The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 27-05-2014
Аватара на roro91
roro91 roro91 е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 859
Благодари: 301
Получил благодарност:
406 пъти в 217 поста
Сваляния: 87
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от фолкръм Вижте мненията
Малко встрани от темата, но вчера сложих 4 х 3W led крушки на няма и 4кв.м. баня във водоустойчиви лунички, спазвайки препоръката на продавача на 1кв.м. да има 3 W и като ги светнах бях потресен от слабото осветление. Червените плочки изглеждаха кафяви. На момента се изстрелях обратно в магазина и ги подмених за 5 W. Светлината се пооправи малко , но пак не ми харесва. Ще добавя още 2 х 5 W та да светне малко още тази баня.
Бях решил и стаите да са с лед осветление, но вече съм малко разочарован и ще мисля друг вариянт май.
Ако си взел лед крушки с мека(жълта светлина) наистина светят доста "мижаво"
Задължително ги подмени с 3 или 5 ватови но с бяла(остра) светлина!
Разликата ще е очеВадна - няма да има нужда да добавяш още 2 х 5 вата
__________________
Подпис :
Отговори с цитат
  #12  
Стар 27-05-2014
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Преди около месец подмених пет лунички халогенни по 20 вата в банята с LED лампи по 4W мисля бяха /след 2-3 дена ще дам точни данни/ с температура 2700К - няма разлика в осветеността на помещението. Даже сега помещението е по-равномерно осветено и по-светло някак си ... преди с халогенките светлината беше по-концентрирана.
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 28-05-2014
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм не е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 934
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от roro91 Вижте мненията
Ако си взел лед крушки с мека(жълта светлина) наистина светят доста "мижаво"
Задължително ги подмени с 3 или 5 ватови но с бяла(остра) светлина!
Разликата ще е очеВадна - няма да има нужда да добавяш още 2 х 5 вата
С бяла са. Не искам жълти. И бяло си светят.
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 28-05-2014
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм не е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 934
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hajduk Вижте мненията
Преди около месец подмених пет лунички халогенни по 20 вата в банята с LED лампи по 4W мисля бяха /след 2-3 дена ще дам точни данни/ с температура 2700К - няма разлика в осветеността на помещението. Даже сега помещението е по-равномерно осветено и по-светло някак си ... преди с халогенките светлината беше по-концентрирана.
И аз с банята почнах, част от плочките са наситено червено и на лед а кафевеят, нищо общо с истинския цвят. Сега с 4 х5W нещата се пооправиха но ще плясна още 2 за да светне още. Продавача ми каза, че никой не искал да прави проект за баня поради този факт, че някои цветове не изглеждали реални и после имали разправии с клиентите.
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 28-05-2014
Аватара на roro91
roro91 roro91 е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 859
Благодари: 301
Получил благодарност:
406 пъти в 217 поста
Сваляния: 87
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от фолкръм Вижте мненията
С бяла са. Не искам жълти. И бяло си светят.
Странна работа
Аз съм с 4 бр. лед крушки в баня около 7 кв.м и в нея си е направо светло повече от необходимото.

п.с. не пазя кутииките да видя точно какви са крушките
__________________
Подпис :
Отговори с цитат
  #16  
Стар 28-05-2014
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,399
Благодари: 190
Получил благодарност:
350 пъти в 244 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от roro91 Вижте мненията
Ако си взел лед крушки с мека(жълта светлина) наистина светят доста "мижаво"
Задължително ги подмени с 3 или 5 ватови но с бяла(остра) светлина!
Разликата ще е очеВадна - няма да има нужда да добавяш още 2 х 5 вата
Цветната температура се измерва в келвини!!!!
http://bg.orphek.com/about/kelvin-lux-lumens-par-pur/

