The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > GSM мобилни комуникации

GSM мобилни комуникации Global System Mobile

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 03-11-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Lenovo A859 - зарежда много бавно?

Здравейте,
Преди няколко дни си купих Lenovo A859, който е с батерия 2250mA/h. Зарядното в комплекта е USB зарядно, 5V/1A.
Вече трети път зареждам телефона, като два пъти беше разреден до 5%. Включвам зарядното и не работя с телефона, само проверявам от време на време до къде е стигнал заряда. От 5% до 100% са му необходими почти 6 часа!!! Това нормално ли е? Зарядното не грее изобщо. Опитах със зарядното за таблета ми, което е също USB, но е 5V/2А. Времето за заряд е същото. Отново зарядното е абсолютно хладно. До сега не съм имал телефон на който зарядното му да не загрява и да се зарежда за повече от 3 ч.
Моля, ако някой има такъв телефон да сподели дали и при него е така!
Възможно ли е да има някаква настройка, която не намирам, за превключване на режим ускорен заряд или нещо подобно.
Гледам в Google Play има разни програми, които уж ускоряват заряда, но доколкото разбирам те просто затварят приложения, които са останали отворени и биха могли да консумират от батерията, а това е малко...прах в очите.
Намерих само едно приложение, което казва, че наистина повишава тока на заряд на батерията и така съкращава времето, но трябва телефона да бъде с къстъм ром, за да са му разрешени някакви функции, които с фабричния ром не са.
Моля помогнете! Не знам дали да ходя да претендирам за дефект или поведението на телефона е нормално.
Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 03-11-2014
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,730
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,643 пъти в 2,334 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Честно казано с този модел не съм имал възможност да си играя, но не, няма как да е нормално зареждането да е толкова време.
Директно отивай и си прави рекламация.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 03-11-2014
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ммм имах подобен проблем с моя Самсунг. Незнайно защо се оказа мемори картата. Бях му сложил A-Data 32GB, но около 3 месеца, откакто го имах, като преди това нямаше посочения проблем. Смених картата с някакво Сони и проблем няма от тогава. Иначе и аз бях в чуденка 2 седмица, какво точно се случва, като пробвах с различни зарядни и т.н., но накрая навързах нещата с картата. Първо я махнах и го сложих да се зареди, като това му отне под 2 часа време, докато с картата около 5-6 часа. После върнах картата и тъй като си купих камера, към която имаше подарък въпросната карта Сони, сложих нея и проблеми нямам.
Та, ако имаш карта памет, махни я и пробвай без нея. Ако не, както ти е казал Цецо - рекламация и нов.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 03-11-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

А да не би на въпросната карта да е имало инсталиран аппликейшън някакъв дето се е опитвал да менажира батерията?
__________________
Отговори с цитат
  #5  
Стар 03-11-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
А да не би на въпросната карта да е имало инсталиран аппликейшън някакъв дето се е опитвал да менажира батерията?
И аз щях да питам същото. В моя случай няма нищо инсталирано, което да е свързано с мениджмънт на батерията. Колега ме посъветва да изключа телефона и така да пробвам да видя за колко време ще се зареди.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 03-11-2014
гбг844 гбг844 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2012
Мнения: 66
Благодари: 4
Получил благодарност:
23 пъти в 13 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Моето Lenovo a536 с 2000 mA/h и същото зарядно зарежда за около 3 часа от 0 до 100%.Провери каква е настройката на юсб порта на телефона ,моя е на мулти.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 03-11-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от гбг844 Вижте мненията
Моето Lenovo a536 с 2000 mA/h и същото зарядно зарежда за около 3 часа от 0 до 100%.Провери каква е настройката на юсб порта на телефона ,моя е на мулти.
От къде мога да направя тази настройка? Аз рових но не намерих настройка на USB.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 03-11-2014
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
А да не би на въпросната карта да е имало инсталиран аппликейшън някакъв дето се е опитвал да менажира батерията?
Тц, чисто нова, форматирана карта, без нищо на нея, освен няколко снимки с камерата на телефона и няколко mp3-ки. С другата карта, при същото съдържание, никакви проблеми. От самата карта беше, но защо и как - никаква идея. Пак казвам чисто нова карта, купих си я запечатана, сложих я в телефона, форматирах я и толкова. Неща, които бяха на картата като снимки са правени със същия телефон, а музиката е свалена от Google Drive.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 03-11-2014
гбг844 гбг844 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2012
Мнения: 66
Благодари: 4
Получил благодарност:
23 пъти в 13 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Като свържеш телефона с юсб кабел към компютър излиза опцията.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 03-11-2014
mistreated mistreated не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 776
Благодари: 40
Получил благодарност:
197 пъти в 117 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Почти съм убеден, че проблемът е в зарядното - било то само кабела, или самия трансформатор. Пробвай с друго зарядно, едва ли само този телефон имаш вкъщи с микро USB.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
a859, lenovo, бавно, зарежда, много


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
VU+Duo не зарежда правилно каналите! gojko Въпроси и отговори 4 28-02-2014 17:25
VU+ DUO OpenPli 3 не зарежда коректно каналите по букети? gojko Въпроси и отговори 13 25-01-2013 15:42
ДМ500 бавно палят каналите - причина? r4ptor DREAMBOX 8 19-11-2011 19:04
DM 800hd-много зарежда dj_azam DREAMBOX 16 28-03-2011 21:47
Много, много хитове - гледай през първия месец на Disney Channel ТИНТИН ДРУГИ 0 01-09-2009 20:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:43.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.