The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / -

ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - Споделете своите лични впечатления - както плюсовете, така и минусите на дадена марка/модел цифров приемник.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 12-10-2012
Huligan4o Huligan4o не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: In da middle of nowhere
Мнения: 393
Благодари: 110
Получил благодарност:
237 пъти в 98 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз разбрах, че въпроса ти е към автора на темата, но реших да покажа как е направено при мен, защото ме интересува ако си взема някакъв приемник, дали ще работи, или да взимам техния.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 12-10-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ако каналите са свободни, няма причина да не стане с който и да е приемник. Единствения начин да ограничат е с филтър за определен честотен диапазон, но този филтър се маха. Ако тиквите решат пак да го сложат, им показваш среден и губят абонат, а някой от другите оператори печели.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 12-10-2012
Huligan4o Huligan4o не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: In da middle of nowhere
Мнения: 393
Благодари: 110
Получил благодарност:
237 пъти в 98 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да но ако има филтър, няма да работят и тв-тата с вграден тунер. Освен това на сплитера пише, че тв изхода му е от 85-1000 Мхц. А те слагат такива сплитери и там, където не пускат интернет, а само цифрова тв. Пък от личен опит знам, че тв с тунер намират всички канали.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 12-10-2012
Владо4 Владо4 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2012
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за коментарите по темата.Аз обикновено си плащам сметките за кабелната навреме,но един път бях закъснял с няколко дена и те веднага спряха част от най гледаните програми,като своевременно се изписваше подканящ надпис да си заплатя таксата за месеца!Това ви го казвам,защото явно те имат поглед на моя приемник,който е без HD!Благодаря и за данните за честоти на кабелната тв,не знам дали ако се вкарват ръчно една
по една ще се получи.Пак ще повторя при пускането на цифровия приемник
се зарежда прозорец на който пише че устройството не е свързано правилно,което напълно изключвам и ме препраща към ръчните настройки.
Когато му задам автоматично да си търси пакетите изписва,че няма открита
мрежа.А на ръчните настройки не знаех какви данни да вкарам. Не знам дали и така ще стане след като липсва мрежа!
А между другото приемника го върнах на човека от когото го бях купил!

Последно редактирано от Владо4 : 12-10-2012 на 23:03
Отговори с цитат
  #15  
Стар 13-10-2012
Аватара на pe6o1975
pe6o1975 pe6o1975 не е на линия
F..k the System
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Мнения: 1,418
Благодари: 541
Получил благодарност:
640 пъти в 292 поста
Сваляния: 75
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Единствения начин да ограничат е с филтър за определен честотен диапазон, но този филтър се маха. Ако тиквите решат пак да го сложат, им показваш среден и губят абонат, а някой от другите оператори печели.
Едно време бившите "Евротурсат-тв" слагаха такива филтри за аналогов малък пакет мисля,че пропускаше честота до 303 mhz.
__________________
4 ръждиви булсатки & Ariva 152 combo DVB-T2,Sky sat master shd, Dm 500 s,://Stalker IPTV portal и медна тел за DVB-T
Отговори с цитат
  #16  
Стар 13-10-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Сега в Пловдив, а и не само, предполагам, Близу са започнали с тези номерца. Нещо, което преди нито Кейбъл, нито Евроком правеха.
Имаха някаква промоция само за кебелна 5лв. на месец с 30 и няколко канала. Та слагаха такива филтри.
Ама са лесни де - отваряш кутията, махаш филтъра и среден за оператора. Те и техниците не искат да ги слагат, та при един познат, случайно кутията беше отворена... нали...
Просто ти казват ние го слагаме, ама ти го махни.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 13-10-2012
Деян Деян не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 498
Благодари: 53
Получил благодарност:
83 пъти в 60 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Няма филтър, сканира по грешно зададена NIT таблица (близувска)! Сканирай честота по честота, т.к. не мога да ти кажа на колко Mhz ти е NIT-а на тази местна кабелна. Ще излязат.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 13-10-2012
Huligan4o Huligan4o не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: In da middle of nowhere
Мнения: 393
Благодари: 110
Получил благодарност:
237 пъти в 98 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Когато е нямало DVB-C, HBO се е гледал с филтър, ама тогава за да гледаш канала е трябвало филтъра да се сложи, доколкото знам. Тук в Дупница не съм го виждал, някъде из нета четох, даваха и как да се направи.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 13-10-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Деян Вижте мненията
Няма филтър, сканира по грешно зададена NIT таблица (близувска)! Сканирай честота по честота, т.к. не мога да ти кажа на колко Mhz ти е NIT-а на тази местна кабелна. Ще излязат.
@Деян - Прав си! Няма филтър, но сега видях какво е писал в едно от мненията си, а именно, че ползва цифров приемник.
В началото не се разбира дали ползва или иска да ползва, а в момента гледа само кабелна. Аз от там захапах за филтъра.
По темата с филтрите за HBO - на съвсем различен принцип са. Там май се правеше честотно изместване, а с "декодера" нещата си идваха на мястото и HBO тръгваше.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 13-10-2012
Huligan4o Huligan4o не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: In da middle of nowhere
Мнения: 393
Благодари: 110
Получил благодарност:
237 пъти в 98 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И аз мисля, че Деян е прав и проблема е в NIT-a. A принципа на HBO филтъра е, че си върви нормално канала, но се пуска честота, която да го смущава. В резултат звука бръмчи, по картината има много черти, на практика не може да се гледа. Филтъра, който се слага , е режекторен, тоест пропуска всичко останало, освен смущаващия сигнал. Спирам с аналоговия "контрол на достъп", че много се отплеснах от темата.

Последно редактирано от Huligan4o : 13-10-2012 на 01:29
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
adb2840c, ЗАПАД, кабел, на, НЕ, приемник, сат, Става, Цифров


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Продавам цифров HD приемник ADB-2840c Стънчо Приключили продажби 0 04-03-2012 20:05
Купувам приемник adb-2840c габриелгатев Приключили продажби 2 27-12-2011 19:03
Купувам приемник ADB 2840C HD Фори Приключили продажби 1 06-12-2011 19:39
Продавам: Цифров кабелен приемник ADB-2840C емича Приключили продажби 12 05-12-2011 11:44
Продавам DVB-C HD кабелен приемник ADB-2840C Зетле Приключили продажби 2 22-10-2011 15:09


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:39.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.