The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 18-07-2021
Оптимус Оптимус не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 30
Благодари: 8
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране САМ модул на Булсатком на друг приемник

Привет на всички,

Минах пак на Булсатком, защото почнаха да предлагат САМ модули, а ми беше писнало от проблемите с Виваком. Получих моя и го сложих в моя приемник (VU+ Duo2), но приемникът не разпозна модула. Всъщност модулът не го разпозна и телевизорът ми (модерен OLED Smart TV на Филипс), така че от сервиза на Булсатком ми казаха, че навярно просто модулът е дефектен. Върнах го и сега чакам нов. Проблемът е, че съм в чужбина и не мога да ида на място с рисйвъра да пробвам дали модулът работи.

Искам да ви питам следното:
- Някой ползвал ли е успешно САМ модула на Булсатком на други рисийвъри (и особено на моделите на VU+)? Ако да, знаете ли какви са изискванията към системата на рисийвъра за това?
- Знаете ли какъв е модела на най-добрите рисийвъри, предлагани от Булсатком? Не можах да намеря нищо на сайта им. Ако новият модул не проработи, ще трябва да взема техен рисийвър. По принцип ако има запис може това да се окаже по-добро решение.

Мерси много,
Емил
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18-07-2021
ХаМаВ ХаМаВ не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2020
Мнения: 53
Благодари: 0
Получил благодарност:
20 пъти в 15 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Оптимус Вижте мненията
Привет на всички,

Минах пак на Булсатком, защото почнаха да предлагат САМ модули, а ми беше писнало от проблемите с Виваком. Получих моя и го сложих в моя приемник (VU+ Duo2), но приемникът не разпозна модула. Всъщност модулът не го разпозна и телевизорът ми (модерен OLED Smart TV на Филипс), така че от сервиза на Булсатком ми казаха, че навярно просто модулът е дефектен. Върнах го и сега чакам нов. Проблемът е, че съм в чужбина и не мога да ида на място с рисйвъра да пробвам дали модулът работи.

Искам да ви питам следното:
- Някой ползвал ли е успешно САМ модула на Булсатком на други рисийвъри (и особено на моделите на VU+)? Ако да, знаете ли какви са изискванията към системата на рисийвъра за това?
- Знаете ли какъв е модела на най-добрите рисийвъри, предлагани от Булсатком? Не можах да намеря нищо на сайта им. Ако новият модул не проработи, ще трябва да взема техен рисийвър. По принцип ако има запис може това да се окаже по-добро решение.

