The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа > ФИЛМИ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 12-10-2018
Аватара на Chello Central Europe
Chello Central Europe Chello Central Europe не е на линия
Представител на каналите от групата на Chello Zone за България
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 1,979
Благодари: 4
Получил благодарност:
213 пъти в 171 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране ИНТЕРВЮ С Джема Чан за сезон 3 на сериала на AMC “ХОРА”


Случвало ми се е хора да идват при мен и да се опитват да ме изключат, като натискат мястото под брадичката...

Интервю с Джема Чан, която играе Майа в сериала на AMC ХОРА

Гледайте сезон 3 на "Хора" от 8-ми октомври, всеки понеделник в 23.00 ч.



Когато си тръгнахме от нея, светът очевидно се беше току-що променил завинаги – къде отново да се включим в действието и какво се случи?
Трети сезон започва година, след като Мати е заредил кода на съзнанието във всички синти. Когато отново се срещаме с Майа, тя живее в място, наречено Рейлярд, което е контролирана от правителството област, където са поставени да живеят съзнателните синти и тя е там с Макс и Лео, който е в кома. И тя полага усилия да се справи със събитията на втори сезон. Мисля, че Майа чувства известна отговорност и изпитва вина за това, което се е случило, защото кодът е зареден, за да й спаси живота. И тя също така се бори с предателството на Ед във втори сезон; и все още не е взела решение за чувствата си в тази връзка.

Когато започнахте отново да играете ролята на Майа след известен период от време, изминал между сезоните, колко време ви отнема, за да навлезете отново в режима на синтите?
Разполагаме с лагер за зареждане на синти, в който се връщаме преди всеки сезон и имаме много добър хореограф в лицето на Дан О’Нийл, който ни връща отново във форма, но това действително отнема повече време, отколкото бихте предположили. Особено, след като измина доста дълъг период от време между втория и третия сезон.

По време на принудителния ви престой, всички вие като актьорски състав, заедно ли практикувате да сте синти?

Дали всички ние се срещаме и се преструваме, че сме синти? Не, за съжаление не постъпваме така.

Случва ли ви се да имате почитатели на предаването, които ви молят да се движите като синт, когато сте навън?
Случвало ми се е хора да молят да запишат гласовите послания с гласа на Анита и ми се е случвало хора да идват при мен и да се опитват да ме изключат, като натискат мястото под брадичката.

Мислите ли, че като изпълнението на ролята на синт, и следователно като ви се налага да правите всичко по-омаловажено и изкусно, ви е направило по-добра актриса?
Не знам това – ще оставя на другите хора да преценят. Човек трябва да се изразява по различен начин. Предполагам, че това ме направи по-изобретателна, в известен смисъл. Сега наистина осъзнавам силата, която се съдържа в тишината, както и в икономиката – как може да се изрази нещо по най-ефективния начин. И също така какво означава действително човек да използва очите си – не да извършва незначителните неща и знаци, които обикновено правим. Така че това ме накара да се съсредоточа върху това, което е необходимо, за да се изрази нещо.

„Хора” е феноменален успех. Защо мислите, че шоуто предизвиква такъв невероятен отзвук в зрителите?
Мисля, че става дума за нещо свързано с факта, че то като че ли е напълно вградено в реален свят – така че въпреки, че е научна фантастика, то изглежда съвсем правдоподобно, изглежда напълно реално. Някои от най-драматичните сцени се развиват в семейната кухня, и смятам, че хората, които го гледат, си мислят „точно така би реагирало и семейството ми, ако имахме синт в дома си”. Много е свързано с хората. И съществува голям обхват от герои в шоуто, винаги има някой, на когото всеки може да се оприличи.

Едно от най-умните неща, сътворени от сценаристите, е, че действието на драмата се развива в настоящето.
Да, напълно. То не се развива в бъдещето, развива се в наши дни и това действително го отличава от други свързани с научна фантастика постановки. Както е по-свързано с настоящото, се усеща също и че има по-голяма опасност, защото действието не се развива някъде далеч във времето или в пространството. До голяма степен тази технология е вградена в ежедневния ни живот, вече е в домовете ни, така, че ако нещо се обърка, то се превръща в заплаха за вас и за семейството ви. То не се развива в лабораторна среда, а вече е в дома на семейството. То се вписва в чувството ни за неудобство, което много от нaсизпитват по отношение на технологията, която вече е станала част от ежедневния ни живот. И ние просто откриваме неща като наблюдението, което се извършва и смятам, че шоуто действително предизвиква параноя, която ни безпокои.





