The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 10-04-2017
Димова Димова не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Question Виваком телевизия в Германия

Здравейте, пускам нова тема след като изчетах доста такива тук. И така преместихме се в нова квартира (намираме се в Дююселдорф, Германия) и решихме да поръчаме да ни вземат приемни на виваком и ни го пратиха. Получихме си ние приемника след три седмично премеждие докато пристигне и се захванахме със свързването. Понеже имахме вече монтирана антена от старите собственици решихме да я използваме. Свързахме всичко, въртим антената наляво надясно ама не ще на никъде да хваща. Намерихме едно ново око в мазата сменихме го и взе че хвана децибели и сила на сигнал обаче качество никакво. Решихме да върнем фабричните настройки на декодера, но никаква промяна. Четахме че сменят сателитите а настройките в приемника са за интелсат12 нямаме никаква идея какво да правим и как да успеем да получим и сигнал и качество, че да имаме телевизия. Ако някой може да помогне и да даде някакъв съвет, ще сме му много благодарни.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10-04-2017
Ванси Ванси не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 373
Благодари: 3
Получил благодарност:
73 пъти в 65 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Какво разбираш под сигнал и качество. Сигнала е цифров имаш ли го гледаш тв, нямаш ли го не гледаш. Качеството не се определя от сигнала, това е не е аналогова тв. Друго е ако насича и прекъсва. Това е слаб сигнал. Качеството се определя от оператора. Каквото предлага това е .
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10-04-2017
Аватара на бендо
бендо бендо е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Местоположение: София
Мнения: 2,135
Благодари: 1,398
Получил благодарност:
512 пъти в 364 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А бре хора,отишли сте на запад,а се занимавате с КГБ-истка фирма,на руски сателите не мога да ви разбера
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на бендо за този полезен пост :
Эхьты (12-04-2017)
  #4  
Стар 11-04-2017
Димова Димова не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Когато върнах фабричните настройки и декодера се рестартира ни пусна да си изберем език, след това резолюция, после ми казва да проверя дали съм свързвалла правилно приемника съгласно с инструкциите и след това ми излиза LNB настройка, която е нагласена на уноверсална настроени са GHz към кой спътник и DiSEqC A , дава ми дда продължа напред и ми отваря транспондери, където ми позволява да избера само първия и ми показва че силата е 70 а dB12.5 и ми излиза прозорец на който пише липса на сигнал и интрукции каквоо да направя и по нататък не ме пуска.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 11-04-2017
eMTech 300 eMTech 300 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Малта
Мнения: 582
Благодари: 319
Получил благодарност:
224 пъти в 143 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Димова Вижте мненията
Здравейте, пускам нова тема след като изчетах доста такива тук. И така преместихме се в нова квартира (намираме се в Дююселдорф, Германия) и решихме да поръчаме да ни вземат приемни на виваком и ни го пратиха. Получихме си ние приемника след три седмично премеждие докато пристигне и се захванахме със свързването. Понеже имахме вече монтирана антена от старите собственици решихме да я използваме. Свързахме всичко, въртим антената наляво надясно ама не ще на никъде да хваща. Намерихме едно ново око в мазата сменихме го и взе че хвана децибели и сила на сигнал обаче качество никакво. Решихме да върнем фабричните настройки на декодера, но никаква промяна. Четахме че сменят сателитите а настройките в приемника са за интелсат12 нямаме никаква идея какво да правим и как да успеем да получим и сигнал и качество, че да имаме телевизия. Ако някой може да помогне и да даде някакъв съвет, ще сме му много благодарни.
Какъв ви е рзмера на чинията ? И трябва да знаете на кой сателит е била ! Мисля си че по малките чинии имат проблем в момента ! А е хубаво да търсите сателита със по чувствителен приемник или някой който е профисионалист . Сега прочетох и последният ви пост и видях че , имате 12.5 дб . По скоро сте на някои друг сателит ! Колко градуса надолу е наклонена чинията ?

