The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа > ФИЛМИ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 04-02-2016
Аватара на Chello Central Europe
Chello Central Europe Chello Central Europe не е на линия
Представител на каналите от групата на Chello Zone за България
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 1,979
Благодари: 4
Получил благодарност:
213 пъти в 171 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Интервю с Том Хидълстън за очаквания сериал на AMC "Нощният мениджър"

В очакване на премиерата на
„НОЩНИЯТ МЕНИДЖЪР“
по канал AMC
на 22 февруари в 22.00 ч.


Интервю с Том Хидълстън, в ролята на Джонатан Пайн



След участието си в продукция на “Улица Желание”, Том Хидълстън получава първата си телевизионна роля в адаптацията на “Никълъс Никълби” (2001) на Стивън Уитакър за ITV. Следват няколко роли, сред които две еднократни телевизионни драми, продуцирани съвместно от HBO и BBC: “Конспирация” (2001) и отличеният с награда „Еми“ биографичен филм “The Gathering Storm” (2002).

Хидълстън завършва Кралската академия за драматично изкуство през 2005 година и няколко седмици по-късно получава ролята на Оукли в самостоятелния английски филм „Unrelatedна дебютиращата режисьорка Джоана Хог. След това Хидълстън е избран за ролята на Алсимиро в “Подмяната” на Томас Мидълтън – дело на удостоената с награди театрална компания Cheek By Jowl. За играта си в “Подмяната” през 2006 година Хидълстън е номиниран за Наградата „Йън Чарлсън“, която се присъжда за изключително класическо сценично изпълнение на актьори на възраст под 30 години.

През 2007 година Хидълстън се свързва с компанията Cheek By Jowl в продукцията на Деклан Донелан на късната романтична пиеса на Шекспир “Цимбелин”, в която изпълнява ролите на героя Леонат Постум и антигероя Клотен. Играта му в “Цимбелин” му спечелва ролята на Касио в продукцията “Отело” на Майкъл Гръндидж в Donmar Warehouse. Хидълстън е номиран два пъти в категорията „Най-добър начинаещ“ за Наградата „Лорънс Оливие“ за “Цимбелин” и “Отело”, като печели категорията за изпълнението си в “Цимбелин”. Скоро след това Хидълстън се снима в периодичната драма на BBC “Miss Austen Regrets”, която успява да спечели Наградата на Академията и Наградата на Съюза на писателите във Великобритания.

През 2008 година Хидълстън се снима в първия сериал на “Wallander”, спечелил Наградата на Академията и Наградата на Съюза на журналистите и номиниран за Наградите за телевизионни сериали „Еми“, „Златен глобус“ и „Сателит“. Освен това, той участва в продукцията на пиесата на Чехов “Иванов“ в Donmar Warehouse / West End. Освен във втория сериал на “Wallander” през 2009 година, Хидълстън участва и във втория сериал на посрещнатия с възторг “Завръщане в Кранфорд”, отличен с Наградата на Академията и Наградата „Еми“, както и във втория филм на Джоана Хог – „Архипелаг“, с който печели номинация за Наградата за Академията в категория „Изгряваща звезда“, както и за филмовата награда на вестник „Ивнинг стандарт“ в категория „Най-добър актьор“ за образа на Едуард.

През 2011 година Хидълстън триумфира в редица проекти, сред които филмите: „Полунощ в Париж“ на Уди Алън, „Боен кон“на Стивън Спилбърг и „The Deep Blue Seaна Терънс Дейвис и ролята на злодея Локи от филма „ТОР“ на Кенет Брана – продукция на Marvel, с която актьорът е най-известен, и в която се изявява отново през 2012 година в хитовия блокбъстър на Marvel„Отмъстителите“. За ролята си в „ТОР“ той получава Награда в категория „Британска изгряваща звезда“ на раздаването на Регионалните филмови награди „Ричард Атънбъро“ и Награда за най-добра мъжка роля за начинаещи през 2012 година на раздаването на Наградите на империята. Скоро след това Хидълстън се изявява в “Хенри IV” – Части 1 и 2, и в главната роля в “Хенри V”, за която печели Наградата за изключителни постижения на вестник „Таймс“ на състоялото се през 2013 година раздаване на британските награди за музика, театър и кино South Bank Sky Arts Awards.

