The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / -

ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - Споделете своите лични впечатления - както плюсовете, така и минусите на дадена марка/модел цифров приемник.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 08-05-2014
Аватара на чичо михо
чичо михо чичо михо не е на линия
Напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Местоположение: Sofia
Мнения: 102
Благодари: 0
Получил благодарност:
20 пъти в 17 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 0
По подразбиране Впечатления от Digiview Tornado HD DVB-C

Здравейте форумци,
Сдобих се с въпросния DVB-C приемник.

Накратко: 700 Mhz Mstar CPU/1 GB DDR3 / Flash 64 Mb
BESTCAS / GRIFFIN / CONAX 7.0 / GOSPELL
Time-Shift

Първи впечатления: Адски приятно меню,бързо и лесно сменящи се подменюта.За разлика от ADB 2840C,дори със стария си софт.Като имам време може и снимки да нащракам на менютата.

Не е кодиран към оператор.

Брилянтна картина, и на SD и на HD програми на 46'' Самсунг LCD от 2009г. модел.Това през HDMI интерфейс.

Това което ме изкефи максимално е че USB порта му бачка и плейва MP3-ки и Mp4 видео формата.Това успях да изтествам за момента.Другите формати,като филми със субтитри,като имам време.
МП3-ките ги изписва целите,всмисъл не ги орязва откъм букви ,както разни двд-та примерно дето изписват до 8 символа.

Фронт панела е добре изчистен,има всички бутони на предния панел,като Меню,ОК,EXIT,и "нагоре","надолу","наляво",надясно",които обаче са скрити под капаче.USB-то и слота за карта също са на предния панел под капачето.Единствено имам забележка към дисплея ,който е 4 цифрен и свети в някво гадно фосфорециращо зелено.

Тествам го от 4-5 часа,засега бачка,не е забил или рестартирал се до момента.

По-натам ще пиша и за други впечатления по него.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 08-05-2014
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цената е приемлива , но като че ли толкова . Дали ще работи при всичките кабелни оператори , а и вече самите телевизори са на друго ниво откъм възможности .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #3  
Стар 08-05-2014
Аватара на чичо михо
чичо михо чичо михо не е на линия
Напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Местоположение: Sofia
Мнения: 102
Благодари: 0
Получил благодарност:
20 пъти в 17 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 0
По подразбиране

То това е ясно че новите ТВ са самолети,ама мене ми е по-лесно да взимам приемници за тестове , отколкото да си купувам различни марки и модели ТВ-та ,само и само за да гледам кво могат...нали? Представяш ли си всяка седмица примерно по една 42ка или нагоре......
Отговори с цитат
  #4  
Стар 08-05-2014
еина51 еина51 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране Малко странно съвпадение..

