The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОНВЕРТОРИ

КОНВЕРТОРИ Фланцови, офсетови, c-band конвертори, пластини, облъчватели, държачи, мултифиид-рейки.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 29-11-2014
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране Какъв двоен конвертор на ITV Partner антена за Виваком

Здравейте,
Ползвам ITV Partner офсетна антена 80см(не знам модела й) и Sharp BS1R9EL100A за Виваком с HD приемник Sagem.
Налага се да сложа конвертор с два изхода. Ще си правя монтажа и настройките сам. Вариантите са http://www.inverto.tv/products/produ...ection=1&id=67 и двоен моноблок http://www.inverto.tv/products/produ...ction=1&id=169
Не, че ми трябва втория турски спътник, но да има. Този LNB според сайта на Inverto би трябвало да е с по-добри параметри от първия: http://www.inverto.tv/products/produ...ection=1&id=69 Все пак е black.
Моля за съвет на кой от тези LNB да се спра! Или да ми препоръчате нещо по-добро около цената на посочените.
То е ясно, че каквото и да избера ще е по-добре от сегашния LNB, но все пак...

Последно редактирано от Gena_Bs : 29-11-2014 на 21:46
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30-11-2014
Аватара на жоркин29
жоркин29 жоркин29 е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,049
Благодари: 995
Получил благодарност:
2,958 пъти в 1,271 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 3
По подразбиране

В твоя случай слагай моноблока.Така,ще гледаш програмите и от съседния спътник 42Е.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30-11-2014
Аватара на an
an an не е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,226
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И според мен е по-добре моноблока.
Друг е въпроса, че ако си плащаш на Виваком и не знаеш турски, няма голям смисъл от 42Е. Има смисъл само, ако не плащаш и гледаш само свободните телевизии. Основно заради мачовете.
__________________
Optibox 7710 HDCICX, ITV 80 - 13E/16E, ITV 80 - 45Е/46Е, ITV 80 - 19,2Е.

Последно редактирано от an : 30-11-2014 на 03:38
Отговори с цитат
  #4  
Стар 30-11-2014
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И двата конвертора няма да ти са на фокус. Подозирам, че си с двойният държач. Купи си за 2.50 нормален държач и гледай с един конвертор или втори на мултифийд
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 30-11-2014
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Само за свободните програми става въпрос и не, не знам турски.
Държачът на антената е единичен. Моноблокът се доставя с пластмасов преходник до размера на държача (40мм) и обхваща само едната "шийка". Мисля, че ако се монтира на основия канал, той ще е на фокус.
Повече ме интересува какво да избера като чувствителност и други параметри. Защото сега при малко по-силен дъжд изчезва телевизията.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 30-11-2014
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При този размер на чинията все тая какъв конвертор ще вземеш.И двата спътника са силни. Ще можеш да гледаш и Азерският спътник на 46E и няма да можеш да си слагаш други конвертори и чинии, заради вграденият дайсек на конвертора. Направи си стандартен мултифийд с 2 конвертора и планка. Особено ако ще ползваш разни приемници-археологии от Продавалник.

Цитирай:
Първоначално написано от Gena_Bs Вижте мненията
Повече ме интересува какво да избера като чувствителност и други параметри. Защото сега при малко по-силен дъжд изчезва телевизията.
"Другите" параметри не помагат при ненастроена чиния.
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 30-11-2014
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря!
С един конвертор ще мога ли да гледам Азерския спътник на 46Е? Трябва ли да променям насочването на антената?
Архивни приемници - имам само ITV_TechniSat Digit S2. Но не знам дали мога да го ползвам за нещо.
Може да сложа CAM, ако ми дадат бюджет за нов ТВ. Но чета, че правят проблеми с някои марки / модели телевизори.

Последно редактирано от Gena_Bs : 30-11-2014 на 20:04
Отговори с цитат
  #8  
Стар 30-11-2014
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gena_Bs Вижте мненията
Благодаря!
С един конвертор ще мога ли да гледам Азерския спътник на 46Е? Трябва ли да променям насочването на антената?
Архивни приемници - имам само ITV_TechniSat Digit S2. Но не знам дали мога да го ползвам за нещо.
Може да сложа CAM, ако ми дадат бюджет за нов ТВ. Но чета, че правят проблеми с някои марки / модели телевизори.
този приемник за нищо не става. ами ако си купиш телевизор, а не кошче, всичко ще си работи. Да ще можеш, като си настроиш чинията. Там има и свободни руски програми. Само от къде ще вземеш модул и карта на Виваком не знам. Ще те "завържат" с 2 годишен договор. Телевизор със сат тунер почва от около1600 кинта ,50 инчов. Макар мче има и за 700 и нещо. Питай Бултраса дали бачка вивакомски модул на неговият.
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 30-11-2014
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам безсрочен договор за 1 приемник.
Просто се мести ТВ-то в друго помещение и ще се връща обратно, щом дойдат лястовичките. Така и така ще пускам кабел, поне да сменя конвертора с двоен. Тези в поста са ми подарък. Просто се чудех дали ще усетя накаква разлика с Black серията http://www.inverto.tv/products/produ...ection=1&id=69.
А относно телевизора - определено няма да е 50" и със сигурност не на тази цена. Пуснал съм запитване в друг форум по въпроса. Но всичко зависи от "финансиста".
Отговори с цитат
  #10  
Стар 30-11-2014
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gena_Bs Вижте мненията
Имам безсрочен договор за 1 приемник.
Просто се мести ТВ-то в друго помещение и ще се връща обратно, щом дойдат лястовичките. Така и така ще пускам кабел, поне да сменя конвертора с двоен. Тези в поста са ми подарък. Просто се чудех дали ще усетя накаква разлика с Black серията http://www.inverto.tv/products/produ...ection=1&id=69.
А относно телевизора - определено няма да е 50" и със сигурност не на тази цена. Пуснал съм запитване в друг форум по въпроса. Но всичко зависи от "финансиста".
Едва ли в Сетком ще ти отговорят смислено, освен да ти направят копи-пейст, за нещо дето нито са виждали, нито пробвали. .Едно е потребителският аспект, друго е сетком. При тези спътници дето гледаш ВСЕ ТАЯ , какъв конвертор ще сложиш. Главното е да е работещ. Просто си настрой антената. Щом с единичен конвертор ти е трудно ,значи с двойният съвсем ще се омоташ.Поне напиши в кой град си и някой ще ти помогне. Не разбрах точно за местенето на ТВ-то ,но си е твоя работа. Смени си приемникът с модул,ако ще си купуваш ново ТВ, върни на Виваком грозният им бокс и ще имаш една прахосъбирачка по-малко. НЕ акцентирай на конвертора, а на настройката на чинията и начинът на гледане - с ТВ или с техен бокс. Но ако нямаш или не ти се дават кинти за ТВ, явно ще си продължиш с вивакомската грозотия. Най-добре си пусни кабелна телевизия и няма да си изправен, пред "неразрешими" предизвикателства)))
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 30-11-2014 на 21:43
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
itv, partner, антена, виваком, двоен, За, Какъв, конвертор, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Продавам офсетова антена 80см. с двоен държач от ITV Partner insight Приключили продажби 1 29-11-2012 18:34
Продавам сателитна антена ITV Partner с двоен държач и 2 конвертора ALPS jassen Приключили продажби 3 11-11-2012 17:54
Продавам сателитна антена - 80см. от Виваком, конвертор, двоен държач insight Приключили продажби 5 17-09-2012 22:35
Продавам антена ITV Partner с правоъгълна рейка + конвертор jassen Приключили продажби 3 20-08-2012 15:02


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:37.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.