечатление, вчера се връщах от Бургас,сипах догоре 100 октана от ЕКО и колата литна,шума падна два пъти на двигателя,та в летната скука може да избистрим впечатленията,а и има ли вреда на автомобила,ако пише препоръчително за 95,може би е минимума за октаните!
...
Много ти разводниха темичката, а и не се избистриха хич впечатленията ти. Европейският стандарт налага в горивото да се добавя до 10% метанол, което си е гаден спирт, предразполагащ към детонации и понижаващ значително октановото число на бензина. Новите бензинови двигатели, след 2013 г. го компенсират. По-старите не. Ефектът се усеща слухово и от музикални инвалиди. Толкова с повествуванието.
Що се отнася до ползите и вредите от употребата на 100 вместо 95 октана: Вреда няма, стига двигателят да не е по-стар от 22 години. Полза има, ако се върти предимно на високи обороти, поне над 3500 в минута. Тогава се реализира и икономия на гориво, освен тихата работа. При обороти под 3000 в минута, мощността на мотора пада и имаш преразход на гориво. Сиреч, за градско каране е безсмислено от гледна точка на тиха работа на мотора. Няма такава.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на dodo_pv за този полезен пост
дрим (24-08-2016), краси098 (25-08-2016)
  #34  
Стар 24-08-2016
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

октаните нямат много връзка с това, че колата литва. има си датчик за детонациите, който компенсира разликата в октановото число. косвената връзка е, че високооктанните бензини обикновенно са по качествени щото се водят премиум качество. разбира се ако не са изветряли от седене, щото никой не ги купува
__________________
Отговори с цитат
  #35  
Стар 24-08-2016
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,467
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,157 пъти в 2,925 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И други,преди години не виждаха мръсния найлон,когато само аз го виждах,трябваше да минат поне 10 години,същото е и с аудиото,вярното възпроизвеждане,не всеки го чува,т.е не знае,какво трябва да чуе!
От 10 години карам само на нафта,но последния месец търкалям на бензин,та реших да налея 100 октана и ме впечатли,та реших да споделя!
Въртях на 4000 оборота и почти не чувах мотора,а на ниски обороти,все едно двигателя е загасен,така че и на ниски се усеща!
Така че, не са ми разводнили темата,за мене е важно мойто усещане,някои се учат да усещат,но не им се отдава и плямпат глупости!
Отговори с цитат
  #36  
Стар 24-08-2016
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

е то е нормално бе батка - високооктановия няма детонации. ама аз как да го разбера като и 86 ако намеря да му сипя - пак ще мърка като коте осмака
__________________
Отговори с цитат
  #37  
Стар 24-08-2016
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,412
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Детонационният датчик или knock sensor компенсира в някакви граници. Няма как да компенсира напълно. 100 октановият бензин е много по-чист, освен октановото число и когато се кара на газ /примерно/, отлаганията по вътрешната част на бензиновите дюзи е почти никакво, при което няма ефекта на "запушените" дюзи и почти тоталния отказ на колата да работи на бензин, след едно 20000км. на газ. Отделно щади катализатора, ако се кара само на бензин, защото пак емисиите са по-малки, както и всичките боклуци.

Цитирай:
Първоначално написано от Онджичек Вижте мненията
Следващата ми кола ще е бензин и то категорично! Доводи - дюзи, dpf, катализатор, турбина, актуатор, управляващи клапани, ЕГР и не на последно място -- отвратително качество на нафтата в България.
Тук трябва да е обратно. Отвратителното качесто на нафтата води до горните неща...

Аз в момента си търся кола и съм много на кантар - бензин с газ или дизел. И двете съм карал, като последните 4 са бензин с газ и проблем не съм имал. В момента, обаче, на пазара няма ни един читав бензин. Ама нито един! Дизели бол, ама и те...
Отговори с цитат
  #38  
Стар 24-08-2016
Аватара на jovito
jovito jovito не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Местоположение: plovdiv
Мнения: 656
Благодари: 263
Получил благодарност:
133 пъти в 86 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Затова взимайте хибрида на Тойота, тва е бъдещето, ни мъркане ни стон.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на jovito за този полезен пост :
sleeper (24-08-2016)
  #39  
Стар 25-08-2016
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
...
Въртях на 4000 оборота и почти не чувах мотора,а на ниски обороти,все едно двигателя е загасен,така че и на ниски се усеща!...
Не пиша, че не се усеща или чува на ниски обороти. Валидни са и двете. Двигателят става по-тромав, губи динамика и качва малко разхода. Все пак, зависи и от мотора. Ако е еднолитров миксер, едва ли ще го хванеш.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 25-08-2016
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,150
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,134 пъти в 2,552 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Както писах по-назад в темата, в градски задръствания има смисъл само от скъпата нафта за бензина си давате кинтите на вятъра (освен ако градското не ви е Пловдив-Асеновград или Долна Диканя-София)
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
100, 95, Бензин, Бензин or Дизел, бОли, го, ИЛИ, какво, Кой, колите, октана, ПО


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Къде е по-изгодно да заредиш Бензин,в Унгария или Румъния ? boboturboto Дъра-Бъра 17 16-08-2014 01:09


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:28.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.