The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 06-02-2014
Фитцджералд Фитцджералд не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 137
Благодари: 57
Получил благодарност:
27 пъти в 19 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем с батерия на лаптоп Sony FW21E

Здравейте
Имам Сони, което вече е на 5 години, но повечето време е работило на захранване. Естествено от време на време съм разреждал батерията. Така или иначе вече не държи повече от 20 минути, което не ми е проблем.
Проблема е че от скоро, не иска да се зарежда. В смисъл пише че зарежда но си стои на около 35 % и така постоянно. Пробвал съм варианти с охлаждане нищо не става. Черпи ток от захранването постоянно.
От продавалника купих една батерия оригинална втора ръка - същата работа, което ме навежда на мисълта, че не е от батерията. Деинсталирах драйвера - никакъв ефект. Как да си купя нова батерия, като може пак така да стане. Вчера мерих с мултицет захранването - точно 19,5 V. Свалих си програмата batterycare и там ми пише че батерията зарежда с 21 вата, а при 4,7 А на зарядното, трабва да подава около 90 вата. Това 21 вата може би е мощността на батерията в момента и така, ако някой може да ми даде съвет.

PS Възможно ли е зарядното да се е повредило и ампеража да не е вече 4,7? Довечера ще рразбера като измера и съпротивлението и ще сметна ампеража, но все пак - възможно ли е?

Последно редактирано от Фитцджералд : 06-02-2014 на 11:52
Отговори с цитат
  #2  
Стар 06-02-2014
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Остави го да работи на бетерия, докато я изтощи напълно и после виж дали ще ти зарежда и докъде ще я напълни!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 06-02-2014
Фитцджералд Фитцджералд не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 137
Благодари: 57
Получил благодарност:
27 пъти в 19 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Правих го вече няколко пъти за да я калибрирам.
Снощи я изхабих, стоя на нула процента сигурно половин час преди да се изключи. Сутринта беше на 41 %
Отговори с цитат
  #4  
Стар 06-02-2014
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Стара батерия няма да стигне до 100%.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 06-02-2014
Фитцджералд Фитцджералд не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 137
Благодари: 57
Получил благодарност:
27 пъти в 19 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нека не зарежда до 100, ама поне да спре да зарежда.
Дава ми износване 21 % и до скоро си зареждаше догоре.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 06-02-2014
алт алт не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 765
Благодари: 176
Получил благодарност:
201 пъти в 155 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 1
По подразбиране

НИКОГА не се разрежда батерия до край. Това да не са ви батерии от балканската война. Така се скапва живота на батерията абсолютно сигурно.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 06-02-2014
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Лаптопите, обикновено, имат електроника вътре в батерията, която се грижи за правилното и функциониране. Между другото при достигане на определен брой цикли батерията спира да функционира, независимо от че може в акумулаторите да има още живот.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 06-02-2014
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Exclamation

Годността на литиево-йонните батерии зависи повече от датата на производство, отколкото от циклите заряд-разряд. От 3 до 5 години им е годността. Колкото и да се щади, след 5 години трябва нова. Не купувайте батерии, на които няма дата на производство. Що се отнася до зареждането и разреждането, има си електроника, която ги следи. Нито може да се разреди напълно, нито да се презареди, нито да прегрее.
P.s:
Злите езици говорят, че DELL са ограничили софтуерно циклите на заряд разряд , кой знае...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 07-02-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Фитцджералд Вижте мненията
Здравейте
Имам Сони, което вече е на 5 години, но повечето време е работило на захранване. Естествено от време на време съм разреждал батерията. Така или иначе вече не държи повече от 20 минути, което не ми е проблем.
Проблема е че от скоро, не иска да се зарежда. В смисъл пише че зарежда но си стои на около 35 % и така постоянно. Пробвал съм варианти с охлаждане нищо не става. Черпи ток от захранването постоянно.
От продавалника купих една батерия оригинална втора ръка - същата работа, което ме навежда на мисълта, че не е от батерията. Деинсталирах драйвера - никакъв ефект. Как да си купя нова батерия, като може пак така да стане. Вчера мерих с мултицет захранването - точно 19,5 V. Свалих си програмата batterycare и там ми пише че батерията зарежда с 21 вата, а при 4,7 А на зарядното, трабва да подава около 90 вата. Това 21 вата може би е мощността на батерията в момента и така, ако някой може да ми даде съвет.

PS Възможно ли е зарядното да се е повредило и ампеража да не е вече 4,7? Довечера ще рразбера като измера и съпротивлението и ще сметна ампеража, но все пак - възможно ли е?
Наскоро се срещнах с подобен проблем на сони , при замери уж всичко е ок, ама като му отворих зарядното бе цъфнал електролита на изхода, подмяна с подръчен , подходящ по напрежение и размер - 2 месец работи нормално. Провери си зарядното или пробвай с друго как се държи зареждането
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
Фитцджералд (09-02-2014)
  #10  
Стар 09-02-2014
Фитцджералд Фитцджералд не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 137
Благодари: 57
Получил благодарност:
27 пъти в 19 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз в момента търся друго зарядно, то това ми остана да пробвам.
Това което установих до момента е , че и при двете батерии, като откача зарядното за 2,3 минути и после го включа вдига с 2,3 процента и пак спира. И така заредих ги и двете батерии до около 50 % и като включа функцията за заряд на 50 % най после спря да зарежда. До следващият път обаче, не че ползвам батерията ама се налага.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
fw21e, sony, батерия, лаптоп, на, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с лаптоп ТКЗС КОМПЮТРИ и периферия 7 28-08-2013 12:31
Препоръка за батерия pe6o1975 GSM мобилни комуникации 4 18-06-2013 18:18
Батерия за лаптоп от къде fadromata_sad КОМПЮТРИ и периферия 6 17-03-2013 22:33
DM500S + VLC + лаптоп, проблем. Wanderer Въпроси и отговори 8 29-03-2012 17:24
Батерия за Sony Vaio NR280E/White emskia КОМПЮТРИ и периферия 3 30-12-2010 21:25


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:45.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.