През 2013 година Хидълстън се връща към ролята си на Локи в „ТОР – Тъмният свят“, играе малка, но запомняща се роля във филма на Джоана Хог „Exhibition“,и главната роля в “Кориолан” в Donmar Warehouse, за което е удостоен с Наградата за най-добър актьор на раздаването на Лондонските театрални награди на вестник „Ивнинг стандарт“ и е номиниран за Наградата за най-добър актьор на раздаването на Наградите „Оливие“ за 2014 година. Освен това, Хидълстън озвучава „Феята-пират“ на Дисни и участва в продължението на „Мъпетите“ – „Мъпетите – най-издирвани“.

Най-новите проекти на Хидълстън включват „Само любовниците остават живи“ на Джим Джармуш, готическия трилър„Пурпурният връх“ на Гийермо дел Торои трилъра „High Rise на Бен Уитли, създаден по посрещнатия с одобрение от публиката през 1975 година едноименен роман на Джей Джи Балард. Сред предстоящите проекти на актьора са главната роля във „Видях светлината“ – самостоятелен биографичен филм за иконата на кънтри музиката Ханк Уилиамс, режисиран от Марк Ейбръхам, и водещата роля в историята за произхода на легендарния Кинг Конг – „Конг – Островът на черепа“ с режисьор Джордан Войт-Робъртс, който ще излезе на екран през 2017 година.

ПРЕДСТАВЯНЕ НА ОБРАЗА

Том Хидълстън в ролята на Джонатан Пайн


Джонатан Пайн е бивш войник, сражавал се в Ирак, който в момента се е отдръпнал от живота и от себе си, преживявайки като нощен хотелски служител. Нощна птица, подложил се на доброволно заточение и бягащ непрекъснато от емоционално обвързване, Пайн изпитва болка на съвестта, когато разкриването на документи, поверени му тайно от гостенка на хотела, довежда да нейната смърт. Развитието, започнало като търсене на изкупление, се превръща в търсене на собствената му душа, когато Пайн прониква в най-близкото обкръжение на Ричард Роупър и заживява в сенчестите недра на неговия свят.

ИНТЕРВЮ

Том Хидълстън – Джонатан Пайн

Бихте ли ни разказали най-напред за Вашия герой в „Нощният мениджър“?

Изпълнявам ролята на Джонатан Пейн, който в началото на разказа е една изгубена душа. Той работи като нощен служител в петзвезден хотел в ски курорта„Зермат“ в Швейцарските Алпи, водейки почти монашески живот, потънал в пряк и преносен смисъл в сняг, тишина и тъмнина. Мисля, че Пайн е загадка за всички и за самия себе си – униформата и изражението, с които посреща хората, са маска, която го защитава от познаването на самия себе си. Зад безупречната си униформа от три части, безупречната вратовръзка, излъсканите черни обувки ибезукорните маниери, той е почти безличен, тъй като е изпълнен с вина и срамзаради това, което се е случило в миналото му. Той е бивш войник, който е изкарал два мандата в Ирак, затова макар и освободен от армията, продължава да служи, само че този път в хотела.

Какво Ви привлече в този вълнуващ проект?

Получих първия епизод от лондонския си агент, който ми каза, че Саймън иСтивън Корнуел – синовете на Джон льо Каре,търсят някой, който би се заинтересувал от телевизионна адаптация на„Нощният мениджър“. Прочетох първия епизод и от самото начало бях завладян от историята и образа. Влюбих се в него на минутата.

Познавахте ли романа, преди да се ангажирате с драмата?

Не бях чел романа преди това, но веднага след като прочетох сценария, го издирих. Мисля, че Джон льо Каре заема уникално място сред разказвачите в английската литература. Мисля, че той е изключителен авторитет по темата,след като самият той се е занимавал с тази дейност, както казват. Той е изключително даровит разказвач имайстор в своята област – шпионския трилър. Мисля, че причината, поради която всеки актьор би бил привлечен отадаптация на негов материал, се крие в образите, които са невероятно сложни, невероятно богати итолкова изненадващи и противоречиви, колкото са хората в реалния живот.


Какво Ви привлече в образа на Джонатан Пайн?

Образът ме привлече, защото като актьор знаех, чеще трябва да използвам максимално интелектуалните и физическите си способности, тъйкато той еагент на терен, който трябва да бъде и достатъчно интелигентен, за да действа под прикритие. Впечатлен бях от благородството, смелостта и морала му – той наистина е един много морален образ, който е носител на моралните принципи за света на самия льо Каре. Има една нишка, която пронизва всички творби на льо Каре и която им придава голяма морална здравина – разбирането за добро и зло, за почтеност и неговата противоположност.

Това е епична продукция, снимана на много места. Бихте ли ни разказали за някои от местата, които сте посетили по време на продукцията?