колкото е по голямо числото толкова по близка е светлината от лед лампата до дневната светлина. Обикновено се приема за слънчев ден 5500 к за средна стойност.
Проблема е обикновено е, че ни продават китайски боклуци и трудно може да се отсее зърното от плявата.
Аз например преди половин година купих лед лампа от метро с 6 диода/запилях някъде фактурата и гаранцията/ и за 2 седмици ламбата сдаде багажа. Правих и ремонт при приятел-първо електрониката след 1 седмица изгорял диод/струва около 2 лв./ Отново след 2 седмици втори диод и накрая я праснах в цимента. Иначе имам и друга лед с 3 диода купена от практикер работи и свети много по-добре и половин година няма проблеми.
А знаете ли какво ми казаха за тези лед ленти дето ги продават на метър - когато изгори лед подсветката на телевизор залепят от тези ленти и проблема с аварията е решен.
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Хоризонт за този полезен пост :
фолкръм (28-05-2014)
  #17  
Стар 28-05-2014
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

То е ясно, че идеалния вариант е бели или светли стени, за да има максимален ефект от светлината и минимално изкривяване на цветовете. Но моята баня е готова от години, пък и като ги купувах лампите /от приятели/ поисках да направя проба ... Така, че имах на разположение както и с по-висока температура /по-бели/, така и тези, които избрах ... А плочките по стените на банята са в светъл десен ... поне от 60-70 см нагоре до тавана.
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 28-05-2014
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ето ви схема и за температурата на бялото - прекалено високата бие на синьо-виолетово и всичко изглежда мъртвешко
най-добре е около 5500к - хем светло, хем бяло - нито жълто, нито синьо - естествена дневна светлина


ако не ви харесва бялата светлина и сте свикнали на жълта от лампите на жичка - гледайте на лумени да го докарате да дойде с поне 50% отгоре на това на първата схема, но съответно и консумацията ще се вдигне
и да знаете че всичките тия лумени и келвини са приблизително замерени и две еднакви по показатели лампи от два различни производителя може и да не светят еднакво

Последно редактирано от register : 28-05-2014 на 00:54
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на register за този полезен пост :
фолкръм (28-05-2014)
  #19  
Стар 28-05-2014
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,399
Благодари: 190
Получил благодарност:
350 пъти в 244 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така е човека има нагласа за топлите цветове в ниския спектър- наследство от каменната ера. А това че с хилядите години на развитие човешкото око не е успяло да се адаптира към бялата светлина си е факт. И в повечето случаи е дразнеща. Например истинските ксенонови фарове са забранени или са опция в някои държави. Установено е че човешкото око реагира с много по-голямо закъснение при шофиране при насрещна ксенонова светлина и процента на заслепяване е по-голям отколкото халогените.
__________________
Отговори с цитат
  #20  
Стар 28-05-2014
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
Така е човека има нагласа за топлите цветове в ниския спектър- наследство от каменната ера. А това че с хилядите години на развитие човешкото око не е успяло да се адаптира към бялата светлина си е факт. И в повечето случаи е дразнеща. Например истинските ксенонови фарове са забранени или са опция в някои държави. Установено е че човешкото око реагира с много по-голямо закъснение при шофиране при насрещна ксенонова светлина и процента на заслепяване е по-голям отколкото халогените.
Не се сдържам да ти отговоря, защото години наред се занимавах и с осветление и знам колко труд и познание се изисква да се направи осветителна система. Негово величество Човекът е достатъчно съвършен да отчете когато няма баланс на бялото. Психологически е момента човекът къде ще усети баланса си. Подобно е усещането в музиката и озвучаването. Храненето до колко питателно и вкусно е.

Бялата светлина е хай-левъл на светлото баланс от целият светлинен спектър.
Човекът чува до гранична определена честота и вижда до определен спектър гранична стойност на светлината.
Всичко е дължина на вълната и ние вибрираме в нея. Но си представи да чуваме инфра и ултра звуци и да виждаме инфра и ултра спектъра.
Тъжно е когато форум за професионалисти се превърне в форум БГ мама. ....
Дай по-добре да си говорим за солите на Шуслер.
Едни известни колеги сателитаджии и без това продаваха магнезиево млако.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
led, Осветление


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:37.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.