The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 06-10-2013
Дучето Дучето не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Местоположение: Svishov
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Помощ с цифровата и копма към ТЕЛЕВИЗОРА

Добър ден имам следният проблем.
Днес свързах компютъра си чрез HDMI кабел с телевизора,също така свързах към телевизора и цифрова телевизия чрез SCAR букса,проблемът е че когато включа HDMI кабела в телевизора цифровата прескача(появаяват се сиви или черни ленти,пръщи леко).
На канала където е PC-то няма проблем и не прескача само на канала на който е цифровата.

Тв то е Philips 26PFL3404/12
Цифрова телевизия е на Networx-bg приемника е модел 5512 DCR-C

Смених с друг HDMI кабел пак същото,смених scar буксата.... все същото си прави.
Мисля да купя един AV кабел и с него да свържа приемника и телевизора.Дали ще стане? Iли да сменя HDMI - HDMI
с кабел DVI към HDMI?

Моля за помощ.
Благодаря предварително на отзовалите се.

П.С. Въпросният оператор предлага към цифровата и безплатна аналогова ( вече цифрова) когато тя е свързана към телевозора и HDMI кабела също е свързан този проблем го няма.

Отговори с цитат
  #2  
Стар 06-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тя може да е цифрова , но като имаш връзка скарт се преобразува в аналог и после самия ТВ пак е обработва . Кабелите , ако са от евтините , обикновено дават бръм .
Този оператор няма ли HD приемник за да ползваш само hdmi връзки ?
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "

Последно редактирано от civica : 06-10-2013 на 18:41
Отговори с цитат
  #3  
Стар 06-10-2013
Valkov Valkov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 122
Благодари: 7
Получил благодарност:
41 пъти в 31 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Галваничен разделител на кабелната телевизия има ли? Корпуса на компа е заземен / занулен и ако нещо идва по кабела на телевизията се затваря през HDMI порта към масата на електромрежата. Нормално е да страда сигнала на скарта щото е аналогов. Цифровия HDMI реагира на смущенията 'цифрово' - или го има или го няма.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 06-10-2013
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,061
Благодари: 710
Получил благодарност:
514 пъти в 278 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сложи задължително галваничен разделител по трасето (ако имаш сплитер в коридора например сложи галваничния разделител след него) и на 90% проблема ще отпадне .
__________________

Отговори с цитат
  #5  
Стар 06-10-2013
Дучето Дучето не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Местоположение: Svishov
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
Тя може да е цифрова , но като имаш връзка скарт се преобразува в аналог и после самия ТВ пак е обработва . Кабелите , ако са от евтините , обикновено дават бръм .
Този оператор няма ли HD приемник за да ползваш само hdmi връзки ?
Не съм сигурен дали има още утре ще проверя.SCART кабела не знам дали е евтин оператора ми го даде с приемника HDMI струва 22 лева
макар че цената не винаги значи качество.

Благодаря.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 06-10-2013
Дучето Дучето не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Местоположение: Svishov
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТКЗС Вижте мненията
Сложи задължително галваничен разделител по трасето (ако имаш сплитер в коридора например сложи галваничния разделител след него) и на 90% проблема ще отпадне .
Ще опитам и ще пиша какво е станало.

Благодаря.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 06-10-2013
Дучето Дучето не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Местоположение: Svishov
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Valkov Вижте мненията
Галваничен разделител на кабелната телевизия има ли? Корпуса на компа е заземен / занулен и ако нещо идва по кабела на телевизията се затваря през HDMI порта към масата на електромрежата. Нормално е да страда сигнала на скарта щото е аналогов. Цифровия HDMI реагира на смущенията 'цифрово' - или го има или го няма.
По последно изречение не схващам малко съм бос в тая област...
ако може да обясниш.... като за индианци
Отговори с цитат
  #8  
Стар 06-10-2013
Valkov Valkov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 122
Благодари: 7
Получил благодарност:
41 пъти в 31 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не че и аз съм много спец, но цифровия пренос на данни винаги е резервиран и върви със съответните проверки дали това което се приема е вярно. Ако има грешка в преноса приемника в зависимост от протокола за свързване се опитва да я коригира по някакъв начин. Ако успее - няма да разбереш за проблема. Ако не успее няма да се приеме нищо. Междинния вариант е част от данните да минат а част не . При телевизиите това води до моментно замръзване на екрана и спиране на звука.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 07-10-2013
Дучето Дучето не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Местоположение: Svishov
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Valkov Вижте мненията
Не че и аз съм много спец, но цифровия пренос на данни винаги е резервиран и върви със съответните проверки дали това което се приема е вярно. Ако има грешка в преноса приемника в зависимост от протокола за свързване се опитва да я коригира по някакъв начин. Ако успее - няма да разбереш за проблема. Ако не успее няма да се приеме нищо. Междинния вариант е част от данните да минат а част не . При телевизиите това води до моментно замръзване на екрана и спиране на звука.
Ами не не замръзва и не спира звука,презкача сигнала на 1-2 телевизий но от оператора още преди ми казаха че проблема го имат всички.
Ако вържа AV кабел между приемника и телевизора вместо SCAR дали ще има промяна.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 07-10-2013
Дучето Дучето не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Местоположение: Svishov
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сплитер има в коридора днес ще взема главичен разделител и ще го поставя,да видим какво ще стане също така и ще повдигна компа на нещо да не е на земята.

А дали може да оказва влиание че кабела на цифровата HDMI кабела се допират,в смисъл и двата минават зад секцията може и да са се вплели..?
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
копма, Към, Помощ, ТЕЛЕВИЗОРА, Цифровата


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
TV NET - Честоти на цифровата ТВ Радо1948 Кабелни [DVB-C] оператори в България 259 18-07-2023 20:24
проблем с цифровата телевизия ники777о ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 14 05-03-2013 08:30
Пукот от звука на телевизора.Помощ? Николай1 Въпроси и отговори 6 29-07-2012 07:12
Проблем с цифровата на Евроком! Kofraja Кабелни [DVB-C] оператори в България 3 20-11-2009 17:56
Честоти и параметри на цифровата телевизия на СКК AphexTwin Кабелни [DVB-C] оператори в България 2 07-07-2009 11:35


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:48.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.