The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #6341  
Стар 08-02-2019
Аватара на ЦецоЛ
ЦецоЛ ЦецоЛ е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2014
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 107
Благодари: 32
Получил благодарност:
10 пъти в 10 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 1
По подразбиране

С dns тествах същата работа. Друг доставчик не съществува като опция затова използвам 4г на виваком. Впн не съм се занимавал, ама май отиват на там работите.
Отговори с цитат
  #6342  
Стар 08-02-2019
Аватара на martinstz
martinstz martinstz не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Мнения: 45
Благодари: 25
Получил благодарност:
24 пъти в 13 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от woobu Вижте мненията
все коди вие в главата, има всякакви плейъри, защо трябва да сме длъжни да инсталираме или просто не си го гледаме през браузърът на съответната система?
Никой не Ви кара да го ползвате. Аз обичам да гледам всичко от едно място и да не си играя да зареждам линкове през браузъри или в разни плейъри, а това най-добре ми го предоставя Коди. Вие ако искате ползвайте няколко плейъра, отваряйте и гледайте филми през разни сайтове, пълни с реклами, или си теглете от торент провайдърите и си гледайте през флашка към телевизора филмите. Никой не Ви задължава да ползвате Коди Аз само споменах, че има добавка за този източник там, а който ползва Коди, може да се възползва от удобството
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на martinstz за този полезен пост :
ЕлМан (09-02-2019)
  #6343  
Стар 09-02-2019
kostadin_123 kostadin_123 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Мнения: 166
Благодари: 22
Получил благодарност:
24 пъти в 23 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от васичо Вижте мненията
форума се казва Кајгана
и е македонски форум.
там член е извесен член од тук и од кладата пифи педала


Благодаря, намерих го с дядо "Гошо".
Отговори с цитат
  #6344  
Стар 09-02-2019
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ЦецоЛ Вижте мненията
Използвам платено иптв, няма да споменавам име, но от една седмица на 4г интернет на виваком не ми отваря вод каналите. Листата по принцип е с едно и също ип и за тв каналите и за вод. При проба с друг интернет провайдер и дори с виваком адсл всичко работи. Админа на сайта ми писа да използвам впн, но искам да видя и други мнения. В листата и тв каналите и вод са с едно и също ип. Сигурно се рестриймват, но като идват до мен от едно и също ип не трябва или всичко да работи или не.
Много ми е интересно как установи, че всичко е с едно ип? Ти реално в плейлиста виждаш ип-то на CMS-а, който те удостоверява и според настройките те препраща към лоуд баланс сървър, който може да е със съвсем различно ип. Вариянтите са да използваш ВПН, да смениш един от двата доставчика(иптв или интернет) или и двата доставчика или да пробваш с глас в пустиня с жалби към виваком да отблокират ип-то на лоуд баланс сървъра или с друг глас в пустиня да тормозиш доставчика да си смени лоуд балансера, което може би клони към научната фантастика.
Отговори с цитат
  #6345  
Стар 09-02-2019
Аватара на ЦецоЛ
ЦецоЛ ЦецоЛ е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2014
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 107
Благодари: 32
Получил благодарност:
10 пъти в 10 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Чък Норис Вижте мненията
Много ми е интересно как установи, че всичко е с едно ип? Ти реално в плейлиста виждаш ип-то на CMS-а, който те удостоверява и според настройките те препраща към лоуд баланс сървър, който може да е със съвсем различно ип. Вариянтите са да използваш ВПН, да смениш един от двата доставчика(иптв или интернет) или и двата доставчика или да пробваш с глас в пустиня с жалби към виваком да отблокират ип-то на лоуд баланс сървъра или с друг глас в пустиня да тормозиш доставчика да си смени лоуд балансера, което може би клони към научната фантастика.
Това ме притеснява и мен, че може да блокират и ип то на каналите. Vod не е фатално за сега. На лични приемам съвети за някой пробван провайдер. Интересува ме sky uk Hd, usa nba и mlb league pass всякакви други канали са в графата пълнеж.
Отговори с цитат
  #6346  
Стар 09-02-2019
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ЦецоЛ Вижте мненията
Използвам платено иптв, няма да споменавам име, но от една седмица на 4г интернет на виваком не ми отваря вод каналите. Листата по принцип е с едно и също ип и за тв каналите и за вод. При проба с друг интернет провайдер и дори с виваком адсл всичко работи. Админа на сайта ми писа да използвам впн, но искам да видя и други мнения. В листата и тв каналите и вод са с едно и също ип. Сигурно се рестриймват, но като идват до мен от едно и също ип не трябва или всичко да работи или не.
Здравей, с мобилните мрежи ще имаш ядове с IPTV трафик, не се учудвай.
Проблемът е мрежови, имах сходен проблем с Теленор 4G и 3G, каналите се отварят но вървят накъсано, а VPN върви със скорости под мегабит, във всички мобилни клетки на територията в един град установих че имам проблем през мобилната им мрежа с IPTV трафик и VPN, в същото време на друга територия с други техни мобилни клетки всичко е наред.
Просто клетъчната им мрежа не е стабилна спрямо тези типа трафика, явно не само на този оператор ами е възможно и при други телекоми, след два пратени имейла със доста детайли относно тези проблеми и едно обаждане, решиха проблема до седмица, поне от мобилната клетка у дома за която се закачам по 4G си мръднаха задниците и го оправиха, но пак наблюдавам проблеми в други адреси, примерно канал който върви гладко през оптичната мрежа на виваком, не иска да върви гладко през старата мрежа по коаксиал на А1, в същото време пускам Telenor 4G и 3G и пак същият проблем.