Мерси много,
Емил
Трябва да у-вото да поддържа CI+ ver1.3. Ползвам 2 CAMа, на Philips и Sony, без никакви проблеми. Модула има в себе си OP и сам нарежда каналите спрямо оператора. Ако телевизора не поддържа OP си се ползва като обикновен CAM. Новите им боксове на булсат, също са ОК, можеш да си записваш на външен носител, готин интерфейс и т.н.т, но имат и кусури, като всеки операторски приемник, примерно няма CEC Ако ще ползваш приемник търси beacon моделите.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ХаМаВ за този полезен пост :
Оптимус (18-07-2021)
  #3  
Стар 18-07-2021
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,027
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,753 пъти в 981 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ХаМаВ Вижте мненията
примерно няма CEC
Операторите масово не желаят цец-а на приемниците си, понеже има тежки несъответствия с някои телевизори и вместо екстра се оказва проблем. Още повече повечето тв производители изобщо не спазват цец протокола и си правят собствени изпълнения както си искат... някои "екстри" е по-добре да ги няма, въпреки, че може да се изключи и не е чак такъв проблем.... но е допълнителна тежест към поддръжката
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на TUISTERa за този полезен пост
111111 (18-07-2021), Оптимус (18-07-2021)
  #4  
Стар 18-07-2021
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,391
Благодари: 1,033
Получил благодарност:
1,038 пъти в 679 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Операторите масово не желаят цец-а на приемниците си, понеже има тежки несъответствия с някои телевизори и вместо екстра се оказва проблем. Още повече повечето тв производители изобщо не спазват цец протокола и си правят собствени изпълнения както си искат... някои "екстри" е по-добре да ги няма, въпреки, че може да се изключи и не е чак такъв проблем.... но е допълнителна тежест към поддръжката
Друг основен проблем е че месните оператори са стиснати циции,
и не искат да плащат за ъпдейти за съвместимост на CAM модулите.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18-07-2021
Оптимус Оптимус не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 30
Благодари: 8
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ХаМаВ Вижте мненията
Трябва да у-вото да поддържа CI+ ver1.3. Ползвам 2 CAMа, на Philips и Sony, без никакви проблеми. Модула има в себе си OP и сам нарежда каналите спрямо оператора. Ако телевизора не поддържа OP си се ползва като обикновен CAM. Новите им боксове на булсат, също са ОК, можеш да си записваш на външен носител, готин интерфейс и т.н.т, но имат и кусури, като всеки операторски приемник, примерно няма CEC Ако ще ползваш приемник търси beacon моделите.
Супер, мерси много! Мисля, че VU+ Duo2 поддържа CI+ ver1.3, но ще проверя. Имаш ли някакъв линк към beacon модела, който имаш предвид? Мерси пак!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18-07-2021
Оптимус Оптимус не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 30
Благодари: 8
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ХаМаВ Вижте мненията
Трябва да у-вото да поддържа CI+ ver1.3.
Поддържа CI+ ver1.3, проверих. Сега си мисля дали не съм направил грешка, защото бях сложил настройката CI Operation Mode на Auto, може би трябваше да пробвам да я сложа на CI+ ver1.3. Но най-вероятно модулът си е бил дефектен, защото все пак не го прочете нито телевизорът, нито другия ми приемник.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18-07-2021
pavelg pavelg не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 121
Благодари: 4
Получил благодарност:
45 пъти в 33 поста
Сваляния: 73
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При мен на телевизор Philips работи, но на Vuultimo изписва "Телевизора е несъвместим..."
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на pavelg за този полезен пост :
Оптимус (18-07-2021)
  #8  
Стар 18-07-2021
Оптимус Оптимус не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 30
Благодари: 8
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pavelg Вижте мненията
При мен на телевизор Philips работи, но на Vuultimo изписва "Телевизора е несъвместим..."
Супер е, че работи на Филипса, но не разбирам съобщението на рисийвъра? В смисъл разпознава ли модула? Ultimo-то е хубава машинка, предполагам, че е първия модел с това име? Те са малко по-стари от Vu+ Duo2, предполагам, че може и да не поддържат версия 1.3.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18-07-2021
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,391
Благодари: 1,033
Получил благодарност:
1,038 пъти в 679 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Няма да е зле да се направи една тема,
в която да се пишат марки и модели съвместими с тези модули.

Те операторите ги мързи и нехаят да си направят такава база.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на 111111 за този полезен пост :
Оптимус (19-07-2021)
  #10  
Стар 18-07-2021
pavelg pavelg не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 121
Благодари: 4
Получил благодарност:
45 пъти в 33 поста
Сваляния: 73
Ъплоуди: 0
По подразбиране

[QUOTE=Оптимус;562819]Супер е, че работи на Филипса, но не разбирам съобщението на рисийвъра? В смисъл разпознава ли модула? Ultimo-то е хубава машинка, предполагам, че е първия модел с това име? Те са малко по-стари от Vu+ Duo2, предполагам, че може и да не поддържат версия 1.3.[


Приемника e VuplusUltimo 4K
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на pavelg за този полезен пост :
Оптимус (19-07-2021)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Булсатком, друг, Модул, на, приемник, САМ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Кам модул булсатком и vu+ solo РУМЕН1М Модули 18 09-06-2022 17:36
Ползване на друг приемник не на Blizzo? mitko23 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 19 05-03-2015 00:21
Стрийм от Dreambox или друг Е2 Приемник BULLET DREAMBOX 7 25-11-2014 16:02
Избор на РС или друг приемник aldin ДРУГИ 56 12-01-2011 18:19
Булсат с друг приемник - възможно ли е? яворсон ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 16 15-08-2010 10:07


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:43.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.