The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 14-12-2014
Аватара на pepsifen
pepsifen pepsifen не е на линия
потребител
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: гр.Лом
Мнения: 268
Благодари: 112
Получил благодарност:
246 пъти в 95 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Някои модели на MAXELL са много добри,имам няколко UD XL които наистина са добри...Нормалните им касети от преди години също са добри,издържат доста презаписи. Като човек,който все още се занимава активно с касети,мога да кажа само,че на повечето сегашни касети основният им проблем е все по тънката основа на лентата...някои модели декове имат проблем с правилното водене.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на pepsifen за този полезен пост
atuani (14-12-2014), ceco2000 (14-12-2014)
  #12  
Стар 14-12-2014
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 839
Благодари: 308
Получил благодарност:
266 пъти в 164 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pepsifen Вижте мненията
Някои модели на MAXELL са много добри,имам няколко UD XL които наистина са добри...Нормалните им касети от преди години също са добри,издържат доста презаписи. Като човек,който все още се занимава активно с касети,мога да кажа само,че на повечето сегашни касети основният им проблем е все по тънката основа на лентата...някои модели декове имат проблем с правилното водене.
Добре де от винил все още се впечатлявам, но не разбирам защо се впечатлявате от касети? Имал съм няколко триглави дека, за касетки правеха супер записи и качество при възпроизвеждане, но касетите си звучат дървено като цяло, защото имат много ниска динамика и съотношение сигнал шум. Само едно ми харесва че дековете имат страхотно изпълнение от инжинерна гледна точка. Nakamichi бяха най-добрите.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 14-12-2014
ceco2000 ceco2000 не е на линия
без титла
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 542
Благодари: 291
Получил благодарност:
192 пъти в 140 поста
Сваляния: 154
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от турбо Вижте мненията
Добре де от винил все още се впечатлявам, но не разбирам защо се впечатлявате от касети? Имал съм няколко триглави дека, за касетки правеха супер записи и качество при възпроизвеждане, но касетите си звучат дървено като цяло, защото имат много ниска динамика и съотношение сигнал шум. Само едно ми харесва че дековете имат страхотно изпълнение от инжинерна гледна точка. Nakamichi бяха най-добрите.
Всичко си има своя чар и почитатели, а от винила няма как да избягаш.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 14-12-2014
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 839
Благодари: 308
Получил благодарност:
266 пъти в 164 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Все пак и аз съм се впечатлявам преди от тях, но то си нямаше и друго. Въпроса ми е от инжинерна гледна точка, защото може аз да съм пропуснал нещо, което вие можете да споделите. Освен сигнал индикаторите на дековете нищо не ми липсва от тях, най-вече не искам да си спомням за смяната на песни чрез превъртане. В момента часовникът ми има по качествен звук от някогашният ми дек с mos fet предусилвател. Относно винила там динамиката е покъртителна.

Последно редактирано от турбо : 14-12-2014 на 22:53
Отговори с цитат
  #15  
Стар 14-12-2014
Аватара на dsc
dsc dsc не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 2,062
Благодари: 1,862
Получил благодарност:
3,507 пъти в 1,148 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bokarium Вижте мненията
Здравейте ,

в сайта ******* намерих изгодна обява , аудио касети от гореспоменатата марка, 90 минутни нови неразпечатани по 0.95 лв за брой, и въпроса ми е как е качествена ли е тая марка , някой има ли наблюдение върху нея , защото имам и ди ви ди дискове от тази марка които не са лоши.
Колега вземи си това: http://www.555.bg/obiava/%D0%B0%D1%8...%B8%D0%B4/dxew и няма да съжаляваш. И не забравяй да ги държиш далеч от магнити и магн.полета