„Хора” е изпълнен със силни женски характери – това едно от нещата, което ви привлече към проекта ли е?
Определено да. Съществува основен кръг от наистина силни женски характери, като се започне от най-младите образи, Софи и Мати и Лаура в семейството и се стигне до синтското семейство. Мисля, че всички женски образи са сложни и нюансирани, и напълно оформени характери, които една актриса действително би искала да изиграе.

По въпроса за пола, мислите ли, че нещата окончателно и неотменяемо се променят в индустрията ви по отношение на равенството между половете?
Бих казала, че сме в началото на промяната. Разговорът по въпроса определено е започнал, води се дискусия. Не мисля, обаче, че вече сме стигнали дотам, има много неща, които трябва да се разработят и смятам, че сме навлезли по много начини в нова територия. Но съм развълнувана, че като че ли има надежда да сме в началото на нова ера.

Програмата борави с дебат във връзка с Изкуствения интелект – вие сте направили документален филм за това. Разполагате ли с твърдо мнение по този въпрос?
Определено да. Научих толкова много, докато снимах този документален филм, и това беше едновременно увлекателно и плашещо, да разговаряш с хора, които работят в тази област и да говориш за това какви са потенциалните последствия от това. Има една страна на този въпрос, да изпуснеш духа от бутилката, където бихме могли да нанесем допълнителна щета, ако не възприемем напълно правилно целите на Изкуствения интелект. Това би могло да се случи. Но от практическа гледна точка то вече се случва –да вземем под внимание само големия брой професии, които се превземат и се автоматизират. Това не е невероятно нещо. Изглежда като че ли всяка трета от професиите ще изчезне в следващите 20 до 30 години, и цялата ни икономика ще се промени. Как ще плащаме на хората, как хората ще структурират времето си? Ще трябва да преосмислим толкова много неща.


Ако тази технология съществуваше, бихте ли си взели синт?
Не. Всеки път давам различен отговор, когато ми задават този въпрос!Мисля, че сега съм на твърдо отрицателно мнение. Чувствам, че в този конкретен момент трябва да се опитаме и да се върнем малко в миналото. Мисля, че твърде бих се разстроила, ако имах синт в дома си.

Вие всички работите заедно като актьорски състав вече три сезона – какво е усещането да творите заедно?
Наистина е великолепно, ние сме като едно голямо семейство, това е едно от най-чудесните неща за работата в едно шоу, да се завръщаш и да виждаш познатите лица. И ние разполагаме със своего рода символика да работим един с друг и това е нещо, което наистина помага.

Ако бихте могли да вземете един член от състава в дома си, за да е ваш персонален синт, кого бихте избрали и защо?
Ако бих могла изобщо да взема един член на състава, щях да взема Пикси у дома [Пикси Дейвис, която играе ролята на Софи].

Сериалът се прожектира също така и в Америкаимате ли представа как е стигнал дотам?
Имам усещането, въпреки че действието на сериала се развива тук, че темите му са доста универсални, напълно международни. И от това, което чувам, той се възприема наистина добре там.


Снимки: Colin Hutton/Kudos/Wild Mercury/Channel4/AMC
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
amc, Джема, За, Интервю, на, сезон, сериала, Чан, “ХОРА”


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Интервю с Кари-Ан Мос за сезон 2 на сериала „ХОРА“ – от 23 февруари по AMC Chello Central Europe ФИЛМИ 0 16-02-2017 13:41
Интервю с Емили Берингтън за сезон 2 на сериала „ХОРА“ - от 23 февруари по AMC Chello Central Europe ФИЛМИ 0 16-02-2017 13:26
Интервю с Катрин Паркинсон за сезон 2 на сериала „ХОРА“ - от 23 февруари по AMC Chello Central Europe ФИЛМИ 0 07-02-2017 16:00
Интервю с Том Гудман – Хил за сезон 2 на сериала „ХОРА“ - от 23 февруари по AMC Chello Central Europe ФИЛМИ 0 07-02-2017 15:56
Интервю с Джема Чан за сезон 2 на сериала „ХОРА“ - от 23 февруари по AMC Chello Central Europe ФИЛМИ 0 07-02-2017 15:51


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:58.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.