The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > За форума > Новини и мнения

Новини и мнения Тук може да научите новите функции или размествания във форума, както и да дадете своето мнение за него.

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 28-01-2011
Аватара на Криси89
Криси89 Криси89 не е на линия
Зяпач
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: на Тепето майна
Мнения: 81
Благодари: 54
Получил благодарност:
8 пъти в 6 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Що не вземем дето сме близо до ТКЗС-то да го почерпим, т.е. да му се подмажем а и да видим тази година овчиците дали са се умножили.
__________________
Изхода от кризата е да ми помогнете, за да ви помогна и на Вас!
Отговори с цитат
  #52  
Стар 28-01-2011
uscxeu uscxeu не е на линия
фен на безплатните неща
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 365
Благодари: 18
Получил благодарност:
22 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране честито и от мен

честито дано си вършиш съвестно задълженията на модератор и да имаш по малко главоболия с нас
Отговори с цитат
  #53  
Стар 28-01-2011
АА АА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 439
Благодари: 8
Получил благодарност:
120 пъти в 71 поста
Сваляния: 104
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не знам в тая тема ли е удачно да се обсъждат правилата - става дума за шаблона от правилата - мисля че полетата характеристики,допълнителна информация,снимка,изпращане и транспорт може и да не са задължителни за попълване - особено характеристики. Няма да удължавам повече поста с доводи за и против - те правилата постепенно ще се установят.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 28-01-2011
Аватара на Веско
Веско Веско е на линия
МУШМУРОК
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 2,237
Благодари: 395
Получил благодарност:
625 пъти в 392 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Честито от твоя страна се изразява с:




450 лв, мъъ Много малко!
__________________
Octagon SF 8008

Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.
Отговори с цитат
  #55  
Стар 28-01-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

То един овчар в Благоевградско взима по 600 лв на месец и има булсатком в колибата на баира, такава реклама течеше миналата година.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
  #56  
Стар 28-01-2011
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от АА Вижте мненията
Не знам в тая тема ли е удачно да се обсъждат правилата - става дума за шаблона от правилата - мисля че полетата характеристики,допълнителна информация,снимка,изпращане и транспорт може и да не са задължителни за попълване - особено характеристики. Няма да удължавам повече поста с доводи за и против - те правилата постепенно ще се установят.
Точно тези полета са най-нужните.

Характеристики-тук се поместват данните на приемниците да речем.Примерно се продава приемник някакъв си без значение.Трябва ли незапознатите да ходят да се ровят по сайтове и форуми да го видят какви възможности има и какъв хардуер има.Ето един колега който продава антени си е пуснал обявите и там фигурира размера на антените на Виваком и Тотал,достатъчно е като информация понеже усилване при определени честоти и максимален вятър не ги интересува повечето хора.

Допълнителна информация-както е даден примера може съвсем свободно да се напише ако проддавача прецени,примерно че има бонус нещо със стоката,че работи стабилно,примерно причина за продажбата е че си ъпгрейдва системата...Всичко което се сети.

Снимките също са задължителни защото както казахме става дума че често се продават по-екзотични неща.А и е хубаво да има снимки понеже се виждат и кутията и комплекта и т.н. Пак ще посоча човека с антените-снимана антената,кашончето,окачването...

Изпращане и транспорт-може продавача да поема транспорт за негова сметка или да не желае да изпраща стоката с куриери предвид масовата практика да подмятат кашончета или да кривят антени.Ако се продава голяма два метра антена може продавача или купувача да имат собствен бус и да я доставят до някъде...

Мисля че бях споменал че с новите правила всички които публикуват обяви ще бъдат слагани под общ знаменател и че няма да има рестрикции за брой постове или време за регистрация.По този начин бързаците или несериозните търговци ще ги ощъкаме много бързо понеже няма да се занимават да пишат толкова.
Така в една обява има максимално информация и не се налага изписване на половин страница с въпроси "От къде си,колко пари и т.н.".
В края на краищата аз лично съм пробвал и пускането на обява с тази структура отнема не повече от 5-6-7 минути.Ако някой не може да отдели 5 минути да даде изчерпателна информация за продукт който ще му донесе печалба от 20лв или си възвърне част от инвестицията която е направил и си продаде приемника за 200-450лв. то не знам.
И все пак е раздел Борса където се продават неща а за да продадеш бързо нещо то трябва да направиш една добра презентация на продукта си и вместо тези полета да се смятат като ненужни или досадни то нека се приемат като улеснение понеже в повечето случаи се забравя нещо да се напише.
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
  #57  
Стар 28-01-2011
АА АА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 439
Благодари: 8
Получил благодарност:
120 пъти в 71 поста
Сваляния: 104
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Извинявам се за разводнявянето - човека който 5 години е гледал телевизия с някакъв сателитен приемник и е решил да го продава може и хабер да си няма от характетистиките му. Освен това - характеристики всякакви - понятието е много широко. Мисля , че който мисли че е наложително да пише някакви характеристики и ги знае - нека ги пише. Който не му е работата да ги знае - какво ли да пише. Не съм против полето за характеристики - не ме разбирайте грешно - просто може и да се попълва по желание. Същото е и за останалите полета за които споменах - може да се попълват по преценка. Всъщност мисля че и модераторите по скоро ще се отнасят с разбиране по въпроса. Пак се извинявам че пиша в тая тема.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 28-01-2011
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от АА Вижте мненията
..човека който 5 години е гледал телевизия с някакъв сателитен приемник и е решил да го продава може и хабер да си няма от характетистиките му. Освен това - характеристики всякакви - понятието е много широко.
Същото е валидно и за този който иска да го купи,хал хабер си няма от приемници и поне да е на ясно горе-долу за какво става дума.Добър вариант е примерно ако е приемник да се копне от сайта на производителя и след това да се даде направо линк към сайта или каквото реши продавача.

