The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия

ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия Мястото, където може да обсъждате всичко, за което няма обособен форум.

Затворена тема
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 03-03-2010
Аватара на basti
basti basti не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 308
Благодари: 5
Получил благодарност:
54 пъти в 48 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от СТАРИЯ Вижте мненията
Проблема е решен с линеен усилвател
Който не е пробвал да не иронизира,и аз в началото си мислех че е глупост но уви факта си е факт,а и едно време който се е занимавл с Нокиа 9200 имаше подобен проблем на някои честоти и за тях се намери начин с филтър който изравнява поляризациите,но това беше отдавна,ще кача и клипове за неверующите без и със усилвател
  #32  
Стар 03-03-2010
Аватара на heracle
heracle heracle не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Мнения: 720
Благодари: 693
Получил благодарност:
557 пъти в 241 поста
Сваляния: 85
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Потвърждавам с усилвател на междинна на входа на diseq ключа вече го няма посочения гаден ефект с цифрирането на тези канали. Явно проблема е с сигнала който постъпва в тунера.Ще разцъкам по другите сат. да видя дали този усилвател не събаря пък нещо друго...

Благодарско на СТАРИЯ
Детето най-много се кефи, все е залепено за disney канала.

Май и за София трябва по - голяма антенка ако ще се гледат посочените проблемни канали.Както е при колегата Sharp - 140 и няма проблеми, а при нас тука 2м .

Последно редактирано от heracle : 03-03-2010 на 18:11
  #33  
Стар 03-03-2010
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,888
Благодари: 1,725
Получил благодарност:
5,183 пъти в 2,337 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от heracle Вижте мненията
Потвърждавам с усилвател на междинна на входа на diseq ключа вече го няма посочения гаден ефект с цифрирането на тези канали. Явно проблема е с сигнала който постъпва в тунера.Ще разцъкам по другите сат. да видя дали този усилвател не събаря пък нещо друго...

Благодарско на СТАРИЯ

Май и за София трябва по - голяма антенка ако ще се гледат посочените проблемни канали.Както е при колегата Sharp - 140 и няма проблеми, а при нас тука 2м .
не знам как не ви достига сигнала???триакс 110 в Хасково-сигнал 65%,ръба е 32-35....
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
  #34  
Стар 03-03-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Вече 2-3 часа гледам SkySports HD1 и Disney Cinemagic HD с линеен усилвател без проблеми.
Благодарско и от мен.
PS. В София ги гледам с TD88, явно усилвателя обира разни шумове.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
  #35  
Стар 03-03-2010
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,477
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,160 пъти в 2,927 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нищо не обира усилвателя,
малка антена,шибан тунер в ДМ800,лошо КСВ,усилвателя само подобрява КСВ в случая!Ефекта може да го постигнеш и с 5м по дълъг кабел и съответно скъсяване!Опитай с директен кабел от конвертора на 28градуса,може да има и лош контакт в някой от конекторите!Усилвателя прави боза,махай го и решавай проблема по друг начин!Усивател се слага над 50м и повече кабел!

