The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 27-09-2015
Итама Итама не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2015
Мнения: 9
Благодари: 7
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Post Проблем със сигнал Булсат-пречещо дърво

тъй като не мога да се ориентирам за темите във форума, ако питането ми не е за тук моля модератора да я премести

Моля за съвет от вас-имам безумен проблем с Булсат. Преди година ми окабелиха новия апартамент/всичко остана под плочки, паркет и т н/ при монтажа никой от техниците не ми каза че като има пред нас дървета може да е проблем, на втория етаж сме. Преди година започнахме да ползваме /миналата година по същото време/ и нямаше проблеми, но от 6 месеца е ад, по цели дни нямаме тв, сега вече трето денонощие. Спуквам ги да ги викам и идват различни техници, оправдават се с дървото- било пораснало. Направо съм в омагьосан кръг, не ми се пуска кабелна да ми се влачат кабелите по целия новоремонтиран апартамент, хем без тв не се стои. Моля за някакъв съвет, мога ли някъде да намеря по добър техник и да си платя да ми настрои антената? Дали има шанс да намеря друг оператор с чиния така че да ползвам окабеляването?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27-09-2015
Аватара на gogyto
gogyto gogyto е на линия
рашън 8)
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Русе
Мнения: 3,395
Благодари: 1,617
Получил благодарност:
1,907 пъти в 1,173 поста
Сваляния: 143
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Може да се измести антената на покрива на кооперацията, или да се пробва с Вивател или МТел, дали има видимост към техните спътници.
Другия вариант е да ползвате ИПТВ.
__________________
Zgemma H9 Combo, Atemio Nemesis, Golden media 990, ZHD 200, SkySat 125 см. HH(90E-45W) + 160см. no name offset(36.0E)
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на gogyto за този полезен пост :
Итама (27-09-2015)
  #3  
Стар 27-09-2015
Аватара на dsc
dsc dsc не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 2,062
Благодари: 1,862
Получил благодарност:
3,507 пъти в 1,148 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 3
По подразбиране

По голяма чиния,а,ако случайно някой клон се счупи през ноща ще е най добре...само гледай да не те види бдителен комшия...
__________________
Triax 110 - GiGaBlue HD Quad
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dsc за този полезен пост :
Итама (27-09-2015)
  #4  
Стар 27-09-2015
Итама Итама не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2015
Мнения: 9
Благодари: 7
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за отговора, не вярвах, че някой ще го направи, защото знам, че това е редовен проблем.
На покрива не става, проблемни съседи...
Дървото пред нас е рехаво и доста свободно небе се вижда, само един клон уж пречел, и той доста рехав, но е високо, а как да го отрежа като е на общината, не мое дървото-мисия невъзможна.
А и пак казвам миналата година по това време нямаше никакви проблеми. Не мисля че толкова е пораснал този клон. Мисля си че нехайството на техниците по скоро ми е проблем и нежеланието им да се помъчат повече. Затова бих и извикала такъв, на който да си му платя/София/
Не знаех, че има по-големи чинии, аз ли трябва да си я купя и сменя или булсат ги имат?
И другият въпрос относно който бях неграмотна е това дали спътниците на другите оператори са различни- разбирам от горния пост че са. Кой бихте ми препоръчали с който евентуално да имам по голям успех? И те дали правят първо консултация дали има видимост и дали ще има сигнал, защото ако трябва пак да ставам абонат на другите и да плащам оборудване и договори... и да няма файда...