Цитирай:
Всъщност мисля че и модераторите по скоро ще се отнасят с разбиране по въпроса.
Така и ще бъде но не трябва да се прекалява с "разбирането".
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
  #59  
Стар 28-01-2011
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,738
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,655 пъти в 2,341 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Специално и на мен това да пиша характеристики ми се вижда малко безсмислено. Защо е забранено и какъв е проблема да дам линк към сайта на производителя на приемника, като от там този който желае да го закупи ще си направи най-добра преценка, ако евентуално не е запознат с него. Не е нито конкурентен магазин, нито конкурентен форум, а сайт на производител. А има и марки за които дори не е нужно да се пише. Лично аз тези дни възнамерявам да пусна да продавам 2 приемника. Единият ще е dBoxII. Извинявай Венко, ама би ли казал има ли изобщо смисъл на такъв приемник да пиша характеристика? Такива приемници не се закупуват от ламери, които си нямат и грам понятие от сателитна телевизия, та тепърва да му учи характеристиките. Лично аз съм твърдо против Характеристиките да са задължително поле. А ако си останат задължителни, то просто няма да си пускам евентуалните обяви в този форум. Просто и елементарно.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 28-01-2011
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

5. Забранява се пускане на линкове към други сайтове с изключение на сървъри на които са поместени снимките или сайта на фирмата производител.

Тук се визира конкурентни магазини и форуми като наблягам на конкурентни.

Не се захващайте директно само и единствено за приемниците.Продават се антени,модули,позиционери,мотори и всякакви джаджи.
Давам пример:

HH мотори има за антени до 100см има и до 150см. като някои от тях са с метални зъбчатки а други с пластмасови,някои са на втулки други на лагери.
Има линейни мотори за антени до 180см и до 240см.
Има линейни мотори на 36V и такива по Дисек протокол с вградени позиционери.
Има позиционери които не могат да подават големи амперажи за мощни мотори за големите антени.
Има модули примерно Ирдето които няма да са подходящи за Ирдето2.

Ето в примера на Цецо за Dbox-а,сигурно има хора които не знаят дали е мпг2 или мпг4,дали е ХД или СД и ще започнат едно досадни въпроси в темата или на Л.С. и ако трима човека попитат на Л.С. и продавача ще се гръмне да пише три пъти едно и също.
Или "Продавам антана на Тотал". Е аджеба колко сантиметра е антената?!Но колегата @satuser е написал в обявата си "
Характеристики: 85/84см, неупотребявана".Напълно достаъчно и изчерпателно и всеки може да си направи сметката дали му върши работа.
Продава се Хюмакс,Некст,Ехосмарт,Ботеч...А върви рови да търсиш в нета модела и какви характеристики имат.Продавача трябва да е "подкован" предварително с информация какво продава и да може да го каже на евентуалния купувач а защо просто не го публикува?!Все едно да влезе някой в Мтел да пита за АйФон и да му се каже "Ми ходи си рови в нета за информация "

Ето обявата на @satuser,вижте колко спретнато,подредено и ясно е всичко. ЦЪК

В края на краищата нека да пробваме с такъв вид построение.Не държа на своето просто заради ината.Ако се окаже ненужно то ще го премахнем след определен период.Няма нищо вечно което не може да се промени.Всеки форум си е за него си и сам ще си наложи правилата които може да не работят при друг форум.
Но нека положим усилия да спазваме правилата а не да изгубим повече сили в търсене на начин да ги заобиколим
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Във, Въйко, модератор, Нов, форума


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Да ни е честит новия МОДЕРАТОР АДМИН Новини и мнения 34 29-11-2010 09:47
НОВ РАЗДЕЛ, НОВ МОДЕРАТОР АДМИН Новини и мнения 3 13-10-2010 22:36
nikec - нов модератор във форума АДМИН Новини и мнения 22 31-10-2009 18:46
Най-новия модератор във форума - CANALSAT АДМИН Новини и мнения 22 20-10-2009 00:02


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:13.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.