Последно редактирано от dzumba : 03-03-2010 на 19:10
  #36  
Стар 03-03-2010
Аватара на СТАРИЯ
СТАРИЯ СТАРИЯ не е на линия
Чергар
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 172
Благодари: 30
Получил благодарност:
37 пъти в 23 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от basti Вижте мненията
Който не е пробвал да не иронизира,и аз в началото си мислех че е глупост но уви факта си е факт,а и едно време който се е занимавл с Нокиа 9200 имаше подобен проблем на някои честоти и за тях се намери начин с филтър който изравнява поляризациите,но това беше отдавна,ще кача и клипове за неверующите без и със усилвател
Не иронизирам бре,наистина така се решава проблема и постовете по-надолу го потвърждават.
А за тези по-надолу-знайте че не съм баш трезвеник
__________________
"Майка ми тъче в завода плат за всички, за народа - и за теб и за мен - всеки да е пременен! " Детска песничка
  #37  
Стар 03-03-2010
Аватара на СТАРИЯ
СТАРИЯ СТАРИЯ не е на линия
Чергар
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 172
Благодари: 30
Получил благодарност:
37 пъти в 23 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Нищо не обира усилвателя,
малка антена,шибан тунер в ДМ800,лошо КСВ,усилвателя само подобрява КСВ в случая!Ефекта може да го постигнеш и с 5м по дълъг кабел и съответно скъсяване!Опитай с директен кабел от конвертора на 28градуса,може да има и лош контакт в някой от конекторите!Усилвателя прави боза,махай го и решавай проблема по друг начин!Усивател се слага над 50м и повече кабел!
Преди малко каза че проблема е от другата страна на лана,а сега в лоша връзка.
Нито едното е вярно нито другото.
Усилвателя не служи само за просто усилване на сигнала,а също така подобрява съотношенито сигнал/шум. Точно това решава проблема.
__________________
"Майка ми тъче в завода плат за всички, за народа - и за теб и за мен - всеки да е пременен! " Детска песничка
  #38  
Стар 03-03-2010
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,477
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,160 пъти в 2,927 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Никакъв сигнал шум няма да ти подобри усилвателя,просто му оправя КСВ в този диапазон, поради калпав тунер,некачествен дисек ключ или лоша връзка по конекторите!Същия ефект ще получи,ако прекара сигнала и през най обикновен сплитер!
А първата констатация е резонна,след като не живея у тях,а знам до болка как се държат НДС картите!
  #39  
Стар 04-03-2010
Аватара на СТАРИЯ
СТАРИЯ СТАРИЯ не е на линия
Чергар
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 172
Благодари: 30
Получил благодарност:
37 пъти в 23 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Никакъв сигнал шум няма да ти подобри усилвателя,просто му оправя КСВ в този диапазон, поради калпав тунер,некачествен дисек ключ или лоша връзка по конекторите!Същия ефект ще получи,ако прекара сигнала и през най обикновен сплитер!
А първата констатация е резонна,след като не живея у тях,а знам до болка как се държат НДС картите!
За първата констатция - извинявай.Сега като помисля,и аз бих реагирал като теб (а знам до болка как се държат НДС картите!).Просто бях запознат с точната ситуация.
За другото не съм съгласен,но може и да си прав,не обичам да споря.Все пак проблема се появява само на определени трансподери и не при един и двама (Джак е писал че не е и само в Бг,а дори и в Англия ).
Най-важно е,че проблема е решен
__________________
"Майка ми тъче в завода плат за всички, за народа - и за теб и за мен - всеки да е пременен! " Детска песничка
  #40  
Стар 04-03-2010
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,477
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,160 пъти в 2,927 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Значи,ако един транспондер се разпуква в система,антена,конвертор и 20м кабел директно в ресивер,няма как с линеен усилвател да оправиш нещата,но ако след тези 20м имаме малък аванс и безпроблемно приемане и добавиме още 50 м кабел и сигнала зачезне,точно тогава линейния усилвател ще ти помогне!Това което не ти стига от антена,не може да го компенсираш с усилвател!Ако случайно се получи добър ефект,както в случая,той се дължи на по доброто съгласуване в даден честотен обхват,отколкото от някакво усилване!
Остава Мореплавателя да пусне една директна жица до ресивера от конвертора и да сподели впечатления!
Масово Дриймбокс със Филипс тунер имат дупка на 1800 Мхц отговарящо на честота 12400мхц!С Алпс има други проблеми,а новите DVBS2 тунери не работят коректно с различните модели конвертори!
Имам конвертор Шарп който на ИПбокс дава 100 процента сигнал,слагам ДМ800 ,долната скала е фул,а горната празна!Слагам Инверто и Инваком ,веднага отива на 100!Същия случай е и с 11011 на Булсат,с Гардинър- 0,с Инверто -100!Конверторите трябва да са от по новото поколение, иначе всеки елемент по пътя променя драматично нещата!
Следните потребители (3) благодарят на dzumba за този полезен пост
bu12tras (04-03-2010), heracle (04-03-2010), Ooo_Pepi (04-03-2010)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
bskyb, бъг


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
BSkyB to reduce ITV stake сат-инфо Новини 0 08-02-2010 19:30
BSkyB flags 3D compatibility сат-инфо Новини 0 06-01-2010 18:10
MGM and BSkyB in HD movie launch сат-инфо Новини 1 14-12-2009 19:07
BSkyB готови за пускането на 3D ТИНТИН Новини 0 22-10-2009 10:49
BSkyB to pay ITV Appeal costs сат-инфо Новини 0 23-06-2009 13:11


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:43.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.