п.п Говоря за лентите тип хромдиоксид..
__________________
Triax 110 - GiGaBlue HD Quad
Отговори с цитат
  #16  
Стар 14-12-2014
ceco2000 ceco2000 не е на линия
без титла
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 542
Благодари: 291
Получил благодарност:
192 пъти в 140 поста
Сваляния: 154
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от турбо Вижте мненията
Все пак и аз съм се впечатлявам преди от тях, но то си нямаше и друго. Въпроса ми е от инжинерна гледна точка, защото може аз да съм пропуснал нещо, което вие можете да споделите. Освен сигнал индикаторите на дека нищо не ми липсва, най-вече не искам да си спомням за смяната на песни чрез превъртане. В момента часовникът ми има по качествен звук от някогашният ми дек с mos fet предусилвател. Относно винила там динамиката е покъртителна.
Нищо не си пропуснал, но ''Часвника" ииии добре! Изкефи ме. Има си касетачни декове добре конструирани според мен с които часовникът ти ще му е трудно да обади на звук. Но си е моя заблуда може би
Отговори с цитат
  #17  
Стар 14-12-2014
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 839
Благодари: 308
Получил благодарност:
266 пъти в 164 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Дали не е по-добър, изхода му са слушалки, но при 0 db представи си колко ще е изкривяването?

Frequency range: 20Hz .. 20000Hz
Sensi****ty: 100.5dB SPL /mW at 1kHz
Total harmonic distortion: <0.5% (100Hz .. 10000Hz @ 1mW)
Отговори с цитат
  #18  
Стар 14-12-2014
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,503
Благодари: 7,522
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от турбо Вижте мненията
Все пак и аз съм се впечатлявам преди от тях, но то си нямаше и друго. Въпроса ми е от инжинерна гледна точка, защото може аз да съм пропуснал нещо, което вие можете да споделите. Освен сигнал индикаторите на дековете нищо не ми липсва от тях, най-вече не искам да си спомням за смяната на песни чрез превъртане. В момента часовникът ми има по качествен звук от някогашният ми дек с mos fet предусилвател. Относно винила там динамиката е покъртителна.
Динамиката се постигаше чрез шумо- потискащите по онова време системи dolby b-c ,High Com ,dbx , с върховите модели бяха постигнати максимума на аналоговата hi-fi техника . Целата беше динамиката да се приближи максимално до компакт диска> 92 db , със мини диск се стига до 110db динамика . Системата dbx постигна 82 db с най- добър резултат и нещата спряха до тук.
След което почнаха да се правят DAT видео магнетофони ,пишещи - нанасящи цифрово информацията на лентата ,в последствие и цифрови декове . През големите боксове и добрите декове който съм имал дори добър хайфист трудно би познал разликата между CD player и дека . Всичките хубави моменти за жалост остават в историята http://s013.radikal.ru/i322/1012/04/018a7d9ef7de.jpg
__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912
Отговори с цитат
  #19  
Стар 14-12-2014
ceco2000 ceco2000 не е на линия
без титла
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 542
Благодари: 291
Получил благодарност:
192 пъти в 140 поста
Сваляния: 154
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от турбо Вижте мненията
Дали не е по-добър, изхода му са слушалки, но при 0 db представи си колко ще е изкривяването?

Frequency range: 20Hz .. 20000Hz
Sensi****ty: 100.5dB SPL /mW at 1kHz
Total harmonic distortion: <0.5% (100Hz .. 10000Hz @ 1mW)
На книга зучи добре, но нали наистина невярваш на това. И друго за малко размисъл, в момента добро CD за прослушване без премодулация. Не че няма но е рядкост.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 14-12-2014
Аватара на бийтфен
бийтфен бийтфен не е на линия
Алкохолизатор
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 35
Благодари: 9
Получил благодарност:
22 пъти в 10 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От доста години всички CD-та са с премодулация, заради войната за по-силен звук, който оплеска страпно много албуми. примери много - най-фрапиращия е албума на Металика - Death Magnetic. След излизането му се активираха един куп професионалисти да оправят отвратителния звук. В крайна сметка, добре че бяха дали оригиналните мастъри на една игра, че да се извади нормален звук....
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
maxell, аудио, въпрос, касети


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Аудио вход Rafaello Дъра-Бъра 11 21-04-2014 08:51
Въпрос за коаксиален аудио кабел MasterLee DVD и BLURAY плеъри 6 26-02-2013 00:46
Аудио конвертор dyldiq67 Домашен майстор 1 12-11-2012 19:46
Евроспорт 2 с българско аудио от 1 юни! Ланселот Новини 3 15-03-2009 16:05


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:24.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.