Привет...От доста време не съм влизал във форума, ама ето че днес по случайност влязох....и намерих нещо към което проявих интерес...
Имам такъв приемник от миналото лято...Работи в Близу коректно...и има добра картина със Samsung Full HD
Но две неща не мога да намеря в менюто..
1.Има USB, но не намерих начин да сваля/кача/ списъка с каналите..предполагам, че ще има и софтуер за каналите..
2.Има ТРИ начина на сортировка на каналите, но никой не ме устройва..Първоначално ги наредих така както са наредени и на другите ми телевизори, които ползвам с CAM..и както аз си ги помня от много години...И...когато натиснах цифрата осем/това за мен е Диема/, то си отиде на съвсем друга програма...Т.е. въпреки подредбата както аз искам, софтуера не промени вътрешните номера на програмите, а само ги постави на съответното място, но със зададения от Близу номер...и трябваше да натисна стрелката за канал напред толкова пъти, колкото искам да се предвижа...Та си имам на хартийка списък с най-ползваните канали и си избирам съответния номер зададен от Близу...Нещо като отвратителния софтуер на фирмения приемник на доставчика..
Та ако някой има какво да подскаже ще му бъда благодарен..
Отговори с цитат
  #5  
Стар 09-05-2014
Аватара на pe6o1975
pe6o1975 pe6o1975 не е на линия
F..k the System
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Мнения: 1,418
Благодари: 541
Получил благодарност:
640 пъти в 292 поста
Сваляния: 75
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еина51 Вижте мненията
Та ако някой има какво да подскаже ще му бъда благодарен..
Виж дали има функция LCN в менюто за каналите на "китаеца" ако я има трябва да е изключена
__________________
4 ръждиви булсатки & Ariva 152 combo DVB-T2,Sky sat master shd, Dm 500 s,://Stalker IPTV portal и медна тел за DVB-T
Отговори с цитат
  #6  
Стар 09-05-2014
Em Em не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 33
Благодари: 165
Получил благодарност:
12 пъти в 7 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това ще да е платена реклама, но и аз да постна малко за други, които мислят за покупка на DigiView. Не правете тази грешка, закупих си такова "чудо" преди 2 год. и бял ден с него не видях, 2 пъти го връщах в фирмата (най-некоректната , която може да съществува, незаслужава да и се споменава името, нито на г-н Бандов) и след 2 смени най-накрая вече 2-3 месеца горе долу се е закрепил въпросния тунер. Съвет: спестете си нервите и разправиите, по-добро от вътрешните или някои комбо няма. DigiView твърдо НЕ!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 09-05-2014
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от чичо михо Вижте мненията
То това е ясно че новите ТВ са самолети , ама мене ми е по-лесно да взимам приемници за тестове , отколкото да си купувам различни марки и модели ТВ-та ,само и само за да гледам кво могат...нали? Представяш ли си всяка седмица примерно по една 42ка или нагоре......
Откъде мога да си представя , че ги взимаш за тест и то с цел " рекламно " ревю , примерно . То да е нещо ново , че да се тества с цел , ама не е .
Телевизор няма какво да му тестваш в тази насока - вградените тунери си му работят , а и вградения медиен плеър е по-добър в случая .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13-05-2014
Аватара на чичо михо
чичо михо чичо михо не е на линия
Напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Местоположение: Sofia
Мнения: 102
Благодари: 0
Получил благодарност:
20 пъти в 17 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Това ще да е платена реклама, но и аз да постна малко за други, които мислят за покупка на DigiView. Не правете тази грешка, закупих си такова "чудо" преди 2 год. и бял ден с него не видях, 2 пъти го връщах в фирмата (най-некоректната , която може да съществува, незаслужава да и се споменава името, нито на г-н Бандов) и след 2 смени най-накрая вече 2-3 месеца горе долу се е закрепил въпросния тунер. Съвет: спестете си нервите и разправиите, по-добро от вътрешните или някои комбо няма. DigiView твърдо НЕ!
Не пич,не е платена реклама!


Цитирай:
ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - Споделете своите лични впечатления - както плюсовете, така и минусите на дадена марка/модел цифров приемник.

Просто скоро ми изпадна,тествах и споделям впечатления.

Иначе съм ползвал дотук KAON,Homecast,Topfield,Globalteq,ADB....и за тях мога да напиша някоя "реклама" ако искаш......

До civika: Раздела е за приемници.Не за телевизори с възможности.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 13-10-2014
Аватара на Шанко
Шанко Шанко не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: София
Мнения: 35
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

преди месец,два взех от съфорумец digiview.... Спря,стои си на стендбай и до тук...,с рестарт не тръгна...
Не ме разбирайте погрешно,не търся вина в човека от когото съм го взел,просто споделям проблема,преди да отиде в кофата...
__________________

Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
digiview, dvbc, hd, tornado, впечатления, от


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DigiView каквито се купуваха от НЕТ1 - филми със субтитри Цепелин Приемници 1 25-01-2016 18:40
Впечатления от GiGaBlue HD Sisyphus Кошче 36 19-03-2014 02:17
Vu+ Duo2 Впечатления bgpower VU+ 19 22-09-2013 16:14
DigiView DVB-C HD Kiki Riki КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 17 23-03-2013 11:49
Продавам кабелен цифров приемник DigiView HD bindermish Приключили продажби 10 01-03-2012 11:53


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:21.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.