Последно редактирано от eMTech 300 : 11-04-2017 на 00:22
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11-04-2017
Димова Димова не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не съм сигурна на колко градуса е чинията, 80 см е, утре ще се опитваме пак да хванем правилния сателит. Ние си мислехме същото че хващаме от някой друг сателит сигнал ама и не знаем каак да разберем дали ее така.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11-04-2017
Аватара на Астрал
Астрал Астрал не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Местоположение: Ловеч
Мнения: 725
Благодари: 107
Получил благодарност:
341 пъти в 176 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Димова Вижте мненията
Здравейте, пускам нова тема след като изчетах доста такива тук. И така преместихме се в нова квартира (намираме се в Дююселдорф, Германия) и решихме да поръчаме да ни вземат приемни на виваком и ни го пратиха. Получихме си ние приемника след три седмично премеждие докато пристигне и се захванахме със свързването. Понеже имахме вече монтирана антена от старите собственици решихме да я използваме. Свързахме всичко, въртим антената наляво надясно ама не ще на никъде да хваща. Намерихме едно ново око в мазата сменихме го и взе че хвана децибели и сила на сигнал обаче качество никакво. Решихме да върнем фабричните настройки на декодера, но никаква промяна. Четахме че сменят сателитите а настройките в приемника са за интелсат12 нямаме никаква идея какво да правим и как да успеем да получим и сигнал и качество, че да имаме телевизия. Ако някой може да помогне и да даде някакъв съвет, ще сме му много благодарни.

Правилно сте прочели,че тече смяна на спътника и промяна в настройките на приемника.Не разбрахме обаче кой точно спътник сте хванали след като казвате,че имате 12 дб качество? Силно се съмнявам,че не сте на спътника които ви трябва,за целта кажете ни по-подробно какво точно излиза на този транспондер който излиза с 12 дб? И да познаем въпреки тях,на нито един канал не ви тръгва картина,нали така?
__________________
13-16-19 E 85 cm ITV Partner
Tecatel 120см 36 E ,GS B211,TRICOLOR TV
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11-04-2017
eMTech 300 eMTech 300 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Малта
Мнения: 582
Благодари: 319
Получил благодарност:
224 пъти в 143 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Димова Вижте мненията
Не съм сигурна на колко градуса е чинията, 80 см е, утре ще се опитваме пак да хванем правилния сателит. Ние си мислехме същото че хващаме от някой друг сателит сигнал ама и не знаем каак да разберем дали ее така.
Като сканирате каналите и ще разберете на кой сателит сте . Само че, със този приемник мисля че не може . И 80 санта са под въпрос в момента . За Малта дават със 80 че може да се лови , но днеска правих проби и не става . Със 1 метър хванах като транспордер 11 555 е на ръба !
Имам чувството че, Интелсат 904 Който е сега от няколко дена или има още за настройка или ще сме си орязани откъм сигнал ! За това имам и Булсат !
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11-04-2017
Димова Димова не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Астрал Вижте мненията
Правилно сте прочели,че тече смяна на спътника и промяна в настройките на приемника.Не разбрахме обаче кой точно спътник сте хванали след като казвате,че имате 12 дб качество? Силно се съмнявам,че не сте на спътника които ви трябва,за целта кажете ни по-подробно какво точно излиза на този транспондер който излиза с 12 дб? И да познаем въпреки тях,на нито един канал не ви тръгва картина,нали така?
Не знам кой спътник съм хванала. Все още настройвам чинията и инсталирам декодера. Първо имаше проблем с окото, смених го и проблема се "оправи". Като свързах чинията с приеемника отново и насочих грубо към ИС 12 и децибелите скочиха на 12-13, а силата на 70-90.. реших да експерименирам като помръдвах чинията леко наляво или надясно,но силата и дб не се променяха.. Тогава мръднах максимално надясно и след това максимално наляво и отново силата и дб си остана на 12 и 70, което тотално ме обърка.

А и да, няма картина на нито един канал, все още нее съм стигнала до ваденето на канали с инсталацията на декодера.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11-04-2017
Аватара на Хишникът
Хишникът Хишникът не е на линия
Стара пушка
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: 3-тата планета от Слънчевата система
Мнения: 285
Благодари: 513
Получил благодарност:
69 пъти в 46 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Като за начало:http://www.dishpointer.com/
На първия ред напиши: Duseldorf
На втория ред намери спътника: 45E GALAXY 11 (G-11) | INTELSAT 12 (IS-12)
На картата се ориентирай къде се намираш в момента и премести маркера там. Накъдето сочи зелената линия натам насочвай и чинията.

Последно редактирано от Хишникът : 11-04-2017 на 05:00
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
виваком, Германия, Телевизия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ПОМОЩ! Мога ли да използвам Виваком IPTV Декодер в Германия? маринов92 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 35 08-12-2016 04:16
Помощ как да гледам Виваком в Германия? маринов92 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 13 16-09-2014 01:12
Аналогова спътникова телевизия в Германия до 2012 г. berks Новини 2 30-04-2012 10:01
Проблем с инсталирането на Виваком в Германия светльо01 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 15 09-12-2010 09:57
През май, Astra Германия започва голяма кампания за цифровата телевизия berks Новини 0 25-04-2009 19:25


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:25.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.