The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени

Монтаж и настройка на антени Схеми, съвети и въпроси за монтаж и настройка на сателитни антени

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #41  
Стар 23-03-2023
биес биес не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 10
Благодари: 6
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да дам и аз един акъл:
Взимаш един метален крак за маса, от големия шведски мебелен магазин или от другаде, той има 4-5 дупки за монтаж с винтове. Взимаш една плочка, гранитена, тротоарна или каквато харесаш и 4-5 подходящи болтчета с гайки и шайби, може от някой голям строителен магазин. Пробиваш плочата и монтираш крака на нея, на крака слагаш антената. Слагаш антената на пода на балкона и я насочваш. Може допълнително да сложиш върху плочата циментово блокче или друга тежест да е по-стабилно. Всичко ще ти струва около 20лв. Недостатък е, че стойката може да дойде малко ниска, тогава можеш или да я сложиш на нещо по-високо или с нещо да удължиш тръбата.
Успех.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 23-03-2023
katopatisia katopatisia не е на линия
Pukkelpop
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 492
Благодари: 400
Получил благодарност:
146 пъти в 102 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
Talking

Цитирай:
Първоначално написано от color Вижте мненията
....
Разгледай плоските сателитни антени (тип Селфсат и разните производни) - там има много идеи за монтаж, включително стойки с вакуум за прозорец и даже има туристически варианти с куфар и доста принадлежности. Намират се и втора ръка ако искаш да помислиш за изцяло такова решение и не искаш да инвестираш в ново оборудване т.н.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 25-03-2023
manqka manqka не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Местоположение: Варна
Мнения: 348
Благодари: 335
Получил благодарност:
99 пъти в 79 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Ти па нищо не каза Покрива ще се запали само ако има пух от патица под керемидите. За изолация.
Хаха Това беше яко.
А, дали има пух под перата.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 25-03-2023
Глаголица Глаголица не е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 774
Благодари: 117
Получил благодарност:
305 пъти в 171 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Гледах по една телевизия в забутано норвежко село в некъв фиорд една слагаше около къщата си под разни навесчета изсушени водорасли, върху които патици да си правят гнездата. Патиците, видиш ли, си скубели най-финия пух от гърдите и тя го събира след това и прави завивки с него, една струва (словом) пет хиляди евро
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Глаголица за този полезен пост :
katopatisia (25-03-2023)
  #45  
Стар 06-04-2023
Аватара на color
color color не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 152
Благодари: 10
Получил благодарност:
28 пъти в 16 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте отново и благодаря за съветите. Поръчах един държач за балконски чадър от типа на дърводелските стяги.
https://www.chairpro.bg/products/d-r...ad-r-schneider
Мисля да направя основа от метални профили, която стъпва на земята, тръбата заварена за основата и допълнително фиксирана за стената на балкона със стягата. Мисля че така ще се получи. Следващият ми въпрос е ще мога ли да исползвам от онези плоските коаксиални кабели за да прекарам кабела през ПВЦ дограмата без да пробивам?
http://steinberger.bg/product/2238/p...tkabel-fb.html
Отговори с цитат
  #46  
Стар 06-04-2023
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,176
Благодари: 578
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от color Вижте мненията
Следващият ми въпрос е ще мога ли да исползвам от онези плоските коаксиални кабели за да прекарам кабела през ПВЦ дограмата без да пробивам?
http://steinberger.bg/product/2238/p...tkabel-fb.html
Ще можеш да ги използваш, все пак това е предназначението им. Доколко са подходящи и вършат работа, не знам. Имай предвид, че ще има затихване с този кабел. Но ако успееш да настроиш антената, няма да е фатално.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #47  
Стар 07-04-2023
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от color Вижте мненията
Здравейте отново и благодаря за съветите. Поръчах един държач за балконски чадър от типа на дърводелските стяги.
https://www.chairpro.bg/products/d-r...ad-r-schneider
Мисля да направя основа от метални профили, която стъпва на земята, тръбата заварена за основата и допълнително фиксирана за стената на балкона със стягата. Мисля че така ще се получи. Следващият ми въпрос е ще мога ли да исползвам от онези плоските коаксиални кабели за да прекарам кабела през ПВЦ дограмата без да пробивам?
http://steinberger.bg/product/2238/p...tkabel-fb.html
По-добре без плоския коаксиален кабел.
Опитай колко се смачква коаксиалния кабел,все пак е времянка, понеже доколкото се разбира от писането ти, жилището не е собствено.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 07-04-2023
ogibo ogibo е на линия
Тракторист
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Местоположение: Свиленград
Мнения: 821
Благодари: 313
Получил благодарност:
187 пъти в 134 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако ще отваряш и затваряш често прозореца/вратата, плоският кабел не издържа дълго. При мен си замина за около месец.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 08-04-2023
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,030
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,755 пъти в 982 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от color Вижте мненията
Мисля че така ще се получи. Следващият ми въпрос е ще мога ли да исползвам от онези плоските коаксиални кабели за да прекарам кабела през ПВЦ дограмата без да пробивам?
http://steinberger.bg/product/2238/p...tkabel-fb.html
Гледай да минеш през пяната, хем няма да дупчиш дограмата, хем няма да имаш драми, пробвай с една отвертка дали няма д можеш да пробиеш между дограмата и стената, обикновено там се минава, после го намажи с малко гипс или силикон, по-добре отколкото да изметнеш дограмата или да и смачкаш уплътнението и да ти фири повече от там
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, балкона, За, монтаж, на, Сателитна, съвет, търся


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Монтаж на сателитна антена direktor САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 24 17-01-2017 16:50
Търся колега за монтаж на сат антена БОБИ САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 0 25-06-2014 14:49
Търся съвет за настройка на антена на Астра 19 Е В Швеция Норман Монтаж и настройка на антени 21 19-03-2014 14:39
Монтаж на сателитна антена с мотор Александър Спасов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 12 20-01-2013 12:59
Покупка и монтаж на сателитна антена freestyler САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 22-09-2009 23:37


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:13.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.