Някой знаели нещо за ACESTREAM?
Има бг канали но повечето не са стабилни?
Кой ги излъчва там, да си рестартира сървъра ?
Отговори с цитат
  #6347  
Стар 09-02-2019
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Какви глупости си изписал бре? Мобилният интернет е най-добрият от всички останали услуги за крайни потребители и операторите се грижат това да остане така, защото имат едни подписани договори за роуминг, а при проблем се отива на едни неустойки. Така е в цял свят, няма шейпъри, няма алтернативни трасета, няма делене на локален пиъринг и международен интернет.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
4oker (09-02-2019)
  #6348  
Стар 09-02-2019
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Чък Норис Вижте мненията
Какви глупости си изписал бре? Мобилният интернет е най-добрият от всички останали услуги за крайни потребители и операторите се грижат това да остане така, защото имат едни подписани договори за роуминг, а при проблем се отива на едни неустойки. Така е в цял свят, няма шейпъри, няма алтернативни трасета, няма делене на локален пиъринг и международен интернет.
Kaжи го на Теленор, тях съм ги хванал че през 3G и 4G на определени мобилни клетки в определени региони IPTV и VPN трафика е под всякаква критика, в същото време всеки друг трафик е наред, в същото време ползваш друг доставчик на интернет и всичко е наред с всякакъв тип трафик.
Дори ако си спомняш в една тема питах точно за този проблем и бях си цитирал електронното писмо до тях.

На хартия може да е едно но друго говори действителността.
На първо ниво ако попиташ техническо лице от кол центъра им ще ти каже точно това, няма филтри няма ограничения, няма нищо, на следващо ниво ще намерят източника на проблема и ще си го отстранят тихо и кротко без шум ако им дреме.

В повечето време не им дреме.

Последно редактирано от Танннер : 09-02-2019 на 15:06
Отговори с цитат
  #6349  
Стар 09-02-2019
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Всичко зависи от натовареността на клетката и на какво разстояние е от теб. Другото е болни фантазии.
Отговори с цитат
  #6350  
Стар 09-02-2019
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Чък Норис Вижте мненията
Всичко зависи от натовареността на клетката и на какво разстояние е от теб. Другото е болни фантазии.
Ниско натоварване и на супер близко разстояние?
Няма логика, всеки друг тип трафик да ти е на 100% стабилен и на максимална скорост а само два типа трафик да не са наред?
Правих тестове с 4 смартфона и 4 сим карти и 4 клетки на 4 адреса в рамките на две седмици, през различно време и им пратих подробен доклад, със нива на сигнали, тестове и въобще не са фантазии, след две седмици ми върнаха обаждане и проблемът с 4-те клетки изчезна.
Не е от натоварване, искаш да ми кажеш че абонати на теленор с ограничен нет ползват IPTV?, и точно в моите 4 клетки за които се закачам тече интензивен VPN трафик?

Според мен ако системата им се натовари, ще го усетят всички услуги а не само два типа трафика.

И няма как да е натоварена една клетка 24/7 освен ако не са под хакерска атака на мрежово ниво.
Имай в предвид че говорим за малък регион.

Последно редактирано от Танннер : 09-02-2019 на 15:16
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, ИПТВ, плейлист


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1120 (7 членове и 1113 гости)
bonbonko, Er, satfun, гогогов, ГошоКренвирша, Динката, Пинк Пантер

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Копувам евтин иптв бох jack82 Приключили продажби 5 05-09-2011 17:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:58.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.