Местата наистина бяха удивителни. Тази история се характеризира с огромен обхват и амбицияи местата на които бяхме, й придадоха още по-голяма плътност. Сюжетът на „Нощният мениджър“има такова невероятно международно покритие, което се простира от Кайро по времето на Арабската пролетдо Швейцарските Алпи, Лондон и Девън. В книгата има сцени, които се разиграват на Бахамите и в Кипър,но в нашия прочит ние избрахме Майорка и турско-сирийската граница, Истанбул и Монако. Често пъти, появявайки се на снимачната площадка, съм имал чувството,че нищо не е оставено на въображението ми, тъй катосе намирах в един напълно достоверен за героя контекст. Всяко от местата беше проектирано толкова прецизно и избрано толкова точно, че често ни спираше дъха.

Какъв е приносът към проекта на носителката на наградата на Академията – режисьорката Сузане Биер?

Сузане е рицар на истинатаи има изключително остро чувство за товакое изглежда естествено и правдоподобно ведно изградено от отделни епизоди повествование. Мисля, че никога не съм работил с режисьор, който има такъв невероятенинстинктивен усет за това какво може да позволипо отношение на вижданията си, което е много важно в истории като тази. В една шпионска драмаили в която и да е дейност, която изисквалогична съгласуваност,за хората е много лесно да правят компромиси, защото така изглежда по-добре илизащото това улеснява графика. В такива случаи оправданието е, че публиката няма да забележи това, но истината е, че тя го забелязва. При Сюзън стиковката е толкова прецизнаи всичко е така логично обвързано, че в повествованието няма никакви празноти илинеясноти – тя не пропуска нищои е изключително взискателна по отношение на сюжетаи сглобяването на парченцата от пъзела така, че той да изглежда логично.

Защо Пайн се чувства длъжен да помогне на Бър и да рискува живота си, съгласявайки се да действа под прикритие, за да разобличи Роупър?

Мисля, че Джонатан се опитва да осмисли живота си. Разбира се, той е жив физически и има работа, но е забутан в швейцарските планини и работи нощем в хотел. Мисля, че това не е призвание, а е по-скоро удобство, тъй като изискващите се дисциплина, търпениеи маниери са нещо, което му е познато от армията. Когато Бър намира Пайн, тя събужда нещо от неговата същност, което е било потулено за известно време, и коетоспоред мен, са неговите морални устои и неговият гняв. Това е морален гняв който, доколкото мога да преценя, се споделя от Джон льо Каре –гняв, породен от наличието на хора по света, вършещи неща, които трябва да бъдат спрени. И по някакъв начин той смята, че има куража да се заеме с това.

Какво можете да ни кажете за Ричард Роупър?

Ричард Роупър води много луксозен и атрактивен живот,който се финансира от приходите от сделки с оръжие, предлагано на най-платежоспособните купувачи. Забележителен живот с частни джетове, частни яхти и къщи по Средиземноморието. Мисля, че Роупър е привлечен от Пайн, поради това че двамата си приличат в много отношения. Мисля, че има нещо, което често характеризира романите на льо Каре, нещо специфично английско – обща отправна рамка, чувство за хумор и разбиране за света, което често прозира в детайлите.
Роупър е много очарователен, много харизматичен, непринуден, забавен, сърдечен, интелигентен, изискан англичанин. Увлекателен събеседник, невероятен гост за вечерни партита, свободно изразяващ се и владеещ аудиторията оратор, с огромен потенциал за добри дела. Причината, поради която е решил да използва този свой потенциал в услуга на злото,е това, което възмущава толкова много льо Каре, а оттам – и Пайн.

Снимки: Des Willie, Mitch Jenkins
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
amc, За, Интервю, на, Нощният мениджър, очаквания, сериал, Том, Хидълстън


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Интервю с Хю Лори за очаквания сериал по AMC "Нощният мениджър" Chello Central Europe ФИЛМИ 0 04-02-2016 12:48
Интервю с режисьора на очаквания сериал по AMC „Нощният мениджър“ – Сузане Биер Chello Central Europe ФИЛМИ 0 03-02-2016 16:37
Писмо от Джон льо Каре, по чийто роман е създаден сериалът „Нощният мениджър" - AMC Chello Central Europe ФИЛМИ 0 03-02-2016 16:17
Премиерите на "Нощният мениджър" и "Пази се от живите мъртви 2" по AMC Chello Central Europe ФИЛМИ 0 11-01-2016 11:50
Канал AMC придоби правата върху сериала "Нощният мениджър" Chello Central Europe ФИЛМИ 0 27-10-2015 16:21


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:56.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.