Последно редактирано от Итама : 27-09-2015 на 12:55
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27-09-2015
Аватара на SatBox EOOD
SatBox EOOD SatBox EOOD не е на линия
Магазин
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Местоположение: Царево
Мнения: 531
Благодари: 130
Получил благодарност:
196 пъти в 128 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Итама Вижте мненията
Благодаря за отговора, не вярвах, че някой ще го направи, защото знам, че това е редовен проблем.
На покрива не става, проблемни съседи...
Дървото пред нас е рехаво и доста свободно небе се вижда, само един клон уж пречел, и той доста рехав, но е високо, а как да го отрежа като е на общината, не мое дървото-мисия невъзможна.
А и пак казвам миналата година по това време нямаше никакви проблеми. Не мисля че толкова е пораснал този клон. Мисля си че нехайството на техниците по скоро ми е проблем и нежеланието им да се помъчат повече. Затова бих и извикала такъв, на който да си му платя.
И другият въпрос относно който бях неграмотна е това дали спътниците на другите оператори са различни- разбирам от горния пост че са. Кой бихте ми препоръчали с който евентуално да имам по голям успех
Че има неграмотни техници има,но не ми се вярва една антенка на булсат да не е изцеди докрай,така че този вариант с донастройването почти според мен отпада.Относно клона много проблеми може да направи на сигнала,особенно като почне да се клати при вятър ще стане тука има тука няма.Това е доста често срещнат проблем и не си единствения.можеше още миналата година да ти кажат че дървото евентуално може да започне да пречи.Най-добрият вариант е да се отреже клона ако е възможно,ако ли не се насочи към 16Е,защото се предполага че е най-отдалечен от хеласа,интелсата на вива е близо.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на SatBox EOOD за този полезен пост :
Итама (27-09-2015)
  #6  
Стар 27-09-2015
Итама Итама не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2015
Мнения: 9
Благодари: 7
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да затова съм най бясна- като дойдоха за окабеляване пуснаха кабелите , течеше ремонта- защо не ми казаха, че би могло да има проблеми, ама нали ме видяха жена... защо пък ще си усложняват живота да ми обясняват. Сега всеки си измива ръцете че не знаели какво ми били казали първите техници.
Извинявай, но съм неграмотна и може ли да ми кажеш какво е това 16Е?
Задавам тъпи въпроси, извинете, но съм с малко пищящо дете/още повече че няма детски програми/ и нямам никаква възможност да се образовам в момента
Отговори с цитат
  #7  
Стар 27-09-2015
valseat valseat не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,275
Благодари: 87
Получил благодарност:
379 пъти в 216 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Итама Вижте мненията
Благодаря за отговора, не вярвах, че някой ще го направи, защото знам, че това е редовен проблем.
На покрива не става, проблемни съседи...
Дървото пред нас е рехаво и доста свободно небе се вижда, само един клон уж пречел, и той доста рехав, но е високо, а как да го отрежа като е на общината, не мое дървото-мисия невъзможна.
А и пак казвам миналата година по това време нямаше никакви проблеми. Не мисля че толкова е пораснал този клон. Мисля си че нехайството на техниците по скоро ми е проблем и нежеланието им да се помъчат повече. Затова бих и извикала такъв, на който да си му платя/София/
Не знаех, че има по-големи чинии, аз ли трябва да си я купя и сменя или булсат ги имат?
И другият въпрос относно който бях неграмотна е това дали спътниците на другите оператори са различни- разбирам от горния пост че са. Кой бихте ми препоръчали с който евентуално да имам по голям успех? И те дали правят първо консултация дали има видимост и дали ще има сигнал, защото ако трябва пак да ставам абонат на другите и да плащам оборудване и договори... и да няма файда...
Oтиди в общината и си плати да ти отрежат клона. Предполагам, че не е някой защитен вид. И най-добре е да намериш някоя ;връзка; в общината--- и на следващият ден ще дойдат и ще го отрежат..... като ги почерпиш с ; антифриз с мирис на грозде; и ще ти отрежат каквото поискаш.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 27-09-2015
Аватара на gogyto
gogyto gogyto е на линия
рашън 8)
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Русе
Мнения: 3,395
Благодари: 1,617
Получил благодарност:
1,907 пъти в 1,173 поста
Сваляния: 143
Ъплоуди: 3
По подразбиране

16Е - това е друг спътник в друга посока, където може би нямате дърво насреща))
__________________
Zgemma H9 Combo, Atemio Nemesis, Golden media 990, ZHD 200, SkySat 125 см. HH(90E-45W) + 160см. no name offset(36.0E)
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27-09-2015
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,847
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Огледай се дали някой съсед на твоята фасада, или някоя друга фасада има антена на Булсатком и дали според теб приема нормален сигнал. Ако намериш такъв съсед, решението е съвсем лесно - помоли съседа да смени своя конвертор с конвертор с повече изходи (ти ще закупиш такъв конвертор и ще му го дадеш), да смени конвертора с новия, който има повече изходи и да ти даде сигнал от един от свободните изходи.

Т.е. ако неговият конвертор е единичен, ти купи двоен. Ако неговият е двоен, ще трябва да вземеш четворен.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 27-09-2015
Аватара на И.Станков
И.Станков И.Станков не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Местоположение: София
Мнения: 209
Благодари: 125
Получил благодарност:
24 пъти в 19 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравей Итама.
Ако нямаш успех с резачката, повикай кабелен оператор и там където в момента ти се намира антената (отвън на апартамента) нека ти монтират една пластмасова кутия и в нея да поставят сплитера за TV-та та Ви - така ще си ползвате окабеляването.Съответно и кабела от новия оператор ще го пуснат отвън на блока.Успех !
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Булсатпречещо, ДЪРВО, проблем, сигнал, със


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Странна работа(булсат сигнал). геца Монтаж и настройка на антени 16 16-08-2014 20:53
Проблем със сигнал Светльо90 ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 10 30-07-2012 18:59
"LNB няма сигнал" - ZHD100 - голямо дърво! gruka ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 12 11-07-2012 20:23
Проблем със сигнал valvamp Въпроси и отговори 7 30-11-2011 17:25
Промяна на сигнал при Булсат! Хиена Въпроси и отговори 30 01-12-2009 22:57


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:56.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.